» »

Katera klima

Katera klima

««
127 / 130
»»

BorutK-73 ::

Za hlajenje bo vsaka klima ok, za ogrevanje kjer so temperaturne razlike višje in s tem poraba elektrike višja se pa splača kupit boljšo.

easyrider3 ::

Danes sem šel izmeriti temperaturo pri izpihu notranje enote in nastavil sem na najnižjo vrednost 16 stopinj in maksimalno hitrost ventilatorja pa mi je pokazalo samo 15.4 stopinje kar je premalo kakor nekateri pravijo. Tudi serviser pravi,da bi moral biti izpih zraka notranje enote okrog 10 stopinj ali še kakšno manj a je mogoče premalo plina že v klimi,da ne hladi zadosti? Mogoče je tudi po tolikih letih prišlo,do tega problema,ker monterji jo niso vakumirali saj so rekli ni potrebe saj je samo preko stene notranja enota. Gre se pa za 2.5 kW Mitsubishi klimo katero uporabljam samo za hlajenje sobe dobrih 20 kvadratov in trenutno,če hočem ne morem priti izpod slabih 21 stopinj.

energetik ::

Temperatura izpiha je odvisna od:
- hitrosti ventilatorja
- temperature v sobi
- vlage v sobi

Ali je 15°C premalo ali ne se iz tvojih podatkov ne da povedat. Pri max ventilatorju je temperatura višja.
Npr. če dam pri meni na low, v sobi je 23° in 55% vlage, takrat ima izpih ~6°C. Če dam na high, ima nekje 12°.

Napiši kakšne imaš razmere v sobi, pa se da to celo izračunati.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

darkolord ::

easyrider3: a notranja enota je spucana?

Vanadium ::

Vakumiranje je vedno potrebno in ne razumem monterja, kako lahko trdijo, da ni treba vakumirat. Pri meni je s črpalko vakumiral cca 15-20 min, potem pa je pustil nekje 30-45 minut manometre gor in spremljal vakuum. Med tem časom sem ga lepo počastil malico, ker se je resnično potrudil pri montaži. Žal mi je, samo da si nisem zapisal cifre monterja, če bi potreboval še kdaj kje kako drugo klimo.

Bellzmet ::

Hišne klime s 6 stopinj izpiha pa še nisem videl. Katera je to?

OutOfTheBox ::

easyrider3 je izjavil:

Danes sem šel izmeriti temperaturo pri izpihu notranje enote in nastavil sem na najnižjo vrednost 16 stopinj in maksimalno hitrost ventilatorja pa mi je pokazalo samo 15.4 stopinje kar je premalo kakor nekateri pravijo. Tudi serviser pravi,da bi moral biti izpih zraka notranje enote okrog 10 stopinj ali še kakšno manj a je mogoče premalo plina že v klimi,da ne hladi zadosti? Mogoče je tudi po tolikih letih prišlo,do tega problema,ker monterji jo niso vakumirali saj so rekli ni potrebe saj je samo preko stene notranja enota. Gre se pa za 2.5 kW Mitsubishi klimo katero uporabljam samo za hlajenje sobe dobrih 20 kvadratov in trenutno,če hočem ne morem priti izpod slabih 21 stopinj.


Ne glede na katerekoli parametre (razen če je temperatura v prostoru pod 16 - takrat se verjetno kompresor niti ne vklopi?), ni variante da je 15 stopinj pri izpihu (takoj pod režami), normalna temperatura. Jaz sem izmeril pri svoji in je temperatura izpiha 7.5 stopinje.

darkolord ::

Itak da ni, klima mora pihati tako, da 100% čutiš MRZLO.

Če sploh nisi siguren če hladi ali ne veš, če hladi dovolj, potem sigurno ne hladi dovolj.

Glede plina - za razliko od avtomobilskih hišne klime načeloma (ob normalni montaži) ne izgubljajo plina. Čeprav ajde, po 11 letih mogoče tudi dovolj, da bi se to poznalo.

