» »

Katera klima

Katera klima

««
72 / 120
»»

billy ::

Jaz sem podobno iskal, mislim da Daikin...poglej malo cenejše modele, nižjih moči...če pa ne daikin pol pa toshiba

tkma ::

darkolord je izjavil:

Ja, tole ima cca. 30% višji SEER in COP, ampak za tri do štirikrat višjo ceno. Tale dolgi rok bo precej dolg, da boš tole razliko not prinesel.

S tem da ima Micka 2 leti garancije, Gree pa 5.



a nima tale klima z 5 letno garancijo SEER 6,1 in pa SCOP 4,6,
a bi moral gledat zgornji podatek EER 3,6 COP 3,8

https://www.emundia.si/klimatske-naprav...
Peter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tkma ()

konspirator ::

BadWolf
2.5 kW (9000 btu)
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...
20 dB hrupnost pri hlajenju.

Model FTXP20K3V1B (2 kW oz 7000 btu), samo ne vem, če jo v Slo sploh ponujajo.
https://www.daikin.com.mt/en_us/product...
20 dB hrupnost pri hlajenju.

Morebiti tu, par protislovij na strani; če imajo pravilne podatke https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd... , spodaj piše namreč 22 dB oz v začetku 20 dB.

https://www.mimovrste.com/stenske-klima...
21 dB
--

Zgodovina sprememb…

D3m ::

A obstaja kakšna prenosna klima, ki ima samo ločeno posodo za kondenz, da ni potrebno cevi postaviti skozi okno?
|HP EliteBook|R5 6650U|

konspirator ::

Cev za izpuh (vroč zrak) napelješ skozi okno.

Drugače je situacija podobna
--

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Vidim ja.

Škoda sem mislil, da je bolj enostavno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BorutK-73 ::

D3m je izjavil:

A obstaja kakšna prenosna klima, ki ima samo ločeno posodo za kondenz, da ni potrebno cevi postaviti skozi okno?

A nimajo to vse in se klima ugasne ko je posoda polna? Moja 13 let stara je imela to.
Da še enkrat napišem: prenosne so GLASNE in imajo zelo slab izkoristek! Glasnost tudi do 70dcb. Bolje da daš še 200-300EUR zraven in imaš pravo klimo, ali pa rabljeno.
Leta 03 ko je bilo tako vroče, je prenosna komaj hladila eno sobo na 26C, sedaj z split pa hladim celo nadstropje na 24C, udobje je kot noč in dan proti prenosni, poraba elektrike je pa celo manjša.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

BorutK-73 je izjavil:

D3m je izjavil:

A obstaja kakšna prenosna klima, ki ima samo ločeno posodo za kondenz, da ni potrebno cevi postaviti skozi okno?

A nimajo to vse in se klima ugasne ko je posoda polna? Moja 13 let stara je imela to.
Da še enkrat napišem: prenosne so GLASNE in imajo zelo slab izkoristek! Glasnost tudi do 70dcb. Bolje da daš še 200-300EUR zraven in imaš pravo klimo, ali pa rabljeno.
Leta 03 ko je bilo tako vroče, je prenosna komaj hladila eno sobo na 26C, sedaj z split pa hladim celo nadstropje na 24C, udobje je kot noč in dan proti prenosni, poraba elektrike je pa celo manjša.


No ja, če vzameš prenosno klimo od recimo DeLonghi-ja bo zelo tiha. Samo so pa cene tam od 400€ naprej. Folk pa bi seveda najraje take za 200€, ki bi hladile 100+ kubikov...

Btw, če vam kdo kje ponuja prenosno klimo brez odvajanja zraka v katero naliješ vodo... Tisto so evaporatorji za katere sploh ne vem zakaj jih prodajajo pri nas, ker je čisti nateg. Evaporatorji so mišljeni za npr saharska območja kjer je zrak izjemno suh, ko z evaporatorjem v zrak spuščaš vodo, ki zaradi evaporacije hladi zrak, in ker je zrak itaq že suh je včasih še celo dobro.

