» »

Katera klima

Katera klima

««
126 / 130
»»

V-i-p ::

@Luka321: Moja C&H ostane par minut "na pol odprta", potem lopute čisto zapre. Kot ti omenjaš se je pri meni zgodilo, ko sem enkrat ročno premikal lopute. Nič takega, ugasni jo in ko lopute ostanje odprte jih ročno zapri. Naslednjič, ko boš prižgal in potem ugasnil klimo, bi se morale zapret, vsaj pri meni so se.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ZveeZ ::

Ce ostane le majhna spranja je verjetno res "rocno" pomaknjena prenizko. Jz, vsakic po ciscenju, jo ugasnem in ko jo ponovno prizgem, z roko zadrzim loputo zaprto za zelo! kratek cas, da se pac zamakne. Tudi ce drzim predolgo ni problema, ker se kasneje postavi v pravi polozaj, ko jo spet ugasnem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

buttcrack ::

vidim, da so ene nove izvedbe klim pri C&H... v čem se razlikujejo? rabim kupit še eno 3,5...

Luka321 ::

 Klima

Klima


Ko je klima na off lahko loputo premaknem cisto do konca rocno vendar ne ostane v tem polozaju. Drugace pa ja klima je nova. Mogoce je pa tako pri mideji da jo ne zapre do konca? Sem dodal sliko polozaja ko je na off.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Luka321 ()

ZveeZ ::

Luka321 je izjavil:

 Klima

Klima


Ko je klima na off lahko loputo premaknem cisto do konca rocno vendar ne ostane v tem polozaju. Drugace pa ja klima je nova. Mogoce je pa tako pri mideji da jo ne zapre do konca? Sem dodal sliko polozaja ko je na off.

Vpisi model klime v google, pa bos videl ce je na reklamnih slikah tak gap:)

213denis213 ::

Imam problem povezat teslino klimo na wifi in sicer model tesla tt34ex82sm-1232iaw

Po navodilih bi naj stisno gumb eco 6x v roku 10 sec.

Klima zapiska v aplikaciji pa je ne najde. Povezan sem na telefonu v 2.4ghz omrezje...

Probal tudi ac freedom app. Isti problem

Ganon ::

Če je podobno, kor pri Greejevi, se moraš najprej povezati na wi-fi klime, šele nato prestaviš na svoje omrežje. Vsaj tako se spomnim.

bbobst ::

Noob vprašanje. Čemu služio pene,tribarvne , vtaknjene v reže na filtru klime?

AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK PRO 4, MSI MPG X570 GAMING PLUS
Palit RTX3070 Gaming Pro OC 8 Gb , Team Group T-Force Zeus 32GB Kit (2x16GB)
Team Group T-CREATE NVMe SSD, Corsair CX650M, Be quiet! Silent Base 601

Ijus ::

YBO signalu :))
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

V-i-p ::

@bbobst: "...proizvajalci uporabljajo barve za označevanje različnih stopenj filtracije ali specifičnih funkcij filtrov. Na primer, modri filter bi lahko bil namenjen osnovnemu filtriranju prahu, medtem ko bi zeleni filter lahko bil zasnovan za odstranjevanje alergenov."
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MadMax ::

En je za viruse, drugi bacile, tretji pa orgonski filter.
/sarcasm off
Marketing fore....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

darkolord ::

Barve nimajo nobene funkcije, filtri pa, ne boste verjeli ... filtrirajo zrak.

Nekateri so čisto osnovni karbonski, nekateri so anti-bacterial, anti-bacterial, anti-allergen, ..

 Hitachi

Hitachi



 Hitachi

Hitachi

Robert ::

Je že kdo kupoval klimo preko spletne strani https://www.klimanaprave.si/ in kakšne imate kaj izkušnje ?