Anyway, jaz bi najprej spucal rebra, če zrak ne kroži lepo skoznje, potem ne bo hladila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

OutOfTheBox ::

Mi pa ena zadeva ne da miru. Klimo sem sicer montiral lani, dela bp mi pa monter ni vakumiral ker to naj ne bi bilo potreba. Vidim da je tukaj nekaj ljudi ki se jim je zgodilo podobno. Mene sam zanima a je to postala stalna praksa al samo šalabajzerstvo ker je preveč gužve poleti? ;((

Magic1 ::

Sej ti je povedal vse zgoraj. Vakumiranje vzame 10 min, potem je pa še dvajset pustil gor manometre. To je dodatne pol ure, če to dela vsakemu, naredi ziher ena montažo manj v dnevu. Pač sprejme rizik, da bo mogoče moral kdaj popravljat, sam to bo že izvedel izven glavne sezone. Slabši izkoristek zaradi zraka pa ga verjetno ne gane, ker ti plačuješ elektriko. Sej bi bilo se za pozanimat ali je na Youtubu kak video, kjer preverjajo, koliko % se poslabša izkoristek na meter cevi zaradi zraka (zna bit tudi zelo odvisno od vlažnosti le tega).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ZveeZ ::

Magic1 je izjavil:

Sej ti je povedal vse zgoraj. Vakumiranje vzame 10 min, potem je pa še dvajset pustil gor manometre. To je dodatne pol ure, če to dela vsakemu, naredi ziher ena montažo manj v dnevu. Pač sprejme rizik, da bo mogoče moral kdaj popravljat, sam to bo že izvedel izven glavne sezone. Slabši izkoristek zaradi zraka pa ga verjetno ne gane, ker ti plačuješ elektriko. Sej bi bilo se za pozanimat ali je na Youtubu kak video, kjer preverjajo, koliko % se poslabša izkoristek na meter cevi zaradi zraka (zna bit tudi zelo odvisno od vlažnosti le tega).


Problemi se praviloma pojavijo po poteku garancije, slab izkoristek pa je tezko dokazati.

Zato jaz zaupam samo enemu monterju: sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

fikus_ ::

Hišne klime niso delane za nizke temperature, tako da je minimalna temp. zraka 15-16°C ok. Plin v klimah ni primeren za nižje temperature delovanja. Da ti ven piha 15° pri maks. pretoku zraka, mora biti plin še hladnejši.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MadMax ::

Uparjalnik ima tja do 2°C, stopinja varnosti merilnega pogreška.
Nižje ne sme, menda ni treba razlagat zakaj.
Pri max. hitrosti ventilatorja in 30 v prostoru jasno da ne bo izpih leden, dočim pri npr. 20 v prostoru in nižji hitrosti ventilatorja pa komot pade tudi pod 8°C.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Steinkauz ::

Vanadium je izjavil:

Vakumiranje je vedno potrebno in ne razumem monterja, kako lahko trdijo, da ni treba vakumirat


Sam si napisal da je trajal skor eno uro.
Model, ki je meni montiral pozno popoldne, je bila zanj to 6. montaža v dnevu. Pa še eno je imel za mano.
Valda ni zvakumiral nobenemu. Tako mam zdej že 6 let klimo nezvakumirano in to na 4m cevi.
Sicer še vedno dela, sam sm dost zihr, da bi bolj mrzlo pihala, če bi jo.

A kdo ve koliko stane, da ti en naknadno pride zvakumirat pa ponovo nafilat plin?

OutOfTheBox ::

Katero znamko klime pa maš?

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Z vlago onesnažen plin se zavrže (ok, uniči v skladu s predpisi), nato se napolni nov. Ne vem če ima smisel to delat.
Na izkoristek neposredno ta vlaga ne vpliva, razen če bi jo bilo toliko, da bi pri exp.ventilu zamrzovala in s tem povzročala motnje.
Je pa dolgoročno problem, ker reagira z oljem, poleg slabšega mazanja je dodatni problem da produkti reakcije lahko uničujejo izolacijo navitja.
Za pravo "popravilo" šalabajzmontaže bi torej moral menjat tudi olje, kar je pa neprimerno težje kot samo plin, saj je treba zunanjo povsem podret, odstranit kompresor in iz njega izlit staro olje....
Ni računice.
Naj dela dokler bo, pri naslednji pa zaparkirat monterja in ga snemat med delom, da bo ziher pravilno zvakumirana.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

sbawe64 ::

Zadeva je zelo preprosta: če opravi montažo v 3 urah, potem ni vakumiral dovolj ali sploh ne.