Pri nas pa je stopnja vlage izjemno visoka, ne samo da evaporacija ni dobra, ker je zrak itaq že nasičen z vlago, ker pa jo še dodajaš je nakoncu še bolj soparen zrak in je še slabše. Prenosne klime BREZ odvajanja vročega zraka NE obstajajo.

Sistem evaporacije pri nas delno deluje samo na odprtem, sem enkrat videl v enem lokalu, kjer spuščajo meglico vode. Na odprtem v vročini vseeno izhlapi in ker ni zaprt prostor se vlaga ne kopiči. Kar pa za zaprte prostore ne velja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

Dobro. Hvala za info.
|HP EliteBook|R5 6650U|

wasd ::

Imam klimo Fujitsu ASYG12LLCC.
Ena stvar mi ni čisto jasna. Da je klima inverter, pomeni, če prav razumem, da prilagaja moč hlajenja glede na potrebe prostora s tem da je cilj določena temperatura (npr. 24stopinj).
Ampak, je invertersko delovanje omogočeno le v načinu AUTO ali tudi v high, medium, low, silent? Ker za slednje 4 načine bi predvideval, da s to določeno konstantno temperaturo pihajo zrak temperature 24 stopinj (če toliko določeno). Razumete kaj mi ni jasno? :)

Vanadium ::

camx je izjavil:

Rabim pomoč pri postavitvi klim(e). Kuinja + dnevna soba imata cca 34m^2 (senčna stran). Desna stran je sončna stran.
Celotno stanovanje ima nekaj čez 90m^2 neto. Razmišljal sem o 2 ločenih klimah (imam že 1 staro Mitshubishi 3.5kW), novo bi montiral v dnevno sobo, staro pa na hodnik.
Kako močno/katero klimo predlagate za dnevno+kuhinjo? Stanovanje je na obali. Gradnja iz opeke, brez izolacije, 1. nadstropje, streha izolirana.

 Tloris

Tloris



JE že bilo vprašano ampak v katerem programu se je to narisalo?

darkolord ::

wasd je izjavil:

Ena stvar mi ni čisto jasna. Da je klima inverter, pomeni, če prav razumem, da prilagaja moč hlajenja glede na potrebe prostora s tem da je cilj določena temperatura (npr. 24stopinj).
Ampak, je invertersko delovanje omogočeno le v načinu AUTO ali tudi v high, medium, low, silent?
Zadeva je precej bolj enostavna - inverterska klima lahko prilagaja hitrost in s tem moč kompresorja. To je v bistvu vse.

Pri starih klimah se je kompresor vseskozi ugašal in prižigal in je delal samo na eni moči (največji), pri novih je pa kompresor lahko skozi prižgan in prilagaja moč.

Zgodovina sprememb…

juve91 ::

Zanima me naslednja klimatska naprava: povezava do klime--> http://prntscr.com/g6gnfy
Je dobra za to ceno? kakšne so nasploh klime od gorenje? Uporabljal bi jo za hlajenje, imel bi jo na hodniku, in bi pihala v dve sobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: juve91 ()

darkolord ::

Izgleda OK. Gorenje klime dela Midea.

Se pa sicer IMO malo bolj splača zgoraj omenjena Gree (pod znamko Cooper & Hunter) za isto ceno, s tem da ima še Wifi + 5 let garancije (Gorenje ima samo 2, če prav vidim).

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Evo, včeraj in danes je prišla "dry" funkcija na klimi prav, ko je bilo notri 70% vlaga in 24C. Sem vklopil dry za 20 minut in je bilo za par ur dovolj.

mat xxl ::

Isto bi dosegel, da daš na 22 st C klimo.....

