» »

Katera klima

Katera klima

««
73 / 120
»»

billy ::

Tu pač piše dokazana nazivna zmogljivost pri do -15

https://issuu.com/vitanest1/docs/fh-web...

MadMax ::

Ločiš med zmogljivostjo in izkoristkom?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Ishmael ::

Rezervna zmogljivost ogrevanja pri -10°C je 0.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Storm ::

Tudi mi bomo instalirali klime, včeraj je bil tu en majster, ki pa mi je od starta deloval, da bi rad čimprej in čimveč zaslužil.

Skratka imamo mal nerodno bajto po etažah in bi nekako radi hladili (ogrevati ne rabimo) podstrešno sobo cca 10 kvadratov, potem dnevno, ki je etažo nižje in za ovinkom, 16kvadratov, ter spalnico, ki je še eno etažo nižje (pod podstrešno sobo) 12 kvadratov. Vse povezuje hodnik s štengami.

Njegov predlog je bil, da bi na vrhu na hodnik, v bližino podstrešne sobe instalirali 5,5kw(!!!) Toshibo ali Mitsubishi, ta bi potem ohladila podstrešno sobo in ker bi šel zrak dol, še spalnico, ki je 2 etaži nižje kao bi zrak šel dol in skozi vrata.

Drugo predlaga, da bi dali v dnevno, torej 16kvadratov in to 3,5kw.

Pomisleki:

- je res potrebna 5,5kw na hodnik?
- bo ta luft res ustrezno hladil tudi spodnji štuk, spalnico
- ali ni za ta denar potem bolje v vsako sobo dat svojo klimo, pa bo bolj ziher hladilo.
- ali sta za 10 in 12 kvadratov dovolj 2,5 kw? oz. tudi za 16kvadratov? je pa res, da cena 2,5kw ni precej nižja od 3,5kw
Markec The Great

Ishmael ::

Ne
Ne
Ja
Ja, vzami 3.5 ker ima rezervo in stane enako.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Storm ::

Hvala za hiter odgovor, kaj pomeni "ima rezervo"?
Markec The Great

Gregor P ::

Sam bi vsekakor dal v vsako nadstropje klimo posebej ... res pa je, da nisem strokovnjak za klime. Moč pa glede na izolacijo in kvadraturo npr. za 10m2 ne bi dajal 3,5 ipd. To bi dal od tam okoli 50m2 (z dobro izolacijo).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Storm ::

Gregor P je izjavil:

Sam bi vsekakor dal v vsako nadstropje klimo posebej ... res pa je, da nisem strokovnjak za klime. Moč pa glede na izolacijo in kvadraturo npr. za 10m2 ne bi dajal 3,5 ipd. To bi dal od tam okoli 50m2 (z dobro izolacijo).



Če imamo največ 16 kvadratov, potem zadostujejo 2,5kw v vsaki sobi?
Markec The Great

Ishmael ::

Hvala za hiter odgovor, kaj pomeni "ima rezervo"?

Da lahko hitreje shladi vroč prostor in v tudi v največji vročini ali mrazu ne opeša.
Vzami pa inverter mitsubishije.
Lg, panasonic, gree, inventor, sinclair, gorenja ne kupuj

Storm je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Sam bi vsekakor dal v vsako nadstropje klimo posebej ... res pa je, da nisem strokovnjak za klime. Moč pa glede na izolacijo in kvadraturo npr. za 10m2 ne bi dajal 3,5 ipd. To bi dal od tam okoli 50m2 (z dobro izolacijo).



Če imamo največ 16 kvadratov, potem zadostujejo 2,5kw v vsaki sobi?


Ja. Rabiš dobro izolacijo in okna z zunanjimi žaluzijami.

Moč računaj 100W za vsak m2 slabo izolirane površine
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()

BorutK-73 ::

JAz bi dal samo dve klime, podstrešje in 1 nadstropje, za pritličje ne bi dal klime. Mrzli zrak pada, vroč se pa dviga.

Okapi ::

Jaz bi pa verjetno kar upošteval predlog monterja. Eno močno klimo na vrh, spodaj bi pa par ventilatorjev namestil na strateška mesta, da bi hladen zrak, ki pada dol, razporedili po nadstropjih.

fosil ::

Za začetek daš eno klimo v zgornje nadstropje potem pa vidiš kako naprej.
Ne bo nič kaj ceneje če daš montirat več klim hkrati.
Tako je!

