» »

Katera klima

Katera klima

««
44 / 121
»»

energetik ::

Glupo je sploh, da kakorkoli pogojujejo izbiro gretja. Pogoj bi recimo lahko bile samo emisije (npr. NOx, PM, CO..) na 1 kWh in to je to.
Če investor izbere neprimeren način ogrevanja, bo že plačeval tekoče stroške, saj jih ne bo država.

Tako pa moraš za kakšno vikendico vgrajevati nek drag način ogrevanja, ko bi pa najceneje (investicija+stroški, tudi na dolgi rok) prišel skozi s poceni el. radiatorčki.
Oziroma za bajto na Obali montiraš ene 5 klim, pa imaš rešeno ogrevanje in hlajenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Okapi ::

Mogoče so v igri tudi kakšne "nič nas ne sme presenetiti" fore. Pride žled, vrže dol daljnovod in ljudje zmrzujejo v hišah na el. gretje - reševati jih mora pa Civilna zaščita. Pri vseh drugih načinih gretja imaš lahko doma zalogo kuriva za recimo najmanj en teden (da ne rečem za celo zimo).

O.

Magic1 ::

Ko danes vse peči delajo brez elektrike... Najbolje da imamo v vsakem prostoru en štedilnik in zalogo drv.
Imaš pač en agregat pri bajti pa ga priklopiš, če če pride do tako ekstremnega pojava. Namesto kubika drvi, imaš pač 100l bencina in ne bo težav.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

zmaugy ::

Magic1 je izjavil:

Ko danes vse peči delajo brez elektrike... Najbolje da imamo v vsakem prostoru en štedilnik in zalogo drv.
Imaš pač en agregat pri bajti pa ga priklopiš, če če pride do tako ekstremnega pojava. Namesto kubika drvi, imaš pač 100l bencina in ne bo težav.


Meni je totalno smešno da plačaš za centralno na plin 10000 EUR (komplet z napeljavami itd.), na koncu pa če ni elektrike zmrzuješ. Ne vem na pamet kakšne so moči črpalk, ampak hecno je, da noben sistem nima predvidenega akumulatorja za vsaj pol ure avtonomije.
Vgradnja aregata v sistem je poseg, ki ni zastonj, za 200 W porabe laufat 2 kW agregat je pa malo smešno.

Magic1 ::

V tem je point. Za vsako stvar potrebuješ elektriko, tako da je vseeno ali dela agregat v sili 100W za kakršnokoli peč, ali pa 1kW za klimo.
Magic

Invictus ::

šernk je izjavil:

Če se ne motim ima okapi prav in s klimo ne prideš skozi. Toplotna zrak/voda pa gre skozi ampak mislim, da moraš imeti v vsakem primeru še backup za kaminđ ali pa mora biti samo kurilnica nekaj posebej...vem da so neke čudne zadeve tu okoli.

skregano z logiko vglavnem, ker za moje pojme je izkoristek klime oziroma toplotne zrak/zrak večji od toplotne zrak/voda. Prvič zaradi direktnega gretja prostora in ventilatorja, kot drugo pa ni izgub po ceveh.

Kot so meni povedali, tega zakona ni več.

Se pravi dimnik ni več obvezna oprema novogradnje.

Nisem pa preverjal ker pač ne zidam :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

antonija ::

Dimnik 100% ni vec obvezen pri novogradnjah, sem bil v novi pasivni hisi brez dimnika. Gretje samo na toplotno crpalko (zemlja/voda v tem primeru) + prezracevanje z rekuperatorjem.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jrutar ::

Bom nadaljeval na temo klim... Imam vprašanje, in sicer glede glasnosti. Vem, da je boljše, da je čimtišja. Ampak kolko tiha mora bit, da ne moti? Pri nekaterih ugodnih klimah sm videl, da je glasnost notranje enote 54 dB. Kolko je to za primerjavo? Je moteče?

Hvala

s6c-gEL ::

https://www.chem.purdue.edu/chemsafety/...
Quiet suburb, conversation at home. Large electrical transformers at 100 ft 50

All ::

jrutar je izjavil:

Bom nadaljeval na temo klim... Imam vprašanje, in sicer glede glasnosti. Vem, da je boljše, da je čimtišja. Ampak kolko tiha mora bit, da ne moti? Pri nekaterih ugodnih klimah sm videl, da je glasnost notranje enote 54 dB. Kolko je to za primerjavo? Je moteče?

