» »

Postavitev hišice v gozdu na Jelovici!

Postavitev hišice v gozdu na Jelovici!

Lincolin ::

ZHišica bi bila velikosti 3x3 metre (vem malo ampak bo), visoka pa tudi ene 3 metre. Hišica nebi vsebovala, vode in elektrike! Notri bi imel samo kakšne elemente >:D
Moram imeti tudi kakšno gradbeno dovoljenje?:\
L.P. Grega
  • spremenil: Lincolin ()

Utk ::

Seveda.

Lincolin ::

Kakšna dovoljenja moram torej imeti? Koliko pa stanejo ali kaj veš?
L.P. Grega

Vikking ::

Diši mi po vikendaših, ki na črno postavljajo.

Za seboj pa pustijo tako, da še večja smetišča zgledajo urejen naravni park proti temu kar pustijo vikendaši za sabo.

Lincolin ::

Ne mislim postavljati na črno, rad bi imel vse urejeno črno na belem z papirji!
L.P. Grega

Keyser Soze ::

Čaki, čaki. Če nima temeljev ipd. Se je za vprašat? Vem da za določene zadeve ni treba imet dovoljenja. Ker poznam konkretne primere. Iz čebelnjaka je nastala bajta(taka masivna).

gzibret ::

Poišči na internetu:
- zakon o urejanju prostora (ZUreP)
- zakon o gradbeništvu (ZGO)
- zakon o urejanju naselij
- ?

Načeloma pa je tako, da če zemljišče ni kategorizirano kot gradbeno zemljišče brez plave kuverte ne boš prišel nikamor. Če si hišico zelo želiš, pa parcela ni predvidena za zazidavo, se moraš začeti sliniti pri županu od občine in občinskih funkcionarjih, da zadevo umestijo v prostorski plan (to je v ZUreP, le brez plave kuverte).

Kdaj pa ne rabiš gradbenega dovoljenja, pa bogsigavedi kje piše. Poglej v ZGO??? Najbolje pa IMO prideš skozi, če kupiš kako staro podtrijo, in jo urediš (lahko tudi povečaš), samo važno je, da je že prej tam nekaj stalo. Pol komplikacij naj nebi bilo.

Mi smo postavili leseno barako (pribl. takšnih dimenzij, kot bi jih imel rad ti), pa smo rabili le soglasje sosedov. Res pa je, da je ta baraka v zazidljivem prostoru (naselju).
Vse je za neki dobr!

Lincolin ::

@gzibred hvalati ti! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lincolin ()

cryptozaver ::

>brez plave kuverte ne boš prišel nikamor

hmm se ukvarjam s podobnim problemom, le da gre sele za pobudo spremebe namembnosti. Sem pomislil da brez 'plave kuverte' nekak ne bo slo. Pa sem se pogovarjal o tem s kolegom arhitektom. Pravi, da je za prostorski plan potrebno soglasje na najvisji obcinski ravni. To pomeni da odloca veliko ljudi - z razlicnih strank in z razlicnimi interesi.

Sem naiven ali demokracija vseeno deluje?

Keyser Soze ::

Si, si...:P

Tudi na občinski ravni se odločitve sprejema na podlagi večine. In če ga podkupiš, prijateljuješ s tistim, ki je na čelu večine(ponavadi župana) ti je zagarantirano karkoli si pač želiš. TO je nekako praksa. Drugače ne bi videl toliko hiš, ki stojijo na nezazidljivih območjih, hiš, ki naravnost izstopajo iz okolice zaradi ekstravagantne arhitekture, idp. Skratka lokalno je lokalno. In ponvadi ostane lokalno, ker se pač vsi poznajo.

Drugače pa tako kot je rekel gzibert. Sem mislil, da Lincoln govori o leseni baraki, pa šele sedaj vidim, da ni tega nikjer omenjal. Po gozdovih okoli nas se kar veliko gradijo takšne barakice(nekako v smislu montažnih) iz lesa. In nihče nima dovoljenja, niti ne rabi soglasja(morda od medveda). Pa nikomur ni hudega.

Lincolin ::

@Keyser Soze Soglasje itaq da potrebuješ, kaj če te pa vidi lastnik zemlje, seveda če ni državna zemlja!
Kaj je bilo pa tisto s Strojem ko so mu podrli raziskovalni center?
Kje se dobi "plavo kuverto"?:\
Lep Pozdrav, Grega

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

bond007 ::

Načeloma, če zemljišče je zazidlivo, rabiš samo lokacijsko informacijo - priglasitev, kar je strošek cca 2-5k sit in lahko gor brez kakršnega koli gradbenega dovoljenja narediš eno hišico do 15 m^2. Če pa je zemljišče - gozd in ni zazidljivo, pol so mal večji problemi, so ti že ostali napisali...

Lincolin ::

Na katerega se pa potem lahko obrnem za postavitev?
Župan?

zigi ::

hahah, 3m x 3m x 3m... boš kaj sadil?

cryptozaver ::

15m2 je skor 4x4m. To pa je ze prijeten bivak (ce mas zgoraj locena lezisca).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako legalno postaviti čebelnjak na kmetijsko zemljišče

Oddelek: Loža
4826617 (23304) estons
»

Gradnja ograje

Oddelek: Loža
52134 (1914) Super Sonic
»

Iz travnika v parcelo. Cena

Oddelek: Loža
1511164 (10516) gzibret
»

Izračun komunalnih prispevkov in cena gradbenega dovoljenja ?

Oddelek: Loža
2533562 (2757) tony1
»

Od zemlje do toplega doma

Oddelek: Loža
124115 (3834) globoko grlo

Več podobnih tem