» »

Prve podrobnosti novega Internet Explorerja

1
2
»

Ziga Dolhar ::

CaqKa: govoriš o 1.2 al čem drugem?
https://dolhar.si/

njok ::

Ah, c'mon, pogon morajo tako ali tako spisati, ce sedaj izpustijo nekaj CSS parametrov bodo pa prihranili kupe denarja?


Marjan, ja, opera ze podpira veliko CSS3 novosti, kot tudi FF. Na pamet ne bi znal reci kateri jih vec, ker jih razvijalci pocasi dodajajo. Vazno je le, da je podpora CSS2 dobra.

In IMHO je kreganje kdo je boljsi med Opero in FF brezveze, saj sta oba dobra browserja (tako kot OmniWeb in se kak), koncni uporabnik pa se bo odlocil glede na svoje potrebe.

Marjan ::

Ziggga: http://www.maxthon.com/download.htm

njok: yes, tako je. Hm, od ST pričakujem očitno preveliko mero objektivnosti na tem področju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Gizmo_X ::

GRainbow: Ob prihodu zavihkov se bo sedaj dalo vseh 100 popupov naenkrat zapret :P

Najbrž še nisi videl IE6 po namestitvi SP2 v XP? Ker (za moje pojme) čisto uspešno brani popupe.0:) V resnici še preveč kar samodejno brani:\ Pa pustimo podrobnosti:D >:D

BendeR: Predvidevam, da je mislil tretjo beto in to ne moreš uporabljat dober teden, ker je komaj danes izšla. :>

Tretjo beto?8-O Ah.. saj je samo še ena beta.. ki jo pa nujno moram preizkusiti:D Fetiš pač, kaj morem:D

BluPhenix: Ima opera še tiste nagravžne reklame?

Seveda:D Ampak imam zeleno ozadje pri reklamah, zeleno podlago opere, skratka vse zeleno. Si me pa vsaj spomnil da je tisti centimeter visoka vrstica rezervirana za reklame:\ Sem se že čisto navadil, ker nisem ravno mahjen na estetiko>:D


Drugače pa:
/me neha tipkati, potegne iz žepa bel prt in ga natakne na kol. Potem pa z mahanjem oznanja predajo med divjo vojno, kjer ni rdečih in modrih. Skupine IE, Opera, Mozilla, myIE, Netscape, ... (pozabil sem čisto naključne:P ) se bojujejo po dolgem in počez:\ >:D

Do zmage pa: IE ima še vedno večino uporabnikov(razlogi niso ravno pravi, pa vendar:D ). Uporabljam pa še vedno mojo krasno zeleno opero8-)
Don't pay the BILL at the big GATES.

Ziga Dolhar ::

Marjan: ja, sej mam to ... sam sem zarad Čakukijevega navdušenja mislu, da je kej "res novega" :-).
https://dolhar.si/

Gizmo_X ::

Tale Maxthon pa ni slab8-) Še par odgovorov moram dobiti, pa bo kar dober nadomestek:D
. zakaj se mi vsakič, ko kliknem na link, odpre nov tab? Pri hotmailu res čudno zgleda:D
. google search - se mogoče da nastaviti tako, da odpre rezultate v original oknu, in ne v www.steadysearch.com ... ?
. rss mi tudi ne deluje ravno:\ Not a valid or supported feed. Ko hočem dodati pri isohunt.com rss za iskanje:\
. zakaj so se mi Smajliji™ na desni ustavili?8-O

Drugače pa za sedaj kar v redu0:)
Don't pay the BILL at the big GATES.

Ziga Dolhar ::

. zakaj se mi vsakič, ko kliknem na link, odpre nov tab? Pri hotmailu res čudno zgleda
Povsod al le na Hotmailu?

. google search - se mogoče da nastaviti tako, da odpre rezultate v original oknu, in ne v www.steadysearch.com ... ?
Emmm? Če napišeš v address bar:
g iskalni niz

... ti odpre steadysearch?

. zakaj so se mi Smajliji™ na desni ustavili?
Kva?
https://dolhar.si/

CaqKa ::

ne ziggga nič ni novega.. samo čakam na novi engine (beri ie7) :)
v bistvu sam še vedno uporabljam 0.9.27 myie, zadnji stable.
prejšni maxthoni so mi virtual memory zafilali v roku pol ure.. tega novega 1.2 pa še nisem probal.

gizmox dobrodošel v klubu uporabnikov enega izmed najboljših browserjev ;)

sicer pa..

linki v novem tabu: spodaj v status baru so ene ikonce, klikni na sredinsko (ko se čez njo zapelješ piše: activate new window), če status bara ne vidiš si ga v view menuju vklopi.

gula jaz uporabljam enako kot je ziggga opisal. torej v ADRESS (ne search) bar zapišem g in nato iskalni niz.

kaj je z smajiliji nevem.. glede rssja pa je šel z 1,2 prišel vun tak da še bodo popravki verjetno.. do takrat imaš rss bandita :)

Matri[X] ::

Jaz tud uporabljam Opero in vem, da se zdalec nisem edini.

nevone ::

Jest mam tud Opero.

