» »

Katera klima

Katera klima

««
51 / 120
»»

nokia6310 ::

DeeJay daj malo napiši kako se klima obnese, v kolkem času shladi stanovanje, pa so res te dodatne funkcije razni antibakterijski filitri itd tolk vredne, da je taka razlika v ceni med osnovno serijo pa to?

KuhaR ::

Kaj pa Fujitsu klime, ima kdo izkušnje z njimi. Zanima me ta model https://www.mimovrste.com/stenske-klima...
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

Magic1 ::

nokia6310 je izjavil:

DeeJay daj malo napiši kako se klima obnese, v kolkem času shladi stanovanje, pa so res te dodatne funkcije razni antibakterijski filitri itd tolk vredne, da je taka razlika v ceni med osnovno serijo pa to?

Ne kupiš FH serije zaradi dodatkov(ki so v večini BS-pri vseh firmah), kupiš jo zaradi ogrevanja čez celo zimo. Že osnovna serija ti bo hladila predpisano kvadraturo, če nimaš kakšnih res ekstremnih pogojev(ogromne steklene površine/neizolirana mansarda).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

JanezH ::

Mogoče je že kje napisano, na kakšni višini se montira klimatska naprava, če so stropi visoki npr. 2.5m?

DeeJay ::

DeeJay daj malo napiši kako se klima obnese, v kolkem času shladi stanovanje, pa so res te dodatne funkcije razni antibakterijski filitri itd tolk vredne, da je taka razlika v ceni med osnovno serijo pa to?


Za to klimo sem se odloču predvsem zato, ker ima indirekten način, se prav te senzor, ki skenira vidi in prilagaja klimo tako, da ne piha direktno vate.
Poleg tega ima tudi način, ki varčuje z štromom, ko te ni (spet s pomočjo senzorja).

Stanovanje je 80m2, hladim (pozimi grejem) v večini 50m2 (dnevna s kuhinjo), vrata naprej (spalnice, kopalnica) so odprta. Klimo mam naštimano na 25C, na drugem koncu sobe termometer kaže 25,3C, v spalnici je pomojem okol 26C (nimam termometra, samo razlike ne čutim).

Zdej delam od doma, tko da klimo prižgem okol 9ih in jo ugasnem okol 21:00 - 22:00, ko se temperatura zuni spusti na neko normalno raven.
Klima je neslišna, razen pozim res mal poka, ko se segreva, sam mene to ne moti.

Kar se pa tiče teh filtrov pa težko rečem, ker v familiji nismo alergiki / astmatiki in ne morm rečt, da bi blo kej drugač, kokr če tega nebi blo.

Najtoplejše do zdej je blo v stanovanju 30C in je rabil med 30-45 minut, da je shladil na 25C. Seveda s programom Powerful in zaprtimi vrati.

Tuki so pa še slike stanovanja:
 Dnevna + Jedilnica

Dnevna + Jedilnica


 Del dnevne + Kuhinja

Del dnevne + Kuhinja


 Del dnevne

Del dnevne


 Termometer

Termometer



Kokr se tud iz slike vid, je ura 20:15 in zuni še vedno 33C.

P.S. sorry ker je mal razmetan :P

Spajky ::

JanezH je izjavil:

...na kakšni višini se montira klimatska naprava...
zgornji rob notranje enote cca.15cm pod stropom ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Okapi ::

Čisto tako, iz radovednosti, za tiste, ki imate klimo nastavljeno na 25 ali 26 stopinj. Zakaj? Je to idealna temperatura za bivanje, zaradi varčevanja z elektriko, ali iz zdravstvenih razlogov, da ni prevelika razlika glede na zunaj?

Ker namreč zame je idealna temperatura 23-24 stopinj in imam klimo tudi tako nastavljeno. Pri 22 začutim, da je malo hladno, pri 25 pa, da postaja vroče.

O.

