» »

Dodatni EPSON printer driverji za CUPS ?

Dodatni EPSON printer driverji za CUPS ?

Brane2 ::

Že kar nekaj časa se mučim, da bi obogatil nabor driverjev v CUPSu, namenjen EPSONom, a mi ne rata.
Nainštaliral sem tazadnjo verzijo a nič ne pomaga. Vedno mi da na razpolago dva šugava driverja za Styluse.

Premetal sem tudi www.cups.org in tudi tam med driverji ni videt tistih za EPSONe, jih je pa mali milijon za HPje, Sharpe itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

borchi ::

za katere epsone pa rabiš? omni package mislim, da ma cel kup za igličarje. mind the "ppds" flag! isto moreš emergat foomatic-db z ppds flagom, če se ti ne lubi s foomatic-configure ppd-je čarat.

drugače pa mi:

grep epson /usr/share/foomatic/db/source/printer/*

vrže vn miljon epsonov?!
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Brane2 ::

Možno da res (sedaj sem v WInsih in ne morem probat) ampak tudi če je tako, mi swat konfiguracija ponudi samo stari ali novi EPSON inkjet driver- to je vse...
On the journey of life, I chose the psycho path.

borchi ::

swat??!! ka ma samba pri tem? a ti hočeš, da ti samba+cups servirata printer driverje, da ti jih ni treba v windows iskat?

huh, sj je mogoče, sam to much work (pa še uspeh ni zagarantiran) za okolje, kjer nimaš več kot 20 uporabnikov obešenih na print server? al sem sam js tk len. enkrat sem se neki matral za enga hp laserja in sem po kaki uri pustu vse skup. sm se kr zgrozil, da bi to mogu delat za vsak levi inkjet printer (kjer itak windows driverji 100x bolš opravijo delo).
l'jga

Brane2 ::

Pardon, moj zajeb. Mislil sem CUPSov konfiguracijski utility. Stalno mešam tega s swat-om...
On the journey of life, I chose the psycho path.

moj_nick ::

gimp-print imaš inštaliran? Jaz imam malo morje driverjev za Styluse.
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskalnik & linux: kako dodati gonilnike v distribucijo?

Oddelek: Strojna oprema
91520 (1366) Brane22
»

Linux driverji...

Oddelek: Operacijski sistemi
131248 (1127) christooss
»

Zakaj Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
734134 (3196) suse80
»

nastavitev printerja v mreži (router)

Oddelek: Operacijski sistemi
101083 (1003) maticm
»

Nameščanje gonilnikov v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
61353 (1266) borchi

Več podobnih tem