» »

Katera klima

Katera klima

««
45 / 120
»»

zokman ::

dejanslo je izjavil:

Zdravo. Odločam se med MSZ-EF35VEW in FH35VE. Cena je tu-tu, k EF pa me je pritegnila opcija Wi-Fi nadzora in lepši izgled notranje enote. Ne najdem pa cene adapterja v SLO. Ve kdo, kje se to dobi (za dober denar;))? Ima kdo izkušnje s Tepeh v MB? Hvala!


Zdravo,

adapter lahko dobiš pri večini Mitsubishi Electric monterjih, cena je okoli 130€ z DDV. Podprta sta oba zgoraj navedena modela. Potrebuješ Wi-Fi usmerjevalnik, ki podpira WPS (Wi-Fi Protected Setup).
Več pa lahko izveš tukaj: http://www.topeldom.si/melcloud/

LP

dejanslo ::

Hvala!
There`s More Than One Way To Do It

dejanslo ::

zokman je izjavil:

dejanslo je izjavil:

Zdravo. Odločam se med MSZ-EF35VEW in FH35VE. Cena je tu-tu, k EF pa me je pritegnila opcija Wi-Fi nadzora in lepši izgled notranje enote. Ne najdem pa cene adapterja v SLO. Ve kdo, kje se to dobi (za dober denar;))? Ima kdo izkušnje s Tepeh v MB? Hvala!


Zdravo,

adapter lahko dobiš pri večini Mitsubishi Electric monterjih, cena je okoli 130€ z DDV. Podprta sta oba zgoraj navedena modela. Potrebuješ Wi-Fi usmerjevalnik, ki podpira WPS (Wi-Fi Protected Setup).
Več pa lahko izveš tukaj: http://www.topeldom.si/melcloud/

LP


Tepeh je odpadel, ker so izpadli skrajno neresno. Šef na dopustu, cen ne vejo, obljubijo klic, potem pa nič. Sem šel drugam in zdilal z montažo za 1040+ddv. Kar se pa tiče adapterja, so v tej trgovini klicali dobavitelja, ki pa je rekel, da zadeva še ni dobavljiva v SLO, in bi naj bila šele proti koncu leta.
Šlo bi naj za nek problem pri varovanju osebnih podatkov. V Italiji bi naj bil dobavljiv. Sem pisal na topeldom.si, če to lahko dejansko dobavijo, pa upam, da bo pred samo montažo.
There`s More Than One Way To Do It

dejanslo ::

Tudi iz topeldom so mi potrdili zgoraj napisano. Bojda bodo dobavljali iz tujine in bi naj bilo dobavljivo v enem mesecu.
There`s More Than One Way To Do It

falotXP ::

dejanslo je izjavil:

Tudi iz topeldom so mi potrdili zgoraj napisano. Bojda bodo dobavljali iz tujine in bi naj bilo dobavljivo v enem mesecu.


Ali že vejo ceno?

Če se bo kdo odločil za nakup tega modula wi-fi iz tujine (če se splača) sem zraven...

dejanslo ::

Okoli 120, se še ne ve točno..
There`s More Than One Way To Do It

antonija ::

Meni je "moj" mitsubishi dealer/monter rekel, da bo zadeva dobavljiva sele po novem letu, o ceni ni hotel nic govoriti. Mi je pa ponudil nek IR blaster, ki prejema ukaze preko wifi-ja. Cena? Sitnica! 160EUR za komandno enoto, 110EUR za vsako blaster (povezava do komandne enote z UTP kablom) in 150EUR za motazo (!!!) enega "kompleta". Plus DDV se razume. Se razmisljam kako naj ga cimbolj vljudno posljem v k#$@c s takimi predlogi...

A so fantje pri topeldom.si kaj povedali kako je z montazo tehle melcloud enot? Jaz nebi placeval nekomu 150EUR (plus DDV) da priklopi tri zicke ali pa celo vtakne en konektor v vticnico...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

shadeT ::

Glede na to, da je cena klimi, ki sem jo gledal že pred dopustom cena zelo padla, me zanima ali mi bo žal če jo kupim? Mesec nazaj je bila z montažo okroglih 600e.

Za shladiti je samo 20m2 prostor v garsonjeri. Željo imam najcenejšo varianto pa da je inverter. Kak drug predlog?

