» »

civava

civava

civava ::











































Uživajte!

l.p.
>ASUS K8N-E DELUX, ATLON 64 3200, 1GB TWINMOS PREMIUM, 2X 160GB MAXTOR RAID, ASUS RADEON 800 XT, YESICO 550W, WATERCHILL!<>EPOX 8K5A+, AMD 3000+,768 RAM, MATROX AGP, 4x HDD WD 120GB 7200rpm, YESICO 480W, WATERCHILL!<
  • spremenil: Jackal ()

igor0203 ::

8-O 8-O

To je pa ogromno!! Ker maš to kuler? Vodno maš super zrihtano, sam kable posprav in bo dost lepš za videt, kot pa ta solata k jo maš zdej.

a13misko ::

WTF is this! Kaj to je tvoje ali kaj če je človk skoraj bi me kap zadela ko sem videl radiator8-O super mod :D Sam ne vklapljaj centralnega ogrevanja!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: a13misko ()

mkonci ::

HOHO to pa je ena velika star!8-O 8-O 8-O 8-O

overlord_tm ::

ajjjej, HUDO!

sicer pa ni slaba ideja da si kupiš en mali radiator, pa ga prišravfaš na steno in imaš hladilnik. edino pumpa mora biti dovolj močna :\

steev ::

Za pumpo morš met pa hidrofor ... :\ |O
:|

WinsuckeR ::

Amm- izvirno-samo kaj ko ne vidm neke uporabnosti-kaj je to server od tvoje sobe al kaj:?

Drgac pa-kr tko naprej :D

civava ::

Kar se tiče pumpe je L30 lohk bi bila L20.
Glede uporabnosti pa pustite domišljiji prosto pot! Začnite pa z O decibeli!
>ASUS K8N-E DELUX, ATLON 64 3200, 1GB TWINMOS PREMIUM, 2X 160GB MAXTOR RAID, ASUS RADEON 800 XT, YESICO 550W, WATERCHILL!<>EPOX 8K5A+, AMD 3000+,768 RAM, MATROX AGP, 4x HDD WD 120GB 7200rpm, YESICO 480W, WATERCHILL!<

Alexius Heristalski ::

O, madona, obvladaš! Samo zazijal sem, ko sem zagledal višino vsega in ko sem opazil radiator. Čeljust do tal!8-O
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mkonci ::

Ej lej dej svoje slike semle http://www.techpowerup.com/gallery/ boš ziher največji car!:)

Jackal ::

Civava, pozdravljen na forumu!

Zanimiva modifikacija.

Sicer tema o slikah naših računalnikov že obstaja - Slike vaših računalnikov - vendar bom pustil to temo, ker je tvoj računalnik res nekaj posebnega.

bajker ::

Kakšne kulerje za diske imaš?
Na grafikah in chipsetu zgoraj imaš še vedno vente!?
Kako narediš malo prepiha preko plate, ki je nujen za dobro overclockanje?

SIcer zgleda kul, le glomazno je ful.

DominusSLO ::

JAz vidim grafi brez vodnega bloka:D In 2 pasivna napajalca8-O To se mi po pravici povedano zdi nekoliko smešno. Prepričan sem, da je ena grafa bistveno glasnejša, kot 2 napajalca v cenovnem razredu 25k sit(vsaj za enermax noistakerja dam lahko roko v ogenj).

No hotel sem povedat, da bi pri napajalcih lahko prišparal 40-50k sit in za ta keš dobil 2 vodna bloka za grafi in 2 za nb, kar bi blo tišje. Je pa res, da bi se znalo zgodit, da tvoj radijator brez ventilatorja nebi več odvajal dovolj toplote.

nodes ::

kolikor se spomnim je 9800xt šla k hudiču ko je hladilnk dol odtrgal, ravno tako na čipsetu, zato je zdaj ena Matrox. Verjetno od tu strah za 160Ksit vredno grafo. niso pa glasne te nove grafe in v tako obloženi kišti verjetno neslišna, kar pa ne velja za neslišne napajalce z ventilatorji ti so pa fatamorgana.

Verjetno bi se na čiav (compu, da ne bo pomote) dalo še ogromno postoriti...samo tak je zaenkrat mal poseben jutri bo pa spet nekaj drugega

:D

P.S. diski piskajo v vodno hlajenih kletkah

>:D

SebaR ::

Lepo, lepo; kakšna je pa kaj vrednost računalnika/ov?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

civava ::

Alexius Heristalski
Hvala lepa za najlepši kompliment kar sem jih dobil do sedaj.

mkonci
Hvala lepa za naslov.Tudi to se lahko zgodi da dam slike tja gor.