Tr0n ::

Predvsem razlika med notranjo in zunanjo ni fajn, da je prevec velika. Edino ce si celi dan noter zaprt I guess. :)

Utk ::

Tr0n je izjavil:

Predvsem razlika med notranjo in zunanjo ni fajn, da je prevec velika. Edino ce si celi dan noter zaprt I guess. :)

In v puloverju. Mene v kratkih hlačah in rokavih pri 24 in suhem zraku prav zebe, pa nisem glih zmrznjen tip. Sej ne, da bi me strašno motil mraz, samo če bi blo po moje, bi pač kakšno stopinjo dvignil. Zakaj? Zakaj pa ne.
Če si pa not v kavbojkah, pol pa normalno da je 23-24 nekje glih prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

25-26°C je meni idealno za kratke hlače in rokave ter brez copat. Ne bom se oblačil znotraj pri teh temperaturah zunaj... Je pa razlika med 26°C pri 60%, ali pri manj kot 50%, kar občutna. Samo če imaš klimo, ni šans da pride nad 50%.
Magic

energetik ::

Magic1 je izjavil:

25-26°C je meni idealno za kratke hlače in rokave ter brez copat. Ne bom se oblačil znotraj pri teh temperaturah zunaj... Je pa razlika med 26°C pri 60%, ali pri manj kot 50%, kar občutna. Samo če imaš klimo, ni šans da pride nad 50%.

Tudi meni, če sedim in mirujem. Če je manj kot 25 me v kratkih hlačah že rahlo preveč hladi. Tudi v službi imamo nekje okoli 25°C nastavljeno zdaj poleti.
Če pa fizično delam, mi je tudi 15° preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

DeeJay ::

Men je 25 lih idealno. Pač stvar okusa.

dejanslo ::

Mi smo sklenili kompromis pri 27, kjer meni že rahlo draži dihala, ostalim je pa znosno toplo. Tudi moja EF35 pri gretju malo poka, kar me sicer ne moti, sam za ta denar tega ne bi rabilo biti :) Tisto, kar sem mislil, da nekje nekaj čoha ob vklopu/izklopu, pa so s firme preverili in rekli, da je pravzaprav neko raztezanje? plina v notranjosti klime. K sreči je prisotno zgolj pri gretju. Hladi vrhunsko, neslišno, kakor pač nastaviš. Bi kupil spet. Wifi adapterja še nisem vzel - ga je kdo preizkusil? Zaradi nestanovitnega urnika bi mi to prišlo prav, da vklopim na daljavo in pridem domov v ohlajeno okolje. Uporaba urnika se mi pač ne izzide, tako da je zdaj pač vklopljena po potrebi.
There`s More Than One Way To Do It

antonija ::

Meni je 24oC vredu ce ni prevec dela (kratke hlace, brez copatov sedeti za mizo/PCjem/na kavcu). Pa seveda klima ne sme name pihat zraka ki hladi prostor na 24oC, v tem primeru bi me zelo hitro zazeblo.
Ce je pa treba kaj pocet (kuhanje pospravljanje) je pa to ze tecna temperatura. Za ornk fizicno delo je pa res ze 15oC prevec :)

Wifi adapterja še nisem vzel - ga je kdo preizkusil?
Jaz cakam na ponudbo da mi jih pridejo zmontirat. Na netu sem najdu da jih en stajerc prodaja po 100 eur (mickeno vec), ampak pise v navodilih da jih mora montirat uradna oseba (drugace ti verjetno gre garancija). Je pa za odpret ohisje in vstekat en vtikac pa zapret nazaj.
Ko pridejo narest sporocim kako deluje. Upam da bo ta njihov MEL Cloud imel objavljene APIje da se ga bo dalo integrirat v z-wave omrezje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MeGreat ::

Klima je nastavljena na 25 ker mi je tako najbolj prijetno.. Če nastavim nižje imam probleme (glavoboli, revma .. ), mogoče če je zunaj res vroče nastavim na 24 stopinj

Bellzmet ::

MadMax je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

A za sedanje klime še velja, da mora biti zunanja enota montirana višje od notranje?

Kdaj je pa to sploh veljalo?


Ene cca. 15 let nazaj je monter ob montaži to rekel (pa se mi zdi, da se prav spomnim:) in od takrat imam to v glavi.

