» »

Nameščanje gonilnikov v Linuxu

Nameščanje gonilnikov v Linuxu

frcasek ::

Zdravo!
Poleg ostalih problemov pri Pingotu 2, sem sedaj naletel še na težavo s tiskanjem. Moj printer (HP Laserjet 1000) je kao podprt, je naveden med printerji ampak ne dela. Na netu sem dobil nek drug gonilnik, ki naj bi kao delal bolje ampak zdaj problem, kako instalirati nov gonilnik. Imam ga na disku, pri možnostih tiskanja pa ni možnosti instaliranja novega printerja. Če že ravno težim, bi vprašal še kje se naloži gonilnik za faxs modem ( zunanji).

Lp

dr.J ::

Če na printerju piše "HP", še ne pomeni, da je printer v redu. Kar je manj od 1200, je tako oskubljeno, da je navaden klump. Kaj lahko od tega modela pričakuješ pod linuxom, boš našel tule: http://www.linuxprinting.org/ oziroma
http://www.linuxprinting.org/show_print...

Zunanji faks modem (na serijskem portu) ima že vse gonilnike priložene samemu jedru. Enostavno priklopiš in dela.

frcasek ::

To sem že vse prebral. Ravno tu priporočajo en drug driver kot je ta ki je naložen pri meni. Zato bi rad izvedel kako se nalaga gonilnike. Kar se tiče pa faxa mi ga pa žal še ni uspelo usposobiti. V opnoffice dodam fax tiskalnik, ko hočem faxirati me vpraša za številko, jo napišem pol se pa ne zgodi nič.

moj_nick ::

Za fax uporabi program hylafax.

Poglej, zagotovo so bila ob drajverju kaksna navodila oz. vsaj kaksen readme. Externi drajverji prihajajo v najrazlicnejsih oblikah in imajo ponavadi vsak svoj postopek instalacije.
110111001001010001010000

frcasek ::

Hylafax sem uporabil, vendar mi javi napako ter da naj pogledam dnevnik. V dnevniku pa ne piše nič pametnega ( vsaj mislim tako). Za printer pa na tisti strani piše, da naj bi delal v Linuxu, imam ga tudi med printerji navedenega v samem Pingotu, dela pa ne. Od printerja ne rabim ne vem kaj, samo da mi stiska a4 stran, pa brez drugega kompliciranja, ker v navodilih piše da printer deluje v lunuxu v okrnjeni verziji. Ko bi meni vsaj okrnjeno delal.

LP

dr.J ::

Poskusi namestiti zadnji foomatic paket of Fedora Core 1. (verzija 3.0.0)
Mogoče je v tej verziji bolje podprt. Pa menda je treba namestiti tudi now firmware.

> V dnevniku pa ne piše nič pametnega

Si pogledal, kaj izpiše "dmesg" po uporabi hylafaxa? Za kakšen modem gre - serijski ali USB?

borchi ::

a hp1000 je kj podoben hp1100?

hja, zgleda da ne!

men:

# grep HP-LaserJet_1000 /usr/share/foomatic/db/source/drivers/*

izpljune tale dva driverja: foo2zjs in pbmtozjs

torej bi print queue naredu nekak takole:

# foomatic-configure -s cups -p HP-LaserJet_1000 -c file:/dev/lp0 -n HP1000 -d foo2zjs (oz. pbmtozjs)

al je to čist druga žival kot pa običn laser na lpt?
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejsi HP LaserJeti in Windows 7 = no go

Oddelek: Pomoč in nasveti
92973 (2470) dbokal
»

Tiskanje šumnikov iz DOS-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
164588 (4079) Brane2
»

Kater printserver?

Oddelek: Kaj kupiti
71359 (1292) cryptozaver
»

nastavitev printerja v mreži (router)

Oddelek: Operacijski sistemi
101083 (1003) maticm
»

Primerjava DeskJet in LaserJet tiskalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
132942 (2815) Yohan del Sud

Več podobnih tem