Hvala


Sound Pressure Level dB (A) (SH/H/M/L/SL) 37/35/32/29/-

odvisno od modela.....tole je pri moji...pri različnih hitrostih ventilatorja

s6c-gEL ::

da je glasnost notranje enote 54 dB.

To je precej glasno.

Kr ena klima:
http://www.harveynorman.si/oddelki/bela...
Glasnost notranje enote: 25 - 42 dB(A)
Glasnost zunanje enote: 48 dB(A)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

antonija ::

jrutar je izjavil:

Bom nadaljeval na temo klim... Imam vprašanje, in sicer glede glasnosti. Vem, da je boljše, da je čimtišja. Ampak kolko tiha mora bit, da ne moti? Pri nekaterih ugodnih klimah sm videl, da je glasnost notranje enote 54 dB. Kolko je to za primerjavo? Je moteče?

Hvala
Pri 54dB bi jaz znorel. Tam nekje do 42, 43dB je vecina ropotajocih stvari pri meni v bivalnih prostoprih + kuhinji. (mogoce je pomivalec mickeno glasbnejsi)

Pa racunaj da po nekaj casa vse vrtece stvari ratajo bolj glasne kot na zacetku (in kot pise v specifikacijah), povecini gre po principu kolko dnarja tolko muzike.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jrutar ::

Hvala za odgovore. Nekako sm pričakoval, da je to nekam dosti. Očitno bo treba malo več vložit v klimo, kot je blo sprva načrtovano.

s6c-gEL ::

Katero klimo gledaš ?
Tista številka je imho max hrupnost.

jrutar ::

Gledal sm:
http://www.nakupovanje.net/izdelki/opre...
http://www.kupipoceni.si/bxeu120-bxeu12...
http://www.harveynorman.si/oddelki/bela...

Vem, da je druga bolj švoh, ampak dejansko rabim za manj kot 40m2 (9x3,3m2). Gledal sem pa bolj po ceni in dejansko sm dobu te kot najugodnejše skupaj z montažo (druga je trenutno u merkurju ugodno, vendar je na tej strani več podatkov, zato sem to prilimal).

antonija ::

Premisli za koliko let imas namen imet klimo in kaj pricakujes od nje, kolikokrat mislis sredi poletne vrocina cakat serviserje da pridejo popravit ce kaj crkne, koliko hrupa od klime mislis tolerirat, itd. Potem se pa odloci v katerem rangu hoces kupiti klimo. Predimezionirana klima ni problem (razen ce ornk pretirvas), poddimezionirana ti bo pa pozrla zivce ce ne bo dovolj mocna za vrocino.

Pa upam da nimas za 700EUR telefona v zepu (ki bo zdrzal 2-3 leta), za klimo, ki jo bos pa nucal 3x toliko let in vec pa probas prisparat 50EUR na racun kvalitete.

Pa dostikrat se splaca nekaj monterjem poslat email (bcc rulez, lahko hkrati posljes nekaj-10 monterjem hkrati) za ponudbo, vcasih pride ceneje kot stacune, pa vec se da zmenit.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

s6c-gEL ::

http://www.klimatiziran.si/gree_klimats...
GWH12NB-K3NNB1A

http://airconditioner.tech-details.com/...
Noise Level (min, max) 32 db / 41 db



ali
Hitra spojka
GWHN12A3NK3BC

če nisi ravno prevelik g33k.

http://www.libble.de/gree-gwhn12a3nk3bc...
38/54 (indoor/outdoor)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

energetik ::

jrutar je izjavil:

Gledal sm:
http://www.nakupovanje.net/izdelki/opre...
http://www.kupipoceni.si/bxeu120-bxeu12...
http://www.harveynorman.si/oddelki/bela...

