» »

Katera klima

Katera klima

««
87 / 119
»»

easyrider3 ::

pri meni pa sploh ni važno da ima klima te wi fi sranja in podobno važno da ima TIHI način 19-20 decibelov glasnosti in da zunajna naprava tudi ni glasna

XLapse ::

kaj pravite na te poceni klime k so po samo 500€ z montažo ? so za kej? recimo ŠPAR ima akcijo za 480€ cca z montažo. V reklamah jo verjetno mate vsi
alien technology

nsa_ag3nt ::

Stegni se še 100 eur in dobiš nekaj, kar ni maček v žaklju.
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

XLapse ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Stegni se še 100 eur in dobiš nekaj, kar ni maček v žaklju.
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...

to bom naroču thx, spet si se dokazal za zelo uporabnega (že prej za HP bios)
alien technology

roko11111 ::

dubr večer. dejte mi prosm kak nasvet za kako klimo, vzel bi pa nekaj dokaj poceni. soba je okoli 15m2 in je edina v stanovanju brez klime. te hladilce zrake ecocoolerje pa razne prenosne klime se mi zdi da je skoraj da škoda denarja, ker pomoje že obični ventilator pomaga skoraj kot kak tale ecocooler, nisem pa ziher.

tako da mislim da je edina prava rešitev klima. lahko mogoče kakšen predlog?

nsa_ag3nt ::

https://slo-tech.com/forum/t154302/p635...
Edin delujoč link http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje-... .

Ali če misliš pravo split varianto, glej 2 posta zgoraj.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

roko11111 ::

samo ta ja notranja/zunanja imam namen kupt. se pravi tole misliš ane? https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...

mi lahko poveš kaj morm gledat oz kako vem pri vseh teh klimah za približno koliko kvadratnih metrov so ustrezne? v mojem primeru ko mam sobo 15 m2 verjetno ne bom kupil klimo ki je primerna za npr. 50 m2 ali kako?

camx ::

Ima kdo izkušnje z dobavo nadomestnega daljinca za Mitshubshi klimatsko napravo? Med selitvijo je daljince končal neznano kje in trenutno lahko upravljam klimo samo preko mobilne aplikacije (wifi) in bi potreboval novega daljinca.

delfinus ::

Tukaj, odvisno od modela. Klik. Lp, d.

Samsung06 ::

Torej razmisljam o tej klimi, ki je bila ze omenjena v zgornjih postih.

Ob naročilu naj bi me poklicali iz te firme Klimaj ane?

1) Ok. kar me zanima ali montirajo v blokih ne glede na nadstropje(sem v 2)?
2) Kam se najbolj splaca dat klimo, če imas 60 kvadratov. Tloris: dnevna soba, kuhinja, spalnica in hodnik ki povezuje vse. Okna so na vzhodni strani.
Se splaca dat v kuhinjo, ki je na sredini, da potem ohlaja levo in desno sobo? V tem primeru mora ohlajen zrak potavati vse do hodnika in potem zavije levo in desno, da pride do sob. Bo to klima zmogla? Ali pa se raje targetira eno sobo.
3) A to pride prej kak mojster pogledat še predno se naroči preko enaa, ker ne vem od kje bodo elektriko potegnili :D

;-) ::

Se prodaja kje Zibro klime katera lahko zmontiras sam?

Vanadium ::

Kolega sprašuje če kdo pozna kake klime na katere se lahko priklopi hladno vodo (ima večje cevi)? V bližini ima hladen potok, ki bi ga uporabili kot medij za hlajenje. Enkrat sem to zasledil pa ne najdem več.

6151 ::

Samsung06 je izjavil:

Torej razmisljam o tej klimi, ki je bila ze omenjena v zgornjih postih.

Ob naročilu naj bi me poklicali iz te firme Klimaj ane?

1) Ok. kar me zanima ali montirajo v blokih ne glede na nadstropje(sem v 2)?
2) Kam se najbolj splaca dat klimo, če imas 60 kvadratov. Tloris: dnevna soba, kuhinja, spalnica in hodnik ki povezuje vse. Okna so na vzhodni strani.
Se splaca dat v kuhinjo, ki je na sredini, da potem ohlaja levo in desno sobo? V tem primeru mora ohlajen zrak potavati vse do hodnika in potem zavije levo in desno, da pride do sob. Bo to klima zmogla? Ali pa se raje targetira eno sobo.
3) A to pride prej kak mojster pogledat še predno se naroči preko enaa, ker ne vem od kje bodo elektriko potegnili :D