Velja za:
single split, preboj stene, montaža obeh enot (višina
zunanje do 4m, torej dostop brez avto dvigala) , preizkus delovanja.


Tudi če ne veste kaj počne, pri vakumiranju se sliši delovanje kompresorja, ki ga monter prinese s sabo in priključi na 230V.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

Vsi, ki imate montažo brez vakumiranja, zakaj ne objavite imena podjetja, ki je izvedlo postopek ?
2020 is new 1984
Corona World order

Steinkauz ::

MadMax je izjavil:

Z vlago onesnažen plin se zavrže (ok, uniči v skladu s predpisi), nato se napolni nov. Ne vem če ima smisel to delat.
Na izkoristek neposredno ta vlaga ne vpliva, razen če bi jo bilo toliko, da bi pri exp.ventilu zamrzovala in s tem povzročala motnje.
Je pa dolgoročno problem, ker reagira z oljem, poleg slabšega mazanja je dodatni problem da produkti reakcije lahko uničujejo izolacijo navitja.
Za pravo "popravilo" šalabajzmontaže bi torej moral menjat tudi olje, kar je pa neprimerno težje kot samo plin, saj je treba zunanjo povsem podret, odstranit kompresor in iz njega izlit staro olje....
Ni računice.
Naj dela dokler bo, pri naslednji pa zaparkirat monterja in ga snemat med delom, da bo ziher pravilno zvakumirana.



Aha. Ok. Sem razumel tudi da obstoječi plini nimajo istih tlačnih sposobnosti in so zato slabši, oziroma manjši izkoristek.
Za vakumiranje sem zvedel kaki dve leti po montaži, torej prepozno, da bi se kej pritožil.

OutOfTheBox je izjavil:

Katero znamko klime pa maš?


mitsubishi

sbawe64 je izjavil:

Vsi, ki imate montažo brez vakumiranja, zakaj ne objavite imena podjetja, ki je izvedlo postopek ?


Jst sm kupil preko https://mojedom.si
Ampak itak majo vse firme podizvajalce, velika večina nima svojih.
In to je pol loterija koga dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

MadMax ::

Glede izkoristka najbolj vpliva čistoča predvsem notranje enote.
Mrežice lahko (pravzaprav moraš) sam parkrat na leto opereš, valj ventilatorja in uparjalnik pa težko...
Valj sicer tudi sam med mirovanjem vidiš če je čist, morda kaka pikica plesni. Lahko pa je popolnoma zabit s plesnijo, to praktično ne moreš očistit brez demontaže in pranja v kadi. Tudi uparjalnik se zapolni s plesnijo pa sploh ne vidiš, tisto je še težje spucat...
Tu imaš spet problem "rednega servisa", ko dobiš šalabajzerja, ki samo mrežice opere in malce popipsa z deodorantom ter pobere 100+eur v 20 minutah...
Dejansko pa bi moral valj demontirat in oprat, mrežice itak, uparjalnik pa vsaj s čistilno peno prepojit. Po sestavi pa par ur delovanja na polno, magari pri odprtem oknu, da kondenz spere peno in ostanke.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Steinkauz ::

Notranjo enoto sem že enkrat sam razdrl in očistil.

Sedaj bolj pazim da laufa vsaj pol ure na fan preden ugasnem.

Sem si pa kupil https://www.amazon.de/dp/B07DNZPQ4W in letos samo našprical, da tist mal kar se vseen nabere pobije.

OutOfTheBox ::

Sem imel 10 minut časa in sem še enkrat "izmeril" temperaturo izpiha, nevakumirene klime (po 1 letu relativno redne uporabe - tudi gretja). Zaenkrat se dobro drži.

Toliko vlage je verjetno normalno, ker se gre za hladen zrak tik ob "izpuhu" verjetno?

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

To ni realen rezultat, meritev vlage je neprimerno kompleksnejša kot temperature.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

energetik ::

OutOfTheBox je izjavil:

Sem imel 10 minut časa in sem še enkrat "izmeril" temperaturo izpiha, nevakumirene klime (po 1 letu relativno redne uporabe - tudi gretja). Zaenkrat se dobro drži.