Vem, da je druga bolj švoh, ampak dejansko rabim za manj kot 40m2 (9x3,3m2). Gledal sem pa bolj po ceni in dejansko sm dobu te kot najugodnejše skupaj z montažo (druga je trenutno u merkurju ugodno, vendar je na tej strani več podatkov, zato sem to prilimal).
Tole so čist OK klime. Tisto pri notranji enosti je ali napaka ali pa hrupnost, ko ventilator dela na max, čeprav dvomim. Moja čipšit prenosna klima ima okoli 55dB, pa je to 2x ventilator pa še kompresor. Tako da samo za notranjo enoto je to po mojem napaka. Notranje enote tudi najbolj poceni klim imajo glasnost tam nekje 35-45dB. Če daš pa ventilator na min, so pa skoraj neslišne. Najcenejši Panasonic pri naših doma je stal slabih 400EUR, pa ga na min. stopnji ventilatorja komaj slišiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Anney ::

Sam imam tole, Coolwex Comfort Plazma, pa je neslišna (seveda ne dela z polno močjo) ob prižganem TVju ali radiu.
Karakteristike pa so (42/39/31/26 db)

Mogoče kdo ve kje se dobi čistilna pena oz. sredstvo za razkuževanje, za notranje enote klim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

antonija ::

V vsaki stacuni kjer prodajao klime? (including vse spare, mercatroje, itd.)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Anney ::

Na našem koncu v teh štacunah nimajo, razen v merkurju še nisem povprašal.

jrutar ::

antonija, klima je za moje starše, ki je ne bi uporabljali celo poletje, ampak samo ko je najbol vroče, torej ne bi laufala 24/7, zato ne bi rad dal ravno 800€ zanjo. In ne, nimam telefona za 700€, niti za 30€ ne. Sem namreč mnenja, da pri marsikateri stvari preplačamo zadevo samo zato, ker je določene znamke. In isto se mi zdi pri klimi. Resnično dvomim, da je razlika med klimo za 400€ in tisto za 650€ realna.
Za monterje pa ni slab nasvet, hvala.

s6c-gEL, raje bi invertersko klimo, kot pa on-off. Zdi se mi, da on-off preveč piha in je še večji porabnik kot inverterska. Vseeno bi želel to klimo imet nekaj časa, zato ne bi sedaj rad kupil nekaj, s čimer bi hitro postal nezadovoljen. Ampak hvala za linke.

energetik, dvomim, da je napaka, ker vse tri klime imajo približno enako glasnost notranje enote - 53, 54dB. Tudi meni je čudno, ker recimo zamrzovalna omara ima okoli 43 dB in se mi zdi malo glasna. Sicer pa mislim, da se po določenem času navadiš na tak zvok... Saj skrinje niti ne opazim, kdaj se vklopi. In ja, pomoje je to max vrednost.

s6c-gEL ::

Mogoče kdo ve kje se dobi čistilna pena oz. sredstvo za razkuževanje, za notranje enote klim?

Lekarna http://www.moja-lekarna.com/p-4666-asep... .


raje bi invertersko klimo, kot pa on-off. Zdi se mi, da on-off preveč piha in je še večji porabnik kot inverterska.

Se ti samo zdi.

On-off je 500 eur, inverter 700 eur.
Za tiste 3 poletne mesece, ko se bo uporabljala za hlajenje je isti šmorn kaj imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

zmaugy ::

Klima je poleg hlajenja idealna za ogrevanje v prehodnih obdobjih, ko se zvečer shladi, čez dan je pa pretoplo za funkcioniranje na primer talnega gretja. Hitrost s katero se prostori ogrejejo, se meri v nekaj minutah. Tudi ekonomika takšnega ogrevanja je zelo dobra. Ko sem kupoval klimo, sem tudi sam bentil čez nepotrebne funkcije, saj da ima vsaka normalna hiša centralno ogrevanje. Na srečo sem se pustil prepričati pametnejšim članom družine in zadeva mi je že velikokrat prišla prav.

energetik ::

jrutar je izjavil:

s6c-gEL, raje bi invertersko klimo, kot pa on-off. Zdi se mi, da on-off preveč piha in je še večji porabnik kot inverterska. Vseeno bi želel to klimo imet nekaj časa, zato ne bi sedaj rad kupil nekaj, s čimer bi hitro postal nezadovoljen. Ampak hvala za linke.

energetik, dvomim, da je napaka, ker vse tri klime imajo približno enako glasnost notranje enote - 53, 54dB. Tudi meni je čudno, ker recimo zamrzovalna omara ima okoli 43 dB in se mi zdi malo glasna. Sicer pa mislim, da se po določenem času navadiš na tak zvok... Saj skrinje niti ne opazim, kdaj se vklopi. In ja, pomoje je to max vrednost.
Ravno za tako občasno uporabo samo med vročinskimi valovi se ne splača inverter. Ne, on-off nič bolj ne piha, prav tako ni večji porabnik. To je sam marketing. Za občasno uporabo se splača nekaj najcenejšega s čimveč garancije in dobrega monterja.

