» »

Katera klima

Katera klima

««
86 / 120
»»

Okapi ::

Črpalka za kondenz je za to, da ni treba imeti cevi za kondenz speljane z ustreznim padcem do odtoka. Ker je včasih zoprno speljati poševno cev, oziroma sploh ni mogoče, če so recimo vmes kakšna vrata.

Odtok je pa lahko karkoli s povezavo do kanalizacije (če ne sme kapljati zunaj). Lahko v kuhinji, pri umivalniku, v stranišču, kopalnici. Lahko improviziraš (cev do umivalnika, recimo), ali pa narediš bolj profesionalno, s pravim priključkom na odtok (podobno kot pralni, pomivalni stroj).

krepki ::

Jaz imam klimo v bloku zunanjo enoto na balkonu, zadevo sem rešil z plastičnim kanistrom za vodo,ki ga po potrebi sprazniš,tako da tele črpalke,so malo drag biznis.

BorutK-73 ::

krepki je izjavil:

Jaz imam klimo v bloku zunanjo enoto na balkonu, zadevo sem rešil z plastičnim kanistrom za vodo,ki ga po potrebi sprazniš,tako da tele črpalke,so malo drag biznis.

Jaz tako delam za TČ za sanitarno vodo, ni druge opcije.

profii ::

Tudi meni se zaenkrat zdi en kanister edina rešitev. Imam korito za rože, z nabrano vodo jih tudi zalivam, vendar je to 2 litra v nekaj urah :) s čimer pa zalijem vse rože na balkonu. Malce smotano je to vsakodnevno praznenje, v planu je večji kanister, vendar imam problem z estetiko :) Nameravam eno mizo oblečti v les in notr skriti dovolj velik kanister za en teden (10 do 15L).
Napeljava v notranjost žal ni mogoča. Bi bila pa idealna rešitev ja (poleg žleba).

Sem mislil da obstaja generična rešitev za moj problem :)

Okapi ::

Položi cev (na koncu zaprto) po celi dolžini korita za rože, jo lepo naluknjaj in ti bo zalivala rože. 2 litra v nekaj urah ni noben problem - jaz poleti zalivam korito (dolgo 3,3 m) s 5-10 l na dan.

golf3 ::

Kupil bi klimo za sobo velikosti okrog 25m^2. Mora biti prenosna saj trenutno nimam možnosti montaže. A se za 300€ dobi kaj spodobnega? Hvala

BorutK-73 ::

Prenosne so GLASNE in imajo slab izkoristek. Je pa bolje kot nič. Če najdeš kako prenosno split izvedbno ali ameriški stil okenske klime.

golf3 ::

Ja, vem za glasnost... Ampak imam raje to, kot pa da se lepim za računalnikom. To bi zalavfal ko me ni, potem bi mel na manj, recimo.

Bolj me zanima katere modele priporočate, če se kdo spozna. Jutri grem v Merkur in Bigbang in bom še tam vprašal in vzel optimalno saj ne mislim več predolgo čakati. Lp

nsa_ag3nt ::

Poglej na bolhi za rabljenimi...
http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje-...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Če misliš da boš prenosno lavfal samo ko te ne bo doma in bo potem mrzlo, se motiš. Je že bilo povedano da največji problem prenosnih klim je da delajo podtlak v prostoru in s tem vlečejo vroči zrak od zunaj ali iz drugih prostorov. Poišči takšno ki ime dve cevi za zrak.

Ali pa kaj takšnega
Okenska je super:

http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje-...

http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje-...

Ali pa tole, v bistvu split klima in boljši izkoristek kot klasična prenosna:

http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje-...
ps
Najboljša opcija.

Zgodovina sprememb…

MAX34216 ::

Prosim za info lastnike tele Cooper&Hunter Veritas CH-S12FTXQ klime, glede filtra/filtrov.
Kaj točno ima noter? Je to čist navadni, ali je vsaj aktivni z ogljem? Na njihovi strani sicer piše tole: "CH SMART-ION Filter" :-)

Hvala lepa vsem.

Ales47 ::

Se splača Samsung Windfree? Max 3.5kw. trenutno 900€ z montažo+ razdalja €€

Predlogi?
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

juve91 ::

Imel bi klimo v hodniku, tako da bi se hladil dve sobi zraven. To je okrog 50-60 m2. Katero priporocate? Bi bila 3,5 kw dovolj mocna?