DAEWOO DSB-F0977LH-NV
http://www.harveynorman.si/oddelki/bela...

Okapi ::

Za 20 m2 je dobra čisto vsaka klima katere od bolj znanih znamk (da ni treba igrati loterije s kakšnimi noname kitajci). Letos je bila slaba sezona za prodajalce klim, je čisto možno, da bo še kakšna razprodaja. Malo se razglej naokoli in poglej, če dobiš še kakšno cenejšo od Panasonica, LG-ja, Samsunga in podobnih.

O.

s6c-gEL ::

shadeT
Za tvoje potrebe bo dovolj Gree najcenejša 2.5 kW.

npr
http://hlad-klima.si/gree.html
GWH09NA-K3NNB1A 2,6 2,8 260,00

Aja, ko ste nekaj proti Kinezom: http://www.atlas-trading.si/gree

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

BorutK-73 ::

s6c-gEL je izjavil:

shadeT
Za tvoje potrebe bo dovolj Gree najcenejša 2.5 kW.

npr
http://hlad-klima.si/gree.html
GWH09NA-K3NNB1A 2,6 2,8 260,00

Aja, ko ste nekaj proti Kinezom: http://www.atlas-trading.si/gree

Cene so brez DDV, z 317€

s6c-gEL ::

Saj piše, ja, to znese potem okoli 500 z montažo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

BorutK-73 ::

s6c-gEL je izjavil:

Saj piše, ja, to znese potem okoli 500 z montažo.

My bad, piše na dnu strani in davek ni 22% kot sem računal, ampak 8.5%.

dejanslo ::

antonija je izjavil:

Meni je "moj" mitsubishi dealer/monter rekel, da bo zadeva dobavljiva sele po novem letu, o ceni ni hotel nic govoriti. Mi je pa ponudil nek IR blaster, ki prejema ukaze preko wifi-ja. Cena? Sitnica! 160EUR za komandno enoto, 110EUR za vsako blaster (povezava do komandne enote z UTP kablom) in 150EUR za motazo (!!!) enega "kompleta". Plus DDV se razume. Se razmisljam kako naj ga cimbolj vljudno posljem v k#$@c s takimi predlogi...

A so fantje pri topeldom.si kaj povedali kako je z montazo tehle melcloud enot? Jaz nebi placeval nekomu 150EUR (plus DDV) da priklopi tri zicke ali pa celo vtakne en konektor v vticnico...


Za samo montažo adapterja se še nisem zanimal, ker mi bodo montirali, preden bi lahko to kjerkoli dobil. Moram preveriti garancijske pogoje in če bodo servisi obvezni, bom to dodal ob prvem takšnem, ker predvidevam, da ne bi smel pretirano dvigniti cene servisa..
There`s More Than One Way To Do It

dejanslo ::

Fantje iz topeldom.si sporočajo, da imajo adapter na zalogi (105€+DDV) in ga v okolici LJ zmontirajo za 20€+DDV.

Baj d vej, vremenu primerno klima skoraj ni v uporabi, kvečjemu za gretje. Pri tem ob vklopu iz nje prihaja relativno tih zvok kot da skripajo ventilatorji, ki pa kmalu tudi poneha (prej kot v minuti). Ob prvem zagonu in testu s hlajenjem tega ni bilo. Je to za servis, ali se to "vleže"?
There`s More Than One Way To Do It

antonija ::

Pa si ziher da ni skripanje od loput ki se morajo nastavit v pravilen polozaj?

A tisti adapter lahko montira kdorkoli (in ostane garancija na klimo od prvotnega monterja), ali mora "upgrade" naredit isti ki je montiral klimo? (vprasanje se nanasa samo na garancijo)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

dejanslo ::

Jaz bi poklical prvotnega monterja, vendar trenutno tega ne bom vgrajeval, ker so sedaj druge finančne prioritete. Sicer verjetno ne bi bila težava, da to naročiš kar pri prvotnem monterju? Da ti le ne poda zasoljene cene..

