» »

kreta

kreta

«
1
2

sifu ::

v kratkem m oddidem na absolvenca na kreto..

imate kaksne posebne nasvete ???

kaj bi spremenil ce bi sli se enkat in podobno,,,kje me lohk nategnejo,,,,,kaj s sabo vzet,,,kolk keša,,,,a se splacajo ogledi tistih znamenitosti itd??

anyone?:D

Thomas ::

Nekje na Kreti se iz ene soteske v morje izliva ena rečica. Podobna je Pišnici v Kranjski gori.

To poišči!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ABX ::

http://www.geocities.com/tommyboy_si/absolvent.html


Tu sem se dobro nasmejal.


Drugače jaz grem 16.9, še kdo?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

perci ::

jaz sem drugi termin, 23.9.

ali3n ::

Tista soteska z rečico je Preveli (al tko nekak) - vredno ogleda; na levi strani plaže so celo pečine iz katerih se da skakat.... mislim da _vse_ absolvente peljejo tja...

Drugač pa: 10 dni, 21 ur spanja, dnevno 6-8 red bullov (turške oz. expresso kave tam NI - majo sam nek nadomestek - ala Nescaffe), nedoločljiva količina piva...;

na ladji je drago ko pes, se pa splača pojest vsaj en topel obrok dnevno.

Praviloma vsi udeleženci po vrnitvi domov zbolijo za en teden... tko to je.>:D

fajn je blo.

Kaj bi spremenu? nič...:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

wince ::

Ja nikoli ne poskusaj narocit turske kave (grki in turki se nimajo prevec radi) drgace pa Ouzo rules :D pa kot je ze ali3n rekel na ladji je zelo drago tako da se splaca vzet sabo hrano in pijaco...

uzivaj

LP

Damjan Jagar ::

Jaz grem 22.09. Še kdo?

Strani z vremensko napovednjo za Kreto:

Vreme 1
Vreme 2
Vreme 3

Drugače pa predlagam ogled tele strani. Tu imaš preko 500 nasvetov, ki so jih spisali obiskovalci Krete. Nasvete imaš kategorizirane: Night Life, Must See Activities, Restaurants...

Nekaj izvlečkov iz kategorije WARNINGS OR DANGERS:

- One thing that was stressed to the men when we visited Crete was- if you go to the beaches do not stare at the topless women. You can be arrested if the women complain. And no pictures.

- Crete is a safe place and you should not expect many dangers here except for crazy drivers (read: all drivers). Don't mind the fact that Greek drivers use more horn than brakes - it's just a Cretean custom.

- Dont try to be friendly with goats and any other animals you can meet!They are not very friendly and they act a little be wild!In canyons or in country,becareful snakes and scorpions!

- On this trip I have had an accident with a rented jeep (Suzuki vitara) in wet weather (very unusual). The jeep slit from the road on the 'highway' which was very wet and slippery. The road changed within 1 minute(!) from very dry to very wet and dangerous. Beware (!!!!!!)

- While i was in crete, there were plenty of taxi's to take us to the harbour town of Hania... However, the trip in the taxi wasnt much of a Taxi ride, it was more of a Formula One Race! The drivers aren't very careful on the roads, and they go fast, overtaking any cars in front, by going into the opposite lane! Dangerous..... But, at least they get you to your destination fast!

- Stay off the beach at night - robbery is not unknown.
On your first night, put the hotel's card in your pocket so you can find your way home!

- Always ask for free shots at the door of a bar if you're greeted by a bar promoter.

- Hiring mopeds can cause disaster. Check the small print and tell your rep if the moped company pull any fast ones.
http://jagar.si

Zgodovina sprememb…

Groovy ::

ja, jst se grem tut v Grčijo "borit", tam od 30.9 do 13.10.8-)

Joooj, to bo borba!>:D
I am the captain of my soul

ABX ::

All you brave fighter, FOLLOW ME!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JerKoJ ::

30.09 tut jest (pa naceloma cel FRI)

Bob Rock ::

30.9.

Matty ::

Tista soteska z recico je Samaria... po kateri potem hodis 17km in se spustis za vec kot 1000m visine... Vredno ogleda, samo kaj ko absolventi (in maturanti) niso na voljo za velike fizicne obremenitve cez dan...