Okapi ::

3,5 je dovolj. Ostalo pa po željah, hladno bo v vsakem primeru enako.

nsa_ag3nt ::

Hodnik bo vsekakor hladen :)).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

easyrider3 ::

jaz z svojega stališča takole povem najbolj zanesljive klime ki se splačajo kupiti so: Mitshubishi,Daikin,Toshiba,Panasonic,zdaj kaj bo kdo kupil pa njegova stvar jaz vem da bom v bodoče pri teh ostal katere sem omenil. To ti je isto kot če greš kupovat televizor jaz vem da bom vedno kupil DOBER tisti ki ima same pohvale in cena tukaj ne sme biti problem drugače je potem prej ko slej razočaranje kot jaz nad LG klimo drek k je glasna k en kombajn.

sysctl ::

Kupujem klimo in me zanima vaše mnenje. Stanovanje imam veliko slabih 60 kvadratov. Glede na velikost po branju tega threada potrebujem 3,5 kW moči za hlajenje. Po priporočilu kolega sem najprej pridobil par ponudb za Mitsubishi MSZ-AP35VG (1050€ z montažo in wifi modulom). Ker pa bom klimo uporabljal praktično samo za hlajenje, pa še to za tistih par najbolj soparnih tednov v letu, sem začel razmišljat o cenejših alternativah.

Ena varijanta je Cooper&Hunter o kateri se je že veliko pisalo. (600€ z montažo)
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...

Druga varijanta je tale za 660€ z montažo.
https://www.sinclair-solutions.com/sl/p...

Zelo pomembna mi je glasnost delovanja notranje enote. Ali so "high-end" klime kot je omenjeni Mitsubishi precej bolj tihe od cenejših alternativ?

MH0 ::

Je pa zanimivo, da še ni nihče spraševal kako s samo enim rediatorjem ogrevati celotno stanovanje. Po drugi strani pa ni nikjer videti ponudbe mini klimatskih naprav.

Okapi ::

En radiator ima problem, ker ga ne moreš dovolj segreti, da bi lahko ogreval večji prostor. Lahko pa celo stanovanje ogrevaš z eno pečjo. S par ventilatorčki moraš poskrbeti za kroženje zraka, in da se toplota ne kopiči pod stropom, pa je. Moji stari so nekoč 2,5 sobno stanovanje, okoli 60 m2, greli z eno pečjo na olje, zelo podobno tej.


V stanovanju sta bili sicer izvirno dve lončeni peči, ena v dnevni sobi, in druga v spalnici, ampak ker je bilo kurjenje na premog zamudno, so namontirali peč na olje, z dimnikom skozi lončeno peč v dnevni sobi, da je bil izkoristek še malo boljši.

energetik ::

MH0 je izjavil:

Je pa zanimivo, da še ni nihče spraševal kako s samo enim rediatorjem ogrevati celotno stanovanje. Po drugi strani pa ni nikjer videti ponudbe mini klimatskih naprav.
Gre za to, da vsaj pol učinka naredi razvlaževanje zraka. In razvlažen zrak se precej dobro razporedi po celotnem stanovanju, če so le vrata odprta.

Sicer se pa strinjam, če hočeš v vsakem prostoru na 1K natančno temperaturo, rabiš praktično v vsakem prostoru svojo notranjo enoto, sploh če morajo biti vrata med prostori večinoma zaprta. Zato je po mojem zmaga kanalska klima v kombinaciji s centralnim prezračevanjem. Po prostorih morajo biti le razpeljane prezračevalne cevi, nato rabiš samo 1 notranjo in 1 zunanjo enoto.

Tac20 ::

sem nabavil Gree Fairy in je zunanja enota praktično neslišna, zaenkrat zadovoljen.

facepalm ::

Eno vprasanje..
Kaksna je razlika v delovanju klime med programoma hlajenje in razvlazevanje? Zdi se mi da je efekt enak..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

MH0 ::

energetik je izjavil:

MH0 je izjavil:

Je pa zanimivo, da še ni nihče spraševal kako s samo enim rediatorjem ogrevati celotno stanovanje. Po drugi strani pa ni nikjer videti ponudbe mini klimatskih naprav.
Gre za to, da vsaj pol učinka naredi razvlaževanje zraka. In razvlažen zrak se precej dobro razporedi po celotnem stanovanju, če so le vrata odprta.