Opkow ::

Par 10 postov višje

LiamSem je izjavil:

Če se odločate za nakup klime vam močno odsvetujem Klimanaprave.si
Zelo dolgo čakal plus montaža izvedena zelo nezadovoljivo - čistil za njimi celo popoldne.
Na koncu še zaračunali 'dodatna dela' zelo drago!
;(

Robert ::

Prosil bi vas za povratno informacijo glede prodajalcev in monterjev klimatskih naprav s katerimi ste imeli dobre izkušnje saj bom verjetno moral menjati 20 let staro klimo multi split Coolwex (1 zunanja enota in dve notranji), ker se je pokvaril senzor za daljinsko upravljanje ne eni izmed notranjih enot in ni več rezervnih delov.

aljaž95 ::

Iscem klimo za 50m2 in me zanima zakaj bi clovek dal 380€ vec ce pa sta obe z nazivno mocjo hlajenja 3.4kw? Sicer ima micka malk vecji pretok ampak za mene to ne igra vloge ker je prek dovolj moci. A je tukaj samo znamka ali kaj se skriva v tem?

https://www.merkur.si/klimatska-naprava...

https://www.merkur.si/klimatska-naprava...

Han ::

Več daš za boljšo kvaliteto, tišje delovanje, lažje servisiranje in čiščenje. Micko lahko dobiš vsaj 100 eur ceneje kot je v Merkurju.

sbawe64 ::

Robert je izjavil:

Prosil bi vas za povratno informacijo glede prodajalcev in monterjev klimatskih naprav s katerimi ste imeli dobre izkušnje saj bom verjetno moral menjati 20 let staro klimo multi split Coolwex (1 zunanja enota in dve notranji), ker se je pokvaril senzor za daljinsko upravljanje ne eni izmed notranjih enot in ni več rezervnih delov.

Okvirno lokacijo napiši ter ceno.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

aljaž95 ::

Han je izjavil:

Več daš za boljšo kvaliteto, tišje delovanje, lažje servisiranje in čiščenje. Micko lahko dobiš vsaj 100 eur ceneje kot je v Merkurju.

Ja saj to vem da dobim lahko ceneje ampak sem dal samo za primerjavo. Ker za mene osebno bo neka poceni varianta dovolj ker bo laufala klima glih 14 dni na leto pa se to vec ali manj na razvlazevanje, ker letos temperatura ni presegla 25c, problem je samo v vlagi.

Robert ::

sbawe64 je izjavil:

Robert je izjavil:

Prosil bi vas za povratno informacijo glede prodajalcev in monterjev klimatskih naprav s katerimi ste imeli dobre izkušnje saj bom verjetno moral menjati 20 let staro klimo multi split Coolwex (1 zunanja enota in dve notranji), ker se je pokvaril senzor za daljinsko upravljanje ne eni izmed notranjih enot in ni več rezervnih delov.

Okvirno lokacijo napiši ter ceno.

Kaj ste mislili s tem in ceno ?

DamijanD ::

Han je izjavil:

Več daš za boljšo kvaliteto, tišje delovanje, lažje servisiranje in čiščenje. Micko lahko dobiš vsaj 100 eur ceneje kot je v Merkurju.

Ima pa ta hisense bistveno več nekih programov in I feel, ki jih Micka nima - a to v praksi rabiš pa ne vem.

darkolord ::

Robert je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Robert je izjavil:

Prosil bi vas za povratno informacijo glede prodajalcev in monterjev klimatskih naprav s katerimi ste imeli dobre izkušnje saj bom verjetno moral menjati 20 let staro klimo multi split Coolwex (1 zunanja enota in dve notranji), ker se je pokvaril senzor za daljinsko upravljanje ne eni izmed notranjih enot in ni več rezervnih delov.

Okvirno lokacijo napiši ter ceno.