Lopute mislim da so vredu, ker se premikajo tudi sicer in ne povzročajo hrupa.. Bom počakal na malo bolj redno uporabo in dal servisirat, če bo vztrajalo (pa mogoče takrat še adapter :) ). LP
There`s More Than One Way To Do It

JtSŽ ::

20 kvadratnih metrov
spalnica + mini kuhinja
monitirano v spalnici

potrebujem predvsem za razvlazevanje cez celo leto, gretje pozimi ter obcasno res obcasno hlajenje poleti - stara neizolirana betonska hisa

Po moznosti cim tisja. Kaj mi priporocate?
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

JtSŽ ::

Cena niti ni tako pomembna...samo da dobro greje in vlece vlago ter je kvalitetna (da bo dolgo zdrzala)...tale mi je vsec ker ima vec stvari za ciscenje zraka...znamka je v redu? Mogoce me malo moti da je za ogromne prostore.

Aja...o klimah ne vem nic!
hvala za pomoc
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

GTX970 ::

površina delovanja: 60-85 m3

Volumen, ne površina !
Če imaš višino stropa 2.5 metra je to 50 m3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Magic1 ::

"Čistilci" zraka pri klimah so bolj kot ne BS. Razvlaževanja ni pri gretju! Klima razvlažuje samo takrat, ko hladi!
Tista zgoraj ni za velike prostore, je kar najšvohnejša izvedba za 30-40 m2. Prvič slišim za firmo.
Drugač top za ogrevanje je tole sam stane: http://www.klimaa.si/klima_34_msz-fh25v...
Magic

GTX970 ::

Zakaj naj bi bila tale Micka toliko boljša kot Zibro (razen da je 1x dražja) ? Tvoj problem, če nisi slišal.
Kako hrupna je notranja enota ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

šernk ::

Kaj je to za ena firma Zibro sploh? Pa je brez montaže tista cena, tako da moraš prišteti montažo zraven še dobrih 200-250€.
poleg tega primerjate jabolke in hruške. Zibro greje z močjo 2,9kW, mitshu z 5,5kW. Prva ima COP 3,4, druga 5,5. Za pozanimat se je še do koliko zunanjega minusa še ima kaj vreden COP, ter vrsto kompresorja. Batni so precej glasnejši od vijačnih.

tvoja zibro se lahko primerja recimo s tem: http://www.ga.si/aparati/klimatska-napr...

ko prišteješ montažo klime si na zibro od 650-700€ vs mitshu 800€.


jaz sem nad vivaxom recimo popolnoma razočaran. Klima je stala dobrih 200€ manj kot podoben a močnejši Mitsubishi ima 12058 funkcij več kot Mitsubishi dela pa vsaj 10x slabše. Problem je pa ravno v teh milijonih funkcijah. Nobena nima praktično nobenega učinka, le da nimaš pojma kaj nastavit za najbolj učinkovito gretje in hlajenje. Imaš eco način, za dobro počutje, prezračevanje, kaj vem kaj še vse. Karkoli nastaviš ni razlike. 2 meseca sem se igral z nastavitvami, da je začela greti s polno močjo.

navodila so pa celotna v stilu:
način za dobro počutje:
pritisnite gumb za vklop načina za dobro počutje, pritisnite ga ponovno za izklop.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

GTX970 ::

Kaj je to za ena firma Zibro sploh? Pa je brez montaže tista cena, tako da moraš prišteti montažo zraven še dobrih 200-250EUR.

https://www.linkedin.com/company/pvg
http://uk.pvg.eu/27/company-profile.htm

Nihče ne pravi da moraš vzeti na MV, sigurno jih kdo prodaja z montažo (ddv 9.5%), tako da prideš na 600 eur, ko je Micka 1049.

Za njegovih 20 m^2 najbolšje da mu predlagate neko top šit ac za 3 jurje :)).

vivax
V ponudbi imajo od telefonov, kuhinjskih mešalnikov, pekačev za kruh, tv, tabletov do klim. http://en.vivax.com/
Tega jaz tudi nebi kupoval sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

šernk ::

Nihče ne pravi da moraš vzeti na MV, sigurno jih kdo prodaja z montažo (ddv 9.5%), tako da prideš na 600 eur, ko je Micka 1049.


dal sem konkurenčnega mitshubishija tvoj zibri za 800€ z montažo. Jaz ne tvegam več 100€ za manj udobja. Ne pravim da so zibro slabe, ker sem sedaj praktično prvič slišal sploh zanje. Samo ko v končni fazi potegneš račun koliko prišparaš te boli potem glava. Sploh ker lahko vivax in mitshubishi primerjam med seboj glede na samo enostavnost uporabe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Magic1 ::