Je pa ta soteska precej dalec od Herakliona - cirka 180km, in glede na to da dajo absolvente v dva resorta se dodatnih 20km dlje, je ta obisk te soteske zelo malo verjeten...

Preveli je pa tudi soteska (in a way), kjer tudi tece recica, kjer je potem zelo popularna plaza... Pisnici je pa bolj podobna Samaria (zgornji del) kot pa Preveli, saj se ne spominjam da bi bile v okolici Kranjske gore palme :)

Se to... ko si na absolventu, je najboljsi tip (zgoraj naveden)...
"On your first night, put the hotel's card in your pocket so you can find your way home!" Pa se stevilko sobe napis zraven, ker je neverjetno, kako hitro ob 6-7h zjutraj pozabis stevilko... In ne pozabi na zajtrk... Pri nas (daljnega leta 96) je bil na Rodosu to edini "placani" obrok in si si ga privoscil neglede na to kdaj si prisel domov...

Se cene s Krete letos... (Hania in okolica): pivo od 1.95 do 2.50 EUR (Mythos, Heiniken, Amstel), Souvlaki (cel obrok) od 4.50 do 5.80 EUR, ena palcka okoli 1.60 EUR, Mousaka od 3.50 EUR navzgor, Gyros Pita od 1.60 do 2 EUR (dva pa si sit), grska solata od 2.80 do 3.80 EUR... Drugace so pa porcije povecini velike in se lahko najes (skupaj s pijaco) v restavraciji ze za 7 EUR, v fastfoodih pa veliko ceneje... Aja, v restavracijah bodo vedno uturili t.i. couvert, oz. pogrinjek... in to je od 0.5 EUR navzgor... Ce boste kje kupovali na zalogo, se ustavite v kaksni vecji trgovini ala IN.KA, Carrefour ali Lidl... Neverjetno je kaksne so razlike v cenah do obicajnih "supermarketov" v turisticnih naseljih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

Zlatko1 ::

Kreta - heaven on earth!!!

Ne pozabi obiskat naselje Malia! Po 22 uri! :D

Vins ::

Bio adio! :)

kokr je en gor napisal, vzemi na ladjo cimvec pijace, ker tm po barih obirajo do konca (mislm da je blo lani 3,5 eura malo pivo). Da se ti ne bo zgodil tko k nam, da smo ze na poti dol porabili tretjino kesha na dragih perih. Pol smo mogl pa zadnjih 5 dni zivet od sendvicev in Ouzota (najcenej, pa se z vodo se dobr mesa) :)

pa pozanimi se za tiste izlete, kdaj so odhodi in ce mas tezave vstajat, se nikar ne prjavt na tistih par izletov k so odhodi ob 8, 9, 10h. Ker placas kr neki dnarja, na konc pa itak prespis. Preverjeno :)

_marko ::

Mi gremo na Kreto(Malia) v petek 12. :D >:D ... morda se vidimo...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

tomaz255 ::

Tudi jaz grem v petek, 12.9. na kreto, samo ne vem točno kam. Nekam med malio in heraclionom.

_marko ::

tomaz255:
Kdaj pa mate letalo? iz kje pa si? ... jaz sem z Maribora, Prva gimnazija.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

tomaz255 ::

HAHA, tudi jaz sem iz Prve gimnazije. Ti si verjetno iz G klasa

Zlatko1 ::

V Cherssonisos greste. Je tudi super!

Na splošno je Kreta zame najlepši turistični otok v Evropi, saj sem letos bil na Krf-u in ni pol tako dobro kot na Kreti.

Je pa vseeno nekajkrat boljše, kot recimo na kakšnem zanikrnem Cresu, Rabu ali Pagu...

_marko ::

Ja iz G klasa ja... torej si ti D! :D

NO, ok, vse potrebno(>:D ) smo nabavli ... dobimo se jutr zjutraj na postaji! :)
...

še 1 dan ... :D
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Damjan Jagar ::

Tudi mene nekaj zanima. V ponedeljek se odpravljam na absolventa na Kreto in sicer v mesto Hersonissos. Ves absolvent bom seveda dokumentiral v obliki digitalnih fotografij in videov.