Jackal
Tudi jaz sem imel namen dati slike v temo slike vaših računalnikov pa so pristale tukaj. Začetniška smola pač!
Hvala za razumevanje.

bajker
Za diske uprabljam https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop... dragi
vendar učinkoviti.Maxtor 160 GB sata diski se ne slišijo.WD 120 GB iede se pa rahlo slišijo ležaji stara roba pač.
Ko jih bom zamenja bo problem rešen.
Vent je na grafi iz dveh razlogov
1.Imam slabe izkušnje z trganjem hladinikov z grafi.Tako sem poslal v večna lovišča Radeona 9700 pro.
2. Vent se ne sliši iz gajbe tako je moj cilj dosežen.Lahko navijam pa se vedno vrti na minimalnih obratih.
Kar se pa tiče chipseta pa ni prostora za vodni blok ker grafi dela napoto drugače bi bila voda gor.Original sploh nima vent na chipsetu.Glede na to da ga ne slišim je lahko gor.
Kar se hlajenja cele plate tiče je stvar taka, spredaj na vsaki gajbi spodaj sem pustil originalno odprtino za en vent odprto glede na to da se pasivni napajalci zelo grejejo se ustvarja termika ki sproži gibanje zraka iz prednjega spodnjega dela gabe k zadnjemu zgornjemu delu gajbe.Sistem imam navit za 5% več ne morem zaradi spomina, in tudi ni potrebno, ker deluje prfektno.Ali bi to zadostovalo za resno overclockanje, pa ne vem!

DominusSLO
Motiti se je človeško!Roke nikar ne dajaj v ogenj ker se lahko opečeš!Drugače pa še nisem videl napajalca z vent
ki nebi povzročal hrupa.Vprašaj Nodes a.
Radiator je sposoben odvajati 2 kilovata torej je do ventilatorjev še daleč!

nodes
Moj dragi nodes glede na to da si imel mojo grafi v pečici, zamrzovani skrinji in BOG ve še kje ni čudno de ne dela več.Se pa strinjam z tabo da se da še marsikaj narediti.Naprimer danes sem prevrtal steno hiše in namotiral črpalko za vodo na zunanji steni hiše.Če je človek na bolniški in mu je strašno dolgčaš potem more malo expiremetirati.
Saj razumeš kajne?

SebaR
To je brez komponent sicer pa niso nič posebnega za današnji čas.
V ceno 300k sit so vštete:
2x gajba
1x pumpa L30
2X napajalnik (drag vedar vreden svojega denarja)
1x hladilnik za cpu
1x radiator
barvanje, elektro material, obloge, cevi, priključki razni senzorji

Tukaj pa vam dam še nekaj podatkov:
Torej
Pumpa je samo ena L30 in bi zadostovala še za en tak sistem garantirano.
Vsaki gajbi imam en sistem.Pumpa je v zgornji gajbi.Cevi popolnoma zadostujejo 10/8.Vsi hladilniki so priklopljeni zaporedno.Elektrika vezana preko relejev tako da lahko uporabljam kareregakoli posamezno ali pa oba skupaj.Cilj je bil narediti sistem ki ne povzroča hrupa.
Kar se cene tiče caa 300 tisoč za gajbe in ostali material in pa seveda živcev za 2x ne počitnice v Begunjah ali Polju .
Moja želja je bila da naredim sistem ki je popolnoma tih. No nekaj časa sem tudi živel v utopiji da lahko lepo zložim kablovje pa kot lako vidite iz slik sem zopet v normalnem stanju
vodel caa 4 litre
moč radiatorja caa 2 kilovata
notranji prostor zgoraj 27.5 stopinj
notranji prostor spodaj 30 stopinj
diski 37.6 stopinj
voda pred radiatorjem 30 stopinj
cpu zgoraj 39 stopinj
mb zgoraj 36 stopinj
cpu spodaj 40 stopinj
mb spodaj 34 stopinj

Me veseli da vam je všeč!


l.p. civava
>ASUS K8N-E DELUX, ATLON 64 3200, 1GB TWINMOS PREMIUM, 2X 160GB MAXTOR RAID, ASUS RADEON 800 XT, YESICO 550W, WATERCHILL!<>EPOX 8K5A+, AMD 3000+,768 RAM, MATROX AGP, 4x HDD WD 120GB 7200rpm, YESICO 480W, WATERCHILL!<

fahrenGONE ::

WOW DUDE!! Ta zadeva je cool^2! Verjetno si imel veliko dela s tem, ampak res cool zgleda. Ej, ko naredim stran (okoli novega leta), ce te zanima lahko objavim gor.

SebaR ::

Aja pa še tole: a je tu kaj bojazni da se ti prevrne? :P
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

civava ::

fahrenheit
Ni blema lohko objaviš.

SebaR
Stvar je popolnoma stabilna.

l.p. civava
>ASUS K8N-E DELUX, ATLON 64 3200, 1GB TWINMOS PREMIUM, 2X 160GB MAXTOR RAID, ASUS RADEON 800 XT, YESICO 550W, WATERCHILL!<>EPOX 8K5A+, AMD 3000+,768 RAM, MATROX AGP, 4x HDD WD 120GB 7200rpm, YESICO 480W, WATERCHILL!<

alum ::

a to greje kaj sobo? :)

civava ::

wakum

V teh časih ravno prav.Poleti pa tko al tko klima dela.


l.p. civava
>ASUS K8N-E DELUX, ATLON 64 3200, 1GB TWINMOS PREMIUM, 2X 160GB MAXTOR RAID, ASUS RADEON 800 XT, YESICO 550W, WATERCHILL!<>EPOX 8K5A+, AMD 3000+,768 RAM, MATROX AGP, 4x HDD WD 120GB 7200rpm, YESICO 480W, WATERCHILL!<