Se strinjam, da mu ni potrebe kupiti top modela. Imaš tudi cenejše modele. Sam če se misliš ogrevat, potem priporočam da vzameš Japonca. Bo klima le laufala 24/7 v zelo neugodnih pogojih. Najslabše je pri strošku 700-800€ gledat na stotaka in nabavit jajc.
Magic

Oldi ::

Za razvlaževati pozimi oziroma ko je potrebno ogrevanje, moraš vsekakor kupiti razvlažilnik, ki ti ob tem še greje in to ne tako malo. Poleti pa seveda razvlažuje klima in pri tem tudi hladi.
Klimo pa vsekakor v dnevno oziroma kuhinjo, kjer je vir toplote in potreba po močnejšem gretju.

simon_76 ::

Ima kdo izkušnje z napravo ali podjetjem http://www.pravaklima.si/klimatske-napr... ... Cene imajo relativne ugodne pa me zanima, če slučajno na ta račun ne trpi montaža?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: simon_76 ()

JtSŽ ::

Koga pa priporocate za montazo?
Najbrz bom res potem kakega Mitsubishija vzel...
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

Magic1 ::

Jaz sem pri www.klimaj.si lani dobil solidno ceno za mitsubishija, zraven so mi prestavili in poserviserali ta staro klimo. Sem zadovoljen.
Magic

simon_76 ::

Evo, da jim ne delam krivice glede montaže. Fantje so zrihtal v 2 dneh od nakupa, vzel sem pa cenejšo verzijo Mitsubishija http://www.pravaklima.si/klimatske-napr... in zadeva dela super. Je pa bila najcenejša varjanta glede na moje raziskave po netu seveda po dodatnem pogovoru ;) z moje strani jih priporočam

Ganon ::

V klimatske naprave se nikoli nisem preveč poglabljal, tako da vem zelo malo. Rad bi ohladil prostore v skupni površini približno 30m2. Gretje ni nujno, bi pa včasih prišlo prav. Kaj priporočate?

Okapi ::

Odvisno, koliko bi rad zapravil, ampak kakšen poceni 2,5 kilovatni Panasonic bo načeloma čisto OK.

O.

energetik ::

Ganon je izjavil:

V klimatske naprave se nikoli nisem preveč poglabljal, tako da vem zelo malo. Rad bi ohladil prostore v skupni površini približno 30m2. Gretje ni nujno, bi pa včasih prišlo prav. Kaj priporočate?
Dokler ne napišeš v katero smer so prostori obrnjeni, kakšno fasado imaš, kakšna okna, ali uporabljaš rolete in kaj je v teh prostorih, lahko samo ugibamo. Površina pove skoraj nič.
Če so prostori na jug, brez izolacije in rolet, notri pa kuhinja, ki je ves čas v uporabi, bo morda treba 4kW klimo, v kakšnem drugem primeru pa bo še 2,5kW klima preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Ganon ::

Odvisno, do kam sežejo cene klimatskih naprav, ki bi zadovoljile pogojem. Ravno najcenejše ne bi kupil. Nekaj, kar bo učinkovito, energetsko čim manj potratno in mi bo leta dobro služilo.

energetik ::

Zakaj ne napišeš zgoraj omenjenih pogojev v stanovanju?

Ganon ::

energetik je izjavil:

Ganon je izjavil:

V klimatske naprave se nikoli nisem preveč poglabljal, tako da vem zelo malo. Rad bi ohladil prostore v skupni površini približno 30m2. Gretje ni nujno, bi pa včasih prišlo prav. Kaj priporočate?
Dokler ne napišeš v katero smer so prostori obrnjeni, kakšno fasado imaš, kakšna okna, ali uporabljaš rolete in kaj je v teh prostorih, lahko samo ugibamo. Površina pove skoraj nič.
Če so prostori na jug, brez izolacije in rolet, notri pa kuhinja, ki je ves čas v uporabi, bo morda treba 4kW klimo, v kakšnem drugem primeru pa bo še 2,5kW klima preveč.