Sicer se pa strinjam, če hočeš v vsakem prostoru na 1K natančno temperaturo, rabiš praktično v vsakem prostoru svojo notranjo enoto, sploh če morajo biti vrata med prostori večinoma zaprta. Zato je po mojem zmaga kanalska klima v kombinaciji s centralnim prezračevanjem. Po prostorih morajo biti le razpeljane prezračevalne cevi, nato rabiš samo 1 notranjo in 1 zunanjo enoto.

Problem kanalov je, da jih je treba čistiti. Še večji problem pa je, da je to večinoma naknadno skoraj neizvedljivo.

Zakaj bi se razvlažen zrak dobro razporedil, ohlajen pa ne? Daj to malo pojasni prosim.

Magic1 ::

Poleg tega je še zelo odvino od okoliščin. Če imaš open floor varianto, dobro izolirano stanovanje in senčiš direktno sončno svetlobo, potem lahko ena klima preprosto hladi 100m2. Kot je že povedal energetik, je pol efekta v razvlaževanju. Klimo se postavi tako, da nikogar ne moti in potem jo pustiš delat (in ne ugašat vsakič, ko ti ni več vroče).

Program za razvlaževanje je načeloma točno to, kar ime pove. Deluje v režimu, ko se rebra še kondenzirajo, klima pa hladi na minimumu. Spomladi če hočeš razvlažit zrak, pač nočeš pretirano hladit. Seveda boš še vedno hladil, ker tako pač fizika nareka, vendar bo na minimumu.

MH0 je izjavil:

energetik je izjavil:

MH0 je izjavil:

Je pa zanimivo, da še ni nihče spraševal kako s samo enim rediatorjem ogrevati celotno stanovanje. Po drugi strani pa ni nikjer videti ponudbe mini klimatskih naprav.
Gre za to, da vsaj pol učinka naredi razvlaževanje zraka. In razvlažen zrak se precej dobro razporedi po celotnem stanovanju, če so le vrata odprta.

Sicer se pa strinjam, če hočeš v vsakem prostoru na 1K natančno temperaturo, rabiš praktično v vsakem prostoru svojo notranjo enoto, sploh če morajo biti vrata med prostori večinoma zaprta. Zato je po mojem zmaga kanalska klima v kombinaciji s centralnim prezračevanjem. Po prostorih morajo biti le razpeljane prezračevalne cevi, nato rabiš samo 1 notranjo in 1 zunanjo enoto.

Problem kanalov je, da jih je treba čistiti. Še večji problem pa je, da je to večinoma naknadno skoraj neizvedljivo.

Zakaj bi se razvlažen zrak dobro razporedil, ohlajen pa ne? Daj to malo pojasni prosim.

Ti imaš omejeno količino vlage v prostoru. Če jo klima izloči in je ti ne dodaš, bo količina padla. Ker poleti toplota prehaja čez stene/okna, vlaga pa ne tako intenzivno, si lahko predstavljaš, da je uravnavanje vlage enostavnejše. (seveda če ne luftaš, ali imaš stara okna, ki delajo to namesto tebe, ali intenzivnega prezračevanja)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

nsa_ag3nt ::

facepalm je izjavil:

Eno vprasanje..
Kaksna je razlika v delovanju klime med programoma hlajenje in razvlazevanje? Zdi se mi da je efekt enak..

http://www.ehomeservices.com.sg/article...
https://www.ambiclimate.com/en/blog/201...

tl;dr
Če si šparovn Gorenc daj na dry, drugače pusti na cool.


Navodila za uporabo (hlajenje) klime
Maja/junija klimo prižgi in ugasni oktobra.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Ganon ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Navodila za uporabo (hlajenje) klime
Maja/junija klimo prižgi in ugasni oktobra.