Elektriko ti potegnejo od najbližje vtičnice. Montirajo zraven okna/zraven balkona, ker pač lahko dosežejo. Če misliš dati v sredino, razmišljaj tako da mora biti vedno padec v napeljavi do zunaj, saj mora kondenz teči navzdol. Razen če ga misliš v kak odtok speljati znotraj.
Montaža vsebuje samo 4m napeljave, za vsak meter je za doplačati 20EUR. (Če imaš dlje bi ti svetoval da kupiš brez montaže in posebej naročiš montažo pri nekem lokalnem mojstru, imajo ponavadi boljše cene)
Če imaš možnost, naredi tako da ti piha proti hodniku, od tam kjer imaš zunanji zid najbližje. Če bo hodnik hladen bodo tudi vse sobe prijetne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

Okapi ::

Pa če hočeš imeti zunanjo enoto na fasadi, bo tudi višja cena, ker bodo rabili dvigalo. Obiačjno so v blokih na balkonu, potem je vseeno, v katerem nadstropju si.

Magic1 ::

Sam če daš zunanjo enoto na balkon, le ta postane neuporaben ob delovanju klime.
Magic

Okapi ::

Neuporaben za kaj? Če klima dela, tako ali tako nočeš biti dlje časa na balkonu, ker je prevroče.

6151 ::

Brez problema tudi na fasado ob balkonu dajejo, brez dvigala.

Magic1 ::

Če ravno ne furaš klime cel dan, potem jo proti večeru, ko so vsi doma, ziher rabiš. V tem primeru ni šans, da boš na balkonu, če ti ga zunanja enota na polno hajca.
Magic

Okapi ::

Ne vem, kakšne balkone ti poznaš, ampak v bloku nihče ni na balkonu pri zaprtih vratih. Tako da že zaradi tega klimo ugasneš, če hočeš na balkonu kaditi ali karkoli. In klimo imaš prižgano čez dan, ko je vroče, ne pa da jo prižgeš zvečer. Imam občutek, da nimaš pojma, kako se jo uporablja v stanovanju z balkonom.

Tomson ::

Tisti, ki imate več izkušenj, se pri različnih proizvajalcih, modelih, cenovnih razredih kaj pozna kvaliteta zraka, oz. način hlajenja, v smislu, če je nekdo bolj občutljiv na klimatiziran zrak (tudi če ne gre za neke nizke temperature) in ima potem hitro kakšne posledice (grlo, prehladi), se pri omenjenem lahko z boljšim modelom vpliva na slednje, ali je zrak pri vseh modelih na enak način ohlajen (vem da so razni filtri in ionizatorji zraka itd) ali se pač človek sčasoma enostavno privadi na bolj "oster" zrak?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Magic1 ::

Okapi je izjavil:

Ne vem, kakšne balkone ti poznaš, ampak v bloku nihče ni na balkonu pri zaprtih vratih. Tako da že zaradi tega klimo ugasneš, če hočeš na balkonu kaditi ali karkoli. In klimo imaš prižgano čez dan, ko je vroče, ne pa da jo prižgeš zvečer. Imam občutek, da nimaš pojma, kako se jo uporablja v stanovanju z balkonom.

Res ne bi vedel, ker mi na pamet ni prišlo, da bi montiral klimo v bližino balkona. Sem pa na dopustu na Kreti dost klel klimo, ker je v apartmaju brez delovanja klime bilo hitro prevroče, na balkonu pa ravno zaradi tega nisem mogel biti.

Tomson je izjavil:

Tisti, ki imate več izkušenj, se pri različnih proizvajalcih, modelih, cenovnih razredih kaj pozna kvaliteta zraka, oz. način hlajenja, v smislu, če je nekdo bolj občutljiv na klimatiziran zrak (tudi če ne gre za neke nizke temperature) in ima potem hitro kakšne posledice (grlo, prehladi), se pri omenjenem lahko z boljšim modelom vpliva na slednje, ali je zrak pri vseh modelih na enak način ohlajen (vem da so razni filtri in ionizatorji zraka itd) ali se pač človek sčasoma enostavno privadi na bolj "oster" zrak?

Zdaj so vse inverterske, če jo boš na neki primerni temperaturi(26-27) imel vklopljeno 24/7, ne boš čutil kakšnega "ostrega" zraka.
Magic

BorutK-73 ::

;-) je izjavil:

Se prodaja kje Zibro klime katera lahko zmontiras sam?

Že dolgo nisem videl da bi jih kdo prodajal. Jaz sem svojo zibro klimo kupil na bolhi.
V zda se prodajajo podobni dyi modeli kot zibro, sam ne vem znamke.

