» »

Katera klima

Katera klima

««
50 / 120
»»

energetik ::

Eh daj no. Praktično vsaka split klima je na najmanjši stopnji ventilatorja skoraj neslišna.
Pa tudi cena večinoma ni merilo za to, kdaj bo crknila. Doma imajo najcenejši ON-OFF Panasonic, ki praktično laufa celo poletje, pa v 7. letih še ni bilo niti najmanjše težave. Jaz imam pa zdaj 3 leta kitajsko prenosno iz Bauhausa, kompresor zdajle že 2 tedna dela 24/7, pa nič ne kaže da bi bilo kaj narobe.
Za samo hlajenje tisti mesec ali dva, je povsem OK tudi poceni kitajska, seveda z dobro montažo.

antonija ::

Praktično vsaka split klima je na najmanjši stopnji ventilatorja skoraj neslišna.
In prakticno vsak posameznik ima svojo definicijo neslisnosti. Mene recimo moti brnenje hladilnika skozi zaprta vrata, med tem ko nekaterih ne moti zeleznica direkt za bajto.

Za samo hlajenje tisti mesec ali dva, je povsem OK tudi poceni kitajska, seveda z dobro montažo.
Seveda je dovolj, dokler dela. In en primer (tvoj) ni dovolj za statistiko. Kolikor poznam zadeve so serviserji v tistih dveh, treh tednih nenormalno zasedeni. To pomeni, da takrat klime zelo zelo zelo rade crknejo. Kar spet posledicno pomeni da se vecina okvar klim zgodi takrat, ko ljudje klimo najbolj potrebujejo. In to kljub temu da tebi (in meni in se marsikomu drugemu) v 'n' letih ni se nic slo narobe, ker smo statisticno zanemarljiv vzorec populacije lastnikov in uporabnikov klim.

Ce bi imeli konkretne podatke o okvarah bi verjetno lahko izbrali najbolj zanesljivo znamko/model, do takrat nam pa ne ostane drugega, kot da probamo kupit tisto kar nam najbolj ustreza.

Pa klima je (vsaj pri meni) investicija za kar nekaj let (cimvec), zato se mi zdi pretirano skrtarjene pri nakupu in montazi kontra-produktivno na pricakovan zivljenski rok klime.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

energetik ::

Meni pa se zdi nesmiselno z klimo dajati 2x več, samo zaradi možnosti, da bo morda bolj zanesljiva (kar sploh ni nujno). Raje nabavim v ta namen 2 poceni in imam eno na zalogi.
Serviserji so v teh dneh zasedeni zato, ker:
a. folk montira na novo klime ravno takrat ko je vroče
b. folk takrat prvič zalaufa klime in ugotovi, da ne hladijo (ušel plin ipd)

Lahko pa tudi Kitajko redno servisiraš vsako leto recimo aprila, ko serviserji nimajo kaj za počet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

antonija ::

Vidis, jaz pa predvsem ne rabim ene klime doma na zalogi, ker nimam s klimo na zalogi kaj poceti.

Ce ima pa cena in "kitajskost" klime vpliv na kvaliteto se pa naj odloci vsak sam. Prodajalci drazjih klim trdijo da ima (in to velik), prodajalci poceni klim trdijo da nima vpliva, serviserji imajo ponavadi svoje good in bad klime (vsak svojo random listo), itd.
Jaz osebno sem se vedno mnenja, da je vecina robe, ki prestane samo kitajski QC, slabse kvalitete in bolj dovzetna za okvare, zato od kitajcev kupujem stvari za katere mi je (skoraj) vseeno ce se pokvarijo. Ce bi pa rad da nekaj dela takrat ko rabim (npr. deznik), potem pa ne kupim najcenejse, ampak nekja kar bo delovalo takrat ko bom to rabil. Brez da imam se 5 kosov na rezervi ki mi cisto nic ne pomaga.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Spajky ::

Ker majo klime notri elektroniko, jih je pametno priklopit preko najcenejše prenapetostne zaščite!
(zato je pametno naredit priklop na notranjo vtičnico in ne direkt na štrom) ...