Mi poveš en sam dober razlog, zakaj bi klima hladila prostore v času, ko me ni doma? Že samo v službi sem 8 ur. Komu na čast?

energetik ::

Da je ohlajena termalna masa in klima lepo ves čas dela na minimumu!
Ne pa da prideš v razgreto stanovanje in ti potem klima par ur nažiga na polno.
A gretje si tudi ugašaš, ko greš na šiht? In potem sediš v bundi notri, da se ti nazaj ogreje...
Klima ima termostat in ne bo hladila, če ni potrebe. Če pa je potreba, ti bo pa po prihodu s šihta vse šparanje izničila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

facepalm ::

nsa_ag3nt je izjavil:

facepalm je izjavil:

Eno vprasanje..
Kaksna je razlika v delovanju klime med programoma hlajenje in razvlazevanje? Zdi se mi da je efekt enak..

http://www.ehomeservices.com.sg/article...
https://www.ambiclimate.com/en/blog/201...

tl;dr
Če si šparovn Gorenc daj na dry, drugače pusti na cool.


Navodila za uporabo (hlajenje) klime
Maja/junija klimo prižgi in ugasni oktobra.


Jaz imam ze 3 dni nastavljeno na dry @ 26°c in "quiet".
temp v stanovanju je 24.5°C, vlaga 48% (zunaj cca 30°C in 60% vlage).
iz klime piha hladen zrak. zato tudi sprasujem po razliki, saj klima ze v dry mode ohladi "prevec".

edit: vklopljena je pa le od jutra do vecera.
ponoci prezracujem (dokler se še da).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

energetik ::

facepalm je izjavil:

Jaz imam ze 3 dni nastavljeno na dry @ 26°c in "quiet".
temp v stanovanju je 24.5°C, vlaga 48% (zunaj cca 30°C in 60% vlage).
iz klime piha hladen zrak. zato tudi sprasujem po razliki, saj klima ze v dry mode ohladi "prevec".
Potem pač daj na Cool in nastavi želeno temperaturo. BI moralo vseeno zadosti razvlažiti. Če pa ti to še ni dovolj, je (brez heca) rešitev, da poleg klime prižgeš kakšen el. radiator ali pa razvlažilnik. S kombinacijo klima/razvlažilnik lahko natančno nastaviš tako želeno temp. kot % vlage.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

rs1975 ::

Kaj naj vzamem za mansardo 70m2? Primarno hlajenje, ogrevanje zgolj (morda) v prehodnem obdobju.

KLIMA C&H S12FTXE za 639,00
FUJITSU ASYG-12LLCC/AOYG-12LLCC za 749,00
MITSUBISHI MSZ-DM35VA/MUZ-DM35VA za 770,00
TOSHIBA Mirai RAS-13BKVG/BAVG-E za 750,00

easyrider3 ::

facepalm je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

facepalm je izjavil:

Eno vprasanje..
Kaksna je razlika v delovanju klime med programoma hlajenje in razvlazevanje? Zdi se mi da je efekt enak..

http://www.ehomeservices.com.sg/article...
https://www.ambiclimate.com/en/blog/201...

tl;dr
Če si šparovn Gorenc daj na dry, drugače pusti na cool.


Navodila za uporabo (hlajenje) klime
Maja/junija klimo prižgi in ugasni oktobra.


Jaz imam ze 3 dni nastavljeno na dry @ 26°c in "quiet".
temp v stanovanju je 24.5°C, vlaga 48% (zunaj cca 30°C in 60% vlage).
iz klime piha hladen zrak. zato tudi sprasujem po razliki, saj klima ze v dry mode ohladi "prevec".

edit: vklopljena je pa le od jutra do vecera.
ponoci prezracujem (dokler se še da).



Katero klimo imaš to da lahko nastaviš temperaturo na DRY opciji. Jaz imam LG in MITSHUBISHI klimo pa ko dam na DRY ni nobenih nastavitev stopinj lahko samo ventilator hitrost nastavljam. Jaz če dam na DRY v otroški sobi ki je dokaj majhna recimo ob 17 uri popoldan prižgem in zvečer ob 23 uri je notri 20 stopinj in vlage vedno okrog 55%. Itak je najbolj pomembno da je prava vlaga v prostoru in potem je za zdržati ko pa bi imel enkrat 80% vlage pa 24 stopinj potem bi pa že bilo bolj jebeno.