Še enkrat, močno dvomim, da ima lahko notranja enota 54dB, to je skoraj nemogoče. Vse notranje enote so skonstruirane na skoraj enak način, edini gibljivi del je cilindrast ventilator, ki ne more dati od sebe 54dB. Sploh pa ventilatorja na max praktično nikoli nimaš, razen če hočeš na hitro ohladit pregret prostor ali pa če je klima poddimenzionirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

seminal ::

Tudi sami smo kupovali klimo za stara starša ki jima bo prav prišla v bloku v tej vročini. In sta vzela daewooja iz HR z montažo(600€), so prišli v 4 dneh, zmotnirali počistli vse tak kot treba. Klima me je pozitivno presenetla ker je tiha. tistih 54dB nevem kje so dobili, tudi na ventaltor na max ni ropota ker je kompresor itak zunaj, samo piš se sliši. Ma od Toshibe kompresor kar mi je bilo važno pri izviri da ni glih čunga lunga. Bomo pa vidli zaj ko bo vročina kako bo hladila :)

jrutar ::

Sm pisal prav na beko in dobu odgovor od bigbanga, da je glasnost 41 db pri najmanjši jakosti in 62db pri največji. Tako da nekaj bo na tem-najvišja jakost je celo večja, kot piše na unem linku.
Imam še eno vprašanje-glede na to, da je cena klime skoraj ista za moč 2,3 in 3,5 kW za hlajenje. Katero se mi bolj splača vzet (glede na kvadraturo bi zadostovala 2,3 kW)?

Penderecki ::

Okapi; A misliš, da gre voda skozi kožo v telo?

ABSOLUTNO!!!!! Tole moram pokomentirat. Se opravičujem za off. Če nebi šlo za zdravje, se nebi odzval. Ne bom šel v širino.
Da je pa potrebno piti tekočino je samoumevno.
Verjetno se nisi poglabljal koliko organov je odvisnih od oskrbe vode, oskrbe celic, zapolnitev medceličnega prostora itd…
Mamo smo pred 3 leti peljali na kliniko v Graz zaradi hudih bolečin v hrbtenici (UKC MB smo skenslali zaradi nestrokovnosti in odnosa). Diagnoza je pokazala posedanje diskov, pomanjkanje likvorja itd…. Životarila je na protibolečinskih tabletah in blokadah. Tekočine je pila dovolj.
"Vodni" amortizerji ločijo diske med seboj in skrbijo za prožnost hrbtenice.
Kako spraviti tekočino v amortizerje. S pitjem vode … ni šans.
Ostane samo še namakanje telesa. Telo je s pomočjo osmoze skozi kožo vsrkalo vodo. 1x na teden smo dodali vodi še minerale, ki jih je telo vzelo za svoje potrebe (lejga, izbolšala se je krvna slika). Čez 3 mesece se je stanje izboljšalo. Čez dobro leto je mama pozabila na tozadevne težave, ker je imela prožno hrbtenico in dovolj likvorja.

Okapi; Če ležiš v vodi in je ne piješ, umreš od žeje približno enako hitro kot na suhem.

Z medicinskega stališča je to res.
S področja ezoterike pa temu ni tako. Primeren je ogled filma Am Anfang war das Licht. Med nami obstajajo tudi drugače živeči ljudje, ki ne uživajo hrane in ne pijejo vode. Živijo od drugih energij.
Pri nas v slo imaš osebo Miro Omerzel – Mirit, ki se ne prehranjuje. Popije sicer nekaj malega na leto, približno toliko kot ti v 14 dneh. Zanimiva osebnost, tudi kot glasbenica.

nazaj k temi:
Okapi; Noben "top model" nima dobrega p/p razmerja.
popravek; …. mišljeno p/p med top klimami različnih znamk.

Nekdanji sodelavec je šparal in je pred leti kupil dve notranji enoti za celo hišo, ki nista inverterski. Postavitev je izbral tudi neprimerno, in ker imata enoti veliko jakost izpuha in glasnost, je zadrževanje v njuni bližini … nehumano. Klimo zarola načeloma samo takrat, ko ni nobenega v stanovanju.

