» »

Kako resiti problem obremenjenosti racunala z mrezo?

Kako resiti problem obremenjenosti racunala z mrezo?

iggy1517 ::

Moj comp je povezan na internet. Odlocil sem se, da bom net seral se trem ostalim racunalnikom (cimrom). Nabavil sem switch in postavil omrezje. Problem je, da mi omrezje obremenjuje racunalo, vcasih kr frizne za nekaj sekund, vcasih se pojavi potrba po restartanju masine. Iscem alternative, kako bi razbremenil racunalo. Kasen svoh pa poceni server je tud opcija.

Iscem tud nacin, da bi zanesljivo zmeril mojo internetno povezavo. Do sedaj so rezultati merjenja dokaj razlicni in kar svohotni glede na to, da sm povezan wireless na 5.5Mbit/s (hitrost sem omejil na racun stabilnosti). Na sploh so meritve in moji testi dajali kr neke rezultate. Primer: ce merim hitrost preko speed testerja, ki ga predlaga dc++ dobim okoli 100KB/s, ko so pogoji optimalni (ne me prasat kej to pomeni, k se mi ne sanja). Drgac laufa cel dovnload bol svohotno. Danes sm se odlocil, da bom pobiral preko dc++ en fajl od cimra, kr tako za foro, pa mi je zadeva laufala 1.25Mbit/s konstantno, 1.5Mbit/s peak. Pobral cel film v nekaj minutah. Kaj naj sklepam iz tega??? Pa se ta zanimivost: folk od mene pobira tud z veckratno hitrostjo mojega dovnloada. Skupni sestevek je vcasih prow presenetljivo velik.

Sicer zdej cakam na dele za upgrade racunala. Med drugim bom mel moznost 1G/s LANa. Kako bi se dalo to ponucat? Kasni posebni kabli?

Bodi dovolj zaenkrat!

LP

iggy1517
  • spremenilo: iggy1517 ()

BaToCarx ::

Predvidevam da je tvoj cimer na istem Wi-Fi omrežju in je zato tako hitro lavfalo.

Boš moral kak hitrejši disk,več spomina, kupit ker te po moje to najbol žlajfa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Slowenc ::

Jaz tudi stavim na disk, da je pri njem vzrok občasnega štekanja. Poglej če se ti slučajno ne pregreva.
Skiny gate.

Daedalus ::

Ni čudno, da ti šteka, če pa uporablaš windows ICS:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

iggy1517 ::

Kar se tice zeleznine, prihaja nova plata + proc + ram. Disk je star eno leto in se NE pregreva. Uni k je komentiral krneki o ICSju se lohko bolj razpise, ce ma kasn argument na zalogi.

LP

iggy1517

Daedalus ::

Argument - smo včasih v študentu uporablali mašino z ICS za gateway za pet mašin. Ni minil teden brez reboota, al pa dveh. Doma pa imam P166+64Mb RAM in en 850Mb disk, ki sicer skrbi zgolj za dve mašini, ampak deluje 24/7 brez problemov. Po mojih izkušnjah je ICS bol srednja žalost, sej tud kakih posebnih nastavitev ne omogoča... Routanje internet prometa ni glih neka zahtevna zadeva in za pet-deset računalnikov mora biti podobna konfiguracija, kot jo mam jaz, prek zadosti. Seveda če uporabljaš linux brez grafičnega vmesnika. V tvojem primeru pa je možno tudi, da so gonilniki za wireless mrežno rahlo nestabilni, pa ti to dela težave... Jaz ti vsekakor priporočam uporabljat ločen računalnik s kakim clarkconnect gor.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052260 (27599) brez-imenko
»

Visoka hitrost, a nizka

Oddelek: Pomoč in nasveti
233452 (2483) mehh
»

Nov paket optike pri T-2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18422434 (11991) amigo_no1
»

težave z hitrostjo pri wireless mreži

Oddelek: Omrežja in internet
171469 (1153) teeehaaaceee
»

Zdruzitev vecih internetnih povezav

Oddelek: Omrežja in internet
91317 (882) Djuro

Več podobnih tem