6151 ::

Moja klima je vedno na dry, ventilator na minimum (quiet mode) ali pa na auto, če je res vroče zunaj (~32°C+). 24-25°C notri je perfektno (razvlažuje pa celotno hišo, saj je ravno na takšni lokaciji). Zaradi bližine reke temperature zunaj sicer niso tako hude (v tem vročinskem valu je bilo v senci max 32°C) ampak je skoraj nevzdržno, še posebej zvečer zunaj.

Kdo od vas meri koliko kondenza ustvari klima? Meni je ob 13 urnem delovanju ~12L.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

billy ::

Ne si mislit, da je to pravi razvlaževalec, to razvlažuje samo preko hlajenja.

darkolord ::

Enako kot večina ostalih "pravih" razvlaževalcev?

Magic1 ::

Res se pa da nemensko zadevo narediti dosti efektivnejšo, ki posledično manj hladi za isti efekt.
Magic

darkolord ::

Nekako tako kot da bi zunanjo in notranjo enoto klime postavil v isti prostor.

Magic1 ::

Tako nekako, razvlažilniki imajo v večini peltierjev element, ki na eni strani hladi in razvlažuje, na drugi strani pa greje. Suma sumarum pa tako ne more biti negativna.
Magic

darkolord ::

To mogoče une "žepne" variante, vse ostale, ki sem jih videl, tako domače kot industrijske, imajo pa kar lepo kompresor ...

billy ::

No jaz sem imel od hoferja razvlaževalnik in je lepo razvlažil prostor brez da bi ga ohladil za nekaj stopinj, mogoče samo kakšno stopinjo kar je pač bila posledica manj vlage.

Klima ni zmožna, vedno bo ohladila, ker to je njen namen, oz princip je takšen.

BorutK-73 ::

6151 je izjavil:

Kdo od vas meri koliko kondenza ustvari klima? Meni je ob 13 urnem delovanju ~12L.

Bi izmeril, pa se mi ne da cevi vlačit ven iz odtoka in potem nazaj zmontirat, pa še kaplanje je tečno.
Ko sem imel prenosno mi je en dan napolnila 10L vedro ko je bila visoka vlaga in je bila notranja posoda polna v eni uri.

konspirator ::

LG Standard S P12EN, znižana iz 700 na 380 eur, minimalna glasnost 19 dB.
https://www.mimovrste.com/stenske-klima...
--

radmannsdorf ::

Se jo dobi tudi drugje po taki ceni, tako da ne vem če je to akcija ali "akcija".
Preveri ceneje.si

RejZoR ::

Razvlažilniki s kapacitetami 10+ litrov na 24 ur nimajo Peltierja. Imajo kar lepo kompresor.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

facepalm ::

Tisti, ki se grejete izkljucno na klimo, koliko % vlage imate v hisi cez zimo? Ni zrak "presuh"?
Kako ogrevate kopalnico? Imate notri poseben grelec al puscate vrata odprta?
Koliko porabite za ogrevanje na sezono?

Razmisljam o nabavi klime za zimo, saj sem lani porabil cca 1000l nafte za ogrevanje 55m2 stanovanja (obalna regija) na 23°C.

billy ::

55% nekje, je pa stanovanjski blok, novogradnja tako da predvidevam da primerni materiali.
Naraste sicer ob kuhanju tudi do 70, torej s premalo sploh ni problema.
V kopalnici je namenski, stenski, kalorifer:


V najhujši zimi zadnje sezone je bil dodaten strošek ogrevanja 35€. Sosedje so imeli preko 90 za plin.

Je pa tu v uporabi top klima, micka FH serija, kakšna cenejša vprašanje kako bi delovala.

Magic1 ::

facepalm je izjavil:

Tisti, ki se grejete izkljucno na klimo, koliko % vlage imate v hisi cez zimo? Ni zrak "presuh"?
Kako ogrevate kopalnico? Imate notri poseben grelec al puscate vrata odprta?
Koliko porabite za ogrevanje na sezono?