Okapi ::

S področja ezoterike pa temu ni tako
:))Hvala, s tem si vse povedal.

s6c-gEL ::

Katero se mi bolj splača vzet (glede na kvadraturo bi zadostovala 2,3 kW)?

Poleg kvadrature moraš upoštevati tudi lego, kako izolirano je stanovanje/hiša, koliko porabnikov je notri.

Okapi ::

V solidno izoliranem stanovanju je ena 3,5 kilovatna klima povsem dovolj za 80-90 m2. Morda bo par dni, ko bo najbolj vroče, ves čas delala s polno močjo, in ko bo zunaj 40 stopinj, ne smeš pričakovati, da bo uspela ohladiti na 20 stopinj, ampak morda samo na 24 ali 25 stopinj. V glavnem, za naše kraje (kjer je sezona hlajenja dolga 3 mesece, od tega klima v resnici dela samo dva meseca, in je mogoče 2x po 1 teden čez 35 stopinj), so te priporočene številke v prospektih praviloma pretirane. Drugače je, če bi morala klima delati celo leto - takrat je seveda bolje, da se ne muči non-stop na polni moči.

O.

antonija ::

Med nami obstajajo tudi drugače živeči ljudje, ki ne uživajo hrane in ne pijejo vode. Živijo od drugih energij.
Pri nas v slo imaš osebo Miro Omerzel - Mirit, ki se ne prehranjuje. Popije sicer nekaj malega na leto, približno toliko kot ti v 14 dneh.
Tole bi pa rad videl. Cisto zares. Kaksen clanek, podatke o prehrani, redno kontrolo krvi in urina, itd.
Ker takega smrada po bullshitu pa ze dolgo nisem zavohal (pa mam 5 mesecev starega otroka doma ki veliko serje).

Potemtakem bi brodlomci nasredi morja bili ubistvu na pocitnicah, ker telo bo itaik pobralo vso vood iz morja ki jo rabi, minerali so ze naravno dodani v morje, pa se cel dan lahko lezijo v vodi in nabirajo soncne zarke (sklepam da se od njih zivi). Ampak morajo nekaj narobe delat da postanejo dehidrirani, opeceni od sonca, da jim zacnejo crkovat nortranji organi, itd.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Vanquish ::

kolikor vem so ti decibeli, ki jih navajate 40-50-60dB za zunanjo enoto ne notranjo...

Penderecki ::

antonija;
zdrava raba logike ne škodi zdravju, če pa greš v extreme, pa moraš poznati delovanje svojega telesa in njegove limite.
Če omenjaš morje, si blizu. Naredi krvno sliko pred dopustom na morju, po morju in čez en mesec.
Stopi do kake prijazne tete magistre v laboratorij, in se pogovori z njo, da ti naredi široko paleto preiskav.
Ko boš prišel z morja bodo tvoje vrednosti surovin v krvi povišane. Po enem mesecu, bodo zaloge surovin iz telesa pošle in bodo vrednosti v mejah normale. Če se boš pa zakisal, pa bodo nekatere ziher pod mejo. Želel sem povedat, da je tvoje telo sposobno skladiščit surovine za svoje potrebe. Ja in tekočino telo tudi vsrka, drugače vstop mineralov ni mogoč (osmoza). Ponavadi imamo tisti mesec po morju več vitalne energije, če ga na morju preveč ne biksamo z alkoholom.
Da se razumeva, brez hrane in pijače bo človek, kot ga medicina pozna kolapsiral in umrl.

V filmu pa nas režiser popelje na drugačno potovanje in spozna z osebami, ki se sploh ne prehranjujejo.
Zgodba, da nekdo od 17 leta naprej sploh ne je in ne pije in živi od drugih energij, seveda ni tako preprosta.
Če je nekdo za nekaj slišal prvič ali pa tega ne pozna, še ne pomeni da to ne obstaja.
Zato sem tudi izpostavil osebo z imenom in priimkom, ki je doma iz naših logov in se jo lahko kontaktira (če obstaja volja).

Moderatorju se iskreno opravičujem za off, ... prav tako ne bom več vskakal.