Okapi ::

Magic1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne vem, kakšne balkone ti poznaš, ampak v bloku nihče ni na balkonu pri zaprtih vratih. Tako da že zaradi tega klimo ugasneš, če hočeš na balkonu kaditi ali karkoli. In klimo imaš prižgano čez dan, ko je vroče, ne pa da jo prižgeš zvečer. Imam občutek, da nimaš pojma, kako se jo uporablja v stanovanju z balkonom.

Res ne bi vedel, ker mi na pamet ni prišlo, da bi montiral klimo v bližino balkona.
V dobro urejenem bloku je drugje kot na balkon sploh ne smeš montirati.

XLapse ::

6151 je izjavil:

Samsung06 je izjavil:

Torej razmisljam o tej klimi, ki je bila ze omenjena v zgornjih postih.

Ob naročilu naj bi me poklicali iz te firme Klimaj ane?

1) Ok. kar me zanima ali montirajo v blokih ne glede na nadstropje(sem v 2)?
2) Kam se najbolj splaca dat klimo, če imas 60 kvadratov. Tloris: dnevna soba, kuhinja, spalnica in hodnik ki povezuje vse. Okna so na vzhodni strani.
Se splaca dat v kuhinjo, ki je na sredini, da potem ohlaja levo in desno sobo? V tem primeru mora ohlajen zrak potavati vse do hodnika in potem zavije levo in desno, da pride do sob. Bo to klima zmogla? Ali pa se raje targetira eno sobo.
3) A to pride prej kak mojster pogledat še predno se naroči preko enaa, ker ne vem od kje bodo elektriko potegnili :D


Elektriko ti potegnejo od najbližje vtičnice. Montirajo zraven okna/zraven balkona, ker pač lahko dosežejo. Če misliš dati v sredino, razmišljaj tako da mora biti vedno padec v napeljavi do zunaj, saj mora kondenz teči navzdol. Razen če ga misliš v kak odtok speljati znotraj.
Montaža vsebuje samo 4m napeljave, za vsak meter je za doplačati 20EUR. (Če imaš dlje bi ti svetoval da kupiš brez montaže in posebej naročiš montažo pri nekem lokalnem mojstru, imajo ponavadi boljše cene)
Če imaš možnost, naredi tako da ti piha proti hodniku, od tam kjer imaš zunanji zid najbližje. Če bo hodnik hladen bodo tudi vse sobe prijetne.

Yey meni gre na hodnik!

Jaz jo bom kr naroču. Pomoje še grela bo pošteno.


Help- Moja hiša je 100m2. Kakšno rabim za tak prostor? jo bi dal na hodnik pa mel odprte sobe
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

6151 ::

Tudi za hišo je okej, če jo daš v osrednji prostor tale C&H. Bo pač malo več časa na polni moči. Za gretje je efektivna samo tam, kjer piha, za hlajenje pa v širši okolici (hodnik in vse sobe povezane nanj) saj ogromno naredi samo razvlaževanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

XLapse ::

6151 je izjavil:

Tudi za hišo je okej, če jo daš v osrednji prostor tale C&H. Bo pač malo več časa na polni moči. Za gretje je efektivna samo tam, kjer piha, za hlajenje pa v širši okolici (hodnik in vse sobe povezane nanj) saj ogromno naredi samo razvlaževanje.

torej brezveze da gledam tole https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd... , k se važi z 4,0kw gretjem? Bo to samo hodnik segrelo če imam odprta vrata?

https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd... tale se mi zdi res top, sam nevem če je to to

Takole imam neposredno blizu klime kuhinjo in dnevno k so itak odpra vrata vedno tko al tko. In sigurno bo kaj segrelo če vzamem to močno?
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

6151 ::

Če je klima v hodniku in usmerjena proti kuhinji, dnevni, bo segrela. Moč klime ni tako zelo važna, tudi C&H izjemno dobro greje (sem celo zimo izključno z njo grel).
Kar dobiš pri teh dražjih klimah je zanemarljivo boljša moč, izjemno tihi način delovanja- pri tebi neuporaben ker če hočeš da bo kamorkol dlje kot 3m od klime grelo/hladilo se bo moral ventilator vrteti, pa malo lepša zgleda.
Zgubiš wifi (doplačilo 60€) in pa 2 leti garancije

Zdaj meni niti podrazno ni vredno 400€ več za takšno klimo dajat, raje potem kupiš 2 C&H brez montaže, https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd... in preostanek do 1000€ plačaš mojstru da ti obe zmontira.

starfotr ::

