» »

Hladilna rebra in rami.

Hladilna rebra in rami.

glinik ::

Živijo.

Včeraj sem kupil navadna hladilna rebra (Al) (Čip-300sit kom.)Zanima me,ali lahko dam ta rebra na rame.Zadevo bi nekako pritrdil z vijakom.Lahko pride do kakšneka kratkega stika?Kolega je kupil original hladilna rebra,pa mu je prebijalo (pa pa rami ;( )Tega se ful bojim ;(

Kolko pa bi se poznalo na FSB?Zdaj imam brez hlajenja 205 FSB.Bi lahko dobil s hlajenjem 215 FSB,ali kaj višje?

frenk ::

nč ne bo prebijal, sam pazt morš da uporablaš tapravo pasto...za fsb pa ne vem kolk se bo poznal...morš probat:)...ampak poznal se bo le če so rami trenutno na robu pri trenutni temperaturi

glinik ::

morphling1 daj ti mi odgovori,lepo prosim.

Lp

Tic ::

persona civitas ;>

Keyser Soze ::

Trakeci...:D

Ja jako dobro znam slovenski:P


Prebijalo mu ni zaradi hladilnika na ramu, ker ni takšne napetosti. IMHO

Pomoje je pritrdil zadevo tako, da se je dotikala kakšnih elementov(upori, diode) in s tem povzročil kratek stik. Ponekod so elementi višji kot pa ram in to moraš pazit.

Lahko pa da je uporabil kakšno pasto, ki je prevodna. In je odvečna prišla na pine od rama ter s tem povzročila nedelovanje.

Drugače pa preformans s hladilnikom ne bo nič večji. Kupi boljši ram>:D .
OM, F, G!

frenk ::

...ja to ti pa sama logika da vedt da se pasta ne sme dotikat pinov in da se rebra ne smejo dotikat ničesar drugega kot površine rama...mal je pa treba logično pomislt:)...sicer pa corsair na ramih nima heatsinkov za brezveze ane KayserSoze:D

Keyser Soze ::

Ja za Corsaira ne vem. Ampak moj Twinmos CH5 laufa na 220 pri 2.9V in 2,2,2,7 pa je na otip "mrzel" oz bolje rečeno se malo segreje od preostalega sistema ter toplega zraka, ki piha na njega od procesorja.:D

Več ga še nisem probal navijat.

In kaj praviš naj bi jaz hladil? Poleg tega tisti heat spreaderji niso ravno eni blazni high preformance kolerji. Vsaj meni se zdi, da so bolj kot ne za lepši izgled. Tako kot tiste ledice, ki kažejo zasedensot pomnilnika.

P.S.: Ta logika pri silikonskih pastah odpade. Lahko vse pine pri čipih namočiš v pasto pa nič ne spremeni. No ja morda so malo bolj hladni.;)
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

frenk ::

glede prevodnosti paste so ble že debate in naj paste nebi prevajale oz. lahko le spravijo naboj...kar pa spet ni vredu

KayserSoze:ja tiste ledice so res brezveze ampak heatsinki pa ne...sploh če greš preko treh voltov>:D...jest sm jih na ti4200 prekleto rabu ko sm pršu na 4.1V>:D

morphling1 ::

Predpostavljam da govorimo o sistemskih ramih. Hlajenje pri novejših tipih bolj malo pomaga, ker so napetosti dosti nižje da bi bila vročina večji faktor. Vseeno pa malo pomaga mogoče celo bolj zaradi EMI oklopa kot samega hlajenja. Za prebijanje se nimaš kaj bati dokler se cooler ne bo dotikal česar drugega kot samo spomiskih čipov. Razne srebrne paste tu niso primerne, raje uporabi navadno silikonsko. Montaža je pa najboljša s kakimi vijaki, če ima dvostranske module, edini problem ostaja prostor, če vse skupaj spraviš noter. Čeprav nforce2 plate imajo 1 in tretji dimm slot dovolj narazen da ne bi smelo biti problemov.
Bom probal najti ene stare slikice kako sem imel jaz to izvedeno na starem pc133 Micron modulu, ki mi je delal pri 4V IO napetosti na 166 MHz. Takrat sem pridobil ene 5 MHz.

evo:


http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Hvala ti,ded :D Pri meni imaš zdaj bonus,če boš kdaj komentiral audio itd...:D :D Tudi vsem drugim,hvala.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladnilnik za navitega Bartona na Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262201 (1476) Grimlord
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837644 (5904) DjTonic
»

Hladilna rebra za RAM

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81111 (936) OwcA
»

Hladilniki za rame

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292028 (1575) frenk
»

kako hladiti R9700

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231299 (1084) MrX

Več podobnih tem