Okapi ::

Če oseba, ki si jo imenoval z imenom in priimkom, trdi, da ničesar ne je (tudi tekoča hrana je hrana), je čisto preprosto prevarantka in laže. Tisti, ki takim ljudem verjamejo, pa so skrajno naivni in lahkoverni. Izneverilo jih je šolstvo in bi jim močno priporočal kakšno literaturo z navodili za prepoznavanje traparij. Recimo tole:



O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

antonija ::

Ko boš prišel z morja bodo tvoje vrednosti surovin v krvi povišane.
WTF so surovine v krvi??
Če se boš pa zakisal
Vem da ne bos verjel, ampak clovesko telo (sploh kri) je izjemno dober pufer. Je treba dodati kar veliko kisline/baze da se pH vsaj malo spremeni (vem, sem moral uravnavat pH vzorcev krvi v laboratoriju)
Ja in tekočino telo tudi vsrka, drugače vstop mineralov ni mogoč (osmoza).
A si ti ziher da ves kaj je to osmoza? In kako deluje, kje deluje, itd.?
Ponavadi imamo tisti mesec po morju več vitalne energije
Tukajle upam da bos pripisal kako tocno se meri vitalno energijo... Ker ce to pomeni samo to da si po dopustu manj zmatran (!shocker!) in da nisi toliko pod stresom kot v sluzbi (!another shocker!), potem je bolje da tvoje "vitalne" energije ne omenjas prevec na glas.
Da se razumeva, brez hrane in pijače bo človek, kot ga medicina pozna kolapsiral in umrl.
Fixd.
Če je nekdo za nekaj slišal prvič ali pa tega ne pozna, še ne pomeni da to ne obstaja.
"It is a capital mistake to theorize before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts."
Sherlock Holmes
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

s6c-gEL ::

Odprita si novo temo, ne svinjajta po trenutni.

zmaugy ::

Že drugo leto imam težave s klimo SAMSUNG. Vsa montaža in popravilo so bili izvedeni s strani istega servisa (od nakupa, prve montaže, premontaže v drug prostor in lanskoletnega popravila). Lani mi je sredi najhujše vročine (enkrat v tem času) začela javljati napako, ki pomeni premalo plina. Po čakanju več kot en mesec, so dodali plin.
Zadeva je bila v prehodnem času uporabljena za ogrevanje, hlajenja pa letos še ni bilo veliko. In kaj se zgodi danes? E5 54 napaka. Poguglal in možna težava uhajanja plina v stanovanje. Seveda ni nikogar.
Nikoli več nič od SAMSUNGA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

mancini ::

Okapi je izjavil:

Mogoče so v igri tudi kakšne "nič nas ne sme presenetiti" fore. Pride žled, vrže dol daljnovod in ljudje zmrzujejo v hišah na el. gretje - reševati jih mora pa Civilna zaščita. Pri vseh drugih načinih gretja imaš lahko doma zalogo kuriva za recimo najmanj en teden (da ne rečem za celo zimo).

O.


danes so še dobre peči na drva, beri uplinjevalni kotli na elektriko

energetik ::

zmaugy je izjavil:

Že drugo leto imam težave s klimo SAMSUNG. Vsa montaža in popravilo so bili izvedeni s strani istega servisa (od nakupa, prve montaže, premontaže v drug prostor in lanskoletnega popravila). Lani mi je sredi najhujše vročine (enkrat v tem času) začela javljati napako, ki pomeni premalo plina. Po čakanju več kot en mesec, so dodali plin.
Zadeva je bila v prehodnem času uporabljena za ogrevanje, hlajenja pa letos še ni bilo veliko. In kaj se zgodi danes? E5 54 napaka. Poguglal in možna težava uhajanja plina v stanovanje. Seveda ni nikogar.
Nikoli več nič od SAMSUNGA.

A na to pa ne pomisliš, da je krivda lahko in celo zelo verjetno na stani servisa? Komot so zanič izvedli spoje in ti zato spušča plin, sama klima pa pri tem sploh nima veze.

zmaugy ::

To je možno, vendar je objektivna odgovornost na SAMSUNGU, saj gre za enega večjih uradnih servisov. Grem stavit, da ko bom poklical na SAMSUNG, le-ta ne bo sprožil postopkov za evaluacijo tega servisa, kaj šele da bi prekinil pogodbo z njim.

...:TOMI:... ::

mancini je izjavil:


danes so še dobre peči na drva, beri uplinjevalni kotli na elektriko


Napaka, dobre peči stanejo 1000 €, so slovenskega porekla in delajo tudi, ko je izpad električnega napajanja.