Zdržijo lahko bistveno več (lastne izkušnje), ker ko se kaj elektroniki v notranjem delu zmeša/poškoduje (mikrokontroler!), cela klima ne uboga več slej ali prej ... Pa redno čiščenje notr.enote ter na vsakih par let generalni servis z dopolnilom plina tudi naredi svoje ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tr0n ::

antonija je izjavil:

Naslednji bo predlagal da tiste dva, tri tedne pac potrpis pa prisparas se tistih nekaj 100EUR ki bi jih dal za glasno in svohno klimo, ki se bo pokvarila ravno v tistih dveh, treh tednih ko jo potrebujes, serviserji teh klim bojo pa v tistih dveh, treh tednih na polno zasedeni.

Ah ja, tak se pa spet ne pokvarjajo. Ni ta klima nek rocket science. :)

Tr0n ::

Pa redni servisi seveda, vsakih nekaj let. To pa tak moras met, ne glede kaksno kvaliteto kupis.

ziga0199 ::

Zdravo,

doma so se starši končno odločili da ne bodo več trpeli te vročine in imajo namen nabaviti klimatsko napravo (vsekakor ne prenosno). Težava je v tem, da je prostor precej velik, gre namreč za hišo. Prvotni načrt je, da bodo zunanjo enoto namestili na balkonu, klimatsko napravo pa tako na hodniku v 1. nadstropju. Nikakor se jih ne da prepričati, da bi potrebovali več enot (klimatskih naprav), želita le eno in s tem čim manjši poseg v hišo. Hiša je posebna, iz nadstropja v pritličje je precej velik odprtina. V pritličju je dnevni prostor in kuhinja, v nadstropju pa spalni prostori. Zanima me, ali bo ena klimatska naprava v nadstropju dovolj, da vsaj malo ohladi tudi pritličje. strop je visok cca. 4 - 5 metrov.

Zanima me tudi, katero klimatsko napravo mi predlagate. Prebral sem kar nekaj postov iz prejšnjih strani in dobil precej mešane občutke. Nekateri pravite, da klima v vsakem primeru ohladi in da te navedbe v prospektih o kvadraturi, za katero je klima primerna, ne držijo vedno.
Ali bo dovolj samo ena naprava in kako močna naj bo?

Cenovno smo omejeni nekje pri 1.200 eur. Bomo pa veseli, če bo izdatek manjši :)

Hvala za odgovore,
se opravičujem za popolnoma "laična" vprašanja :)

Spajky ::

Kupi se močnejšo klimo in montira dovolj visoko, da hladi v smeri spalnic. Hladen zrak PADA itak dol (skozi odprtino na stopnišču!) in jim bo hladno v noge ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nokia6310 ::

Pozdravljeni. Dajte naredit eno primerjavo med Mitsubishi in Toshibo. DAnes sem srečal nekega monterja, ki mi je rekel, da Toshibe niso več to kar so bile, da jim pada kvaliteta, da so že tri leta na istem programu. Gorenje kaj pa vem je zanimiva, ker je serviserna mreža razvejana po celi Sloveniji. Po drugi strani, pa nisem pristaš Gorenja. A bo za stanovanje 33m2 2,5 kw dovolj močna, ali bi vzel rajši 3,5? Pravijo, da je boljše imeti predimenzionirano kot podimenzionirano klimo.

antonija ::

ziga0199 je izjavil:

Zdravo,

doma so se starši končno odločili da ne bodo več trpeli te vročine in imajo namen nabaviti klimatsko napravo (vsekakor ne prenosno). Težava je v tem, da je prostor precej velik, gre namreč za hišo. Prvotni načrt je, da bodo zunanjo enoto namestili na balkonu, klimatsko napravo pa tako na hodniku v 1. nadstropju. Nikakor se jih ne da prepričati, da bi potrebovali več enot (klimatskih naprav), želita le eno in s tem čim manjši poseg v hišo. Hiša je posebna, iz nadstropja v pritličje je precej velik odprtina. V pritličju je dnevni prostor in kuhinja, v nadstropju pa spalni prostori. Zanima me, ali bo ena klimatska naprava v nadstropju dovolj, da vsaj malo ohladi tudi pritličje. strop je visok cca. 4 - 5 metrov.

Zanima me tudi, katero klimatsko napravo mi predlagate. Prebral sem kar nekaj postov iz prejšnjih strani in dobil precej mešane občutke. Nekateri pravite, da klima v vsakem primeru ohladi in da te navedbe v prospektih o kvadraturi, za katero je klima primerna, ne držijo vedno.
Ali bo dovolj samo ena naprava in kako močna naj bo?