Magic1 ::

3.5kW za hladit 16m2 ??? Tip močno pretirava, saj ne rabite 15°C poleti. Verjetno bo 3.5 zgoraj in 2.5 spodaj več kot dovolj. Meni je 2.5kW (zgoraj) letos za šalo hladila 90m2 v dveh štukih. Imam pa izolacijo in spustim rolete na sončno stran. 3.5kW Micka je bila čez poletje na dopustu, bo pozimi švicala (ne pretirano).
Magic

easyrider3 ::

Magic1 je izjavil:

3.5kW za hladit 16m2 ??? Tip močno pretirava, saj ne rabite 15°C poleti. Verjetno bo 3.5 zgoraj in 2.5 spodaj več kot dovolj. Meni je 2.5kW (zgoraj) letos za šalo hladila 90m2 v dveh štukih. Imam pa izolacijo in spustim rolete na sončno stran. 3.5kW Micka je bila čez poletje na dopustu, bo pozimi švicala (ne pretirano).



Jaz imam micko Mitshubishi 2,5 Kw v sobi z dobrih 20 kvadratov in letos ko je bilo najbolj vroče 37-38 stopinj je klima že bolj morala delat,nastavit sem moral za 3stopinje nižjo vrednost da je bila soba ohlajena na 23 stopinj. Je pa res da je ta stran sobe na soncu ves popoldan in da ni na hiši fasade ne ometa nič,pa v tej sobi so po 4 otroci in ženska in jaz. Vendar ni panike ohlajeno je bilo vseeno pa čeprav sem potem po tisti vročini opazil da zunajna enota je čisto zaprašena na zadnji strani in ko sem vse očistil je tudi klima zunajna enota se bolj poredkoma vklapljala.

Okapi ::

Od izolacije je veliko odvisno. Pa od lege, oken, in tega, kaj se notri dogaja (koliko ljudi, naprav, ki grejejo ...). Tako da kar posplošit se cifer ne da. Odvisno je tudi, ali se to dogaja pri nas, kjer je vroče vsega skupaj en mesec, razporejeno čez 3 mesece, ali v Dubaju, kjer mora klima delati 24/365.

V solidno izoliranem stanovanju v Ljubljani je 3,5 kW dovolj za 80-90 m2. Ko je najbolj vroče, se mora kakšen dan ali dva klima malo mučit, ampak 24 stopinj lahko še vedno vzdržuje. V bistvu ne vem, kako veliko stanovanje bi moralo biti, da bi rekel, da 3,5 kW pa dejansko ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Magic1 ::

Sej je vse sam povedal, zunanja stran brez ometa, torej verjetno oranžen cegu, po možnosti brez senčenja na oknih in ena čreda not on pa hoče imet 23°C... Zdaj imaš možnost malo spremenit navade, uštimat bajto, ali pa delaš isto in zmečeš kup denarja v močnejše klime in štrom. Mogoče sem čuden, sam jaz ne štekam folka, ki hoče imeti poleti 23°C v stanovanju.
Magic

Okapi ::

Moj odgovor se je nanašal na Stormovo vprašanje, hiša, tri etaže, nobenega drugega podatka.

Magic1 ::

Ni bil mišljen moj odgovor na tvoj post;) Samo izpade pa tako.
Magic

easyrider3 ::

Magic1 je izjavil:

Sej je vse sam povedal, zunanja stran brez ometa, torej verjetno oranžen cegu, po možnosti brez senčenja na oknih in ena čreda not on pa hoče imet 23°C... Zdaj imaš možnost malo spremenit navade, uštimat bajto, ali pa delaš isto in zmečeš kup denarja v močnejše klime in štrom. Mogoče sem čuden, sam jaz ne štekam folka, ki hoče imeti poleti 23°C v stanovanju.



Jaz poleti ali pozimi ista temperatura in mene sploh ne zanima kolko je zunaj in razlika ker sem v sobi in ne na vročini zunaj. Pri 25 stopinjah in potem pri vlagi 70 in več človek začne se znojit vlaga je problem sploh v zaprtih prostorih kjer je dosti ljudi. In jaz ko imam v sobi 23 stopinj je vlage čez 60% ker ko je enkrat čez 70% vlage v sobi se začne pizdarija pa ni važn če je tudi 23 stopinj. jaz ne mislim v sobi švicat za druge pa me sploh ne zanima kako in kaj.

Hiša je pa zidana z siporexom in ja okna nimam senčena da je svetloba v sobi itak pa sonce skoraj malo pride na okno,okna so pa trojno zastekljena in toplotnimi distančniki.

darkolord ::

Na: ,,,,,,,,

konspirator ::

dstojs
Je pri tebi klima delovala na obroke (ko je bilo notri že 30C) ali 24/7 na neki konstantni temperaturi ?
Soba je usmerjena kam ?
--

Magic1 ::

Ne vem kako imaš lahko ti 70% vlažnosti, če bi ti klima ohladila le na 25°C... Veš klima razvlažuje. A ti mogoče v stanovanje zamaka, da imaš tako vlažno?
Ni najbolj zdravo,če pretirano hladiš, ko je zunaj 35°C.
Magic

konspirator ::

Tudi razni akvariji, lonci z rožami so velik vir vlage v stanovanju.
--

-žiga- ::

Kakšne pa so Vox klimatske naprave? Tale je precej ugodna in po specifikacijah ustreza temu, kar iščem. Ali je pri teh klimah kak drug problem in je bolj smiselno kupiti nekaj dražjega?