Zna pa biti problem s premajhno kapaciteto kartice (256 MB), ki se zna hitro napolniti sploh pri snemanju videov. Zato me zanima če je kdo že bil na Hersonissosu v kakšnem cyber cafeju kjer bi imeli CD pekače. Sam sem našel spisek grških cyber cafejev in med njimi tudi tri (3) v Hersonissosu. Omenjenim cyber cafejem sem poslal mejl v katerem sem jih povprašal po imetju CD burnerjev, vendar odgovora še nisem dobil.

Mi zna kdo odgovoriti na vprašanje?
http://jagar.si

CaqKa ::

a pride v poštev sposoja kartic?
tole bi lahko fotolabi imeli kot dodaten vir zaslužka.. posojanje kartic :)

Damjan Jagar ::

ali3n mi je prijazno ponudil svojo 256 MB kartico vendar bi bila še vseeno boljša varianta peka materiala na CDje. Tako bi lahko slikal po mili volji in mi ne bi bilo treba paziti na število fotografij in videov.
http://jagar.si

CaqKa ::

ful vredi bi bilo ko bi ti karticop zafilalo ob 5h zjutraj ko bi kdo začel jelene klicat, ti pa hitro v cyber caffe >:D

ali3n ::

mnja.. jest na Kreti niti enkrat nisem klical jelenov :D pa je blo popite kar nekaj tekočine...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

attackiko ::

Pozabi na zajtrk. Oz. če boste cel večel kartali ali se igrali monopoli, potem to ne leti nate.

Pa na knosos se ne splača it gledat, ker lahko kamne vidiš tudi v kakem slovenskem kamnolomu :D

ali3n ::

se strinjam.. knosos ni vreden časa... raje naredite fešto v kakem lokalu :-)

@attackiko: kartali ali se igrali monopoli????;( ;( ;(( a kdo to tam dol počne???>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

attackiko ::

tisti, ki imajo drug dan čas za jest zajtrk, najbrž :D

Pozabu sem omenit še nekaj: za boga ne pleši po šankih. To je za ženske. Noben noče videt nekega computer geeka tam gor. ;)

Damjan Jagar ::

/me is computer geek "samo" 30% po duši. :D
http://jagar.si

tomaz255 ::

Evo mene, sem v petek priletel s krete. Morem vam rečt, da je super tam doli. Hersonissos je tudi super mesto. Čaga vsak dan do jutranjih ur. Še zdaj se nisem vredi naspal. Res super! Če gre kdo tja naj poišče Club 99 in vpraša za Zorana. Ta naš bivši rojak meša super coctaile, pa še pol jih da zastojn.
Pa ravno v petek ko smo pakirali nas je v hotelu že nadomestila skupina absolventov.

perci ::

Gre kdo jutri iz Dolgega Mosta?

Groovy ::

perci, glej da boš dobro ogrel teren in pripravil veliko zalogo pijače in vse kar paše zraven,>:D saj se posadka iz MB (informatiki)8-) pridemo tja dol borit za novo slovensko kolonijo naslednji torek!! :D >:D ;)
I am the captain of my soul

Simko ::

Groovy who da fak ar ju? :D

Informatiki res gremo ja....:))

Groovy ::

@ Simko
Tisti, ki po poveljeval naši četi ;) >:D 8-)

P.S. a kej veš ob keri uri iz MB?! (bus) :O
I am the captain of my soul

perci ::

OK, vsi stjevci, mejte kake razpoznavne znake (recimo napis slo-tech na čelu, ST majčka,...), da vas še mal v živo poteroriziram ;).

Groovy: Mi ga na absolventa ne gremo pit.
.
.
.
.
.
je kdo nasedel :D

Simko ::

hmmm, mam nekje zapisano, samo zdaj se mi ne da gledat :P
Okrog 11:00 mislim da ...

Groovy ::

@ Simko
Daj to ti malo poročaj na naš mail, OK!? :8)

@Perci
Saj mi ga tut ne gremo, mi se gremo "borit"! Zdaj pa si razlagaj , kaj vse to vključuje, kar po svoje.:D
Kdaj pa imate vi jutri bus?
A to greste tut Kreta+Santorini?>:D
Aja, pa slo-tech napis odpade, mi bomo kar Informatiki! >:D :D 8-)
I am the captain of my soul

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groovy ()

perci ::

Mi mamo bus ob 13.00, gremo pa samo na kreto, no pa v atene za pol dneva ;)

Groovy ::

ehhhh, brez veze...:D :D :D :D
No sej, ko na Kreti vsega zmanjka (beri, ko mi vse poberemo, popijemo in pojemo) Bomo šli pa pač še lan naprej na Santorini! >:D :D :D
I am the captain of my soul

ABX ::

I'm back.

