» »

Gentoo masked packages

Gentoo masked packages

Simulacrum ::

Zdravo!
Pri namestitvi Gnoma bi rad uporabil masked pakete (~arch), a tezava (no, ni ravno tezava, le majhna nevsecnost :>) se pojavi, ko se portage odloci namestiti dependency pakete, ki spadajo v stable. Rad bi pa, da bi bili vsi paketi, ki jih potrebuje Gnome iz masked (~arch). Obstaja kaksen lazji nacin od posamicnega vpisovanja paketa v /etc/portage/packages.keywords? Je spisana kaksna scripta, ki sama vpise dependencije v packages.keywords?

Za pomoc se vam iskreno zahvaljujem.

Lp,
Simulacrum

mte ::

probaj z
ACCEPT_KEYWORDS="~arch" emerge program
to je za normalen mask. če je pa program hard masked pa ne vem če se da - v tem primeru pa lahko počekiraš na gentoo forumu če je že kdo ročno spisal seznam vseh teh dependencijev, ponavadi je bilo tako.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

moj_nick ::

ACCEPT_KEYWORDS="~neki" emerge program se ne uporablja več.

Ja, na roke vpiši programe v /etc/portage/packages.keywords. Saj delaš samo copy-paste app-program/neki v tisti fajl potem pa še ~x86 dodaš na konec vrstice.
110111001001010001010000

borchi ::

drž se /etc/portage/package.* file-ov!

ACCEPT_KEYWORDS="~arch"


NO, NO ...

pa verjetno, če bi developerji misli, da je pametno, bi portage znal sam filat v .keywords dependancies.
l'jga

Simulacrum ::

ACCEPT_KEYWORDS="~neki" je obsolete. Poleg tega zna povzrocati tezave, ko zelis upgradat celoten system. Za natansnejso razlago odklikaj na: http://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=171464.
borchi: poglej na www.gentoo-wiki.com kjer je precej napisanih script, ki jih developerji niso predvideli. Ce je zadeva olajsa rokovanje z Gentoojem se jo izvede, ne glede na to ali so jo razvijalci nacrtovali ali ne. IMO :). Zal pa sam nimam zadostnega znanja basha in sploh programiranja, da bi lahko spisal scripto/programcic, ki bi pocel kar sem v prejsnjem postu povprasal. Zato sprasujem tu. :)

Lp,
Simulacrum

BigWhale ::

Gentujevci ne bi bli srecni, ce ne bi komplicirali... accept keywords je obsolete, direktno emerganje ebuildov se ne dela... obsolete zadeve se mora sproti ven zmetat!

Geez...

borchi ::

gnome-2.6.10_pre0!!!!

must resist, must resist.... got somethin' more important to do, must ....

yeah, right!

če ne bi ravnokar mlel openoffice-ximian2 beta, točno vem kaj bi se zdele kompajlalo :\

tega še vedno nisem razčistil sam pri sebi. kaj mam od tega, če mam package en teden preden pride v stable???!!!
l'jga

Brane2 ::

mene pa muči wine.

Samo mušji prdec mi manjka,d a se mi stvar prevede na Opteronu.

Samo ena trapasta, pri meni nedefinirana konstanta me loči od tega. :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

CCfly ::

i686 chroot si naredi
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Brane2 ::

Eh, to pa ne . Kupio konja da jašem magarca.

No way. Tole Opteronče bo laufalo wine. Bo še kak dan za počakat ampak bo laufalo.

Prej se mi wine ni emrgal nit pod razno. Sedaj emerge wine že lahko pripravim, da pride do konca.

STvar je naredila kar soliden napredek. Še čisto malo rabim.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

CCfly ::

Problem ni v tem, da se ti mora stvar samo prevesti. Še delati mora in trenutno wine ne bo v redu deloval na x86_64. Verjemi mi da so že preizkušali in samo malenkostni popravki ne bodo dovolj.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Brane2 ::

So že poiskušali in zadne cajte mnogim celo dela.

Poglej si na Gentoo forumu. >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

borchi ::

Problem ni v tem, da se ti mora stvar samo prevesti.


če se prevede, je ok. če se zboota je popolno. (prosto po linusu) :D
l'jga

Pithlit ::

Če bi rad mel cel sistem na ~arch si pač napiši:
ACCEPT_KEYWORDS="~arch"

v /etc/make.conf

Če bi rad vse odvisnosti (dependencies) za recimo Gnome mel na ~arch pol pač dej
# ACCEPT_KEYWORDS="~arch" emerge ....

in upaj da se nič ne polomi (to pač ni priporočljivo ker lahko polomiš druge odvisnosti).

Če pa bi rad samo določen paket imel na ~arch pa porihtaj skripte: Skripte. Osebno sem si editiral skripto tako da lahko v to datoteko dodajam še -arch pakete (recimo e17). Pa tudi skripto za dodajanje paketov v package.mask (pride prav ko hoče emerge world downgrade/upgrade-at pakete za katere tega nočem/potrebujem - recimo mysql ki se uporablja le za testiranje).
Life is as complicated as we make it...

moj_nick ::

Poglej si file /usr/portage/profiles/package.mask. Zakomentiraj prave vrstice in inštaliralo ti bo zadnji Gnome.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Brane2 ::


roblem ni v tem, da se ti mora stvar samo prevesti. Še delati mora in trenutno wine ne bo v redu deloval na x86_64. Verjemi mi da so že preizkušali in samo malenkostni popravki ne bodo dovolj.


Od tega trenutka dalje to uradno dela tudi na mojem stroju. "emerge wine" na Opteronu z Gentoojem DELA !

:)
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

Rejoice! I'm happy for you! :)

borchi ::

@moj_nick: ne dela se tako!!!

to delaš v /etc/portage/package.unmask
l'jga

Pithlit ::

Borchi: za doma delaš tako da na koncu vse dela. Meni recimo packages.provided sistem ignorira, tako da sem primoran stvari dodajat v package.mask. In dokler to vse dela je o "deprecated" metodah brezpredmetno govoriti. Tko k je BW povedal. Če je "deprecated" pol nima kaj tam iskat.

Sem sicer to izjavil tudi na #gentoo pa so me benal za minuto 8-O
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

CaqKa ::

kje si lahko preberem kaj o teh maskah in tem? tega jaz očitno sploh ne razumem..
sicer sem jaz uporabljal accepte kyworsd.. ampak samo na www aplikacijah kot je phpBB ipd... to nebi smelo it kaj fejst wrong...

če nebi čist iz firbca malo brskal po stju tak niti nebi vido da ni priporočljivo tega uporabljat.

no kar sem pa v moji vnemi našel..
če želite videt kaj vse ste že emrgeali:
če še nimate, date "emerge gentoolkit" (-av po potrebi)
ko emergea vse:
equery list -i

koliko kak program zasede in kateri so dependency pa lahko preverite z "equery size ime_programa" ter "equery depgraph ime_programa"

noč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

borchi ::

1.
2.
3.
4.
5.
...
.....
.......
l'jga

Pithlit ::

Mal višje sem že dal enkrat link... pa ga dam še enkrat:

TIP: Dealing With Masked Packages
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inštalacija linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
291549 (1197) pblaz
»

Cannot open root device; Gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
241502 (1358) CCfly
»

Oh spet ta Gentoo!

Oddelek: Operacijski sistemi
271258 (929) Trubadur
»

Gentoo problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674277 (3802) Senzacionale
»

Gentoo emerge -k kde

Oddelek: Operacijski sistemi
9957 (846) jaBo

Več podobnih tem