Magic1 ::

Odvisno za kaj jo boš uporabljal. Za hladit nekaj vročinskih valov bo čez glavo. Garancija je 3 leta, če prav vidim.
Magic

-žiga- ::

Uporaba bi bila po mojem nekaj srednjega. Za hlajenje ne samo ob vročinskih valovih, ampak tako da bo čez poletje udobno.
Gretje pa predvsem v prehodnih obdobjih.
Ja, 3 leta. Nekatere imajo sicer 5, so pa kar dražje (kar sicer ni problem, če so tudi sicer boljše/kvalitetnejše).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -žiga- ()

darkolord ::

Gree ni nič dražja, pa ima 5 let ...

-žiga- ::

Kater model?
Za primerjavo sem gledal na mimovrste in so cene brez montaže tam nekje kot za Vox z montažo. Tale mi sicer res deluje dobra izbira, je pa vseeno skoraj za celo montažo dražja.

darkolord ::

Tale. Skor identična zadeva k Lomo.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Bi skoraj rekel boljša od gree.
Klima, ki ima moč ogrevanja nižjo od moči hlajenja me ne prepriča.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

darkolord ::

?

Obe sta Gree. Na Mimovrste je narobe napisan podatek za gretje.

bbobst ::

Ali ma kdo izkušnje z VOX klimami ?

bbobst ::

Pozdravljeni

Rabim klimo za hlajenje prvenstveno 15 kvadratov velike spalnice, pri odprtih vratih pa posledično še ravno tako 15 kvadratnih metrov velike kuhinje.
Zrak bi moral iti pod kotom 90 stopinj iz spalnice v kuhinjo.
Stanovanje se nahaja na obali v bloku in se uporablja kot vikend,zato bo klima hladila recimo skupaj 50 dni na leto
kar se gretja tiče, pa mi ni pomembno.

Nekako sem se odločil,da ne bom kupil kakšne najcenejše klime zaradi preveč decibelov.

V izbor sem vzel te tri modele (v oklepaju močnejše izvedbe)

LG Standard S P12EN
Daikin Oki Comfort FTXB20C + RXB20C (FTXB25C + RXB25C)
Panasonic KIT-KE25TKE (KE3TKE)

Ti modeli so sedaj ,ko so razni popusti in akcije,z montažo cenovno 700-720EUR,kar se dB tiče pa tudi zelo podobni.

Ali potrebujem močnejšo izvedbo ali ne? Po neki logiki je bolje ,da ima klima več rezerve.

Imam možnost dveh postavitev notranje enote.Katera pozicija bi bila boljša za
posledično hlajenje tudi kuhinje?



Kakšen namig kaj kupiti, bi bil zelo dobrodošel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Okapi ::

Če daš lahko notranjo enoto na hodnik, boš imel hladno celo stanovanje. Sicer pa 2.

Magic1 ::

Na hodnik nasproti kuhije, ali 2. Glade na majnost nebi smel bit problem v obeh primerih. Samo klimo moraš pustiti delat, ko jo enkrat prižgeš. Eni jo ugašajo vsakih 15 minut, potem pa jamrajo, kako so klime slabe.
Magic

bbobst ::

Katera klima od teh treh je boljša,ali se je treba katere izogniti v velikem loku?

LG Standard S P12EN
Daikin Oki Comfort FTXB20C + RXB20C (FTXB25C + RXB25C)
Panasonic KIT-KE25TKE (KE3TKE)

Kako je z izbiro moči?
Vem,da je tudi manjša dovolj zame, pa vendar, ali ni bolje malo več rezerve?

konspirator ::

Pozabi na Daikin v tem cenovnem razredu.

LG Standard S P12EN je bila 1 mesec nazaj 380 na mv (iz 700) https://slo-tech.com/forum/t154302/p560... , imho dober nakup čeprav en na forumu pravi da je (pre)glasna Klimatska naprava LG P12EN - razočaran (čeprav mu jo je montiral amaterski kozolčar) - kako se je razpletla zgodba ne piše.

Zakaj jo potrebuješ, velikost prostorov ?
--

Zgodovina sprememb…

bbobst ::

konspirator je izjavil:

Pozabi na Daikin v tem cenovnem razredu.