Na tej strani, kjer bi potreboval klimatsko napravo, je večji del dneva sonce. Iz enega prostora je prehod na balkon, kjer so zunanje žaluzije, v drugem pa je okno direktno izpostavljeno, žaluzije so med okenske. Kuhinja je ločena, na drugem koncu stanovanja.

energetik ::

Glede na to, da sonce cel dan nažiga v steno (še vedno ne vemo, ali je na steni izolacija in kakšna) in da v drugem prostoru nimaš zunanjih žaluzij, bi jaz raje gledal za 3,5kW kot 2,5. Pa dobro jo boš moral postaviti, da ti bo delno pihala tudi v sosednji prostor.
Poceni/drago sploh ni nek hud faktor ali bo klima zanseljivo delala ali ne. Tisti, ki so nabavljali poceni klime v Šparu so jih precej hvalili po kar nekaj letih.
Ponavadi imajo drage zgolj več (neuporabnih) funkcij in znamko. Panasonic/Samsung je povsem kvalitetna izbira za tvojo uporabo, bi rekel.
Pa da te ne bojo nategoval z inverterjem, da je blazno bolj varčen, ker ni. Zgolj za mišjo dlako bolj udoben kot navadna ON/OFF klima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Okapi ::

Moraš imeti res stanovanje brez izolacije in z najbolj neugodno lego, da 2,5 kW ni dovolj za 30 m2. V najslabšem primeru se bo klima kakšen dan malo bolj matrala in mogoče ne bo shladila na 20 stopinj, ampak samo na 24. Je le treba upoštevati, da v naših krajih ni tako kot v kakšni Arabiji, kjer mora klima delati praktično celo leto, vse dni, in je bolje imeti malo močnejšo, da ne dela ves čas na polno. Pri nas jo "hladilna" sezona 3 mesece, od tega mogoče 1 mesec, ko je 30 stopinj ali več, in par dni, ko je čez 35 stopinj.

Je pa tudi res, da razlike v ceni niso velike. Pač pogledaš naokoli, kaj je od bolj zanesljivih znamk trenutno ugodno, ob upoštevanju montaže.

Glede dodatkov je pa tako kot z vsako stvarjo, odvisno, koliko si lahko privoščiš. Jaz se recimo ne bi branil klime, ki jo lahko na daljavo s telefonom nastavljaš, pride čisto prav, ko se recimo vračaš s počitnic (poleti in pozimi). Ampak kaj dosti pa za ta luksuz tudi ne bi plačal.;)

O.

zrataj4201 ::

2,5kw je čisto dovolj. Vsako filozofiranje tukaj je popolnoma odveč, razen če imaš odprta okna. Vedno se najde kdo, ki izračunava. V tvojem primeru je kakršnakoli 2,5kw dovolj. Pa tudi če bo notri ohladilo samo do 24(ob največji vročini), bo tvoje počutje ok, ker bo bolj suh zrak. Sam imam 75 kvadratov stanovanje skoraj zavito v U, na najdaljšem koncu imam spalnico.Imamo navadno fasado, okne lesene še brez vsakršnih tesnil. Spalnica ima 3 zunanje stene, na sončen jug pa veliko stekleno površino. Na oknih imam bambus za senčenje. V največji vročini vklopim klimo in je že prijetna razlika po 15 minutah. Ni vse samo v temperaturi.

Enostavno vprašanje brez komplikacij si postavil in takšen je tudi tvoj odgovor: klima 2,5kw je dovolj zate.

Magic1 ::

Se strinjam da bi morala zadostovati. Problem znajo imeti le ljudje, ki zelo radi klimo prižigajo in ugašajo čez dan. Če klimo naštimaš ko te ni doma na 27°C, ko pa prideš domov pa na 25-26°C boš imel vedno prijetno notri in 2.5kW se ne bo popolnoma nič "matrla" (neinverter kompresor itak dela 100% ali nič).
Magic

energetik ::

Ja je 2,5kW bo dovolj za boljše počutje, ne more pa pričakovati, da bo imel konstantno temperaturo vedno. Kaj pa on hoče, je vprašanje.
Prodajalec klima naprav bi moral ustrezno poračunti glede na vse dejavnike, da klima(e) drži neko konstantno temperaturo v vsakem primeru, tudi v daljšem vročinskem valu.
Saj ko ti montirajo peč ini gretje se tudi poračuna, da ti drži neko projektno temperaturo tudi v dolgotrajnem hudem mrazu. Se ne vrže not neko poddimenzionirano in reče ah sej bo 15°, boljš kot 10°.