Cenovno smo omejeni nekje pri 1.200 eur. Bomo pa veseli, če bo izdatek manjši :)

Hvala za odgovore,
se opravičujem za popolnoma "laična" vprašanja :)
Jaz imam eno zunanjo enoto in 3 notranje (pride se cetrta ko bo mansarda urejena). Pri trenutnih pogojih (zunaj do 38oC popoldan, hisa ima pa nova okna, vrata, 15cm izolacije pod fasado in ornk izolirano streho) imam prizgani dve notranji enoti v 1. nadstropju, ki kar lepo ohladita tudi pritlicje. Ampak to samo ce je PC ugasnjen, ce plazma ne gori, ce se ne kuha, ce ni prevec ljudi v prostoru, itd.
Ko se pa pridejo otroci igrat in je treba za njimi letat, pa zgornji dve enoti nista vec dovolj.

Ce imas dovolj zivcev in starsa dovolj denarja ju probaj prepricat da bi imela loceni enoti po nadstropjih, mogoce celo po prostorih. Pa ce so stropi res visoki do 5m, nebi smelo bit problema napeljat cevi pod stropol in jih lepo zakrit.

Ta druga varianta je pa ena mocna notranja enota, pa non-stop zongliranje z odpiranjem vrat in usmerjanjem hladnega zraka v pritlicje...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PARTyZAN ::

antonija: Imaš multi-split sistem? Koliko ta beštija stane?

Okapi ::

Za 1200 evrov se dobi tudi kakšna z eno zunanjo in dvema notranjima enotama. Sicer pa pač vzameš čim močnejšo in daš notranjo na nek primeren kraj v nadstropju. Če je hiša dovolj dobro izolirana, bo verjetno čisto OK. Mogoče še kakšen ventilator na strateško mesto, da bo šel hladen zrak naokrog.

Za 33 m2 je 2,5 kW po mojem čisto dovolj.

antonija ::

Jaz imam Micko, nimam pojma kateri model je tocno, lahko bi sel iskat papirje. Je pa take sorte klima, da lahko zunanja enota poganja do 4 notranje, ampak morajo vse notranje enote hkrati poceti isto stvar: ali vse hladijo, ali pa vse grejejo.
Stanejo pa tolk kolikor se zmenis :) Micke ze tako niso najbolj poceni, pa nisem vzel osnovnega modela, pa hotel sem da malo lepse izgleda.

Multi-split sistem pa ne vem kja je :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Napajalc ::

Prenosna Klima: Klimatronic Progress 12.0 plus opravlja odlično svoje delo v 4x4 mansardni sobi z tremi zunanjimi stenami 6 oken. 28 stopinj na 26.7 v 22 minuth, z filcem ovil "izpuh" in sem zelo zadovoljen. Im COOL to 8-).
011011100111010101100010

nokia6310 ::

Evo da povem za vse ki hočete met res kvalitetno klimo, vzamite Mitsubishi MSZ/MUZ-FH25VE. Je baje zelo tiha, zelo kvalitetna, in niti slučajno ni poceni.

BorutK-73 ::

Napajalc je izjavil:

Prenosna Klima: Klimatronic Progress 12.0 plus opravlja odlično svoje delo v 4x4 mansardni sobi z tremi zunanjimi stenami 6 oken. 28 stopinj na 26.7 v 22 minuth, z filcem ovil "izpuh" in sem zelo zadovoljen. Im COOL to 8-).

In your dreams.;((

Zgodovina sprememb…

1spam4you ::

obstaja kakšna klima, ki se jo upravlja preko smartphona? kot recimo TV, ki ga lahko s telefonom upravljamo

Napajalc ::

Borut
?
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

DrG3 ::

1spam4you je izjavil:

obstaja kakšna klima, ki se jo upravlja preko smartphona? kot recimo TV, ki ga lahko s telefonom upravljamo


Daikin ima web vmesnik (pri nekaterih klimah ima ravnokar akcijo gratis ta vmesnik, ki sicer stane cca 60€), s katerim lahko upravljaš klimo preko pametnega telefona (android/apple).