Kaj ste mislili s tem in ceno ?
Ja od kod si, da ne dobiš predloga z drugega konca Slovenije. In cenovni rang, v katerem kupuješ.

energetik ::

Han je izjavil:

Več daš za boljšo kvaliteto, tišje delovanje, lažje servisiranje in čiščenje. Micko lahko dobiš vsaj 100 eur ceneje kot je v Merkurju.
Eh, daj no. Vse je ista figa, plačuje se znamka. Sploh samo za hlajenje vzameš najceneje, kar dobiš, ali Hisense, ali pa v Bauhausu njihovo znamko.
vires in numeris

starfotr ::

Čudno, da se po cesti ne vozijo same dacie sandero. Ampak se tudi druge dacie. In ne samo to, tudi druge znamke in modeli so na cesti.

Očitno vsi plačujejo samo znamke. In so vsi po vrsti nategnjeni po dolgem in še po čez, ker ne kupijo najcenejše možne opcije.

darkolord je izjavil:

Robert je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Robert je izjavil:

Prosil bi vas za povratno informacijo glede prodajalcev in monterjev klimatskih naprav s katerimi ste imeli dobre izkušnje saj bom verjetno moral menjati 20 let staro klimo multi split Coolwex (1 zunanja enota in dve notranji), ker se je pokvaril senzor za daljinsko upravljanje ne eni izmed notranjih enot in ni več rezervnih delov.

Okvirno lokacijo napiši ter ceno.

Kaj ste mislili s tem in ceno ?
Ja od kod si, da ne dobiš predloga z drugega konca Slovenije. In cenovni rang, v katerem kupuješ.


Klimaši ne hodijo na drug konec države delat. Razen če so šalabajzerji in so v svojem okolišu nategnili že vse in jih nihče več noče. Največkrat klimaši delajo lokalno, saj imajo več kot dovolj dela in ne izgubljajo denarja s prevažanjem naokoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Furbo ::

Se mi zdi, da je bolj problem dobiti klimarja, ki ti sploh hoče zmontirati klimo, tko da če kdo misli, da bo dobil 20 ponudb, se moti.

Kolega ima lokal v Kamniku, rabil je novo klimo, tri lokalce je prosil, nobenemu se ni dalo, na koncu je prišel en iz drugega konca Slovenije.

Pa to je bilo pozimi letos, kaj šele zdajle.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

sbawe64 ::

Mogoče je kolega na 'dobrem glasu' in se mu vsi, ki ga poznajo, raje izognejo.

Da ima 'težki karakter' se reče.

Robert je izjavil:

Prosil bi vas za povratno informacijo glede prodajalcev in monterjev klimatskih naprav s katerimi ste imeli dobre izkušnje saj bom verjetno moral menjati 20 let staro klimo multi split Coolwex (1 zunanja enota in dve notranji), ker se je pokvaril senzor za daljinsko upravljanje ne eni izmed notranjih enot in ni več rezervnih delov.

Kateri model ?
Tudi na eBayu in podobno ne najdeš dela ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Robert ::

darkolord je izjavil:

Robert je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Robert je izjavil:

Prosil bi vas za povratno informacijo glede prodajalcev in monterjev klimatskih naprav s katerimi ste imeli dobre izkušnje saj bom verjetno moral menjati 20 let staro klimo multi split Coolwex (1 zunanja enota in dve notranji), ker se je pokvaril senzor za daljinsko upravljanje ne eni izmed notranjih enot in ni več rezervnih delov.

Okvirno lokacijo napiši ter ceno.

Kaj ste mislili s tem in ceno ?
Ja od kod si, da ne dobiš predloga z drugega konca Slovenije. In cenovni rang, v katerem kupuješ.

Sem iz LJ-Šiška-Dravlje, klima bi pa bila Mitsubishi, hlajenje, ogrevanje, multi split - 1 zunanja enota, 2 notranji, cena z montažo pa do 2.500€, ker je že vse pripravljeno, se zamenjajo samo enote in kabli.

easyrider3 ::