Toliko vlage je verjetno normalno, ker se gre za hladen zrak tik ob "izpuhu" verjetno?

Ja, vlaga je normalna, takoj ob ventilatorju je blizu 100%, jasno potem ko se zmeša s sobnim zrakom pade mnogo nižje proti 40%.

fikus_ je izjavil:

Hišne klime niso delane za nizke temperature, tako da je minimalna temp. zraka 15-16°C ok. Plin v klimah ni primeren za nižje temperature delovanja. Da ti ven piha 15° pri maks. pretoku zraka, mora biti plin še hladnejši.
Kaj da niso, uparjalnik gre komot tam do 2°C, manj iz očitnih razlogov ne sme.
R32 ima pri 2°C nekje 8 bar tlaka, kar je povsem normalno obratovalno stanje. Je pa res, da sam termostat ne pusti nastavit manj kot 16°C, kar pomeni da bo ohladila prostor nekje do 14°C, nato bo ustavila in taktirala.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

fikus_ ::

OK, torej drži "Hišne klime niso delane za nizke temperature", kar sem zgoraj napisal.
Moje vedenje, da " Plin v klimah ni primeren za nižje temperature delovanja" pa izhaja iz tega, ko sem enega klima monterja vprašal, kako bi klima delovala za hladilnico in temperaturo okrog 4-8°C.
Torej se bi dalo klimo uporabiti za to, samo elektroniko bi moral prepričati, da bi delala pri takšni temp.?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

energetik ::

Seveda, samo elektroniko oz. samo termostat. Itak kontroler meri superheat, to je najbolj važno za kompresor. Superheat je lahko ustrezen tudi če je uparjalnik pod lediščem. Bi pa v povprečnih sobnih pogojih pri nižjih temperaturah uparjalnika ta začel zmrzovati in bi potem taktirala. V hladilnici je precej bolj suh zrak in je lahko uparjalnik magari pod lediščem, pa ne bo zmrzoval.
vires in numeris

fikus_ ::

Ok, torej moram najti monterja klim, ki bi to znal in zmogel narediti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

energetik ::

fikus_ je izjavil:

Ok, torej moram najti monterja klim, ki bi to znal in zmogel narediti.

Verjetno to ne bo navaden monter, ga boš moral iskati kot šivanko v senu... Bil je tale, ampak je baje že v penziji.

Sicer če pogledaš, toplotne črpalke z R32 delajo tudi do -25°C, kar pomeni da je na uparjalniku blizu -30°C, kjer ima plin še vedno okoli 2bar nadtlaka.
vires in numeris

easyrider3 ::

Katastrofa,da naletiš na klimo katera ti zdvigne živce do nebes. Vivax klima in hotel sem očistiti jo in vse se zakomplicira pri zastavljanju ventilatorja saj ni ga mogoče dol dobiti. Včeraj sem LG klimo čisto brez težav razstavil in očistil isto je pri Mitsubishi a tale Vivax pa katastrofa. Preklel sem vse živo in zabičal si nikol več neke cenejše in X znamko in danes bi takoj raje 200 EUR vrgel več pa zadevo rešil. Na koncu sem lahko samo ventilator očistil na klimi in to je to nisem ga spral,da je temeljito očiščen tako,da ta klima se bo lahko čistila samo z Karcherjem in spodaj postaviti lovilec odpadne umazane vode ?. To je to škoda nekaj kupiti poceni,ko te potem pri čiščenju vse zjebe in bolje dati nekaj denarja več.

Djole ::

A nisi rekel, da je vivax zakon, micka pa zanic?

easyrider3 ::

Djole je izjavil:

A nisi rekel, da je vivax zakon, micka pa zanic?


Ma ja sej,ko pride pa do tega dela,ko je potrebno klimo očistiti potem pa vidiš razliko med klimami in temi nizkocenovnimi sestavljalci klim kakšen drek je to.

OutOfTheBox ::

easyrider3 je izjavil:

Djole je izjavil:

A nisi rekel, da je vivax zakon, micka pa zanic?


Ma ja sej,ko pride pa do tega dela,ko je potrebno klimo očistiti potem pa vidiš razliko med klimami in temi nizkocenovnimi sestavljalci klim kakšen drek je to.


