» »

Katera klima

Katera klima

««
88 / 120
»»

jero_no1 ::

d0rK je izjavil:

Aja, cene klim so iste? To me je zanimalo. Nočem preplačati samo zato ker sem zamudil poceni sezono... Čakanje že požrem, drugače bi raje še to poletje prešvical.

Sploh ne gre za mansardo!! Bajta z debelo plato pod podstrešjem. In izolacijo na fasadi, sicer cca 30 let staro. Ampak zgoraj v spalnicah je katastrofa!! Otrok ima 27-28 ponoči ko spi.


Tukaj pokliči in ti bodo zrihtal zadeve za dobro ceno (kolk bo treba čakat pa ne vem).

alkoo ::

Ali imajo vse klime možnost usmerjanja zraka levo-desno? Ali samo gor-dol?
Ker bi zaradi postavitve potreboval tako notranjo enoto, da lahko usmerjam tok zraka v levo. In ne vem če te poceni klime (npr. prej omenjeni C&H) to omogočajo? Ni treba da je avtomatsko, važno je le, da se da.

energetik ::

d0rK je izjavil:

Aja, cene klim so iste? To me je zanimalo. Nočem preplačati samo zato ker sem zamudil poceni sezono... Čakanje že požrem, drugače bi raje še to poletje prešvical.

Sploh ne gre za mansardo!! Bajta z debelo plato pod podstrešjem. In izolacijo na fasadi, sicer cca 30 let staro. Ampak zgoraj v spalnicah je katastrofa!! Otrok ima 27-28 ponoči ko spi.
Potem imaš 4 variante oz. njih kombinacije:
- plata zgoraj ni izolirana
- fasadne izoalcije je premalo
- okna niso senčena od zunaj
- ne zračite celo noč na prepih

kriko1 ::

@alkoo: C&H Veritas xxxx-NG model ima oboje, horizontalno sicer samo rocno. Drazje verjetno imajo oboje motorizirano.

pierch ::

Eno vprašanje za tiste ki ste nabavili CH na Enaa.
"V ceno osnovne montaže je vključena montaža ene notranje in ene zunanje enote v pritličju do višine 4m,..." A to pomeni, da ta cena velja samo za pritlično montažo? Sem namreč v 1. nadstropju. Kakšna ideja koliko se v tem primeru doplača?
Pierch

Okapi ::

Odvisno od tega, kje bo zunanja enota montirana. Če bo zunaj na fasadi, bo dražje, če bo na balkonu, pa ne. Odvisno od tega, ali lahko uporabijo običajno lestev, ali pa morajo imeti daljšo, oziroma dvigalo.

alkoo ::

@kriko1: hvala za informacijo. Potem bo v redu. Važno je, da je možno nastaviti.

PARTyZAN ::

Ima kdo predlog za kakšnega izvajalca, ki prodaja in montira multi-split klime s podometno namestitvijo? So kakšne izkušnje s podjetjem Ream?

NejcSSD ::

Vsak ti za doplačilo naredi podometno. Meni je recimo Klimaj.
Ream je uvoznik, ima pa pooblaščene monterje sp ipd...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Steinkauz ::

Ja če nima gužve se da z večino zmenit.
Men so poštemal pa za silo pogipsal.
Pol sm do konca pogipsal/pokital/prebelil sam.

Dal sm 100eur več. Totalno vredno, da ne gledam 4 metre kanala sredi stene.

NejcSSD ::

Ja, pokital, pobrusil in pomalal ti ne bojo sami, za to morš sam ker tega ne dela klima monter ali pa najameš malarja.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Vanadium ::

Koliko placa pa rabiš npr. da bi cevi speljal med AB steno in gips ploščo? AB steno bi obleku v masko iz gips plošče da bi zadaj skril vse inštalacije.



rumeno so gips plošče, zelena škatla je klima. Zanima me koliko placa mora bit med gipsom in AB zidom za vse inštalacije. Kako je s priklopom plina (krivljenje cevi ipd...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

energetik ::

Cca. 3-4 cm bi lahko bilo dovolj. Najdebelejša stvar je itak izolirana cev za plin, ostalo je vse tanjše.
Pazi samo, da se ne bodo cevi dotikale gipsa, ker bi znalo brenčati. Fiksiraš jih na AB steno, do gipsa pustiš vsaj ene 5mm lufta.

Vanadium ::

Super hvala.

d0rK ::

Koliko košta kaj montaža ? Dajo kaj popusta če bi montiral dva? Dostop je simpl za obe, z balkona.

BorutK-73 ::

alkoo je izjavil:

Ali imajo vse klime možnost usmerjanja zraka levo-desno? Ali samo gor-dol?
Ker bi zaradi postavitve potreboval tako notranjo enoto, da lahko usmerjam tok zraka v levo. In ne vem če te poceni klime (npr. prej omenjeni C&H) to omogočajo? Ni treba da je avtomatsko, važno je le, da se da.