Razmisljam o nabavi klime za zimo, saj sem lani porabil cca 1000l nafte za ogrevanje 55m2 stanovanja (obalna regija) na 23°C.

Klima ne suši zraka pozimi, ker greje notranja enota! Poleti hlajenje razvlažuje.
Vrata odprta, ker je izolacija na hiše, razlike v tmperaturi ni za občutit. Imam pa en kalorifer not, samo ga nisem uporabljal odkar imam izolacijo.
Ogrevam okoli 90m2 s klimo, elektrika me pride pozimi kakšne 300€ več kot poleti.
Magic

easyrider3 ::

Vendarle imam priklopljeno novo klimo znamke LG P12EN in kaj naj rečem kot to,da bom moral kar poklicati glavnega serviserja za LG klime,ker to ni normalno da se pri notranji enoti sliši tak moteči glas motorja in to pri najnižji hitrosti ventilatorja. sem bral že po tujih forumih in omenjajo ,da pride včasih tudi do takih problemov ker je motor slabo zbalansiran,ja bomo vidli kaj bodo serviserji povedali. Pri naslednji nabavi klime bom pa moral iti kar od hiše do hiše in pogledat na lastne oči kako deluje kaka klima in kako je tiha ker to k kupiš v trgovini nikol ne veš kako bo potem delovalo. Meni se pa izrecno vedno gre da klima deluje pod 20 decibelov v nastavitvi za nočno spanje in da ima samodejno čiščenje kondenza na uparjalniku ali da ima opcijo da na klimi prižgeš samo ventilator in tudi na tak način posušiš uparjalnik. V glavnem sem kar razočaran ker nisem sploh pričakoval tako brenčanje notranje enote saj bi morala biti tiha 19 decibelov a ni tako tudi približno ne saj imam v drugi sobi Mitshubishi ki je skoraj neslišna pa ima tudi 19 decibelov.

konspirator ::

Magic1
Ogrevam okoli 90m2 s klimo, elektrika me pride pozimi kakšne 300EUR več kot poleti.

Za celotno "zimsko" sezono ?
Stanovanje ? Kako imaš rešeno toplo vodo ?

To je zelo nizek strošek, samo za drva daš +1000 eur (20 kubikov nakalanih in narezanih na 30 cm), potem je potrebno še kuriti, čistiti, voziti drva noter, strošek dimnikarja.
--

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Za toplo vodo imam TČ, vendar se voda pozimi ogreva na plin. Včasih sem še dogreval nekatere prostore s plinom, po dodani izolaciji pa ni bilo več potrebe. 300€ gre za celo sezono. Ko se ne ogreva imam položnico za elektriko od 50-60€, pozimi je bil lani najvišja 120€. Torej maks 70€ na mesec. Temp je polovico stanovanja 24°C, druga polovica pa 20°C, dve klimi.
Magic

billy ::

Jaz sem imel še manj od 300, kakšnih 200. 66 kvadratov

Ishmael ::

facepalm je izjavil:

Tisti, ki se grejete izkljucno na klimo, koliko % vlage imate v hisi cez zimo? Ni zrak "presuh"?
Kako ogrevate kopalnico? Imate notri poseben grelec al puscate vrata odprta?
Koliko porabite za ogrevanje na sezono?

Razmisljam o nabavi klime za zimo, saj sem lani porabil cca 1000l nafte za ogrevanje 55m2 stanovanja (obalna regija) na 23°C.


14% ob mrazu zunaj. Drugače okoli 30% pri temperaturah med 0 in +10
Je presuh. Vlaženje s aparati ne pomaga. Pomaga vlaženje s brisačami. Poraba okoli 10 litrov na dan.
Kopalnica ima kalorifer.