AvtoR ::

Ne vem kaj komplicirate. Nastaviš na željeno temperaturo 23-24 stopinj in pustiš prižgano. Klima bo vzdrževala to temperaturo in se po potrebi sama ugasnila, ko bo dosegla ciljno temperaturo zraka. Ko hladi, hkrati tudi razvlažuje zrak. Če ti je prevroče, še vedno lahko znižaš temperaturo, če je prehladno pa dvigneš...

Gregor P ::

facepalm je izjavil:

edit: vklopljena je pa le od jutra do vecera.
ponoci prezracujem (dokler se še da).
... sam počnem isto, že zaradi tega, da malo prezračim vse skupaj (ne zaradi porabe elektrike, kakršnakoli je že); seveda to odpade, ko bo enkrat vročinski val in bo tudi ponoči še vroče.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

facepalm ::

easyrider3 je izjavil:

Katero klimo imaš to da lahko nastaviš temperaturo na DRY opciji. Jaz imam LG in MITSHUBISHI klimo pa ko dam na DRY ni nobenih nastavitev stopinj lahko samo ventilator hitrost nastavljam. Jaz če dam na DRY v otroški sobi ki je dokaj majhna recimo ob 17 uri popoldan prižgem in zvečer ob 23 uri je notri 20 stopinj in vlage vedno okrog 55%. Itak je najbolj pomembno da je prava vlaga v prostoru in potem je za zdržati ko pa bi imel enkrat 80% vlage pa 24 stopinj potem bi pa že bilo bolj jebeno.


Neka stara Panasonic CS-E9GKEW. Nastavljat se da na daljincu ampak vprasanje ce enota to uposteva, saj kot pravim, je temp stanovanja nizja od nastavljene.

smotanc ::

Pozdravljeni, odločam se za nakup klimatske naprave znamke TESLA TA35LLML-1232IAW WIFI (https://www.bigbang.si/klime/ta35llml-1..., gre se mi da bi ohlajeval prostor velik 60 kvadratov, pozna kdo to firmo, kakšne so kaj izkušnje?

Havala za odgovore

radmannsdorf ::

easyrider3 je izjavil:

facepalm je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

facepalm je izjavil:

Eno vprasanje..
Kaksna je razlika v delovanju klime med programoma hlajenje in razvlazevanje? Zdi se mi da je efekt enak..

http://www.ehomeservices.com.sg/article...
https://www.ambiclimate.com/en/blog/201...

tl;dr
Če si šparovn Gorenc daj na dry, drugače pusti na cool.


Navodila za uporabo (hlajenje) klime
Maja/junija klimo prižgi in ugasni oktobra.


Jaz imam ze 3 dni nastavljeno na dry @ 26°c in "quiet".
temp v stanovanju je 24.5°C, vlaga 48% (zunaj cca 30°C in 60% vlage).
iz klime piha hladen zrak. zato tudi sprasujem po razliki, saj klima ze v dry mode ohladi "prevec".

edit: vklopljena je pa le od jutra do vecera.
ponoci prezracujem (dokler se še da).



Katero klimo imaš to da lahko nastaviš temperaturo na DRY opciji. Jaz imam LG in MITSHUBISHI klimo pa ko dam na DRY ni nobenih nastavitev stopinj lahko samo ventilator hitrost nastavljam. Jaz če dam na DRY v otroški sobi ki je dokaj majhna recimo ob 17 uri popoldan prižgem in zvečer ob 23 uri je notri 20 stopinj in vlage vedno okrog 55%. Itak je najbolj pomembno da je prava vlaga v prostoru in potem je za zdržati ko pa bi imel enkrat 80% vlage pa 24 stopinj potem bi pa že bilo bolj jebeno.

Na C&H se tudi nastavlja temperatura v "Dry" opciji. Ne da se jo edino na "Auto".

MH0 ::

A je Mitsubishi MSZ/MUZ-AP35VG vredna svoje cene. Ali bi tisti, ki se na to spoznate za teh ca. 850eur brez montaže raje kupili kaj druga? Morda celo raje dve cenejši? Po ogrevanju s klimo ni nobene potrebe.

A še tiste "klik" izvedbe, ki jih kar sam zmontiraš kje obstajajo?

