» »

Skrinja res rešitev za crknjen disk?

Skrinja res rešitev za crknjen disk?

neoto ::

Zadnjič mi je bratranec reku, da je sodelavec po tem ko mu je disk crknil, dal na hladno v zmrzovalnik, ko ga pa je potem ven vzel, pa je delal. Je to kdo poskusil? Zakaj bi to delovalo?

wishmaster ::

... sam dolg mu ne bo delal >:D . Ponavadi se z zamrzovalnikom reši tak disk ki se vrti in se med delovanjem ustavlja.Jaz sem ze iz 3 diskov rešo podatke na tak način.Disk ponavadi dela nekaj časa (kak dan) pol pa spet crkne.

LoneWolf ::

Zakaj bi to delovalo?
Ker se material z nizjimi temperaturami nekoliko skrci. Ce so problem lezaji diska, izpostavljenost mrazu vcasih pomaga. Problem je le v tem, da je to zacasana resitev, tako zagnan disk se hitro segreje nazaj in bo delal le, dokler se se vrti, dvakrat pa trik z zamrzovalnikom redko uspe. Treba je bit pripravljen na takojsen backup podatkov, ce stvar slucajno rata.
Pa ne disk kar tako vrec v zamrzovalnik... Zaradi kondenza lahko mimogrede skuris se elektroniko. Najprej v kaksno vakuumsko vrecko zapakirat.

pitarda ::

najbolje je, ce mas disk kar priklopljen in je v skrinji,... ne bos imel tezav s kondenzom.
Ce ni napaka (poskodba) prehuda, bos lahko podatke prepisal na drug disk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

disk se vrti in nič ne stori:(

Oddelek: Strojna oprema
221754 (1273) minimus
»

Kaj lahko crkne na hladilniku

Oddelek: Loža
246122 (5927) Aston_11
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317273 (6471) MadMax
»

Crknil disk

Oddelek: Strojna oprema
152049 (1253) Hrenowsky
»

Pokvarjen HDD - pomoč pri reševanju podatkov!

Oddelek: Programska oprema
61069 (988) Aleko7

Več podobnih tem