LG Standard S P12EN je bila 1 mesec nazaj 380 na mv (iz 700) https://slo-tech.com/forum/t154302/p560... , imho dober nakup čeprav en na forumu pravi da je (pre)glasna Klimatska naprava LG P12EN - razočaran (čeprav mu jo je montiral amaterski kozolčar) - kako se je razpletla zgodba ne piše.

Zakaj jo potrebuješ, velikost prostorov ?



Zakaj in kako potrebujem klimo sem razložil 4 poste zgoraj (tudi slika).
Zakaj naj pozabim na Daikini? Ali i dobra ?

morosito ::

Rabim klimo za hladit/gret mansardni prostor openspace cca 100 kvadratov..stropi na enem koncu so visoki 3.8 na drugi 2.4. Predispozicija za klimo je na zacetek saj prostor je dolg brez zidov. Eni mi svetujejo 5kw z vecjo zunanjo enoto..

Okapi ::

Odvisno od kraja (Piran, Kranjska gora, Babno polje ...?), lege in izolacije. Lahko je 3,5 kW dovolj, lahko pa tudi 5 kW ne bo dovolj.

morosito ::

sorry..lokacija koper.
fasada 4cm.

konspirator ::

bbobst
Zakaj naj pozabim na Daikini? Ali i dobra ?

Tako je.Ponuja premalo na vložek, razen da gor piše daikin.


morosito
1x 3.5 kW micka fh.V 24/7 delovanju bo dovolj močna (gretje).


Če je gretje prioriteta bi priporočal talno izvedbo klime.
--

Zgodovina sprememb…

Melanholija ::

Potrebujem 3 klimatske naprave za ogrevanje. To bi bilo za obdobje ko nebi bilo tako mrzlo...do-10 max...Ramišljal sem o talni izvedbi, proizvajalec Fuji oz kaj podobnega. Razmišljal sem o treh 2.5kw klimah ali eni 2.5kw in eni ca 4kw? Kakšen budget bi bil za to dovolj? 2k,-? Kaj priporočate in za kakšen denar?

Melanholija ::

Potrebujem 3 klimatske naprave za ogrevanje. To bi bilo za obdobje ko nebi bilo tako mrzlo...do-10 max...Ramišljal sem o talni izvedbi, proizvajalec Fuji oz kaj podobnega. Razmišljal sem o treh 2.5kw klimah ali eni 2.5kw in eni ca 4kw? Kakšen budget bi bil za to dovolj? 2k,-? Kaj priporočate in za kakšen denar? Ogreval bi sobo 25m2 in 3 sobe 55m2 če bi bila ena enota v srednji sobi bi odpiral vrata, drugače pa bi dal eno enoto levo v spalnico in desno v otroško sobo) in tudi odpiral vrata da pride toplota na sredo, kjer je kuhinja.

Tomson ::

Kakšen pa je kaj strošek ogrevanja na klimo dandanes? Recimo v primerjavi s kakšnim butan plinom, če govorimo npr. za dnevni prostor 40m v hiši. Mi je zadnjič sosed razlagal da si jo bo vgradil da zniža stroške, pa sem nekak skeptičen. Se to dejansko splača dogrevat s klimo ali jo celo do določene temperature uporabljat namesto plinske peči?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

konspirator ::

--

Tomson ::

Hvala za link. Če prav razumem tole tabelo, neke razlike med butan plin in elektriko torej ni. Pa je kaj odvisno od kvalitete izkoristka plinske peči oz. klime?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

energetik ::

Tomson je izjavil:

Hvala za link. Če prav razumem tole tabelo, neke razlike med butan plin in elektriko torej ni. Pa je kaj odvisno od kvalitete izkoristka plinske peči oz. klime?
Kaj da ni razlike? Butan v bombi je cca. 16c/kWh, štrom je pa ~13c VT in 8c NT. Potem pa računaj na SCOP klime za celo zima tam okoli 2,5, torej te pride kWh toplote iz klime 4c/kWh pri VT:NT=50:50
Tko ene 4x cenej kot ogrevanje na butan bombo. OK, če imaš cisterno in kondenzacijsko peč potem "samo" 3x cenejš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Tomson ::

No. očitno nisem razumel tabele! ;(

Ja, skratka Butan plin v zemeljsko vgrajenem plinuhramu, dobra Buderus kondenzacijska peč ...

Opcija je torej investicija v kakšno dobro klimo (cca. tisočak) za ogrevanje glavnega prostora (preostanek hiše na butan) ali pa investicija cca. 2-3k, da mi do hiše potegnejo zemeljski plin pa je potem cela hiša na zemeljskem plinu, kakšna pa je primerjava zemeljski plin - klima?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

konspirator ::

micka fh.

Drugače je za ogrevanje talna boljša izbira
https://prava-klima.si/klimatske-naprav...
--
««
73 / 120
»»