» »

Katera klima

Katera klima

««
75 / 119
»»

radmannsdorf ::

Jaz imam Cooper&Hunter Alpha CH-S12FTXE. Uporaba pa taka kot sem zgoraj napisal.

Rok Woot ::

COP je 3.82, kar se mi zdi dobro za to ceno. Vprašanje pa če je res ...

konspirator ::

3.82 pri kateri temperaturi ?
--

Rok Woot ::

Ja to je najvišji COP, ki ga doseže, najbrž pri 15 °C ... Grafa pa ne najdem COP - glede na zunanjo temperaturo, če ga kdo, bi bilo super ...

konspirator ::

Za ogrevanje je cop podatek pri toplotnih črpalkah @+15C nepomemben podatek.
Pri 0, -7, -15C je relevantno.
--

Rok Woot ::

Ja in kje dobim te podatke? Vsi navajajo najvišji COP, ali pa celo lažen SCOP za tople Evropske države. Za Mitsubishi sem našel graf, pa še tu sem našel raziskavo, ki kaže močno nižji COP v realnosti. Tudi zunanja vlažnost ni navedena ...

darkolord ::

SCOP za C&H Alpha je 4,6 za Average profil.

Rok Woot ::

Ne ni, SCOP za to klimo v Sloveniji je 3.8 oziroma enak kot COP.

Vir:



Average profil pa nevem kaj je ...

Kakorkoli bolje je primerjati COP kot SCOP, ker samo uvede dodatno zmedo. Pa to je najvišji dosežen COP, kar ne pomeni prav veliko, kot je povdaril konspirator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

darkolord ::

Kako potem rečeš "ne, ni", če ne veš, kateri je average :))

Average je Strasbourg.
Warmer so Atene.
Colder so Helsinki.

Prvi je obvezen, ostali ne.

 Profili

Profili

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Rok Woot ::

Ok pardon. No Slovenija zgleda spada pod mrzlo cono, glede na zemljevid, kjer je SCOP 3.8. Raje pa imam kar COP podatek, še najraje pa graf. Ker kot je omenil konspirator me zanima COP pri nizkih temperaturah, pa ga ne najdem za to klimo. Poslal mail proizvajalcu, pa poročam.

konspirator ::

Sedaj, če je Cooper&Hunter res samo preoblečen gree lomo, potem si lahko vsaj malo pomagaš s tem:
http://www.atlas-trading.si/gree-klimat...
Vzdrževanje 90% nazivne moči gretja pri zunanji temperaturi -10°C in 70 % pri -20°C
--

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

Torej nazivna moč je 3.6 kW, poraba je nekaj čez 3.5 kW. Če prav razumem pri -10 deluje malo slabše kot električni grelec?

darkolord ::

Električno moč glej.

Rok Woot ::

Aha električna moč je 220-1650 W. Torej (3600 W*0.9)/1650 W = 1.96 COP pri minus -10 °C. Torej je približno tak COP pri - 10 kot ga ima najdražja od Mitsubishija. Ali sem se spet kje uštel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

ZloTech ::

Pri vsem. Gretje in poraba se spreminjata glede na temperaturo in nista povezana. Do neke temperature gre poraba gor, nato dol. COP je za hlajenje, EER je za gretje. Osnovno grelno število = 1, to imajo vsi električni grelci. Klima pa prenese še nekje enkrat toliko toplote iz hladnega na toplo.

Pri -10°C imajo vse klime slab cop. V prednosti je le mitsubishi hyperheat ki pa stane okroglega jurja.

Neznanoimenskih kitajcev, gree, sinclair in podobnih skropucal se ne gleda. Klimo kupiš samsung ali mitsubishi in to je to kar nekako dela. Če se z njo greješ, obvezno inverter.

Ostale karakteristike so nepomembne. S R410a plinom so izkoristki takšni kakor so. S R32 bodo za 3% večji, samo teh še ni na trgu. Kompresorji so vsi rotacijski, inverterji pa imajo trajne magnete in samo zaradi tega porabijo par % manj energije, drugače pa hudih razlik ni ali pa so zanemarljive.