MeGreat ::

to je zato, ker je ponavadi kondenz vode iz notranje enote speljan v zunanjo in potem ven. Če je zunanja enota višja, moraš kondenz iz notranje enote speljati drugje

MadMax ::

Hehe, zadnja dva odgovora res gresta skupaj 8-)

Dejansko je včasih res veljalo, da mora zunanja biti nižje. Pa ne zaradi kondenza, ampak zaradi olja. Zato še dandanes kak "mojster stare šole" v takem primeru dela zanke na ceveh po nepotrebnem :|
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

klemenSLO ::

KuhaR je izjavil:

Kaj pa Fujitsu klime, ima kdo izkušnje z njimi. Zanima me ta model https://www.mimovrste.com/stenske-klima...


Dons zjutri so jo zmontiral :) bom poročal ko pridem domov na hladno :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Bellzmet ::

@klemenslo: prosim še napiši kdo je zmontiral, koliko stane montaža, koliko se čaka v teh dneh na montažo in seveda, če so OK naredili:)

klemenSLO ::

Bellzmet je izjavil:

@klemenslo: prosim še napiši kdo je zmontiral, koliko stane montaža, koliko se čaka v teh dneh na montažo in seveda, če so OK naredili:)


PRILUKS d.o.o. iz Vnanjih Goric, montaža 100 € .
V soboto sm jih klical in se je oglasu ker je dost bliz doma, v pondelk dobil konkretno ponudbo v sredo zjutraj sva se slišala in se odločla za model. Danes zjutraj zmontiral. Je pa dejal da imajo totalno gužvo. Jst sem mel verjetno mal prednost ker jih poznam in sem imel predpripravo za klimo že narejeno (električna, bakrena ter kondenzacijska cev )

Kako dela bom pa poročal. Zjutraj sem bil samo tolk doma da so zmontiral in stestiral (2.5 ure)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Bellzmet ::

Aha 100 EUR s že narejeno "predpripravo". So potem res zgleda cene montaže okoli 200 EUR, če delajo vse iz nule...

Kaj pa, če želim imeti 2 notranji enoti - so to posebne klime ali se pač na eno zunanjo enoto lahko vštekajo dve notranji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

antonija ::

Jaz imam zunanjo enoto ki lahko poganja do 4 notranje... vse odvisno od tega kaj kupis.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PARTyZAN ::

Temu pravijo "multi-split". So pa takšne klime opazno dražje od navadnih (mislim, da se začnejo pri dobrem jurju).

Okapi ::

Še vedno pa cenejše kot 2 mono-split.

O.

Bellzmet ::

Hm niti ne Panasonic multi-split (2 enoti) stane 1.700 EUR se pravi dražnje kakor 2 ločeni enoti.

antonija ::

Pomojem bo nekaj drazje, se verjetno smatra kot luksuz. Ampak kaksne pretirano visoke razlike v ceni pa tudi nebi smelo biti (ce gledas primerljive modele), pa na steni bos imel eno zunanjo enoto in ne 'n' enot.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MadMax ::

In ko ena zunanja crkne, ne deluje vseh n notranjih enot, ne le n-1...
Poleg tega imajo posamezne boljši izkoristek, če kdo pač gleda tudi na to...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

antonija ::

POsamezne imajo boljsi izkoristek? Ponavadi je tako, da se za izkoristek splaca konsolidirat zadeve. Imas kaksne stevilke za to trditev? Ker furat 4 locene kompresorje in vetilatorje namesto enega vecjega?