Kaj ti pomaga peč za več tisoč eur, če pa ob izpadu zmrzuješ? Vprašaj moje sosede, kako so kleli nove peči, vprašaj mene, kako sem kljub izpadu ob žledu imel toplo stanovanje in toplo vodo. Kaj ti pomaga 1500 l zalogovnik ogret na 80 stopinj, če tega ne moreš uporabit?

In ja, vsako stanovanje v bloku je imelo včasih "kiperbuš" in dimnik, danes pa novi bloki furajo indukcijo, in če se zgodi izpad napajanja, starejši bloki pridejo bolje skozi, kot nove gradnje.

Dosti izven teme.

Glede klim, če si že kupite klimo, jo tudi vzdržujte. Najbolj me razjezijo ljudje, ki kupijo klimo, ko pa prideš v prostor je sicer hladno, samo smrdi. Takoj se zavoha nevzdrževana klima. Probleme imajo klime v stanovanjih, poslovnih prostorih, avtih, avtobusih... A je res tako težko urediti te osnovne stvari?

Da ne omenjam raznih cigo izvedb, kot so prenosne klime ali pa vgrajene klime in potem brez urejenega iztoka kondenza. Po navadi teče kar nekam ali pa nazaj v prostor, kjer je treba nato prazniti vedro. Svašta se vidi danes.
Tomi

s6c-gEL ::

zmaugy je izjavil:

To je možno, vendar je objektivna odgovornost na SAMSUNGU, saj gre za enega večjih uradnih servisov. Grem stavit, da ko bom poklical na SAMSUNG, le-ta ne bo sprožil postopkov za evaluacijo tega servisa, kaj šele da bi prekinil pogodbo z njim.

Piši na sumsung eu, da je tvoj servis nesposoben.Se lahko zgodi pri katerikoli znamki.

btw, verjetno zna še kdo drug pogledati klimo, kot tvoj nesposoben servis...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Penderecki ::

če dopolnim TOMIJA,
raje naročilo preko dobrega serviserja/monterja, kot preko oglasov s strani velikih trgovin.
Ponavadi zberejo fante z vseh vetrov, ki so preslabo plačani, ker jih stiskajo za vratove.
Večina starih serviserjev ne dela za njih, ker se jim ne splača.
Pri nekaterih fantih sta znanje in praksa pod vprašajem.
Zaradi nizke cene montaže, dobiš popndekl konzolo za slabih 10€. Gumi blažilci so komaj vidni, če postaviš libelo na konzoli se zna zgodit, da zaradi šlamparije, ker se monterju nekam mudi, mehurček nebo stal v sredini itd…
Zraven se oglasi še kaka resonca pri zunanji enoti, ker vse vibrira itd…
Sem bivšemu sosedu svetoval, naj zamenja popndekl konzoli, ker je moral zun. enoto sneti zaradi izdelave nove fasade na bloku. Je jamral da mu nekaj vibrira in tuli.
Pravi, da je po novem zunanja enota znatno tišja, vibracije na balkonu ne zaznava razen na otip blazinice prsta, resonančnega prizvoka pa ni več. Malo pozornosti tudi na te detajle.

dejanslo ::

Zdravo. Odločam se med MSZ-EF35VEW in FH35VE. Cena je tu-tu, k EF pa me je pritegnila opcija Wi-Fi nadzora in lepši izgled notranje enote. Ne najdem pa cene adapterja v SLO. Ve kdo, kje se to dobi (za dober denar;))? Ima kdo izkušnje s Tepeh v MB? Hvala!
There`s More Than One Way To Do It

geek0000 ::

Pozdravljeni,

Kupujem klimo in nevem za kakšno se odločit. Gledam za cca. od 600EUR do 700EUR med Panasonic in Mitsubishi.
Imam prostor prb. 50m3, hiša je normalno izolirana, klima bi bila v spodnjem delu hiše. Okna bojo letos nova. Postavitev klime bi bila v kuhinji in usmerjena proti hodniku kjer so 2 spalnici in naprej kopalnica in dnevna soba. Ampak moj namen so dve spalnici ohladit.

Gledal sem za te :
http://www.mimovrste.com/stenske-klimat...
http://www.mimovrste.com/stenske-klimat...
http://www.mimovrste.com/stenske-klimat...
http://www.mimovrste.com/stenske-klimat...