Multi split je dražji in slabši kakor dve split klimi . Nikoli ne bi šel v izvedbo multi split klime samo zaradi tega,da bi imel eno znajno enoto in še več denarja zapravil. Trenutno je sigurno boljša izbira samo split enojne klime. Glede samih znamk klim za hlajenje je pa tako kakor je bilo že omenjeno brez veze metati ne vem koliko denarja stran za najdražje znamke saj sam vidim,da moja Mitshubishi ni sploh nič boljša kakor toliko cenejša Vivax klima pa dobro se ve koliko sem preplačal Mitshubishi katera sedaj po 11-letih tudi več ne deluje kakor bi morala in sobo z dobrimi 20 kvadratnimi metri ne more ohalditi izpod dbrih 20 stopinj in bo treb anekaj okreniti glede nje ali je kaj narobe okrog plina ali pa bo letela dol s stene.

energetik ::

starfotr je izjavil:

Čudno, da se po cesti ne vozijo same dacie sandero. Ampak se tudi druge dacie. In ne samo to, tudi druge znamke in modeli so na cesti.

Očitno vsi plačujejo samo znamke. In so vsi po vrsti nategnjeni po dolgem in še po čez, ker ne kupijo najcenejše možne opcije.

Vožnjo v kaki drugi, dražji znamki občutiš pri vožnji. Od udobnosti, do vodljivosti, opreme itd.

Pri klimi pa ne moreš razločiti zraka, ki piha ven s 150m3/h pri 10° iz Gree klime ali pa iz nekega premium modela Daikin. Jaz klimo uporabljam za hlajenje, in ne za občudovanje dizajna ali drgnenja po aplikaciji.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

ZveeZ ::

energetik je izjavil:

starfotr je izjavil:

Čudno, da se po cesti ne vozijo same dacie sandero. Ampak se tudi druge dacie. In ne samo to, tudi druge znamke in modeli so na cesti.

Očitno vsi plačujejo samo znamke. In so vsi po vrsti nategnjeni po dolgem in še po čez, ker ne kupijo najcenejše možne opcije.

Vožnjo v kaki drugi, dražji znamki občutiš pri vožnji. Od udobnosti, do vodljivosti, opreme itd.

Pri klimi pa ne moreš razločiti zraka, ki piha ven s 150m3/h pri 10° iz Gree klime ali pa iz nekega premium modela Daikin. Jaz klimo uporabljam za hlajenje, in ne za občudovanje dizajna ali drgnenja po aplikaciji.

No, pri klimi pa gledas izkoristek, pa hrup zunanje in notranje enote, pa drazje imajo praviloma tudi vec stopenj hitrosti ventilatorja. Jaz sem kupil najcenejse klime kar sem jih dobil in mi je zal le za spalnico, da nisem kupil nekaj skoraj neslisnega.

energetik ::

No, pri klimi samo za hlajenje ne gledaš izkoristka za tiste 2-3 mesece. Do zdajle mi je klima porabila 180kWh, pa jo gonim 24/7. To je slabih 30€. Kakšna z malce boljšim SCOP bi mi skurila morda 28€. Razlike v porabi se dobesedno izgubijo v cenovnih razlikah ob nakupu.
Meni so spomladi za dobrih 800€ zmontirali Gree Fairy, Kitajc. Ko dam na quiet, je neslišna. Greje do -25°, ima ogrevan pladenj za kondenz, WIFI, Ifeel itd. Kaj točno bi dobil več z 2x dražjo Micko ali Daikinom?
vires in numeris

Han ::

Poročaj po nekaj letih uporabe. Kako bo z morebitnim uveljavljanjem garancije, kako enostavno je priti do vetrnice (valja) za čiščenje, ali bo po 5 letih še vedno enako učinkovita in tiha...

Prejšnji teden smo imeli v firmi redno čiščenje in servis klim. Pred 15 leti so montirali Sanyo. Dve od enajstih sta že odslužili (okvara elektronike), razdiranje in čiščenje je skoraj misija nemogoče. Tista, ki je največ v uporabi, že nekaj let ropota, kljub temu, da je ventilacija ves čas nastavljena na minimum in Quiet mode, T pa na 24°C.