1spam4you ::

Hvala,
https://itunes.apple.com/si/app/daikin-...
zanimiva zadeva za applov homekit in ostale platforme, se je začelo premikat v to smer
bi pa to prej od nekega Samsunga to pričakoval, da bi imeli

MadMax ::

Micka FH je trenutno top zadeva. Obstaja tudi web vmesnik.
Tošiba je le še ime.
Daikin je kul, če želiš še ime plačat. Če ne, pa ti kak % pri izkoristku in glasnosti ni ovira, vzameš Gree.
Panasonic se pobira po sranju s kompresorji izpred let, ampak počasi, bo še trajalo.
Samsung ima samo dizajn.
Ostala "imena" so nekako srednji rang.
Gorenje je kitajska loterija.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

1spam4you ::

celo gorenje (http://www.gorenje.si/izdelki/ogrevanje... ima wi-fi tudi

Magic1 ::

Tudi jaz sem razmišljal o web vmesniku, a kaj ko je drmanje klime le zmanjšuje ugodje(in goji plesen), porabe pa ne spremeni kaj dosti. Če imaš kokr tolk dobro klimo, je najbolje da jo prižgeš in ne ugašaš več dokler je potreba. Ko grem od doma za več ur, zvišam temperaturo za par stopinj, ko pa prideš nazaj nimaš takšnega šoka zaradi spremembe in znižaš za tistih par stopinj. Ko se aklimatiziraš, je v prostoru že idealna temperatura.
Magic

Napajalc ::

Jup, v mojmu primiru tudi nima smisla, ker prižgem klimo v trnutku ko mi je vroče, ponavadi do okoli 17:00 ure zadovoljuje ventilator in pravilno prezračevanje, potem pa sede ena pol urna seansa in je spet uredu.
011011100111010101100010

Teya ::

Koliko je pomembna lokacija zunanje enot?
1. višina zunanje enote glede na notranjo
2. lega glede na toploto okolice

konspirator ::

Napajalc je izjavil:

Jup, v mojmu primiru tudi nima smisla, ker prižgem klimo v trnutku ko mi je vroče, ponavadi do okoli 17:00 ure zadovoljuje ventilator in pravilno prezračevanje, potem pa sede ena pol urna seansa in je spet uredu.

Kako poteka pravilno prezračevanje, ko so nočne temperature nad 25C ?
Recimo predvčerajšnjem v Splitu čez noč 30C.
Naslednji teden bo itak max 25C, tako da Gorenjci, še malo potrpite.


Teya
Če bi rada montirala zunanjo enoto na podstrešje, glej da je tam dovolj prepiha.Ljudje imajo postavljene zunanje enoto tudi pod nivojem notranje, recimo pol metra nad tlemi pred hišo in nad enoto ena mini streha (sneg, dež, toča).
Če misliš sever/jug smer, razlike so statističnega ranga.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Višina je pomembna samo v primeru, da bi rad po istem kanalu kot cevi za plin speljal tudi kondenz.

Bellzmet ::

A za sedanje klime še velja, da mora biti zunanja enota montirana višje od notranje?

Okapi ::

Ne.

Magic1 ::

Bellzmet je izjavil:

A za sedanje klime še velja, da mora biti zunanja enota montirana višje od notranje?

??? Načeloma mora biti zunanja nižje, razen če želiš imeti odvajalno cev iz notranje enote.
Magic

Napajalc ::

konspirator je izjavil:


Kako poteka pravilno prezračevanje, ko so nočne temperature nad 25C ?


Isto kot za 24, 23C...
Lahko se pa pogovarjamo kako je za ene 28 normalno in za druge 25 vroče.
011011100111010101100010

MadMax ::

Bellzmet je izjavil:

A za sedanje klime še velja, da mora biti zunanja enota montirana višje od notranje?

Kdaj je pa to sploh veljalo?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DeeJay ::

nokia6310 je izjavil:

Evo da povem za vse ki hočete met res kvalitetno klimo, vzamite Mitsubishi MSZ/MUZ-FH25VE. Je baje zelo tiha, zelo kvalitetna, in niti slučajno ni poceni.

Jest mam 35VE zdej 2 leti in je res TOP.

klemenSLO ::

Kaj pa recimo glede volumna in potrebnih/priporočljivih kW?
Namreč ko se je hiša gradila pred 8 leti se je izvedla predpriprava za klimo. takrat je nisem vgradil niti me ni nihče vprašal - sam pa tudi nisem vedel, da imajo močnejše klime cevi z večjim premerov za prenos medija. Tako imam sedaj vse pripravljeno ampak 'manjšo' cev, ki naj bi bila primerna le za moči do 3.5kW . Površina etaže pa je 85 kvadratov. Kolikor sem uspel zvedeti bo tudi 3.5kw dovolj dobra - samo ohlajalo bo dalj časa. Verjetno se ne splača vsega razbijat al pa po steni vlečt nove cevi?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

energetik ::