50EUR ob majhnem mrazu, 100EUR ob -20°C mrazu.
Razmišljam sicer o gretju na plin za spalnico, klima je prehrupna. Radiator pa dela in je tih a porabi preveč.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()

Okapi ::

A termoakumulacijske pa niso več aktualne?

jero_no1 ::

konspirator je izjavil:

Magic1
Ogrevam okoli 90m2 s klimo, elektrika me pride pozimi kakšne 300EUR več kot poleti.

Za celotno "zimsko" sezono ?
Stanovanje ? Kako imaš rešeno toplo vodo ?

To je zelo nizek strošek, samo za drva daš +1000 eur (20 kubikov nakalanih in narezanih na 30 cm), potem je potrebno še kuriti, čistiti, voziti drva noter, strošek dimnikarja.


Če za 90 m2 porabiš 20 kubikov drv za eno zimo, potem je nekaj narobe s pečjo, izolacijo, okni in še čem...

facepalm ::

Hvala za odgovore glede gretja.
Sedaj me zanima vae mnenje, katero klimo vzet. Pregledal sem prospekt od Mitsubishija (je bil postan nekje v tej temi). Skoraj so me prepricali zaradi vseh filtrov, ki jih uporabljajo (prah, plesen..). Ne vem pa kako so na tem podrocju ostali roizvajalci. Pac "kvaliteta" zraka v stanovanju, mi je primarnega pomena.
Sedaj pa vprasanje.
Prostori, katere bi ogrevala klima so:
- dnevna + kuhinja (en prostor) cca 35m2
- spalnica cca 15m2
mogoce se kopalnica 6m2

Torej 2 prostora 35m2 + 15m2. Ce bo mozno, pa se kopalnica (zelo verjetno, bom dal grelec na steno).
Koliko mocno klimo bi potreboval, za ta 2 prostora?

billy ::

micka je top, potem je tu še daikin, pri teh dveh nimaš za zgrešit.

drugo se pa pomoje ne splača niti gledat, če kupuješ kvalitetno in na dolgi rok.

facepalm ::

Sej k mitubishiju se nagibam, vendar ne vem kako mocno vzet.

jero_no1 ::

Tukaj pokliči - Klimaj - bodo prišli pogledat in ti svetovali optimalni nakup. Če se boš odločil, bo tudi narejena montaža za solidno ceno.

Magic1 ::

Odvisno od izgub. Okna, fasada pa še kaj je pomembno. Če res nimaš kakšnih hudih izgub, bi morala 35 biti dovolj. Filtri te naj ne prepričajo, ker so BS pri vseh firmah. Itak je pomemben le prašni.
Magic

radmannsdorf ::

jero_no1 je izjavil:

Tukaj pokliči - Klimaj - bodo prišli pogledat in ti svetovali optimalni nakup. Če se boš odločil, bo tudi narejena montaža za solidno ceno.

Tudi jaz priporočam njih, sem pri njih vzel tole klimo, so prišli zmontirat v par dneh, mojstra naredila profesionalno. Sem zelo zadovoljen z vsem. Zadeve, ki sem prej mislil da niso pomembne, zdaj ko jih pa imam, so mi pa super -> wifi, avtomatsko sušenje kondenza po uporabi klime, samo ventilator, brez hlajenja(baje da nekatere nimajo??). Zdaj poleti sem imel račun za elektriko višji 2-3€.

billy ::

facepalm je izjavil:

Sej k mitubishiju se nagibam, vendar ne vem kako mocno vzet.


Če ti kaj pomaga, mi imamo FH 2.5kW. Moraš vedet, da ima ta klima večji izkoristek in torej posledično lahko da več od sebe kot neka navadna 3.5kW.

Imamo zelo podobno zadevo tebi, le da si ne grejemo spalnice, ker itak kaj več kot 19 stopinj v spalnici ni pametno, in ker je blok novogranja v 3. štuku stežka padejo temperature pod to. V kopalnici pa je kalorifer.