Serviser po 20 letih izkušenj prisega le na Mitsubishi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

energetik ::

Bom poročal. Če bo problem, bom pač takrat nabavil novo, le da bo še bolj kitajska, pa sam jo bom zmontiral.
vires in numeris

starfotr ::

Se pravi, boš naredil iz šalabajza še večji šalabajz.

Najbrž nimaš niti vakuum pumpe in potrebnega orodja za montažo.

OutOfTheBox ::

energetik je izjavil:

No, pri klimi samo za hlajenje ne gledaš izkoristka za tiste 2-3 mesece. Do zdajle mi je klima porabila 180kWh, pa jo gonim 24/7. To je slabih 30EUR. Kakšna z malce boljšim SCOP bi mi skurila morda 28EUR. Razlike v porabi se dobesedno izgubijo v cenovnih razlikah ob nakupu.
Meni so spomladi za dobrih 800EUR zmontirali Gree Fairy, Kitajc. Ko dam na quiet, je neslišna. Greje do -25°, ima ogrevan pladenj za kondenz, WIFI, Ifeel itd. Kaj točno bi dobil več z 2x dražjo Micko ali Daikinom?


180kWh od kdaj? V kakšen energetski razred spada?

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

Gree so dokaj izi za razstavit pa se navodila se da dobit. To je pac prednost najvecjega proizvajalca.
Jaz sem svoje ze tolikokrat razstavil, da porabim manj kot 1h na enoto za servis (razstavit, ocistit, posusit in sestavit).
Cistim jih generalno vsaj 2x letno.

Me pa moti glasnost notranje enote v spalnici.

OutOfTheBox ::

Me pa moti glasnost notranje enote v spalnici.


A jakost ventilatorja ne moreš nastavit? Al misliš na glasnost kompresorja?

energetik ::

starfotr je izjavil:

Se pravi, boš naredil iz šalabajza še večji šalabajz.

Najbrž nimaš niti vakuum pumpe in potrebnega orodja za montažo.
Daj ne nabijaj. Kakšen šalabajz? Zmontirana je bila korektno, še celo zvakumirana, kar je pri današnjih monterjih že kar redkost, tako berem.
Imam tudi vakuum pumpo, poleg manometrov in orodja za pertlanje.

OutOfTheBox je izjavil:

energetik je izjavil:

No, pri klimi samo za hlajenje ne gledaš izkoristka za tiste 2-3 mesece. Do zdajle mi je klima porabila 180kWh, pa jo gonim 24/7. To je slabih 30EUR. Kakšna z malce boljšim SCOP bi mi skurila morda 28EUR. Razlike v porabi se dobesedno izgubijo v cenovnih razlikah ob nakupu.
Meni so spomladi za dobrih 800EUR zmontirali Gree Fairy, Kitajc. Ko dam na quiet, je neslišna. Greje do -25°, ima ogrevan pladenj za kondenz, WIFI, Ifeel itd. Kaj točno bi dobil več z 2x dražjo Micko ali Daikinom?


180kWh od kdaj? V kakšen energetski razred spada?
Zmontirana aprila letos, imam jo na Shellyju, tako da je poraba direktno izmerjena. V 135m2 bajti imamo 23°C; 24/7. Nimam pojma, v kakšnem razredu je, ker me ne zanima, v uporabi bo samo za hlajenje oz. bolj kot ne razvlaževanje. Če bo na koncu avgusta skupna poraba 40 ali 45EUR nima nobene veze.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Magic1 ::

Sej tudi Kitajske niso vse iste. Imaš neke noname za res drobiž in potem imaš druge npr. gree, ki so še vedno poceni in imajo vse kar rabiš. Verjetno tudi dele dobiš na ebayu ali aliju, če se jih proda na miljone istih po svetu.
Jaz imam Micko za gretje, za hlajenje se pa res ne rabi veliko, če le imaš urejeno senčenje. Pri normalni uporabi je že razvlaževanje s klimo zadosti.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ZveeZ ::

OutOfTheBox je izjavil:

Me pa moti glasnost notranje enote v spalnici.