1. klimo se montira spomladi ali jeseni. Sedaj ni ugoden čas.
2. Klimo se kupi pri firmi, ki ti zagotovi oboje, proda in zmontira. Zaradi 9,5 % davka. Naj pa monter kupi nekje na spletu, če želite točno ta model iz točno te trgovine. Jaz priporočam japonske klime (mitsubishi, daikin, fujitsu, toshiba) ali pa kitajsko gree. Še bolje pa je, da ti poleg prvih dveh zadev opravi še tretjo zadevo, to je vzdrževanje in servis. Spletni trgovec ti tega ne dela.
3. Klime, ki jih montiraš sam niso ok. Tudi prenosne klime niso ok.
4. Ne ukvarjam se s klimami. Nič nimam od tega. So samo splošni dobri napotki.

Izberite nešalabajzerske monterje.

Okapi ::

starfotr je izjavil:


3. Klime, ki jih montiraš sam niso ok.

Tole ravno ne drži. "Okenske" klime so čisto v redu, in jih lahko montiraš sam. Pri nas so sicer redke, ker naša okna niso primerna, ampak če si pripravljen prilagoditi okno, oziroma okensko krilo, ni problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Skylord ::

starfotr je izjavil:

1. klimo se montira spomladi ali jeseni. Sedaj ni ugoden čas.
2. Klimo se kupi pri firmi, ki ti zagotovi oboje, proda in zmontira. Zaradi 9,5 % davka. Naj pa monter kupi nekje na spletu, če želite točno ta model iz točno te trgovine. Jaz priporočam japonske klime (mitsubishi, daikin, fujitsu, toshiba) ali pa kitajsko gree. Še bolje pa je, da ti poleg prvih dveh zadev opravi še tretjo zadevo, to je vzdrževanje in servis. Spletni trgovec ti tega ne dela.
3. Klime, ki jih montiraš sam niso ok. Tudi prenosne klime niso ok.
4. Ne ukvarjam se s klimami. Nič nimam od tega. So samo splošni dobri napotki.

Izberite nešalabajzerske monterje.

Se podpišem. +1
Okapi tiste "Okenske" klime pa ti kr sam montiraj pri sebi.
Prenosne klime in tiste iz ala obi in podobne štacune za samomontažo, škoda denarja in časa.

energetik ::

Prenosna klima je opravljala svojo vlogo, ko smo še bili v najemniškem stanovanju. Možnosti za split klimo ni bilo.
Tako da tistih nekaj let je bila še kako vredna svojega denarja. Jasno pa ne more konkurirat tudi najcenejši split klimi, tako glede učinkovitosti kot tišini.

kk26 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Stegni se še 100 eur in dobiš nekaj, kar ni maček v žaklju.
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...


Ve kdo kako je s cevjo, ki je gre iz notranje enote - če jo ima na desni strani kot ta CH, se jo lahko prestavi da jo ima na levi? Ali je fiksno in bi rabil cevi vleči okoli cele klime, da pridem na drugo stran? Sprašujem, ker mi pride v poštev le cev na levi strani klime, ker želim klimo na desnem robu stene.

energetik ::

Cevi na notranji enoti se lahko spelje ven levo ali desno (ali dol če se ne motim).

Skylord ::

energetik je izjavil:

Jasno pa ne more konkurirat tudi najcenejši split klimi

Vse si povedal.

kk26 je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Stegni se še 100 eur in dobiš nekaj, kar ni maček v žaklju.
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...


Ve kdo kako je s cevjo, ki je gre iz notranje enote - če jo ima na desni strani kot ta CH, se jo lahko prestavi da jo ima na levi? Ali je fiksno in bi rabil cevi vleči okoli cele klime, da pridem na drugo stran? Sprašujem, ker mi pride v poštev le cev na levi strani klime, ker želim klimo na desnem robu stene.

Pri večini ne moreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

Gregor P ::

Skylord je izjavil:

energetik je izjavil:

Jasno pa ne more konkurirat tudi najcenejši split klimi

Vse si povedal.

... so pač primeri, ko resnično ni druge izbire.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

energetik ::

Saj to sem napisal. Tisti 240€ za mojo prenosno je bilo zlata vrednih. Druge variante enostavno ni bilo, razen 3- mesečnega švicanja.

kk26 ::

Skylord je izjavil:

energetik je izjavil:

Jasno pa ne more konkurirat tudi najcenejši split klimi

Vse si povedal.

kk26 je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Stegni se še 100 eur in dobiš nekaj, kar ni maček v žaklju.
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...