Noro, bil pa sem v skupini B6.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Simko ::

Groovy, mi tudi gremo samo na Kreto....zgleda da nisi UNI :P

ABX to je vse ? :)
Folk, na ladji gledajo kaj kufre & stuff? Ti najdejo kakšen ledeni čaj če ga maš ? :D

ABX ::

Ne gledajo nič, ti se samo obnašaj normalno prvih 5 minut in je.


Obvezno pa si nabavi kabino.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Simko ::

Kabino imam. Tja in nazaj...no, v bistvu mam postlo, ker niso hiteli vsi svoje postle vzet (le redki)..pa majo kao skupno eno kabino za prtljago...zakaj pa jo tako nujno potrebujem? Za prtljago al za počitek? :)

Aja, ABX, malo še o cenah povej na ladji pa pol na Kreti, če ti je , prosim...da vidim kolko za E lahko pričakujem, da bo lažji moj žep.

Še malo, pa gremo :)

Groovy ::

Simko, če hočeš zvezde videt, bom meu jaz 2 cegla sabo, pa te bo seneje prišlo! :D
HVALA BOGU, DA NISEM UNI!!! 8-) :P

ABX, kolko dnara je šlo v...v...v....za....za.... tiste zadeve, oz. kolko si zapravil??

Pa še 1x keri izleti so ql, in kere se bol splača prespat. :8) thanx
I am the captain of my soul

TESKAn ::

Kabina je fajn zato, da maš kam za it, ko se preveč napiješ...verjemi, se jo splača met.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ABX ::

To da si vzel pojstlo je super, boš že razumel zakaj (ne ni za spat).

Cene na barki so nenormalno visoke zato si nabavi vse za barko od kruha do pijače, za na kreto ne pusti nič ker dol boš že kupil kaj ti rabi.

Cene na kreti so normalne, sploh če vodič ima kaj izkušenj in ti pokaže pravi supermarket.
0.75L Havane + 1.5L Cole je 9.5E.
Pivo gre od .05E naprej (0.5L Heineken je 1.1E).

Cene v bari pa so odvisne od vlage. Grki so cigani in znajo ceno pijače spremenit kr med večerom. Vedno poglej prvo plakate preden naročaš drink, ker znajo kr z flomastrom popravit ceno. Prvi večer so me malo zajebali samo sem se že navadil.
1.4E 0.5 Pive
2E-3E ostala pijača.

Drink švercaj povsod (plaže, water park, boat party).
Prijavi se na vse organizirane izlete z izjemo "kulturnega".

Jaz sem zapravil 400E ampak ker toliko sem tudi planiral zapravit, brez težav žuraš z 200E.


Koliko pa boste žurali pa je popolnoma odvisno od vas, vi ste uni kateri lahko postavite nove meje žura ali pa gledate v zrak in se dolgočasite.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JerKoJ ::

Hello

Mal pozno se javljam ampak nikoli ni prepozno, da reces
KRETA JE ZAKON

jest sem tut zapravu mal vec k 400 EUR, sam je dogajal non-stop
na netu zbrsku se mal linkov za obujanje spominov tistim, ki ste to
ze dali cez in za cedit sline tistim, ki to se cakate.

http://www.novagorica.com/abs2003/
http://kreta2003.rules.it/
http://finta.uni-mb.si/~jani/kreta/page_01.htm
http://www.stjost.si/ftp/kreta2003/
:D :D :D :D

Groovy ::

Če je že tako, pol pa dodajam še jaz našega!!!
A5 rulzzzzz

http://194.249.39.205/abs-kreta03-a5/as...
I am the captain of my soul

perci ::

evo še nas LINK

undefined ::

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Collegium] Krf

Oddelek: Loža
122639 (1365) black ice
»

Kreta

Oddelek: Loža
266792 (5955) CaqKa
»

Ime grške sladice?

Oddelek: Loža
142347 (1879) Damjan Jagar
»

kam na hrvaško poleti?

Oddelek: Loža
192818 (2432) Business

Več podobnih tem