AvtoR ::

facepalm je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Katero klimo imaš to da lahko nastaviš temperaturo na DRY opciji. Jaz imam LG in MITSHUBISHI klimo pa ko dam na DRY ni nobenih nastavitev stopinj lahko samo ventilator hitrost nastavljam. Jaz če dam na DRY v otroški sobi ki je dokaj majhna recimo ob 17 uri popoldan prižgem in zvečer ob 23 uri je notri 20 stopinj in vlage vedno okrog 55%. Itak je najbolj pomembno da je prava vlaga v prostoru in potem je za zdržati ko pa bi imel enkrat 80% vlage pa 24 stopinj potem bi pa že bilo bolj jebeno.


Neka stara Panasonic CS-E9GKEW. Nastavljat se da na daljincu ampak vprasanje ce enota to uposteva, saj kot pravim, je temp stanovanja nizja od nastavljene.


Klima je navadno montirana pod stropom in tam je navadno tudi temperaturno tipalo.
Ker je hladen zrak težji, je lahko pri tleh bolj hladen zrak kot je nastavljeno, najbolj topel zrak je navadno pod stropom...

multitron ::

MH0 je izjavil:

A je Mitsubishi MSZ/MUZ-AP35VG vredna svoje cene. Ali bi tisti, ki se na to spoznate za teh ca. 850eur brez montaže raje kupili kaj druga? Morda celo raje dve cenejši? Po ogrevanju s klimo ni nobene potrebe.

A še tiste "klik" izvedbe, ki jih kar sam zmontiraš kje obstajajo?


Sam imam Mitsubishi MSZ/MUZ-AP25VG in sicer dve notranji enoti ap25vg in eno zunanjo MXZ-2F42VF multisplit. Kar se tiče hlajenja dela bp. Pri gretju prav tako edino problem je zamrzovanje podstavka pri temperaturi pod -5 stopinj,tako da razmišljam o vgradnji grelca.
Deluje zelo tiho.
Je pa wifi vmesnik kar ena velika žalost. Na par dni se obesi tako da pomaga edino reset. Pa tudi aplikacija je bolj boga.
Sedaj bom vgradil še eno pa sigurno ne bo več Mitsubishi. Nagibam se k Daikinu .

jero_no1 ::

Ali mi lahko nekdo razloži, kaj je razlika v delovanju/učinkovitosti med prenosno klimo in hladilcem zraka? (linkani napravi sta zgolj naključni)
V mansardi imamo klimo, vendar rabimo še nekaj ločenega, da shladi splanico (okrog 13m2). Zaenkrat napol rešujemo s tem, da ventilator piha delno ohlajen zrak iz hodnika, ki ga proizvaja klima (oddaljena približno 6m), ampak to je učinek za pol ure...
Za vse nasvete, katero napravo (cca. 200EUR) kupiti, bom zelo hvaležen.

Magic1 ::

WOOT! Hlajenje na račun izhlapevanja vode! Verjetno nekaj res tako ohladi (samo 200W porabe ziher
večino tega izniči), sam ti po drugi strani konkretno zvišuje relativno vlago v prostoru, 3-4l na uro!!! Ravno nasprotno kar hočeš ob vročini naredit.
Magic

jernejl ::

nsa_ag3nt ::

smotanc je izjavil:

Pozdravljeni, odločam se za nakup klimatske naprave znamke TESLA TA35LLML-1232IAW WIFI (https://www.bigbang.si/klime/ta35llml-1..., gre se mi da bi ohlajeval prostor velik 60 kvadratov, pozna kdo to firmo, kakšne so kaj izkušnje?

Havala za odgovore

Link ti ne dela (zaklepaj preveč).
https://www.bigbang.si/klime/ta35llml-1...
Cena je brez montaže.

Vzemi raje https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd... (600 eur z montažo).


multitron
Daj sliko spodnejga dela zunanje enote.
Obstaja tudi grelni kabel, ki se vklopi pri 0C in nižjih temperaturah.
https://www.ogrevam.si/izdelek/samoregu...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Sandi15 ::

Zivjo, zanima me ce je imel kdo podobno situacijo. Imam 5kw samsung klimo v stanovanju. Zunanjo enoto imam na zaprti terasi. Okna odprem maximum ampak je useen sauna na terasi (6m2).
Se da mogoce spelat kaksno cev od ventilatorja zunanje enote (fi 57cm) gibljivo teh 1,5m direktno do okna? Ali pa kaksen usmerjevalec zraka da direktno piha na okno. Okna so sicer velika 120x140.
Je kdo imel podoben "problem"?