Levo desno ima moja ročno. Je pa razdeljeno na tri cone. Tako da lahko nastavim da piha levo, sredino in desno.

radmannsdorf ::

d0rK je izjavil:

Koliko košta kaj montaža ? Dajo kaj popusta če bi montiral dva? Dostop je simpl za obe, z balkona.

Kupiš komplet klimo z montažo -> 9,5% DDV-ja na vse skupaj.
Kupiš sam klimo + plačaš montažo -> pri obeh storitvah je 22% DDV-ja.

NejcSSD ::

Moja stara Panasonic 6 let klima ima levo-desno ročno, medtem ko nova AP35VG Micka tudi levo-desno avtomatsko oziroma na komando.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

alkoo ::

Ali lahko kdo pove še kaj glede Gree? Bora 35 ali Fairy 35? Nekaj strani nazaj sem našel mešane informacije in ne vem ali ju postaviti v ožji izbor ali ne :)

Steinkauz ::

Dvojna split te bo verjento prišla čez 1k, tko da tam vsekakor vzameš z montažo, ker je pol nižji ddv.

;-) ::

Zdravo zanima me ali ima kdo kako mnenje o Tesla klimatskih napravah. Cena je tako ugodna - Jager Tesla tc35v3-1232ia.

Da bi vzel kar dve. Eno v zgornji stuk in eno v spodnji. Je kompresor za kaj, firme ne poznam.

Hint: cena je za 3,5kw verzijo 540 z montazo in v jagru se se da dobiti do 15-20%popusta ce si redna stranka. Skrbi me samo ker imajo svoje monterje baje. Ampak ce bo 5let delalo kot je garancija sem zadovoljen, glede na to da imamo na vikendu maxxxon za podobne pare oz se cenej in trga ze drugo leto na polno pozimi in poleti.

Marko84 ::

Cooper & Hunter dela odlično, imam staro panasonic, morm rečt da dela veliko bolje.

nsa_ag3nt ::

alkoo je izjavil:

Ali lahko kdo pove še kaj glede Gree? Bora 35 ali Fairy 35? Nekaj strani nazaj sem našel mešane informacije in ne vem ali ju postaviti v ožji izbor ali ne :)

Fairy 35 (2 dB tišja, R32 plin).

Višji nivo predstavlja modela Hansol in u-crown.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

nsa_ag3nt ::

;-)
Če te ne moti, da ima ventilator samo 3 stopnje, potem go for it.
https://tesla.info/wp-content/uploads/2...

Indoor Air Circulation (m3/h) 600/500/400


Za kompresor ne vem če kaj velja
gmcc KSN98D22UFZ

http://www.gmcc-welling.com/Homeen/Prod...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

;-) ::

Gledam da je gmcc v bistvu toshiba? Nevem kaj naj mislite da bo 5let letelo al bojo problemi

darkolord ::

GMCC je od Midea, ki je poleg Gree eden največjih proizvajalcev klim na svetu.

Kompresor je IMO ena zadnjih stvari, ki crkne. Tudi čingčong kompresorji pri 25 let starih klimah še vedno delajo brez težav.

mancini ::

alkoo je izjavil:

Ali lahko kdo pove še kaj glede Gree? Bora 35 ali Fairy 35? Nekaj strani nazaj sem našel mešane informacije in ne vem ali ju postaviti v ožji izbor ali ne :)


Fairy ima vse nastavitve pihanja preko daljinca

;-) ::

Evo kupljeni dve tesli od jagra baje da drug teden montaza.

darkolord ::

How much?

;-) ::

Nekaj pod 1k€ za popust se da zmenit ce ne gres v drugega jagra

krepki ::

Jaz imam model TESLA TA35LLIL-1232IAW in sem zadovoljen,ima vse kar potrebujem.

morosito ::

Ima kdo cevno klimo in sicer skupaj z rekuperacijo?
Mnenje?

nsa_ag3nt ::

Kakšna je cevna klima ?
Pri rekuperaciji imajo ljudje ponavadi kanalsko klimo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

nsa_ag3nt ::

Slučajno nekaj gledal okoli klime in videl da notranja enota piha samo na eni od obeh strani (L/D), potem je verjetno ventilator (poz. 12) na drugi strani zapacan ?
Stran 39, shema https://planetaklimata.com.ua/instr/Gre...

Če dam filtra stran (poz. 2,3) oz. pri gretju je enako.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

darkolord ::

Ugasni klimo in posveti noter z lučko, ti bo takoj jasno, če je ventilator zapacan.

Backup22 ::

Pozdravljeni!