BlueBerry ::

Spodaj imamo 60^2 ter zgoraj mansardo prav tako 60^2. Fasado pravkar končujejo na steni, ki je cel dan v soncu je 25cm (od tega 13cm navadnega stiroporja ter 12cm http://www.stireks.si/fasadni-sistemi-s.... Ni zaradi sonca taka izolacija ampak zaradi izravnave, ostalo je pa cca. 2cm stiropor in 12cm Silber Reflex.

Odkar smo zgoraj dokončali mansardo in jo uporabljamo spodaj sploh ni več vroče, zgoraj pa je SPLOH na tej sončni strani savna, že ko stopiš v hodnik je takoj bolje. Je pa na tej sončni strani največja soba cca. 30^2. Na tej strani sta dve okni z žaluzijami, streha pa je izolirana 15cm URSA.

Fasada je praktično že položena, rabijo jo le še prebarvat.


Zanima me, če se mi bolj splača kupit prenosno klimo jo dat v savna prostor in s tem nekako posledično ohladit celoten prostor oz. preprečit ogrevanje dol in naprej v hodnik. Ali raje namontirat fix klimo v ta prostor?

Ker prostor je dokaj majhen + solidno izoliran tako, da pomoje bi prenosna ne porabila veliko?



Hvala.
lp

AngelOfDeath ::

samo proč od prenosne.
Namontiraj fixno pa je.
edit: Slovnica

MK99 ::

Pozdravljeni!

Rabim eno klimo za studio.. Velikost prostora 50m2, je odprte, pravokotne oblike (cca 9x5.5m) brez sten ali pregrad, višina stropa 4.2m. Tri stene mejijo na sosednje prostore oz notranji hodnik, ena stena je zunanja iz opečnega zidu debeline 70cm, s tremi 1.3x2.2m okni. Fasada ni toplotno izolirana. Lega je na severno stran, tako direktnega sonca prakticno ni. Prvo nadstropje od štirih.
Rabim klimo primarno za poletno hlajenje in sušenje zraka, gretje mi ni pomembno. Raznih bombonckov in funkcij tu niti ne rabim, eventuelno nek dnevni/tedenski timer. Tihost mogoce bolj pomembna (sploh notranje enote), ter velikost notranje enote (cim manjša)..
Doma ze imam dve klimi (Mitsubishi in Panasonic) s katerima sem zadovoljen, za tole ne vem ali rabim 3.5kw ali bo 2.5kw dovolj, glede na cisto odprt prostor in bolj "poslovno" uporabo tekom delovnika?
Mogoce še omenim, da elektriko placujemo pavšalno na kvadraturo, tako nekega prihranka med A oz A+++ jaz ne bom niti obcutil :)

Kaj bi predlagali?

Hvala, lp, Matic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MK99 ()

Magic1 ::

3.5kW ni toliko dražja, da bi sploh imel kaj za razmišljat. Visok strop ti tako poveča volumen, kot da bi ga imel pri več kot 80m2 normalne višine.
Magic

BorutK-73 ::

BlueBerry
Pri prenosnih je problem zelo slab izkoristek, vleče zrak iz drugih sob in s tem povzroča vlek zunanjega vročega :)zraka v prostore, potrebuješ luknjo za ispuh, glasna je kot bencinska kosilnica 60+ dcb...
Odsvetujem prenosno, nabavi "pravo" klimo.

Imam prenosno že 5 let in je bolje kot nič poleti. V planu je nabava prave klime, upam da pred poletjem.

BlueBerry ::

Hvala AngelOfDeath in BorutK-73.

Priporočata kako fixno, glede na majhno hišo ni treba, da je ravno močna.


lp

Spajky ::

@ Ganon : montiraj jo v tistem prostoru v mansardi (notranji del) pod najvišjim delom (pazi na razdaljo-vsaj 10cm gornji del klime od stropa) ... hladnejši zrak namreč pada, topel se dviguje ... Šipe zastri od zunaj (kak mali okvirček ali dve lajštice, da je napeto=snemljivo in bela rjuha čez oddaljeno od okna kak cm ali dva, da dela senco- zastor pred direktnim soncem) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
««
45 / 120
»»