Glede crkovanja se pa strinjam. Ce crkne ena zunanja, ti lahko ostale delujejo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MadMax ::

Za številke komot poguglaš, ampak ne bo dovolj zgolj par minut.
Naletel boš le na dokaj svežo težavico, sproducirano s strani ekofašistov, sezonskih SCOP in SEER, namesto uporabnejših in bolj standardiziranih, a po njihovo zastarelih COP in EER.
Kompresor nima toliko pri izkoristku kot ima velikost kondenzatorja. 4x multi enota niti pod razno nima površine 4x mono enot.
Pa kakorkoli, če se potrudiš boš videl. Ako pa si že vnaprej prepričan te pa itak nima smisla prepričevat...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

antonija ::

Kompresor nima toliko pri izkoristku kot ima velikost kondenzatorja. 4x multi enota niti pod razno nima površine 4x mono enot.
To je vsekakor res, 4 zunanje enote imajo zelo verjetno vecjo povrsino kot pa ena multi enota. Ampak tista prva trditev se mi pa ne zdi cist pravilna. Zunanja enota mora imeti samo dovolj veliko povrsino, da lahko odvaja toploto, ki jo kompresor ustvari s stiskanjem plina + svojim delovanjem. Jaz bi sel stavit da so proizvajalci naracunali, kaksno povrsino reber potrebuje dolocen kompresor in da so to vracunali v dizajn.

Ako pa si že vnaprej prepričan te pa itak nima smisla prepričevat
Ce bi bil vnaprej preprican nebi vprasal za stevilke. To, da mi stvelikami nisi postregel vrze senco dvoma na tvoje trditve, da si se spravil nad ekofasiste pa tudi ne pripomore k argumentu.

Ker vecino kar najdem na googlu (po hitrem iskanju) glede multi-splitov so marketinski materiali o prihrankih. Dej prosim podaj kaksen link kjer bo napisano zakaj so multi-split sistemi manj ucinkoviti (ce ze stevilk nimas pri roki).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MadMax ::

Zunanja enota mora imeti samo dovolj veliko povrsino, da lahko odvaja toploto

Tudi 4x manjša bi še vedno imela dovolj površine za odvajat toploto, ampak razlika temperatur bi bila večja, posledično izkoristek slabši.

Linka nimam pri roki, za posamezne ni problem najt, za multi je pa malce težje, ker moraš praktično najprej sestavit konfiguracijo.
Izhajaj iz tega, da želiš isto moč in iste notranje enote (seveda primerjaj znotraj posamezne firme, drugače je itak brezpredmetno).
Poleg tega ti na izkoristek vpliva še dolžina povezovalnih cevi, ki pri multi niti pod razno ne morejo biti idealno kratke, torej so enojčki spet na boljšem.
Pred časom sem bil tudi sam v podobni dilemi, nakar sem takrat naredil domačo nalogo, še na malce višjem nivoju ;) Fizike se pač ne da pretentat, kljub temu da se nekateri trudijo na več načinov.

"Dvojčki" imajo povečini res samo en kompresor, trojčki so nekje vmes, četvorčki imajo pa običajno 2 kompresorja. Že če na četvorčka priklopiš zgolj 2 notranji tako da dela vsaka na svoj kompresor imaš boljši izkoristek. Pa še vsaka lahko dela v svojem režimu (gretje/hlajenje), pri priklopu na en kompresor to ni možno.
Sicer bi se debata okrog izkoristkov lahko še nadaljevala v smeri "staranja" (umazanije na lamelah, ki zmanjšuje izkoristek), pa koliko to dejansko pomeni za gospodinjstvo/hišo v evrih, pa glasnost, pa...
Skratka, če ni tehtnih razlogov za multi zunanjo (izgled stavbe ali podobno) so enojčki pač boljši.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

lonewolf_ ::

Jaz že tastarega dobra dva tedna poslušam kako klima ne dela, kot bi morala (sicer mogoče jo daje starost, ampak po mojem dokaj dobro hladi).
Torej, imamo klimo staro mislim da že okoli 6 let, redni servisi itd. Se spomnim, da je kot nova shladila dnevno sobo na 20°C, medtem, ko so bila vsa vrata odprta.
Stanovanje zgleda takole: http://prntscr.com/7w2a7u
Sobi označeni z rumeno sta pod bakreno streho, sicer izolirani ampak ob soncu (občutno bolj) svinjsko vroči.
Na hodniku pred spalnico, pade večina hladnega zraka navzdol po stopnicah.
Hoče si shladiti spalnico. Jaz mu drugega kot pa ventilatorjev med vrati med prostori ne morem dopovedat, da hladen zrak težko pride v teh vročih dneh do spalnice, da bi blo tam 21°C. Velik problem so verjetno stopnice pa ogrete stene od sonca.