Ve kdo kako je s cevjo, ki je gre iz notranje enote - če jo ima na desni strani kot ta CH, se jo lahko prestavi da jo ima na levi? Ali je fiksno in bi rabil cevi vleči okoli cele klime, da pridem na drugo stran? Sprašujem, ker mi pride v poštev le cev na levi strani klime, ker želim klimo na desnem robu stene.

Pri večini ne moreš.


Lahko prosim kdo, ki ima zgornjo klimo potrdi, če gre lahko cev ven na tudi levi strani? Imam že naročeno, pa ne vem ali naj prekličem naročilo. Na slikah gre cev ven na desni strani.

nsa_ag3nt ::

kk26

CH-S12FTXQ-NG
https://www.klima-partner.at/uploads/pd...
8.5 Installation of Indoor Unit

4. Outlet pipe
(1) The pipe can be led out in the direction of right, rear right,
left or rear left.(As show in Fig.3)
(2) When selecting leading out the pipe from left or right, please
cut off the corresponding hole on the bottom case.(As show in
Fig.4)



CH-S12FTXQ
http://www.coolheat.lt/assets/Uploads/1...
4. Outlet Pipe
(1) The pipe can be led out in the direction of right, rear right,
left or rear left.(As show in Fig.3)
(2) When selecting leading out the pipe from left or right, please
cut off the corresponding hole on the bottom case.(As show in
Fig.4)


Piše enako.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

golf3 ::

Sm kupu potem prenosno klimo, to čist navadno od Qlima za cca 350€ - znižano iz 420 - v Bigbangu. Štekam da je pol manj učinkovita od drugih tipov in štekam vse slabosti, jebiga, ampak mi ohladi sobo okrog 40-50 m^2. Ne zdaj na 18 stopinj, ampak dovolj da se ne lepim na mizo.

d0rK ::

Kakšne premije pa so kaj zdaj na klime v primerjavi z jeseni? Zajebal sem, nisem montiral prej in zdaj se z ženo in petmesečnikom kuhamo na 27stopinj še čez noč..

Ker ima hiša tak layout bi moral verjetno kupiti dve, eno za najino spalnico eno za otroško in me zanima koliko bi/če bi preplačal z nakupom in montažo zdaj.

nsa_ag3nt ::

Cene montaže so načeloma enake, razen spomladi imajo ponudniki kakšno akcijo.
Pokliči malo naokoli in vprašaj kako so zasedeni oz kdaj lahko pridejo...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

BorutK-73 ::

Cene so iste, problem je da so sedaj zasedeni in boš čakal da pride monter.

nsa_ag3nt ::

Odvisno kje.
Jaz nisem čakal kaj pretirano dolgo (manj kot 5 delovnih dni).


Ko se začne dolg vročinski val se na klimo spomnijo tudi oni, ki jim prej ni bilo vroče.Sedaj temu še ni tako.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

nsa_ag3nt ::

d0rK
Kako ti uspe segreti hišo na 27C, ko se vročinski val še začel ni ?
Za mansardo bi še razumel.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

energetik ::

Knauf mansarda pač nima nobene akumulacije. Jo zagreješ na "švic" temperature v dnevu dveh, če se ponoči ne ohladi dovolj.

Betonirana mansarda je drug svet, mi imamo gor 22,5°. Je pa res, da malce že dela talno hlajenje.

kk26 ::

Če klimo naročiš na mimovrstah z montažo, ti jo zmontirajo najkasneje v 10 delovnih dneh baje.

d0rK ::

Aja, cene klim so iste? To me je zanimalo. Nočem preplačati samo zato ker sem zamudil poceni sezono... Čakanje že požrem, drugače bi raje še to poletje prešvical.

Sploh ne gre za mansardo!! Bajta z debelo plato pod podstrešjem. In izolacijo na fasadi, sicer cca 30 let staro. Ampak zgoraj v spalnicah je katastrofa!! Otrok ima 27-28 ponoči ko spi.

Steinkauz ::

Klime so povečin še cnej v sezoni. Edin montaža bi mogoče minimalno cnej prišla spomladi.
Zdej morš sam enga najt, ki ga ne boš predolgo čakal. Večina, ki prodaja, sicer predaja montažo 3rd party monterjem.

Okapi ::

Imam tudi občutek, da ni več takih "čakalnih vrst" za montažo v sezoni. V preteklih 4-5 letih je veliko ljudi kupovalo klime, in povpraševanje po mojem nič več ne narašča, morda celo malo pada. Medtem se je pa veliko monterjev usposobilo za montažo (vključno s popoldanci), in posledica so krajše čakalne vrste.

krepki ::

Če kupiš klimo v merkurju,ti jo zmontirajo v treh dneh.
««
87 / 119
»»