In klima dela b.p., celotno sezono je grela na 22-23 stopinj. Kaj več sicer dvomim da bi lahko, ampak tega niti nočemo.
Torej za te temp je ok, če pa bi rad več, pa vzami 3.5kw

Gregor P ::

Mi imamo npr. v eni izmed mansard velikosti 75 do 80m2 Mitsubishi FH 3.5kW; predlagali so mi 2.5kW (zaradi dobre izolacije), tako da sem sam izbral močnejšo, da se šibkejša ne bi preveč matrala:D Vsekakor lahko brez težav ohladi in tudi greje celotni prostor (dejansko pozimi nisem rabil dodatno prižgati še radiatorjev kot sem imel prvotno v načrtu, ob predpostavki, da bi montiral 2.5kW klimo)... a najbrž je to predvsem na račun dobre izolacije (tu je opazna razlika v temperaturi tudi brez klime).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ishmael ::

facepalm je izjavil:

Hvala za odgovore glede gretja.
Sedaj me zanima vae mnenje, katero klimo vzet. Pregledal sem prospekt od Mitsubishija (je bil postan nekje v tej temi). Skoraj so me prepricali zaradi vseh filtrov, ki jih uporabljajo (prah, plesen..). Ne vem pa kako so na tem podrocju ostali roizvajalci. Pac "kvaliteta" zraka v stanovanju, mi je primarnega pomena.
Sedaj pa vprasanje.
Prostori, katere bi ogrevala klima so:
- dnevna + kuhinja (en prostor) cca 35m2
- spalnica cca 15m2
mogoce se kopalnica 6m2

Torej 2 prostora 35m2 + 15m2. Ce bo mozno, pa se kopalnica (zelo verjetno, bom dal grelec na steno).
Koliko mocno klimo bi potreboval, za ta 2 prostora?



3-4kW invertersko. 2.5kW klim ne kupuj ker ti bo ob mrazu zmanjkalo gretja. Deklarirano gretje je deklarirano ko je zunaj 5°C
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

billy ::

Khm. FH od micke gre do -15 deklarirano in to scop 4.8

Ko je bilo nekaj dni zapored pod -10 je delovala b.p.

Magic1 ::

billy je izjavil:

facepalm je izjavil:

Sej k mitubishiju se nagibam, vendar ne vem kako mocno vzet.


Če ti kaj pomaga, mi imamo FH 2.5kW. Moraš vedet, da ima ta klima večji izkoristek in torej posledično lahko da več od sebe kot neka navadna 3.5kW.

Imamo zelo podobno zadevo tebi, le da si ne grejemo spalnice, ker itak kaj več kot 19 stopinj v spalnici ni pametno, in ker je blok novogranja v 3. štuku stežka padejo temperature pod to. V kopalnici pa je kalorifer.

In klima dela b.p., celotno sezono je grela na 22-23 stopinj. Kaj več sicer dvomim da bi lahko, ampak tega niti nočemo.
Torej za te temp je ok, če pa bi rad več, pa vzami 3.5kw

Če uporabljaš klimo za 40m2, ima FH35 vezija ziher boljši izkoristek kot pa FH25. Močnejši modeli so ponavadi malo večji in bolj naviti, zato imajo na max moči slabši izkoristek. Samo pri isti obremenitvi so pa efektivnejše.

Pri -12°C je meni čito normalno delala tudi 10 let stara Panasonicova, FH35 pa itak sploh nikoli ne dela na več kot 50%.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

energetik ::

billy je izjavil:

Khm. FH od micke gre do -15 deklarirano in to scop 4.8

Ko je bilo nekaj dni zapored pod -10 je delovala b.p.
COP 4,8 pri zunanjih -15 lahko samo sanjaš. Takrat imajo še namenske toplotne črpalke zrak/voda COP pod 2,5
Klima zrak/zrak pa še toliko manj, ker segreva zrak na višjo temperaturo, kot TČ vodo za talno gretje.
««
72 / 120
»»