» »

Problem s kablom pri nokiji

Problem s kablom pri nokiji

dpicul ::

Živjo
Pred kratkim sem kupil kabel vendar ko nanj priklučim telefon mi ga le tega ne zazna.Namestil sem tudi pc suite ki naj bi imela driverje.Imam nokio 6610i.Kaj naredim?

V-i-p ::

Ko inštaliraš PC Suite, dobiš desno spodaj ikonco. Klikni nanjo in nekje imaš možnost nastavit preko česa si povezan (BT, IR, kabel) če nimaš, nastavi na kabel, shrani in probaj...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Slipi ::

Sem nabavu DKU-5 kabel instaliral vse potrebno vendar mi ni hotel prepoznat telefona, oziroma je vedno napisov Telefon ni priključen. Nametov sem kar nekej gonilnikov, Nokia PC Suite 6.41 SLO, Oxigen, pa ni in ni hotel delat. Mam pa Nokio 3220, sin pa Nokio 3100. Čarala sva lep čas, pa nč. Na konc sem zmetov vse dol in mi je sin vse ponovno (že v ene šesto) inštalirov. Je pa zadeva ratala in dela lepo. Kabel mam pa: neoriginalen, pa zato 13.000 SIT cenejš (tko, da kabel ne dela nobenega problema). Kabel in CD je blo v kompletu. Vse kar je, je treba pustit CD čist pr mir in ga nč vtikat v PC. Gre pa nekak tkole inštalacija in zadeva pol deluje brezhibn, če bo še kdo rabu (vse potrebne datoteke, sem pobral dol z interneta):

Kabel med instalacijo NE SME BITI PRIKLJUČEN V USB port!, mam WIN XP + SP2:)
- Inštaliraš Nokia DKU-5 driver. Če pri instalaciji ne najde USB porta, pusti pir miru in samo klikni OK.
- instalirej NOKIA PC SUITE_641_slo (lahko je tud eng),
- instalirej ed-pl-2303hx_v20014v2002 (datoteka je v zipu, vse dobiš na internetu, vpišeš ime datoteke v googla pa ti najde spletno stran, kjer lahko datoteke pobereš dol),
- zdaj ti napiše, da je nova strojna oprema instalirana,
- dej kabel v USB + GSM in
- zaženi prg NOKIA PC Suite,
- označi Cable,
- klikni na konfiguriraj,
- v roletnem oknu nastavi na: Polific USB-to-serial-COMM4,
- malo počakaj (ene 10-20 sekund) in spodaj v okvirčku izpiše:
- uspešna povezava s telefonom
- potem lahko urejaš ali pregleduješ telefon.

Men osebn se zdi precej bolj uporaben program Oxygen, ki ga pobereš na internetu vendar pozor, program je Trial - potrebno ga je registrirat, nekaj časa pa dela brez problema.

Predno pričeš z instalacijo in uporabo tega prg, moraš zapreti Nokia PC Suite, zato greš v prikaz procesov in zapreš vse 4 datoteke (obvezno).

Ko poženeš Oxygen, greš v menu Orodja/Opcije, kjer odklukaš nastavitve: DKU-5/CA-42, DKU-2 in COM4, nato pa OK. Še nekaj trenutkov in izpiše parametre tvojega telefona in nariše telefon. V levem delu imaš lepo pregledne menuje za posamezne opcije telefona.
Program poženeš z datoteko: opm_sw.exe

alensg ::

:\ jaz imam nokia 6610i in tudi kabel usb, pa me zanima ali mora biti notri napisano bluetus, da lahko povežem z računalnikom, ker imam samo ir in gprs pri povezavi., kaj naj storim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ovi maps download kart preko telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
183747 (3155) mojsterleo
»

Nokia PC Suit ne zazna telefona.

Oddelek: Mobilne tehnologije
223210 (2810) mavec
»

nokia 6610i software

Oddelek: Mobilne tehnologije
71956 (1862) Sami
»

nokia 6610i ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
6963 (918) Matty
»

Povezava GSM - PC

Oddelek: Mobilne tehnologije
74021 (3857) vesel

Več podobnih tem