DominusSLO ::

Civava
2kW je zelo neoprijemljiv podatek, če ne poveš pri kakšni razliki temperatur.
LP

nodes ::

:D

iz rev. 1a je že odletetel neobvladljiv, najbolj "hrupen" del: vodna črpalka...za zid
morda dobimo slikco
:)

izmrenjevalce toplote komot vežemo zaporedno...tudi 10 očitno še ni problema

@DominusSLO
poraba je precej nižja od dveh kilovatov in s tem temperature kot so navedene zgoraj

DominusSLO ::

nodes & še kdo...
Dej nehaj še ti z dvemi kW...če segrejemo radijator na 100° in ga damo v prostor pri -100°, bo radijator "grel" z bistveno več, kot 2kW. Če pa damo radijator s temp 21° v prostor s temp 20° bo "grel" z dosti manj, kot 2kW.
Got it?
LP

civava
Lahko prosim pripišeš, kolikšna je bila temperatura sobe, ko si beležil temperature?

nodes ::

brez panike. civava, prosimo če napišeš kolikšne so temperature vstopne, iztopne vode na radiatorju in prostora
eazy

lahko je radiator tudi za polovico manjši...recimo 1KW (po navedbah proizvajalca) samo bodo potem razlike temperature več kot enkat večje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

tiborrr ::

Thumbs up, civava! :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

civava ::

DominusSLO
V specifikaciji radiatorja piše tako.Ne vem pa po kakšnimi pogoji to velja.Temperatura sobe je bila prej caa 20 stopinj zdaj je pa caa 21 stopinje.Vstopna voda v radiator ima caa 30 stopinj izstopna pa caa 29 stopinj. Ob največji obremenitvi je bila razlika med vstopno in iztopno vodo 2 stopinji.


l.p.civava
>ASUS K8N-E DELUX, ATLON 64 3200, 1GB TWINMOS PREMIUM, 2X 160GB MAXTOR RAID, ASUS RADEON 800 XT, YESICO 550W, WATERCHILL!<>EPOX 8K5A+, AMD 3000+,768 RAM, MATROX AGP, 4x HDD WD 120GB 7200rpm, YESICO 480W, WATERCHILL!<

Boeing ::

Saj narejeno je kul, ampak je vsa stvar verjetno bolj podobna kaki nepremičnini, kaj praviš ?

I mean, za tak konkreten kos železja okoli prevažat bi skoraj rabil že kak kombi...

Za moje pojme absolutno preveliko in preookrno. Verjetno je pa tebi všeč in to je to, kar šteje :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

civava ::

Boeing

Tukaj imaš apsolutno prav stvar ni narejena za prevažanje na kake lan zabave.Cilj je bil narediti neslišen računalnik.
>ASUS K8N-E DELUX, ATLON 64 3200, 1GB TWINMOS PREMIUM, 2X 160GB MAXTOR RAID, ASUS RADEON 800 XT, YESICO 550W, WATERCHILL!<>EPOX 8K5A+, AMD 3000+,768 RAM, MATROX AGP, 4x HDD WD 120GB 7200rpm, YESICO 480W, WATERCHILL!<

francka45 ::

in naj predvidevam da ti je to tudi dokaj uspelo...:)

civava ::

Nejčkovka
Ne vem zakaj imam občutek da misliš bolj na prvo.



l.p.civava
>ASUS K8N-E DELUX, ATLON 64 3200, 1GB TWINMOS PREMIUM, 2X 160GB MAXTOR RAID, ASUS RADEON 800 XT, YESICO 550W, WATERCHILL!<>EPOX 8K5A+, AMD 3000+,768 RAM, MATROX AGP, 4x HDD WD 120GB 7200rpm, YESICO 480W, WATERCHILL!<

Type-R ::

vidim da mate eni prevec denarja:D , drugac pa pohvale za trud. Nice!>:D

civava ::

FlyeR
Bolje vlagat v računalnik kot pa v sef !!!


l.p.civava;) FlyeR
Bolje vlagat v računalnik kot pa v sef !!!


l.p.civava
>ASUS K8N-E DELUX, ATLON 64 3200, 1GB TWINMOS PREMIUM, 2X 160GB MAXTOR RAID, ASUS RADEON 800 XT, YESICO 550W, WATERCHILL!<>EPOX 8K5A+, AMD 3000+,768 RAM, MATROX AGP, 4x HDD WD 120GB 7200rpm, YESICO 480W, WATERCHILL!<

Bevcan ::

N0ja poleg avtomobila je računalnik najhitreje padajoča naložba.
Govoril sem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še moje vodno (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
614940 (3344) Racko
»

Vodno - par vprasanj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241983 (1399) tec
»

Odstranjevanje hladilne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221344 (1080) mysly
»

Tiborrr in nov megakuler :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322560 (1454) tiborrr
»

Pomoč glede gradnje sistema pasivnega vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162668 (2406) Saladin

Več podobnih tem