Če se hočeš greti boš plačal v vsakem primeru. Razlika v izkoristkih pa je nekaj odstotkov in več na izkoristek vpliva postavitev zunanje in notranje enote kakor druge stvari

MadMax ::

Nimaš čiso prav...
Samsunga se ne kupuje.
"Skropucala" znajo za svojo ceno biti boljša od zvenečeimenskih žlahtnic z enako ceno.
R32 je že na trgu.
Navadne (neinverterce, torej on-off) več ne moreš kupit.
Inverterji zaradi trajnih magnetov dosegajo kar konkretno boljši izkoristek kot navadni asinhronci.
Rotacijski so v osnovi itak vsi, niso pa vsi scroll kompresorji.
Ostale karakteristike so tudi glasnost, lopute na daljinca, wifi, ...

Itd.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Rok Woot ::

Zamenjal si COP in EER. To da ima električni grelec 100% izkoristek pa je seveda jasno (malo sevanja sicer uide izven hiše) ... In koliko ima COP Mitsubishi hyperheat pri -10 °C? Ali lahko link do tega na slovenskem trgu?

Pa prvo sem linkal Mitsubishi, pa so vsi, da se ne splača. Sedaj gledam Gree, pa ti prideš z Mitsubishijem. Torej ali drago od Mitsubishija ali poceni od Mitsubishija? Na morju imamo Daikin in dela super (do sedaj). Pa ali je sploh zaupati proivajalcu?

Mene zanima enostavno, kaj se bolj splača. Torej povprečna življenska doba, glasnost, izkoristek itd

PS: Montiral jo bom zelo verjetno sam, je to legalno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

MadMax ::

Montirat je seveda čisto legalno, zakaj ne bi bilo? Če imaš orodje za pertljat, pa vakumirko z manometrom, vsaj malo izkušenj iz pertljanja in nasploh ne dveh levih...

Ne moreš pa legalno kupit plina, če nimaš spričevala (izpita) za to... Sicer birokratska bedarija, ampak naša ljuba kokoška jih je polna...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Rok Woot ::

Ravno zaradi tega sem vprašal, ker živimo v Sloveniji ... Ko sem popravljal plinsko peč, tudi nisem mogel kupiti rezervenga dela, mi ga je priskrbel serviser ...

MadMax ::

Malo si pa vseeno preračunaj glede cene v primeru samomontaže.
V ceni montaže so poleg dela vštete konzole, cevi, kabli, kanali..., pa če ne kupuješ najcenejše klime se v delu razlike do polnega ddv skrije marsikaj... Da ne omenjam še garancije.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Rok Woot ::

A garancija ni veljavna ali kaj? Ali samo če montiraš narobe?

MadMax ::

Načeloma ni veljavna...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Rok Woot ::

Aha pol bom pač plačal montažo, mogoče pripravil luknje itd ... Katero klimo pa bi ti priporočal MadMax? Rabim jo izklučno za gretje ne izolirane dnevne sobe v stari hiši ...

MadMax ::

Če rabiš pretežno oz. izključno za gretje, pobrskaj med talnimi klimami. Fizika zahteva svoje.
Je pa izbira manjša, gostilniških debat glede njih pa praktično nič.
Konkretno ti ne morem rečt, ker ne spremljam trenda kaj se sedaj prodaja in za koliko.
Glede na to da ni ravno sezona klim, bi se dalo tudi ceno najbrž "prilagoditi". Malce povprašaj različne dobavitelje/monterje, po možnosti take s priporočili iz tvojega rajona.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Magic1 ::

Osnovni princip delovanja je relativno preprost. Samo hudič je v detailih. Poraba klime je izključno na kompresororju, kako efektivno motor kompresira plin. Tukaj verjetno razlike niso majhne med različnimi kompresorji. Druga pomembna stvar je zunanja enota. Če le ta zmrzne in elektronika tega ne dojame zadosti hitro, potem tudi efektivnost drastično pade. In to je največkrat pri temperaturi okoli ničle in 90% relativno vlažnostjo. Življenska doba je pa tretja pomembna stvar. Panasonicova klima, ki jo imam za spalnico, je prej ogrevala glavni prostor. 10 let je že stara in še vedno dobro dela. Zdaj je tam Micka FH, za katero pravijo, da se tudi ne kvari. Bomo videli. Me pa ogrevanje za 100m2 v Ljubljani pride za drobiž (manj kot 300€ na sezono).
Magic

darkolord ::

Pa prvo sem linkal Mitsubishi, pa so vsi, da se ne splača. Sedaj gledam Gree, pa ti prideš z Mitsubishijem. Torej ali drago od Mitsubishija ali poceni od Mitsubishija? Na morju imamo Daikin in dela super (do sedaj). Pa ali je sploh zaupati proivajalcu?
Samo mimogrede, v Alpha je kompresor firme Gree-Daikin (joint-venture med Gree in Daikin).