A jakost ventilatorja ne moreš nastavit? Al misliš na glasnost kompresorja?

Ventilator ima le 4 stopnje in se ga ponoci slisi tudi na minimumu:)

energetik ::

ZveeZ je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Me pa moti glasnost notranje enote v spalnici.


A jakost ventilatorja ne moreš nastavit? Al misliš na glasnost kompresorja?

Ventilator ima le 4 stopnje in se ga ponoci slisi tudi na minimumu:)
Očitno so to pri novejših popravili. Moja ima 5 stopenj + dodatni quiet mode, ko je praktično neslišna. Povsem neslišna je težko katerakoli, ker če se zrak premika, se bo nekaj vedno slišalo. Če se zrak ne premika, potem pač naprava ne more delat.
vires in numeris

OutOfTheBox ::

energetik je izjavil:

starfotr je izjavil:

Se pravi, boš naredil iz šalabajza še večji šalabajz.

Najbrž nimaš niti vakuum pumpe in potrebnega orodja za montažo.
Daj ne nabijaj. Kakšen šalabajz? Zmontirana je bila korektno, še celo zvakumirana, kar je pri današnjih monterjih že kar redkost, tako berem.
Imam tudi vakuum pumpo, poleg manometrov in orodja za pertlanje.

OutOfTheBox je izjavil:

energetik je izjavil:

No, pri klimi samo za hlajenje ne gledaš izkoristka za tiste 2-3 mesece. Do zdajle mi je klima porabila 180kWh, pa jo gonim 24/7. To je slabih 30EUR. Kakšna z malce boljšim SCOP bi mi skurila morda 28EUR. Razlike v porabi se dobesedno izgubijo v cenovnih razlikah ob nakupu.
Meni so spomladi za dobrih 800EUR zmontirali Gree Fairy, Kitajc. Ko dam na quiet, je neslišna. Greje do -25°, ima ogrevan pladenj za kondenz, WIFI, Ifeel itd. Kaj točno bi dobil več z 2x dražjo Micko ali Daikinom?


180kWh od kdaj? V kakšen energetski razred spada?
Zmontirana aprila letos, imam jo na Shellyju, tako da je poraba direktno izmerjena. V 135m2 bajti imamo 23°C; 24/7. Nimam pojma, v kakšnem razredu je, ker me ne zanima, v uporabi bo samo za hlajenje oz. bolj kot ne razvlaževanje. Če bo na koncu avgusta skupna poraba 40 ali 45EUR nima nobene veze.


Jaz sicer tudi merim direktno, je pa ta mesec ko je bilo zunaj večinoma 35 stopinj, porabila 90 kWh, da drži 60m2 (toliko jih dosega) na 23 stopinj, 24/7. A+++ razred.

180 se mi zdi mal malo od aprila.

ZveeZ je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Me pa moti glasnost notranje enote v spalnici.


A jakost ventilatorja ne moreš nastavit? Al misliš na glasnost kompresorja?

Ventilator ima le 4 stopnje in se ga ponoci slisi tudi na minimumu:)


Pri moji če pritiskam na ventilator gumb se mi pomika po procentih po 20 gor. Torej 20, 40, 60, 80, 100. Če pa takoj za tem ko pritisnem na ventilator gumb in potem puščico gor ali dol, lahko to še dodatno spreminjam po procentih (po 1% spremembe), torej lahko dam ventilator na 1%. Pod 10% je popolnoma neslišen, se pa še vedno čuti vetrič če si pod klimo. Poglej če maš to.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Siši je zelo relativno. Sliši se tudi 20dB. Za nekoga je že to lahko moteče. Moja stara klima za hlajenje, če se prav spomim je bilo po spec, 28dB. Se sliši, vendar je konstantno in jaz preslišim. Bolj me moti zunanja enota Micke, ki brni in izmenično dela(inverter-enkrat bolj, potem manj). Je 2m pod oknom in se jo sliši kljub izolaciji in dobrim oknom. Sej ni to glasno, samo ravno izmeničnost delovanja ojača občutek.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Ganon ::

Han je izjavil:

Poročaj po nekaj letih uporabe.