Napajalc je izjavil:

Jup, v mojmu primiru tudi nima smisla, ker prižgem klimo v trnutku ko mi je vroče, ponavadi do okoli 17:00 ure zadovoljuje ventilator in pravilno prezračevanje, potem pa sede ena pol urna seansa in je spet uredu.
Ne razumem tega, zakaj bi klimo izklapljal (razen če gre za nočno hlajenje, če je zunaj hladno). A gretje tudi uagašate in prižgete samo ko vas že fejst zebe?
Veliko večje udobje je, če je v prostorih konstantna temperatura, tako so tudi zidovi na primerni temperaturi. Ne pa da prideš v pregreto stanovanje in potem mora klima poleg zraka ohlajati še stene. Prihranka skoraj nobenega, udobje pa manjše. Jaz imam v teh dneh 24/7 nastavljeno na 26°C in to je to. Prezračim parkrat na dan s prepihom, tako kot pozimi.
Le ko/če je ponoči zunaj precej hladneje kot notri, klima čez noč ne dela in se hladimo naravno.

Napajalc ::

Energetik:
NI splošno, ampak kako je pri meni, da boš razumel: strop,estrih,stene imajo 27.6 stopinj, stena ki je na soncu ima 28 stopinj, spodnji del te stene ki je v strehi ima ravno tako 27.6 stopinj. Termormeter na sredini sobe mi kaže 27.6 stopinj. ventilator je vžgan. Glede na to da je ratalo oblačno, danes ne bo potrebno užigat klime. Torej jaz bom spil eno kofe, ti ga pa ne boš ker si ga zlil v klimo.
Skrataka, komot živim z malo čez 28 stopinj in ventilatorjem (rezerva je še, da sezujem copate) se pravi 29-30C potem pa je vroče.
011011100111010101100010

MeGreat ::

Napajalc je izjavil:

Energetik:
NI splošno, ampak kako je pri meni, da boš razumel: strop,estrih,stene imajo 27.6 stopinj, stena ki je na soncu ima 28 stopinj, spodnji del te stene ki je v strehi ima ravno tako 27.6 stopinj. Termormeter na sredini sobe mi kaže 27.6 stopinj. ventilator je vžgan. Glede na to da je ratalo oblačno, danes ne bo potrebno užigat klime. Torej jaz bom spil eno kofe, ti ga pa ne boš ker si ga zlil v klimo.
Skrataka, komot živim z malo čez 28 stopinj in ventilatorjem (rezerva je še, da sezujem copate) se pravi 29-30C potem pa je vroče.


Ha ha, jaz sem pa imel klimo cel dan prižgano pa še kofe bom spil.. Klima v celem dnevu mi porabi ene 4 kwh za ohlajanje ene 50 kvadratov na 25, kar je nekje 60centov? To res ni velik strošek, če upoštevaš da je bila klima 1200 € z montažo

Zunanja enota mora biti montirana nižje od notranje zaradi padca vode ven iz stanovanja. Lahko pa to vodo drugje spelješ

Napajalc ::

Sej pravim, vse zavisi od posameznika kdaj mu naredi "klik" da je vroče.
011011100111010101100010

Tammih ::

Tammih je izjavil:

A lahko prosim za kak predlog klime za stanovanje veliko 70 m2. Stanovanje je v novem bloku z dobro izolacijo, okni,.. postavitev V-Z. Na vzhodu je otroška in spalnica (vsaka soba po 11 m2), na zahodu 33 m2 dnevna soba s kuhinjo. Stropi so visoki 2,6 m. Klima se bo montirala v dnevnem prostoru. Z montažo sem pripravljen odšteti do 1000 €.

Hvala za pomoč


Katera od naslednjih je najboljša izbira ter zakaj? Po specifikacijah so tam tam..
Panasonic -- 800€ z montažo
LG -- 690€ z montažo
Samsung -- 800€ z montažo
Mitsubishi --955€ z montažo

BorutK-73 ::

Napajalc je izjavil:

Borut
?