Drugače pa je tako, tapoceni Mitsubishi se skrije proti omenjeni Gree. Tudi če bi bili ekvivalentni, je Gree še vedno občutno cenejši in ima 5 let garancije. Ima pa še kup funkcionalnosti, ki jih imajo sicer dražji modeli znanih znamk.

Precej dražji Mitsubishi je seveda boljši. Ampak imaš pa tudi dražji in boljši Gree ...

fraising ::

http://www.topeldom.si/klima-naprave/mi...

Jaz imam tole, greje skoraj celo prtličje hiše. Strošek za oktober je cca 220kWh porabljene energije.

billy ::

Micka seveda greje b.p., ampak tu uporabniki sprašujejo o klimah ki z montažo pridejo nekaj 100 eur.

Pač se treba zavedat, treba ruknit jurija, da bo mir.

Magic1 ::

Nekaj sto € ne pride nič. Cene z montažo so od 600€ za najbolj cheap klimo, do jurja za najboljše.
Magic

billy ::

Ni nekdo omenil gree za dobre 400?

konspirator ::

Cena brez montaže, če je govora o novi robi z garancijo, ki ni padla iz tovornjaka.
--

Zgodovina sprememb…

JA23 ::

Malo prebiram to temo, ker tudi sam razmišljam o nakupu klime. Upam, da lahko svetujete tudi meni.
Klimo bi potreboval večinoma za hlajenje ob najbolj vročih poletnih dneh. Sem v trisobnem stanovanju v bloku v LJ in imam samo eno zunanjo steno, kvadratura cca 70m2.

V temi sem opazil, da vas veliko svetuje, da se je za nakup in montažo najbolj obrniti na dobrega montažerja. A mogoče lahko kdo pove za kakšno konkretno firmo oz. sp? Po možnosti iz Ljubljane oz. okolice.

Vnaprej hvala vsem za nasvet oz. mnenje.
Upam, da mi bo lahko kdo pomagal.

ZloTech ::

darkolord je izjavil:

Pa prvo sem linkal Mitsubishi, pa so vsi, da se ne splača. Sedaj gledam Gree, pa ti prideš z Mitsubishijem. Torej ali drago od Mitsubishija ali poceni od Mitsubishija? Na morju imamo Daikin in dela super (do sedaj). Pa ali je sploh zaupati proivajalcu?
Samo mimogrede, v Alpha je kompresor firme Gree-Daikin (joint-venture med Gree in Daikin).

Drugače pa je tako, tapoceni Mitsubishi se skrije proti omenjeni Gree. Tudi če bi bili ekvivalentni, je Gree še vedno občutno cenejši in ima 5 let garancije. Ima pa še kup funkcionalnosti, ki jih imajo sicer dražji modeli znanih znamk.

Precej dražji Mitsubishi je seveda boljši. Ampak imaš pa tudi dražji in boljši Gree ...


Zakaj bi dajal 1100€ za neko levo klimo ?
Kompresor ki je noter je samo eden izmed delov ki sestavljajo klimo. Za uporabnika je najbolj pomembna notranja enota, kako se čisti in kako je hrupna. Ostale stvari so tam-tam.
Rad bi videl primerjavo drobovine gree in micke, če imaš podatke da je gree boljša, na plano z njimi.
5 let garancije je lepo a skoraj brezvezno. Grancija verjetno zahteva letne preventivne preglede in prihranka ni.