Takšno je pa stanje temperatur ob 16. uri popoldan... http://prntscr.com/7w2hk0
Točne površine stanovanja ne vem, verjetno ni večje od 60m^2.
Kako mu naj razjasnim, da je klima pač "prešvoh" za te vroče dni, ali pa bi jo dejansko bilo potrebno zamenjat?
Namreč klima je nastavljena na 16°C cel dan in v dnevnem prostoru ne pade pod 24°C. Je to sploh normalno?
Lani so preverli plin in je bil ok, letos so ga celo menjali. Rabim vedet samo, če je možnost, da bi bila naprava že dotrajana?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Bellzmet ::

Daj termometer direkt tam ko piha hladen zrak ven iz klime. Temperatura bi morala biti max 13 stopinj (najbolje pa okrog 10 stopinj). Če piha tako hladno ven potem je klima OK in je pač premalo zmogljiva za vašo površino.

BorutK-73 ::

Za tole je 1 klima res premalo, pa tudi je na napačni lokaciji. Jaz bi jo dal na steno med dnevno in spalnico. Si probal zapreti vrata do severnih sob in stopnišča?

Magic1 ::

Ena klima za 4 prostore in spalnica je za tretjimi vrati?!? pa sej niste resni. Nobena moč ti ne bo pomagala, če nočeš imeti v dnevni 20°C. Ima samo dve možnosti, še ena klima, ali pa naj prebije steno med dnevno in spalnico(naj naredi vrata, ali pa luknjo s ventilatorjem).
Magic

lonewolf_ ::

BorutK-73 je izjavil:

Za tole je 1 klima res premalo, pa tudi je na napačni lokaciji. Jaz bi jo dal na steno med dnevno in spalnico. Si probal zapreti vrata do severnih sob in stopnišča?


Med dnevno in spalnico ni vrat. Vem, da bi blo fajn takole, ali pa v kuhinji, da bi pihala proti hodniku. Danes če bo hladno bom zaprl dnevno sobo dol, da vidim na koliko bo uspelo shladiti.

Daj termometer direkt tam ko piha hladen zrak ven iz klime. Temperatura bi morala biti max 13 stopinj (najbolje pa okrog 10 stopinj). Če piha tako hladno ven potem je klima OK in je pač premalo zmogljiva za vašo površino.


Zadnjič je skakala izhodna temperatura tam okoli 10°C, max 11°C. Verjetno je res prešvoh, ampak, sedaj je na podstrešju dodatne 15cm izolacije ter nova lesena okna po celotnem stanovanju. Lansko leto klime mislim, da sploh nismo vklapljali, če že, za razvlaževanje.


Največji problem sta verjetno podstrešni sobi, ker zagrejeta hodnik pred spalnico. Pa tudi močno popoldansko sonce verjetno dokaj zagreje stene. Bi nabavil še en ventilator, da bi pihal hladno iz dnevne in potem še en iz kuhinje na hodnik, ampak požereta spet 120W. Meni je sicer sila udobno že pri teh 25°C, če sem na morju pri slabih 30°C v apartmaju zdržal brez klime... Na živce mi gre oče, ker zapravlja za nepotrebne servise, narditi pa nič ne morejo. Se bo moral sprijaznit.

Magic1 je izjavil:

Ena klima za 4 prostore in spalnica je za tretjimi vrati?!? pa sej niste resni. Nobena moč ti ne bo pomagala, če nočeš imeti v dnevni 20°C. Ima samo dve možnosti, še ena klima, ali pa naj prebije steno med dnevno in spalnico(naj naredi vrata, ali pa luknjo s ventilatorjem).