Jah v bistvu sploh ne moreš vedet na kaj naletiš kadar zadevo kupuješ in kakšne probleme lahko down the road pričakuješ.

Za lambota, porša tud daš 300 jurjev pa poskusi mu sam zamenjat žarnico. Zadeve lahko dizajnirajo tako da je treba serviserja, ki to on potem naredi. Dokler ne kupiš določene zadeve, npr klime v tem primeru ne boš vedel.

Sicer pa Vivax ima 5 let garancije, če jo obvezno servisiraš vsako leto. Servis je cca 50 eur, drobiž za to da ti naredi vse potrebno na notranji / zunanji enoti in še dofila plin (sicer z doplačilom).

OutOfTheBox ::

in spodaj postaviti lovilec odpadne umazane vode ?.


A se ne odpadna voda sama odvaja?

ZveeZ ::

OutOfTheBox je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Djole je izjavil:

A nisi rekel, da je vivax zakon, micka pa zanic?


Ma ja sej,ko pride pa do tega dela,ko je potrebno klimo očistiti potem pa vidiš razliko med klimami in temi nizkocenovnimi sestavljalci klim kakšen drek je to.


Jah v bistvu sploh ne moreš vedet na kaj naletiš kadar zadevo kupuješ in kakšne probleme lahko down the road pričakuješ.

Za lambota, porša tud daš 300 jurjev pa poskusi mu sam zamenjat žarnico. Zadeve lahko dizajnirajo tako da je treba serviserja, ki to on potem naredi. Dokler ne kupiš določene zadeve, npr klime v tem primeru ne boš vedel.

Sicer pa Vivax ima 5 let garancije, če jo obvezno servisiraš vsako leto. Servis je cca 50 eur, drobiž za to da ti naredi vse potrebno na notranji / zunanji enoti in še dofila plin (sicer z doplačilom).


A niso vivax klime v rangu 500EUR? Se splaca dati se 250EUR tekom 5 let zato, da obdrzi garancijo?:)
Btw.. ce je klima pravilno montirana ne potrebuje dodajanja plina. Sploh ne v petih letih.
Jaz sem dal letos preveriti klime, ki sem jih pred tremi leti sam montiral (prvic in edinic). Serviser pravi da delujejo bp ter da ni nikakrsne potrebe po dodatnem plinu.
Imam pa problem z drugim kompletom klim, katere so bile montirane s strani monterjev. Ze od zacetka sem jim trdil, da ne delujejo pravilno, oni so zatrjevali da pac dela. No, letos smo ugotovili, da varira tlak. Pod obremenitvijo rahlo pade tlak in se nato slisi kompresor kako dodatno zalaufa. Tlak se ponovno dvigne.. drzi nekaj sekund, pade za cca 2 bara in kompresor se malo umiri in nato ponovi vajo. Po sezoni se bo zadevo temeljito pregledalo in po potrebi menjalo komplet trojcek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

OutOfTheBox ::

A niso vivax klime v rangu 500EUR? Se splaca dati se 250EUR tekom 5 let zato, da obdrzi garancijo?:)


Imaš od - do. Jih dobiš tud za jurja. Drugače pa ja sej načeloma maš point in je razumljivo da določena podjetja hočejo potegnit še nekaj dodatnih cenikov od stranke na račun servisiranja.

Sicer z moje perspektive se mi z razstavljanjem klime ne da jajcat in raje dam tistih nekaj 10EUR na leto za servis (katerekoli klime). Verjamem pa da je sitno za tiste ki hočejo to sami delat in so stvari tako dizajnirane da je not težko pridet. Ampak potem moraš tud to vzet v računico kadar klimo kupuješ - da jo je lahko razstavit :)

Kar sem sicer gledal mojo Vivax, ima pod pokrovom (kjer so filtri za prah), dodatne vijake, tako da predvidevam da se tam začne razstavljat. Ampak ni varjante da bi se jaz tega loteval, nimam ne časa in ne živcev za to lol.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

S čim je najboljše zapolnit luknjo v steni skozi katero gredo cevi od klime (plin, elektrika, kondenz)? A purpena preveč stisne ali je ok?

darkolord ::

Nič ne stisne, če ima prostor, da se razširi, tako da je OK.