ZloTech ::

Magic1 je izjavil:

Osnovni princip delovanja je relativno preprost. Samo hudič je v detailih. Poraba klime je izključno na kompresororju, kako efektivno motor kompresira plin. Tukaj verjetno razlike niso majhne med različnimi kompresorji. Druga pomembna stvar je zunanja enota. Če le ta zmrzne in elektronika tega ne dojame zadosti hitro, potem tudi efektivnost drastično pade. In to je največkrat pri temperaturi okoli ničle in 90% relativno vlažnostjo. Življenska doba je pa tretja pomembna stvar. Panasonicova klima, ki jo imam za spalnico, je prej ogrevala glavni prostor. 10 let je že stara in še vedno dobro dela. Zdaj je tam Micka FH, za katero pravijo, da se tudi ne kvari. Bomo videli. Me pa ogrevanje za 100m2 v Ljubljani pride za drobiž (manj kot 300EUR na sezono).


Razlike med kompresorji so minimalne. Za prenos toplote potrebuješ toliko in toliko energije pa nima veze ali kuriš drva ali elektriko.
Asinhronci so že leta nazaj imeli 95% in več izkoristek, pri inverterjih pa inverter in PFC porabi energijo še zase, tako da izkoristki spet niso takšni kakor bi mogli biti.

Trajni magneti pa velikokrat dajejo ven slabše izkoristke pri polni obremenitvi kakor el.magneti saj je magnetenje slabše in se porabi več železa za doseganje istega outputa. Zraven pa imajo še velike izgube v materialu zaradi vrtinčnih tokov ter premagnetenja statorja pri nizkih obremenitvah (s statorjem morap potem popuščati magnetno silo rotorja in si ob ves izkoristek) in stvar ni tako čista kakor se zdi na prvi pogled. Zato proizvajalci gredo v trajni magneti + reluktančni pogon, kjer so trajni magneti samo za nižje obremenitve in tam celo nekaj benefita je.

Edina prednost inverter klim je v tem da imajo load matching, to je da dodajajo toliko toplote v prostor kakor jo potrebuješ, zaradi nižjih delta-T pa so tu prihranki. EER inverterjev so lahko tudi 6 pri nizkih obremenitvah.

Za klimo je bolj pomembna nižja razlika temperatur uparjalnika in kondenzatorja kakor vse ostalo. To najbolj vpliva na motorsko moč in pri povišanju delta T za 20C lahko pade COP za 2 točki in nobeden izkoristek in tehnologija na tem svetu ti ne moreta pomagati, ker so to fizikalne zakonitosti ki dominirajo izkoristek klime.

Sam kompresor pa ima nalogo pretvorbe električne energije v tlak plina. On ne porabi 1000W zase ampak jih gre 900W v povišanje tlaka, ostalo so izgube. Motorski del ima že dobre izkoristke, kompresorski del pa je dovršen do po popolnosti. Izgube zaradi puščanja so minimalne in nastajajo samo zaradi pregrevanja plinov pri komprimiranju. Večstopenjskih kompresorjev s intercoolerjem se pa za klime ne izplača delati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

ZloTech ::

Rok Woot je izjavil:

Zamenjal si COP in EER. To da ima električni grelec 100% izkoristek pa je seveda jasno (malo sevanja sicer uide izven hiše) ... In koliko ima COP Mitsubishi hyperheat pri -10 °C? Ali lahko link do tega na slovenskem trgu?

Pa prvo sem linkal Mitsubishi, pa so vsi, da se ne splača. Sedaj gledam Gree, pa ti prideš z Mitsubishijem. Torej ali drago od Mitsubishija ali poceni od Mitsubishija? Na morju imamo Daikin in dela super (do sedaj). Pa ali je sploh zaupati proivajalcu?

Mene zanima enostavno, kaj se bolj splača. Torej povprečna življenska doba, glasnost, izkoristek itd

PS: Montiral jo bom zelo verjetno sam, je to legalno?


https://www.nrel.gov/docs/fy11osti/5217...

Tukaj imaš podatke o COP za klime. To sem našel na hitro

Micka hyperheat deluje kot navadna klima do +5°C, šele potem, ko je hladneje deluje bolje, saj bolj odpira svoj interni izmenjevalec in dodatno piha vroč plin v kompresor. Pri 5C je samo par % bolje, nižje, pri -10 pa so razlike že večje napram navadnim klimam.