Jaz razumem, dopovej očetu, ki si vbija v glavo, da je nova klima shladila dnevno sobo na 20°C (mislim da je bila takrat celo že jesen). Če bi šel merit stene (mlačne) so sigurno okoli 28-30°C, če ne več... Pa še stara je slabih 7 let.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

Magic1 ::

Ti vpraši očeta kaj bo delal v dnevni pri 20°C, se pošteno oblekel pa še v deko zavil?
Magic

lonewolf_ ::

Ne, saj imamo večino časa na 24°C ampak, če je nova shladila na 20°C, ne bo imel mira, dokler...
Pač vedno se vtakne v neko zadevo in letos se je očitno v klimo. Glavno, da vem da je klima ok in odpovem vse nenujne servise, da ne bo še večje škode...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Napajalc ::

Izbolšal efišnsi na prenosni klimi:
Ovil izpuh z filcem od Honke 2x, tako da ne oddaja nobene toplote. Dodal sem 3mm vezano pološčo med "ta vroči" in "ta mrzli" del klime, od stene do klime 45cm x širina klime, tako da "ta mrzu" del vleče zrak isključno iz prostora koder je klima. Klima je v neposrednji bližini vrat, vrata so naluknjana skoraj do višine koder se začne "ta mrzli" del. Z grobim merjenjem (dim + trakec) "ta vroči" del potegne nad 75% frišnega zraka direkt čez vrata po najkrajši poti, 25% pa ga potegne iz prostora koder stoji tako da so lahko okna dejansko zaprta.
Za piko na I sem pa še računalnik dal na drugo stran stene (mini hodnik). Okno na mini hodniku predstavlja vhod zraka, ta zrak gre mimo računalnika in skozi vrata direkt v "ta vroči" del klime in skozi izpuh ven. Upam da bo ta plan deloval: ob 17 ih prvič zagon klime za pol ure, in potem še ob 19 ih za pol ure.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

zmaugy ::

Po mojih trenutnih izkušnjah je najbolj pomemben monter klime - isto Samsung klimo mi je v osnovi zmontiral monter A, jo nato prestavil v drug prostor (velike spremembe v nadstropju), kar se je zgodilo jeseni. Drugo leto klima sredi julija začne javljat pomanjkanje plina. Seveda do jeseni tistega monterja A ni bilo na spregled (baje so imeli dopuste), jeseni je prišel in kao popravil in dopolnil plin.
Naslednje leto (lani) v prvi polovici julija ista zgodba. Pride monter A pogledat in pravi da bo treba zamenjat crknjen ventil in dopolnit plin, naračuna nekje 300 do 400 EUR (se ne spomnim več točno). Jaz popenim in se obrnem na Samsung (klima je že izven garancije)... Na kratko po dosti BSa s Samsung strani se odločim da se bom za popravilo obrnil na Dast, kjer nato njihov serviser zadevo zrihta kot je treba (pa še vedno je vse skupaj prišlo nekje cca 300 EUR).
Zadeva zdaj zaenkrat deluje v najhujši vročini brez problemov.
Kar sem si sam zapomnil iz te izkušnje:

1. Mojo naslednjo klimo mi bo montiral Dast
2. Monter A (črka A nima nobene zveze s pravim imenom firme) je na moji lastnini persona non grata za zmeraj.
3. od Samsunga ne kupim več ničesar, ker so mi cca en (VROČ) mesec prodajali meglo in niso rešili ničesar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Tammih ::

Lepo prosim še za kak predlog. O klimah res nimam pojma, bi pa rad dobil najboljšo za svoj denar. Stanovanje sem opisal tukaj. Dejansko klimo potrebujem predvsem za hlajenje, gretje ni bistveno.
Zadnji predlog je bil Daikin. Tale mi je sicer dizajn čist adijo, ampak če je res kvalitetna za ta denar, bom potrpel in ne bom gledal v tist kot :)

Kaj pa tale Gree? Panasonic pravte, da je slabši, Micka pa je dobra le nad 1000 €, posledično sem opustil razmišljanje o tistih, katere sem omenjal v prejšnjem komentarju - link

nokia6310 ::

Evo sem se odločil. Vzel bom MSZ FH 25 VE. Upam, da bo v redu delovala.