Sicer pa, tisti ki kritizirate IE, vam je všeč, da ni tko dober, ane? To hočete, ane? Dejte ga no mal pohvalt, ko vam gre tako na roko. :D

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mrpiagg ::

Za maxtona - default Google - tam kjer se nastavljajo search engini (tools - maxton options - search) das googlu za alias *, steady searchu pa kar nekej ... pa se u search oknu kliknes na lupo in oznacis google in to je to ... google default search engine :D

Looooooka ::

OK
zakaj se prokleti firefox aktivisti res preprosto ne vrzete cez okno.cist vsi po spisku?
oz saj tisti,ki ne razlikujete med stvarmi,ki so ble ze prej v OPERI in ne vasem zahojenem brskalniku.
predn greste bluzit da kdorkol kopira vas se zmer precej BUGGY browser(sam probite zanikat to ja...) se rajs spomnte da je mela precej inovativnosti OPERA predn je karkol od tega koncal al v IE al pa v firefoxu.
Tko da se nehite tle bahat z enimi izumi,ki niso bli "izumljeni" pri mozilla foundation.Sicer pa glede na to da tud da firma ni tok revna bi ze mel patent za te novotarije ce bi si jih zmislil.Pa ne zato ker majo radi patente ampak zato da jih ne bi zaje** dragi microsoft.

mislm da vam gre sam v nos da se boste mogoce enkrat zbudil in ugotovil da obstaja moznost da vas bosta druzga dva browserja prehitela v cemrkoli.

kokr vidm ze dolg cajta argument stoji samo se na:

PNG pa alfa transparentnosti in pa TABBED browsing...argument stabilnosti je su ze z 2 izdajama v tri krasne....o varnosti vas je pa po zadnjem mesecu tud minil govorit.I wonder why...

Tko da al skocte cez okno al pa lepo tabbajte naprej pa dejte mir s svojimi anti-microsoft kompleksi.
no ja razen tistih,ki vsega vec kot ocitno ne jemljejo prevec resno in jim je nekak jasno da konkurenca na kerem kol podrocju pomen napredek.

BigWhale ::

Luka, ti tko mal bluzis ali dejansko komu odgovarjas?

metalc ::

Maah pusti ga. Take polpismene provokatorje najbolj prizadene, če jih noben ne j*** 5 posto

borchi ::

zato pa rabimo killfile, da se človek ne spozabi. js sem ravnokar spet odgovoril našemu microsoftu. pa sem mel eno izmed "new year's resolutions" - nikoli (nikoli kot, nikoli se ne igraj s fenom v bani) ne beri microsoftovih postov :-(
l'jga

Ziga Dolhar ::

mrpiagg: hvala :)
https://dolhar.si/

Matev ::

loooka daj ti izumi presledke za ločili
poptem pa pametuj

Gizmo_X ::

Ziggga:
. zakaj so se mi Smajliji™ na desni ustavili?
Kva?

Ko tole pišem, imam na desni strani Smajlije™ , npr.::\. Na začetku so animirani, po kliknu pa se ustavijo8-O In to vsi:O

CaqKa:
Moj novi odrešitelj:D Uporabni mali gumbki:P

mrpiagg:
Tudi moj novi odrešitelj:D Sedaj je pa res po mojih željah0:)


Pojavi se pa še vedno en problem:\ Kako vse Bookmark-se iz Opere 8.0 7483 prestavim v Maxthona?:8) Samo še to, potem dam pa mir:D 0:)
Don't pay the BILL at the big GATES.

Matev ::

Še jaz imam vprašanje.

Ali je v katerem brskalniku opcija: desni klik na flash in "blokiraj ta flash od zdaj naprej"?

hudo prav bi mi prišla ta funkcija

CaqKa ::

>>>Ko tole pišem, imam na desni strani Smajlije™ , npr.:. Na začetku so animirani, po kliknu pa se ustavijo In to vsi

to se meni tudi dogaja..


glede bookmarkov.. hmm.. najdi enga hudiča ko zna iz opere peljat v IE bookmarkse.. pol jih boš v maxthonu tudi imel.

matev: tak na simpl ne gre, obstajajo plugini pa content blocker. sicer pa verjetno tudi za ffja obstaja kak tak "extension"

Matev ::

Rad bi eliminiral samo določene flashe, tiste, ki najedajo in zaradi katerih ne morem v miru prebirati določenih vsebin ali se pa raztegujejo čez zaslon, ko gre miškin kurzor preko njih.

Ima kdo kakšne izkušnje z blokiranjem flash animacij

CaqKa ::

pogledaš s kirega serverja pridejo in jih ročno dodaš v content filter.
lahko jih recimo z wildcardsi tudi omejiš.
recimo *ad*.swf ali pa kaj podobnega.

Road Runner ::

matev: adblock ff extension mislm da ma neke take zadeve notr

drgac pa prisegam na flashblock extension, k onemogoc vse flashe, ampak ti da play gumb c kksnga hocs spilat useen

Matev ::

Hvala Racer D in CaqKa.
Bom preizkusil.

Microsoft ::

Ja itak borchi, nas zabite IEjevce bi blo treba kr zbirsat, sej smo vsi, ki uporabljamo IE, zabiti.

Sej, ce ste za to, pa naredete na ST filter, da bos lahka gor prsu sam z FireFox 1.0, ki itak owna vse po vrsti. In potem se en pozdravni pop-up oknec: "Pozdravljeni borchi, danes je oblacno vreme, 10 stopinj, ceste so prevozne in vas IQ je 187."
Pa pol uzigite hude debate na visokem nivoji, ki jo IEjevci (in ostali) itak ne bomo nikol dosegl, ker ce si zabit sedaj, si do konca zivlenja.
Aja, pa ne pozabit nardit filtra, da ce uporabljas kaj od Microsofta, da te dozivljensko bana. Ti itak nimajo kaj iskat na takih straneh.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

CaqKa ::

sem slučajno kje spregledal, da je slotech postal anti-ms sajt?

njok ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8911582 (8829) marhyo
»

Nove Mozille

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
323241 (3241) Kostko
»

Netscape vstal od mrtvih

Oddelek: Novice / Brskalniki
62784 (2784) reborn
»

Linki ponovno dovoljeni za IE uporabnike

Oddelek: Novice / Varnost
282577 (2577) Vlady
»

Intelovi štirje T-ji

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
82682 (2682) Dr_M

Več podobnih tem