To ni možno z prenosno v pol ure. Edino če imaš termometer pred klimo.
Meni iz 26 na 24.5 hladi 2 ure da pride na "delovno temp" zjutraj.

konspirator ::

https://slo-tech.com/forum/t154302/p484...

lg je opazno tišja od samsusnga/panasonica.
Micka je osnoven model, slab p/p ratio.



o razredih:
https://slo-tech.com/forum/t154302/p484...

logit ::

MeGreat je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Energetik:
NI splošno, ampak kako je pri meni, da boš razumel: strop,estrih,stene imajo 27.6 stopinj, stena ki je na soncu ima 28 stopinj, spodnji del te stene ki je v strehi ima ravno tako 27.6 stopinj. Termormeter na sredini sobe mi kaže 27.6 stopinj. ventilator je vžgan. Glede na to da je ratalo oblačno, danes ne bo potrebno užigat klime. Torej jaz bom spil eno kofe, ti ga pa ne boš ker si ga zlil v klimo.
Skrataka, komot živim z malo čez 28 stopinj in ventilatorjem (rezerva je še, da sezujem copate) se pravi 29-30C potem pa je vroče.


Ha ha, jaz sem pa imel klimo cel dan prižgano pa še kofe bom spil.. Klima v celem dnevu mi porabi ene 4 kwh za ohlajanje ene 50 kvadratov na 25, kar je nekje 60centov? To res ni velik strošek, če upoštevaš da je bila klima 1200 € z montažo

Zunanja enota mora biti montirana nižje od notranje zaradi padca vode ven iz stanovanja. Lahko pa to vodo drugje spelješ

Katero klimo pa imaš? Koliko je močna?

BorutK-73 ::

Ima kdo montirano zunanjo enoto na podstrešju? Sem bral na drugem forumu (http://www.podsvojostreho.net) da ima zunanjo na majhnem in slabo zračenem podstrešju in mu hladi normalno.

MeGreat ::

Klima je Mitsubishi FH 35 ve, mislim da 3.5 hladilne moči? Ponavadi dela z okoli 400-500w električne moči, pa cca 8-10 ur je prižgana

Drugače še enkrat je pa NE BI kupil. Pozimi, ko se ogrevam poka (raztezanje plastike)..

DeeJay ::

MeGreat je izjavil:

Klima je Mitsubishi FH 35 ve, mislim da 3.5 hladilne moči? Ponavadi dela z okoli 400-500w električne moči, pa cca 8-10 ur je prižgana

Drugače še enkrat je pa NE BI kupil. Pozimi, ko se ogrevam poka (raztezanje plastike)..


Mam identično in tud pozim slišm rahlo pokanje sem pa tja. Te to res tolk moti?
Jest bi jo takoj spet kupil, ker glede na ostale specifikacije je pa daleč pred vsemi in je tisto pokanje zanemarljivo.

logit ::

MeGreat je izjavil:

Klima je Mitsubishi FH 35 ve, mislim da 3.5 hladilne moči? Ponavadi dela z okoli 400-500w električne moči, pa cca 8-10 ur je prižgana

Drugače še enkrat je pa NE BI kupil. Pozimi, ko se ogrevam poka (raztezanje plastike)..

Pa ti zlahka ohladi 50 kvadratov? Koliko časa pa potrebuje?
Misliš da bo 3,15 tudi dovolj za 50 kvadratov?

antonija ::

A res vsi prizgete klimo samo ko vstopite v bajto/stanovanje in potem cakate ure da se vam ohladi?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MeGreat ::

Klima je nastavljena na 25 stopinj, ob 9 zjutraj se prižge, ob 7 zvečer se ugasne. Temperatura cez celo stanovanje je nekje okoli 26 stopinj (v prostoru s klimo je res 25). Nižje temperature mi ne odgovarjajo, čeprav mislim da bi se dalo še bolj shladiti. Po mojem mnenju bo 3,15 kw dovolj za 50 kvadratov.

Moje stanovanje je nekje 90 kvadratov podstrešno, ampak hladim samo 2 sobi skupno nekje 50 kvadratov.

In ja pokanje me moti. Pokanja načeloma ni, če klima vedno deluje, če se pa vklaplja/izklaplja in s tem ohlaja/segreva se pa sliši pokanje.

Napajalc ::

BorutK-73 je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Borut
?

To ni možno z prenosno v pol ure. Edino če imaš termometer pred klimo.
Meni iz 26 na 24.5 hladi 2 ure da pride na "delovno temp" zjutraj.


To je bila prva meritev, bom ponovil, ko bojo podobni pogoji. Soba ~38 m3, klima pa 3.5 kw.
011011100111010101100010
««
50 / 120
»»