» »

Katera klima

Katera klima

««
34 / 120
»»

Okapi ::

ne vem kako bi lahko 1 klimo kupila dva
Na srečo so klime iz dveh delov.;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nixnix ::

Ste hecni :D
Ne sam res, ce je klima 270 EUR in dobis se PDV nazaj? To je dzaba!

Sej vem, vedno je rizik, ce kupujes pofl robo, se lah naserjes. Tega se zavedam, zato izmenicno kupujem TOP/POFL, enkrat se naserjem pri "kao" TOP, ne pa tudi vedno pri POFL. Zanimivo, ne?

barakus ::

A to velja za vse stvari iz hrvaške? Da pod 300 eur ni carine pa ddv nazaj?

amigo_no1 ::

Okapi je izjavil:

ne vem kako bi lahko 1 klimo kupila dva
Na srečo so klime iz dveh delov.;)

O.

Ja vem, samo je vprašanje če lahko kupiš samo zunanjo ali notranjo enoto pri vseh modelih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pyr0Beast ::

amigo_no1 je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

>Ampak za te watte pa se vedno velja, da jih bodo dosegali z COP 4,6 oz. cca 3,6?
Nope

Vem da imajo hrvati cenej, če dobiš še carino nazaj so za crknit poceni

Do 300E/po osebi ni carine in dobiš ddv nazaj, samo je problem ker klime so ponavadi dražje in ne vem kako bi lahko 1 klimo kupila dva (mora biti na potem na 2 ločenih računih vsakemu računano po 300E, če stane recimo 600E).


Afaik velja za 2 v avtu ali več

Pa manj je cifra afaik tam nekje 100€ ali koliko naj bi bila ?

Anney je izjavil:

Nikoli ne veš, lahko ventilator, kompresor ali elektronika, še posebej na vikendici kjer so bolj extremni pogoji kot doma.
Sej vsak proizvajalec garantira ampak nobenen ni vsevednež. Pri nas v službi jo servisirajona na 2 meseca, res pa je da je že stara. Kupuje pa verjetno za daljše obdobje, menda nebo na 3 lete menjal ali pa tudi?


Ventilator, kompresor ali elektronika - v vsakem izmed teh primerov ti je ceneje (in zanesljiveje) kupit novo klimo.
Če te skrbi elektronika zaradi strel ipd - inverter vsekakor odpade.

In med tem ko te ni - izklopiš vse iz vtičnice.

Vsake 2 mesece jo rabite servisirati ?
Jaz samo spucam filtre, jo našpricam z razmaščevalcem in sperem z vročo nato še destilirano vodo.

3 leta če zdrži je ok. To je nekak pričakovana doba. Kar je več je podarjeno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Sqrt2 ::

Pozdravljeni! Ker sem nameraval klimo že dolgo kupiti sem se sedaj odločil, da bo temu res tako. Kupil bi 3 klime. Sedaj me zanima če ima katero podjetje zelo znižane klime, zanima me tudi katere klime priporočate pa da bi bile čim cenejše.

Anney ::

Če rabiš tri v isti hiši, kupi multi split enoto.

Pyr0Beast ::

Raje 3x Split
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sqrt2 ::

to je tko da je 1 zunanja enota in 3 notranje? ali ni bolj ugodno da bi vsaka zunanja imela še notranjo enoto

bond007 ::

Mislim, da je multisplit tudi dražja in ima slabši izkoristek... Edina prednost je manj škatl okoli hiše :)

Spajky ::

Pyr0Beast je izjavil:

Če te skrbi elektronika zaradi strel ipd - inverter vsekakor odpade
Jest sem imel tako klimo preko navadne prednapetostne zaščite v prejšnjem stanovanju, no problem....
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

perofero ::

Nabavil sem klimo PANASONIC CS/CU RE9 NKX ampak me malo begajo stvari. Klimo sem vzel pri GA kjer imajo na spletu objavljeno takšno fotografijo zunanje enote (ravna mrežica in pokrov za ventila)


Jaz sem pa dobil takšno zunanjo enoto z 'izbočeno' mrežico in brez pokrova za ventila


Malo mi je čudno, da sta si zunanji enoti na fotografijah tako različni, če naj bi šlo za isti model.