Tako praviš, kot da gre za neko garažno podjetje, za katerega ni nihče slišal in ne za največjega proizvajalca na svetu. :))

darkolord ::

Največji proizvajalec na svetu, uvoznik pa eden, na dele pa čakaš mesece

Netrunner ::

Je kje kakšen povzetek od katerega proizvajalca klimo se splača vzeti in kakšen mora biti cenovni rank, da je klima kvalitetna in da ne preplačaš znamke?

Iščem 3.5Kw klimo ki bo namenjena samo hlajenju in razvlaževanju in gledam sem mitsubishi za cca 1200€ vendar ne vem če je smiselno dati več kot 1k za klimo
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

aborko ::

darkolord je izjavil:

Največji proizvajalec na svetu, uvoznik pa eden, na dele pa čakaš mesece


Kaksne rezervne dele pa? Kaj vam najpogosteje crkne? Ventilator? elektronika? Ker jst imam izkusnje zgolj z res poceni klimami za max 250 eur, tak ene 7 komadov starih od 5 do 15 let, firme Panasonic, Beko, Gorenje. Na nobeni ni crknilo še nič, pa so ene kr celo leto v uporabi, tudi za ogrevanje.

energetik ::

Netrunner je izjavil:

Je kje kakšen povzetek od katerega proizvajalca klimo se splača vzeti in kakšen mora biti cenovni rank, da je klima kvalitetna in da ne preplačaš znamke?

Iščem 3.5Kw klimo ki bo namenjena samo hlajenju in razvlaževanju in gledam sem mitsubishi za cca 1200€ vendar ne vem če je smiselno dati več kot 1k za klimo

Imaš že parkrat naštete predloge v tej temi. Gree, Sinclair, C&H...

Bolj bi bilo, če bi se ukvarjal s tem, katerega monterja dobiti, da ti bo kvalitetno zmontiral. Ker to je bistveno težje najti, kot pa ta prav model klime.
vires in numeris

darkolord ::

aborko je izjavil:

darkolord je izjavil:

Največji proizvajalec na svetu, uvoznik pa eden, na dele pa čakaš mesece


Kaksne rezervne dele pa? Kaj vam najpogosteje crkne? Ventilator? elektronika? Ker jst imam izkusnje zgolj z res poceni klimami za max 250 eur, tak ene 7 komadov starih od 5 do 15 let, firme Panasonic, Beko, Gorenje. Na nobeni ni crknilo še nič, pa so ene kr celo leto v uporabi, tudi za ogrevanje.
V mojem primeru niso uspeli pogruntati, kaj je težava. Od dveh notranjih enot je ena grela/hladila nekaj sekund, potem pa nehala; druga je delala švoh, na koncu pa tudi ta sploh ne več. Serviser je bil tu večkrat, enkrat je menjal elektroniko notranje enote. Po sedmih+ mesecih (večina odpadla na zastopnika), so zamenjali celo zunanjo enoto in sedaj deluje.

Imam tudi še 2x Gree, 2x Mitsubishi, 2x Hitachi, Toshiba, Panasonic, Fujitsu ... pa vse delujejo brez težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Ganon ::

Netrunner je izjavil:

Je kje kakšen povzetek od katerega proizvajalca klimo se splača vzeti in kakšen mora biti cenovni rank, da je klima kvalitetna in da ne preplačaš znamke?

Iščem 3.5Kw klimo ki bo namenjena samo hlajenju in razvlaževanju in gledam sem mitsubishi za cca 1200€ vendar ne vem če je smiselno dati več kot 1k za klimo


https://gree.si/klimatske-naprave/stens...

Tole je naslednik modela fairy. Odlična naprava. Po novem ima celo opcijo nastavitve vlažnosti.
««
126 / 130
»»