ZveeZ ::

Tudi ce nima prostora, ne bo nicesar stisnila

DamijanD ::

OK. Hvala

predi ::

A je običajno, da rebraste plastične cevi za odvod kondenza spojiš s takšnim T členom ali je za to potreben kakšen drug tip? So takšni bolj namenjeni za gumjaste cevi?

Takšno cev imam v mislih:

fikus_ ::

Ta rebrasta cev je za elektroinštalacije (ponavadi na strojih), tisti T kos pa za kaksen zalivalni sistem.
Če ne pušča, bo ok.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

Magic1 je izjavil:

Sej ti je povedal vse zgoraj. Vakumiranje vzame 10 min, potem je pa še dvajset pustil gor manometre. To je dodatne pol ure, če to dela vsakemu, naredi ziher ena montažo manj v dnevu. Pač sprejme rizik, da bo mogoče moral kdaj popravljat, sam to bo že izvedel izven glavne sezone. Slabši izkoristek zaradi zraka pa ga verjetno ne gane, ker ti plačuješ elektriko. Sej bi bilo se za pozanimat ali je na Youtubu kak video, kjer preverjajo, koliko % se poslabša izkoristek na meter cevi zaradi zraka (zna bit tudi zelo odvisno od vlažnosti le tega).


Vlaga v sistemu ti (predčasno) uniči kompresor. Torej servisiraš/menjaš klimo predčasno. In cela industrija klim ter falanga monterjev je vesela, ker imajo še več posla, kot bi ga imeli sicer.

predi je izjavil:

A je običajno, da rebraste plastične cevi za odvod kondenza spojiš s takšnim T členom ali je za to potreben kakšen drug tip? So takšni bolj namenjeni za gumjaste cevi?

Takšno cev imam v mislih:




A lahko greste stran od teh omenjenih zlatarjev?

https://www.gumiz.com/87-spojni-clen-t

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

predi ::

@starfotr, tisto je bil samo prvi zadetek pri searchu. Iskal sem cev, potem pa videl, da imajo tudi T.

Torej ni nič narobe, če cev zgoraj stakneš s takim elementom. Pa je običajno, da se za kondenz uporabi cev zgoraj?

starfotr ::

Jah v praksi delajo tako. Ampak je vedno bolje uporabit cevi večjega premera, ki imajo štukanje z zunanje strani, da ni zmanjšanja preseka cevi in s tem zamašitev.

Poleg tega je T člen slab za odvod, saj bi moral biti Y člen, namesto T.

Ampak ok, tako delajo klimaši.

Old Spice ::

Sem ravno zasledil debato okrog vakumiranja. Se pravi vakumiranje je nujno ne glede na vrsto plina in dolžino do zunanje enote? V mojem primeru je to 1 m. Mi pa bodo montirali v prihodnjem tednu.

starfotr ::

Minimalna dolžina cevi s plinom je nekje 3 m po navodilih proizvajalcev.

Old Spice ::

V mojem je nekje 1,5m realno. Da bi dosegu 3m dolžine bi rabu 1x po balkonu s cevjo zaokrožit :)

ZveeZ ::

Old Spice je izjavil:

V mojem je nekje 1,5m realno. Da bi dosegu 3m dolžine bi rabu 1x po balkonu s cevjo zaokrožit :)

Bo verjetno monter spustil malo tovarniskega plina v atmosfero:)

Vseeno pa vakuumirat. Nikoli ne ves koliko je vlage in necistoce v ceveh. No za 1.5m ne rabi vakuumirat 20min :)

seminal ::

Vakumiranje je obvezno. Cim krajsa povezava je tem boljši je izkoristek... tak da če je 1m super. Edino monter pač naj lepo zapertla cevi in zategne matice. Pri krajših povezavah so problem vibracije.
Zakaj pa bi spustil plin ven?? Klima ima v zunanji enoti špajher plina...

ZveeZ ::

seminal je izjavil:


Zakaj pa bi spustil plin ven?? Klima ima v zunanji enoti špajher plina...

Zunanja enota ima plina za nekje med 3 in 10m instalacij (tocna dolzina je navedena v tehnicnem listu).
Ce je instalacija daljsa, je plina premalo.
Ce je krajsa pa prevec;)
««
127 / 130
»»