Doma imam DAIKIN FTXF35A (3.5 kW) in zunanjo RXF35A - klik. Informativno me zanima, če gre na to zunanjo enoto priklopiti dve notranji FTXF35A? Hvala ;)
//

MAX34216 ::

Koliko približno ste kaj čakali na montažo C&H klime preko enaa ali mimovrste?

hvala.

alkoo ::

Meni so na MV povedali, da je trenutno 2-3 tedne. Servis pa, da se trudijo naredit v 10 delovnih dneh, ampak je zelo verjetno, da bi trajalo dlje.
Zato sem nabavil brez montaže in si sam našel drugega monterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alkoo ()

Simke76 ::

Koliko stopenjski ventilator ima tale C&H klima? Sem v dilemi kaj vzeti? Teslo tc35v3-12321A ali C&H od ena A
.Katera je bolj tiha in ali imata obe dve lahko v delovanju pihanje usmerjeno pod strop da ne piha direkt v tebe? V ceni z montažo je 50 evrov razlike. Cenejša je Tesla.

nsa_ag3nt ::

Simke76
Koliko stopenjski ventilator ima tale C&H klima?

Glede na datasheet 4 stopenjski (gledaš pretoke zraka) https://slo-tech.com/forum/t154302/p636... , tesla ima 3 stopenjski https://slo-tech.com/forum/t154302/p636...
C&H min obrati hrupnost : 24 dB http://cooperandhunter.eu/en/catalogue/... CH-S12FTXQ(WI-FI) , tesla ima 28 dB (datasheet podatek).

Vendar moraš pri zvoku upoštevati še frekvenco (ene so bolj nadležne kot druge), ne samo hrupnost.


darkolord je izjavil:

Ugasni klimo in posveti noter z lučko, ti bo takoj jasno, če je ventilator zapacan.

Razdrl, počistil z asepsolom, čopič, krpa, sesalec, sedaj dela ok.

Za sam ventilator nisem uspel, da bi ga vzel ven, tako da sem ga očistil kolikor se je dalo v sami enoti.Dobri dve uri je trajalo vse skupaj (demontaža, čiščenje, montaža, pospravljanje).

Pomagal sem si s tem video materialom:

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Samsung06 ::

Ali je kdo že zbiral soglasja sosedov v bloku za zunanjo enoto? Pri meni gre za cirka 8nad po 6 stanovanj. Na bloku je že nekaj takih zunanjih enot in mene do sedaj noben ni nič nikoli spraseval.
Kako to poteka oz. kateri je najboljši način?
Je kak free obrazec za to?
Se to hodi od stanovanja do stanovanja ali se pa vrže v poštne nabiralnike in potem čakaš na morebitne odgovore oz podpise?

profii ::

Samsung06 je izjavil:

Ali je kdo že zbiral soglasja sosedov v bloku za zunanjo enoto? Pri meni gre za cirka 8nad po 6 stanovanj. Na bloku je že nekaj takih zunanjih enot in mene do sedaj noben ni nič nikoli spraseval.
Kako to poteka oz. kateri je najboljši način?
Je kak free obrazec za to?
Se to hodi od stanovanja do stanovanja ali se pa vrže v poštne nabiralnike in potem čakaš na morebitne odgovore oz podpise?


Nekateri bloki imajo predvideno enotno lokacijo za klime, torej če jo daš tja ne potrebuješ soglasja. Nekateri imajo to na balkonih, drugi kje drugje na fasadi.

Ne računaj da boš dobil dovolj soglasji. Pol ti jih ne bo hotelo podpisati, drugo so najemniki, ki ti ne morejo podpisati, prazna stanovanja ipd. Nevem pa koliko % potrebuješ, 50 ali 75%.

Obrazec pa ne obstaja, ga pa narediš sam:
______________________________ lastnik stanovanja št.____, se strinjam z namestitijo klimatske naprave v stanovanju št.___, kakor je označeno na projektu XXXX.

Steinkauz ::

Sam zmontiraj. Bolj kot boš spraševal, bl se boš jebal.
Drugi so očitno šli na isti princip.

mir4ko ::

Ali ima mogoče kdo izkušnje s klimami ki so postavljene na tla? Zaradi težav z montažo navadne klime, sedaj gledam tole: https://www.emundia.si/panasonic-talna-...

Mogoče kdo pozna?

energetik ::

Gre za povsem enako klimo, samo da je notranja enota pač postavljena na tla oz. našraufana na zid ob tleh.
Kakšne težave pa imaš?

mir4ko ::

Ma problem imam oz si ga delam sam ker nočem meti na fasadi zunanje enote. Pri zgoraj omenjeni klimi bi pa lahko zunanjo enoto montiral na dimnik ki niti ni več v uporabi in bi jo tako "skril".

energetik ::

Zakaj že, če gre pa za identično zunanjo enoto z identično povezavo?

mir4ko ::

Ja samo gre se za lokacijo. Na tej lokaciji na kateri bi ja z montirala talno je že poleg dimnika. "Navadne" pa tam v bližini ne morem nikakor montirati.

energetik ::

Ja potem nabavi talno in je zadeva rešena. Baje talna tudi bolj ugodna če z njo greješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

easyrider3 ::

lep pozdrav in vsem imetnikom klime COOPER&HUNTER KLIMATSKA NAPRAVA TXE - 3,5 KW INVERTER + WIFI R32 bi vprašal če ima ta klima mogoče tudi TIHI način hlajenja in koliko je drugače glasna pri prvi stopnji ventilatorja.
««
88 / 120
»»