Ne razumem pa to da npr. pod PANASONIC če pogledaš letno porabo energije pod predstavitev od mimovrste 1318 kWh na leto, če pogledaš pa na sliko kjer je una nalepka za EU piše pa 980 kWh na leto. Ma kdo izkušnje s tem?!
Kaj moram še gledat pri klimi? Čim večjo hladilno/grelno moč (npr. 5.0 kWh) ali čim manjšo (npr. 3.0 kWh)??

Hvala za odgovore!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: geek0000 ()

mancini ::

Napaka, dobre peči stanejo 1000 €, so slovenskega porekla in delajo tudi, ko je izpad električnega napajanja.

Kaj ti pomaga peč za več tisoč eur, če pa ob izpadu zmrzuješ? Vprašaj moje sosede, kako so kleli nove peči, vprašaj mene, kako sem kljub izpadu ob žledu imel toplo stanovanje in toplo vodo. Kaj ti pomaga 1500 l zalogovnik ogret na 80 stopinj, če tega ne moreš uporabit?


glede na naravo in kako nam jo gode, bo pač v vsaki hiši postal agregat nuja

in če ima nekdo dobro peč, špila luksuz, naloži enkrat na dan drva v peč, porabi na pamet govorim pol manj drv na sezono, kot nekdo z navadno pečjo

računica kaže, da si vsak z uplinjevalnim kotlom lahko kupi agregat, ker toliko prišpara v eni ali dveh sezonah

ti imaš toplo, če pa nimaš agregata pa nimaš elektrike in tudi že razmišljaš v to smer

Okapi ::

Ne razumem pa to da npr. pod PANASONIC če pogledaš letno porabo energije pod predstavitev od mimovrste 1318 kWh na leto, če pogledaš pa na sliko kjer je una nalepka za EU piše pa 980 kWh na leto. Ma kdo izkušnje s tem?!
Kaj moram še gledat pri klimi? Čim večjo hladilno/grelno moč (npr. 5.0 kWh) ali čim manjšo (npr. 3.0 kWh)??


Letna poraba je itak BS podatek, ker je vse odvisno od tega, koliko dni hladiš in koliko dni, če sploh, greješ. To poletje je recimo bilo vsega skupaj do danes 14-15 dni, ko je bilo treba hladiti, ob tem času lani pa recimo 30.

Kar se moči tiče, pa je treba gledati, da ni prešibka, pretiravati z močjo pa nima smisla. Za 50 kvadratov dobro izolirane površine bi pri nas IMHO moralo biti dovolj 2,5 kW.

antonija ::

Jaz imam 3.nekaj kW za hladiti spodnje nadstropje hise, povrsine nekaj manj kot 50 m2. AMpak v pritlicju je treba ohladiti za vsemi kuhinjskimi aparati, pa dnevno imam tud spodaj kjer kurim plazmo, pa en kompjuter, pa vsaj dve odrasli osebi (ke pravtako ves cas grejeta prostor), itd.
Je pa res da ohladi prakticno instantno, se nikoli ni bila na polnih obratih ventilatorja (ni bilo potrebe). Mogoce bi tudi 2.nekaj kW bila dovolj...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zmaugy ::

zmaugy je izjavil:

Že drugo leto imam težave s klimo SAMSUNG. Vsa montaža in popravilo so bili izvedeni s strani istega servisa (od nakupa, prve montaže, premontaže v drug prostor in lanskoletnega popravila). Lani mi je sredi najhujše vročine (enkrat v tem času) začela javljati napako, ki pomeni premalo plina. Po čakanju več kot en mesec, so dodali plin.
Zadeva je bila v prehodnem času uporabljena za ogrevanje, hlajenja pa letos še ni bilo veliko. In kaj se zgodi danes? E5 54 napaka. Poguglal in možna težava uhajanja plina v stanovanje. Seveda ni nikogar.
Nikoli več nič od SAMSUNGA.


Serviser prisel, pregledal klimo in pravi da je na zunanji enoti crknil en ventil. Ki ga seveda ni imel s sabo, tako da se jutri začenja že drugi teden brez klime.
Kot sem že napisal - NIKOLI ne kupim več nič od SAMSUNGA.
««
44 / 121
»»