Utk ::

Ne bi raje prestavil zunanje enote? To ne bi delovalo. Še zmeraj bi bila savna.

smotanc ::

nsa_ag3nt je izjavil:

smotanc je izjavil:

Pozdravljeni, odločam se za nakup klimatske naprave znamke TESLA TA35LLML-1232IAW WIFI (https://www.bigbang.si/klime/ta35llml-1..., gre se mi da bi ohlajeval prostor velik 60 kvadratov, pozna kdo to firmo, kakšne so kaj izkušnje?

Havala za odgovore

Link ti ne dela (zaklepaj preveč).
https://www.bigbang.si/klime/ta35llml-1...
Cena je brez montaže.

Vzemi raje https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd... (600 eur z montažo).


multitron
Daj sliko spodnejga dela zunanje enote.
Obstaja tudi grelni kabel, ki se vklopi pri 0C in nižjih temperaturah.
https://www.ogrevam.si/izdelek/samoregu...


v bigbangu so mi naredili predračun za 700€ z montazo, mene bolj zanima sama klima oz. proizvajalec če kdo kaj pozna.

Sandi15 ::

Lahko jo imamo samo na svoji terasi. Nic na zunanji strani bloka. Na to steno da bi pihal zrak direkt cez okn negre ker je tanja stena iz knaufa..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sandi15 ()

krepki ::

smotanc je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

smotanc je izjavil:

Pozdravljeni, odločam se za nakup klimatske naprave znamke TESLA TA35LLML-1232IAW WIFI (https://www.bigbang.si/klime/ta35llml-1..., gre se mi da bi ohlajeval prostor velik 60 kvadratov, pozna kdo to firmo, kakšne so kaj izkušnje?

Havala za odgovore

Link ti ne dela (zaklepaj preveč).
https://www.bigbang.si/klime/ta35llml-1...
Cena je brez montaže.

Vzemi raje https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd... (600 eur z montažo).


multitron
Daj sliko spodnejga dela zunanje enote.
Obstaja tudi grelni kabel, ki se vklopi pri 0C in nižjih temperaturah.
https://www.ogrevam.si/izdelek/samoregu...


v bigbangu so mi naredili predračun za 700EUR z montazo, mene bolj zanima sama klima oz. proizvajalec če kdo kaj pozna.

Jaz uporabljam tole klimo že 14 dni in sem zadovoljen,klima naj bi bila srbska ampak so to vsi deli verjetno kitajski kot pri ostalih znamkah zunanja enota je enaka kot pri klimi Toyatomi.

Klima mi izredno dobro ohladi dvosobno stanovanje,upravljaš jo lahko preko aplikacije na telefonu od koderkoli,le mobilne podatke moraš imet vklopljene,ima senzor za temperaturo in na daljavo lahko preveriš stanje v stanovanju in jo po potrebi zalaufaš,notranja enota je skoraj neslišna če uporabiš funkcijo silent,za ponoči imaš funkcijo sleep in zunanja enota se izklopi notranje enote pa praktično ne slišiš,lahko si nastaviš timer po klolo urah klima začne spet normalno delovat.

Klima,ki ti jo je predlagal uporabnik Cooper&Hunter Veritas CH-S12FTXQ WiFi je sicer odlična klima,če nima napake,monter ki mi je montiral teslo je rekel,da sicer zmontira ogromno teh klim ampak pri nekaterih prihaja do izgube plina na zunanjih enotah in da je napako težko odkriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

PARTyZAN ::

No, vsaka klima ima lahko wi-fi kontrolo, s tem.

aborko ::

Wifi kontrolo že, ampak ta IR zadeva ne pokaže trenutne temperature v prostoru, kot tudi nimaš nobenega fedbacka, da je temperatura res bila nastavljena (primer - npr žena postavi torbico pred ta ir oddajnik). Sicer tole tudi jst uporabljam že par let in je zelo zanesljiva zadeva, le postavi jo tako, da se zgoraj omenjeni primer ne zgodi.
««
86 / 120
»»