Odvisno je za kaj jo boš uporabljal.
Če imaš večji del leta pod 0 se izplača v nekaj letih, če je pod nulo samo par dni vzameš navadno, saj ni razlike.

Montiraš lahko sam, plin pa kupiš.

MadMax je izjavil:

Nimaš čiso prav...
Samsunga se ne kupuje.
"Skropucala" znajo za svojo ceno biti boljša od zvenečeimenskih žlahtnic z enako ceno.
R32 je že na trgu.
Navadne (neinverterce, torej on-off) več ne moreš kupit.
Inverterji zaradi trajnih magnetov dosegajo kar konkretno boljši izkoristek kot navadni asinhronci.
Rotacijski so v osnovi itak vsi, niso pa vsi scroll kompresorji.
Ostale karakteristike so tudi glasnost, lopute na daljinca, wifi, ...

Itd.


Pojasni mi zakaj se samsunga ne kupuje ?

R32, daj mi link do modela na slo-trgu

Navadne so izven redne prodaje, vendar jih še dobiš, lahko jih pa tudi uvoziš iz hrvaške kjer so poceni.

Scroll kompresorji so samo v top end klimah. Hrupni so malo manj, življenjska doba pa ni nujno večja saj so scrolli iz aluminija in ne jekla. Ko se tisto razruka boš moral menjati. Sam ekscenter za rotiranje scrolla namreč ni večen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

ZloTech ::

http://otus.ba/static/pdf/FH/MUZ-FH25-3...

Glej pod performance data

http://www.chaleurterre.net/Documentati...
Hyper heat
Glej pod performance curve
Do -15 lahko še navija hitrost kompresorja in porabo, potem ga pa zmanjka in kapaciteta začne padati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

darkolord ::

ZloTech je izjavil:

Zakaj bi dajal 1100€ za neko levo klimo ?
Ker to ni "leva" klima, ampak klima največjega proizvajalca mini split klim na svetu.

ZloTech je izjavil:

Kompresor ki je noter je samo eden izmed delov ki sestavljajo klimo.
Ja, ampak je v bistvu glavni del. Od njega je odvisna učinkovitost, območje delovanja in glasnost.

ZloTech je izjavil:

Za uporabnika je najbolj pomembna notranja enota, kako se čisti in kako je hrupna. Ostale stvari so tam-tam.
Rad bi videl primerjavo drobovine gree in micke, če imaš podatke da je gree boljša, na plano z njimi.
Notranja enota je pa v bistvu samo ventilator + uparjevalnik.

Ampak OK, primerjamo micko za 700 eur (MSZ/MUZ-DM35VA) in cooper&hunter alpha (gree) za 400 eur. Gremo za začetek kar po specifikacijah:
- SEER: Micka 5,7, Gree 6,1
- SCOP: Micka 4,3, Gree 4,6
- Glasnost zunanje enote: obe 50
- Glasnost notranje enote: Micka 22/30/37/43 db(A), 24/28/37/40 dB(A)
- Območje gretja: Micka -10/24, Gree -15/24
- Wifi: Micka za doplačilo (70 eur), Gree serijsko
- Gree ima še ionizator, senzor temperature v daljincu, pihanje po izklopu hlajenja ...

Ne vem, kaj naj bi še gledal drugega? Nalepko z imenom firme? Klinc, tut ohišje ima Gree lepše z elegantim prikazom načina in temperature ...

ZloTech je izjavil:

5 let garancije je lepo a skoraj brezvezno. Grancija verjetno zahteva letne preventivne preglede in prihranka ni.
Nobenih letnih preventivnih pregledov ne zahteva. 5 let je 5 let. 5 let garancije pač kaže na to, da to ni neka "leva" firma in da stvari delujejo.

ZloTech ::

Ker to ni "leva" klima, ampak klima največjega proizvajalca mini split klim na svetu.

Sedaj da je gree pa kar že znamka ? To da proizvajalec proizvede največ klim ne omenja kvalitete, samo število in cenenost. Puščajočih gree klim pa ni malo. Sploh pa je prvi Daikin in ne gree.

Ja, ampak je v bistvu glavni del. Od njega je odvisna učinkovitost, območje delovanja in glasnost.

Samo eden izmed delov v kompletu.

Notranja enota je pa v bistvu samo ventilator + uparjevalnik.