DeeJay ::

@nokia6310 pomojem si se odločil pravilno. Edin, če maš prostor večji od 50m2, potem raje vzemi 35 VE.

Magic1 ::

DeeJay je izjavil:

@nokia6310 pomojem si se odločil pravilno. Edin, če maš prostor večji od 50m2, potem raje vzemi 35 VE.

Če misliš ogrevanje furat, za hlajenje ne rabiš.
Magic

MaCoFaCo ::

Pozdrav.

Tudi jaz opremljam eno stanovanje in gledam katero klimo bi kupil. Bolj kot za hlajenje se bo uporabljala za gretje, zato tudi jaz gledam Mitsubishi FH serijo, model VEHZ, ki ima vgrajen zunanji grelec proti zmrzovanju in je sposoben gretja tudi pri -25.

Nekako sta v igri ta dva modela:
-> Mitsubishi MSZ-FH25VE / MUZ-FH25VEHZ (25 - 45 m2, poraba energije 0,58 kW)
-> Mitsubishi MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VEHZ (45 - 75 m2, poraba energije 0,82 kW)

Zaradi varčnosti se mi bolj dopade model FH25 zanima pa me ali mislite, da bi glede na spodnji tloris prostorov kaj pridobil z močnejšo verzijo FH35? Primarno mi je pomembno gretje (hlajenje) prostorov R3 in R5, če pa bi z modelom FH35 uspelo doseči tudi kakšen prostor več bi seveda raje vzel močnejši model. Kaj pravite?

 tloris prostorov z označeno pozicijo, kjer mislim da bi bilo najboljše da bi se klima nahajala

tloris prostorov z označeno pozicijo, kjer mislim da bi bilo najboljše da bi se klima nahajala



Klima je sicer kar draga a raje investiram na začetku več v nekaj bolj kvalitetnega, kar se mi bo dolgoročno obrestovalo.

Bellzmet ::

Hja R3 in R5 bi verjetno še šlo. Kaj več pa pomoje ne. Verjetno hlajenje še samo gretje pa ne. Za gretje je boljše, da imaš v vsakem prostoru neko grelno zadevo, ker boš moral imeti potem v prostoru R3 zelo visoko temperaturo, da se segrejejo tudi ostali prostori. Če se bodo segreli (pomoje ne). Hladen zrak lepo prehaja po tleh (odprta vrata) topel pa veliko težje, saj se dviguje in je najtoplejši pod stropom - vrata pa se seveda ne odprejo čisto do stropa...

p.s. s katerim programom si narisal tloris ker tudi jaz rabim nekaj za tlorise/opremo risat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

MaCoFaCo ::

Se pravi investicija v močnejši model FH35 potem verjetno ni smiselna in bi za tista dva prostora bil tudi FH25 dovolj (tudi meni se je zdelo, da bo tako).

Če kdo meni drugače pa naj kar napiše.

---

Tole zgoraj sem naredil na hitro kar v browserju na naslovu: http://www.homestyler.com/designer
Potem pa sem še malo ročno uredil v Paint.NET

Bellzmet ::

Ja lej nisem noben strokovnjak samo vem pa, da na vikendu (kjer v eni sobi nimamo ogrevanja) je tudi, če so vrata skoks odprta, kar opazno nižja temperatura kot v sosednji sobi, kjer je peč. Tukaj bi moral topel zrak prehajati skozi 2,3 sobe zato mislim, da gretje ne bi bilo zadostno.

energetik ::

Močnejša enota ti ne bo nič prinesla. Raje montiraj še eno manjšo na drugi strani stanovanja.
In kakšen razlog imaš za gretje s klimo, obstoječi sistem ni OK? Morda bi bila v tem primeru boljša varianta da nabaviš namensko toplotno črpalko in daš v vsak prostor konvektor. Je pa dražje in več kopanja.

Bellzmet je izjavil:

p.s. s katerim programom si narisal tloris ker tudi jaz rabim nekaj za tlorise/opremo risat?
Jaz uporabljam zastonjski Sweet Home 3D
««
51 / 120
»»