In proizvede skoraj ves hrup v prostoru. Lomljeni uparjalniki so nemogoči za čistit ker ne moreš priti do zadnjega pladnja kjer se nabira svinjarija.

Ampak OK, primerjamo micko za 700 eur (MSZ/MUZ-DM35VA) in cooper&hunter alpha (gree) za 400 eur. Gremo za začetek kar po specifikacijah:

Ti lahko primerjaš neke larifari podatke od nekega levega proizvajalca ker tako ali tako ne držijo.
-15°C gretje na greeju samo uničuje kompresor, če želiš gretje do -15 na micki se poigraš z zunanjim tremistorjem in boš pravtako uničeval kompresor.

Nobenih letnih preventivnih pregledov ne zahteva. 5 let je 5 let. 5 let garancije pač kaže na to, da to ni neka "leva" firma in da stvari delujejo.

Daj mi citiraj pogoje za garancijo če lahko, prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

ZloTech ::

Ampak OK, primerjamo micko za 700 eur (MSZ/MUZ-DM35VA) in cooper&hunter alpha (gree) za 400 eur. Gremo za začetek kar po specifikacijah:


Kakšna je oznaka te gree klime in link na ceno zanjo ?

A je to slučajno ta ? https://www.emundia.si/klimatska-naprav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

ZloTech ::

Kakšen smeh je ta klima: Operational temperature range cooling °C -24/+48

Do -24°C lahko hladi. Lari fari podatki.

Samih izkoristkov ne moreš primerjati ker ne veš pri katerih podatkih so podani (pretok, zunanja, notranja temperatura). C&H jih skriva. Čemu le ?

Za micke sem ti že zlimal pdfe, kjer je vse jasno napisano. Alpha pa ima podatke samo iz katalogov. Lepo če ti je "dober deal" za malo denarja všeč, pa to na koncu ni.
Proof is in the pudding. Poslikaj notranjost te gree klime da lahko vidimo kaj so sploh zmetali skupaj. Nikjer ni tudi oznak tega superiornega kompresorja v navezi z daikinom.

Samsung klimatska
https://prava-klima.si/klimatske-naprav...

O lej, 10 let garancije na kompresor. Ziher je to proizvajalec ki ve kako dobre produkte prodaja. Pač ni neka "leva" firma to ejga

Stane pa 421,00 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

MadMax ::

Daikin FTXM serija z R32 je na SLO trgu že od lanske pomladi.
Dalje se mi pa ne ljubi prepucavat s tabo, ker ti ne bom povedal nič kar že ne veš od nekdaj....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ZloTech ::

No, potem pa se popravljam in so R32 klime na trgu.

Sedaj mi pa še povej zakaj se samsunga ne kupuje. Imam doma zmonitiranega in deluje brez problemov.

MadMax ::

Si pač srečko. Začni igrat loto.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ZloTech ::

MadMax je izjavil:

Si pač srečko. Začni igrat loto.

Ne igram lota. Zaupaj mi svoje skrbi do samsunga ki jih pri gree nimaš.

Magic1 ::

@ZloTech: Sam to, da se je govorilo, da kar rade crkujejo Samsungove klime. Mogoče so probleme odpravili pri novih, mogoče ne. Grenak priokus ostaja. Panasonic je tudi imel kar dosti let slab glas, ker so mel slabe modele ene 15 let nazaj.

To glede asihroncev in sihroncev si pa kar še enkrat poglej. Imaš zelo napačne podatke kakšne izkoristke kateri dosegajo.

Pa še marsikaj probaš povedat z drugimi besedmi, kar je bilo že povedano.

Poleg vsega pa še predpostavljaš idealne okoliščine delovanja kompresorja. Potem je pa svet lep in kao ni razlik:| V realnosti se povsod špara, seka bližnice, dela neumnosti in je večinoma svetlobna leta od idealnih izkoristkov.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ZloTech ::

@ZloTech: Sam to, da se je govorilo, da kar rade crkujejo Samsungove klime. Mogoče so probleme odpravili pri novih, mogoče ne. Grenak priokus ostaja. Panasonic je tudi imel kar dosti let slab glas, ker so mel slabe modele ene 15 let nazaj.


Pri meni ni problemov. Jih pa ne smejo montirati pocarji in potem dolgo delajo.
Komponente, inverterji, ventili so prisotni pri vseh in v enaki količini. Razlike se delajo potem samo v kvaliteti vgrajenega materiala. Imam več zaupanja v samsung kakor kitajca, da bodo vgrajene komponente kvalitetne. Pri enem je treba ščititi brand name, pri drugem pa je bolje da nobeden ne ve za njih, ker jim lahko še škodi.

Težko se je opredeliti glede tega "kaj crkuje". Če so to kompresorji naj bodo kompresorji in se naj pove da se izogne celi seriji. Panasonic je skoraj izginil iz tržišča zaradi svojih napak.


To glede asihroncev in sihroncev si pa kar še enkrat poglej. Imaš zelo napačne podatke kakšne izkoristke kateri dosegajo.

Sem si zelo dobro pogledal. Asin 50Hz in sinh 100Hz + inverter + pfc sta zelo blizu. Vsaka pretvorba elektrike stane.
Sinhronski stroji so manjši ker jih navijajo na visoke frekvence, 180-200Hz ni netipično za klime - Izkoristki pa so tako kakor sem povedal, trajni magneti jih lahko zvišajo in jih lahko znižajo. Stroju se spremeni celotno delovno območje in primerjave niso direktne.
S trajnimi magneti ne moreš določati kakšno je magnetenje rotorja in je vedno na maksimum kar je daleč od idealnega.


Poleg vsega pa še predpostavljaš idealne okoliščine delovanja kompresorja. Potem je pa svet lep in kao ni razlik:| V realnosti se povsod špara, seka bližnice, dela neumnosti in je večinoma svetlobna leta od idealnih izkoristkov.

Šparanje je kar pričakovano. Samo izkoristki kompresorjev so tam kjer so. Več je razlika ali imaš ti nastavljeno za 2°C več ali manj v prostoru in kakšna je zunanja temperatura.
Cikel z r410a je isti v vseh klimah. Če ne bo neke tehnične pogruntavščine ne bo šlo naprej. Od R32 gredo lahko naprej samo še na organske pline, r290, izobutan. Na r12/ r22+R290 pa se ne bodo vrnili.

Visoki COP-i pa so dosegljivi ker klime delujejo v režimu hlajenja (uparjalnik na 15C) in ne razvlaževanja (uparjalnik na 3-5°C). Razvlaževanje je dosti bolj ugodno za bivanje vendar COP takrat ne vem če je 3.

Rok Woot ::

ZloTeh se strinjam, da ima Gree lari fari podatke, na žalost jih ima tudi Mitsubishi ... Tisto raziskavo sem že jaz pripopal par strani nazaj ...
Evo od Mitsubishija:



Še Fujitsu je boljši, pa po podatkih ni ...



Kakorkoli, to še ne pomeni, da Gree ne laže bolj ali manj ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

ZloTech ::

Kakorkoli, to še ne pomeni, da Gree ne laže bolj ali manj ...

PMPO - COP :)



V interesu Gree-ja je vsekakor da se laže bolj in ne manj.

Kar si nalimal - razlika je v COP že pri tem ko je pri Micki fan na max, po specifikacijah pa na mid, pri micki kompresor na max, po specifikacije na mid.
Vsekakor take bistvene spremembe COP nebi smelo biti, razen če je klima narejena tako, da ima poddimenzionirane izmenjevalce za max. moč, kar verjetno je.

Pa vseeno. Parametrov je preveč. Kot tudi primerjava gree-karkoli drugega je nemogoča, ker gree ni specificiral pri kateri stopnji in pretoku ventilatorja je podatek - kar je tudi bistveno za meritev performansa.
Lahko si bolj ziher da boš dobil tisto kar si plačal pri brandname-u kakor pri kitajcu. Kitajec ti ne bo zastonj ponudil "free lunch" in klimo za 400EUR ki je primerljiva s klimami za 1200EUR in celo boljša od njih.

If it sounds too good to be true it probably is ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

billy ::

Gree je boljša od FH serije?

ZloTech ::

billy je izjavil:

Gree je boljša od FH serije?


Če verjameš :D
««
75 / 119
»»