Zanima me tudi, če ima kakšen efekt na izkoristek to, da sta ventila nezaščitena (brez pokrova) in direktno izpostavljena soncu skoraj cel dan.

energetik ::

Nima veze, če sta ventila nepokrita, tudi jaz sem takega Panasonica dobil pri GA. Edino kar bo, ti bo kapljal kondenz s teh dveh ventilov.

Ninja333 ::

Pozdravljeni



Rabil bi vašo pomoč ob nakupu oz . montaži klime. V priloženem linku je izris stanovanja, ki meri 50m2 in ga nameravam hladiti s klimo moči 3,5kw, kar naj bi bilo dovolj.
Kot je razvidno iz slike imam razpored tako, da vsi prostori vodijo v hodnik. Sam sem bil 100% prepričan, da je smiselno klimo montirati v hodnik, da bo tako učinek hlajenja maximalen oz. bo dosegal vse prostore. Danes sem bil v bigbangu kjer mi je, po nasvetu serviserja(ga je klicala), prodajalka rekla, da mi tega ne priporočajo. To pa zato, ker naj bi klima, potem ko ohladi hodnik(dosegla zahtevano temperaturo), neučinkovito ohlajala ostale prostore.

Sedaj se obračam na vas. Kam menite, da bi bilo najpametneje montirati klimo? Temperature v stanovanju dosegajo 30'C, ki se obdržijo čez noč in pogoji za spanje so neznosni. Cenim vsako mnenje, ampak prosim, da mi svetujete tisti, ki dejansko veste kako in kaj. Torej klima na mestu št. 1,2,3 ali 4?

Hvala in lp

energetik ::

Nisi narisal, kje je jug.
Če hočeš predvsem dobro spati, montiraj na 2 v kombinaciji z ventilatorjema med vrati spalnice in sobe. Seveda bodo morala biti vrata sob ves čas odprta za kolikor toliko učinka. Poleg tega bo morala biti nastavljena temperatura v hodniku precej nizka, da bo kaj učinka v ostalih sobah.
Če pa je recimo jug na levi strani in veliko kuhaš/pečeš, potem na mesto 4.
V vsakem primeru pa bodo potrebna praktično ves čas odprta vrata med prostori in še ene par dodatnih 40cm ventilatorjev med vrati (poceni). Se bo pa vsekakor poznalo, ker že znižana vlažnost ogromno pripomore k dobremu počutju.

Ninja333 ::

Najlepša hvala za odgovor. Ja jug je na levi strani, kjer je potem sosednje stanovanje. Na zahodu je hodnik, na severu pa požarno stopnišče (stoplpnica).

Mogoče bi res tako kot si rekel na št. 2 in bi ponoči dal ventilator med hodnikom in spalnico, čez dan pa hodnik-dnevna.

energetik ::

Če je na jugu sosednje stanovanje, potem OK, te oni dobro ščitijo pred soncem. :D
Ja, daš na 2. in ponoči usmeriš pihanje proti tlom, med vrata spalnice pa ventilator. Čez dan naštelaš reže višje, da usmeriš zračni tok bolj proti dnevni sobi.

axel ::

Zakaj pa je nebi montiral na steno kjer so vhodna vrata? S tem bi pokril vse sobe.
Lp

Okapi ::

Točno to sem nameraval predlagati. Nasproti št. 3. En sosed ima tako. Njegova situacija je sicer malo drugačne - hodnik je daljši, kot bi bil v tem primeru podaljšan v dnevno sobo in vsa vrata v sobe so na drugi strani hodnika od klime.

O.

Ninja333 ::

Hvala za predlog. Zdi se mi, da bi potem klima preveč neposredno pihala v spalnico in sobo, najmanj pa v dnevni prostor, ki je največji in kjer se tudi ustvarja največ toplote (tv, kuhanje, itd.) Tudi lažji odvod kondenza je direktno v wc (kad).

Okapi ::

A ne gre kondenz iz zunanje enote?

O.

Ninja333 ::

Ja gre iz obeh, a ni tko?

Okapi ::

AFAIK ne.

O.

amigo_no1 ::

Od notranje enote nič ne kaplja tako kot si predstavljaš, ni trik v tem da mora biti notranja enota višje postavljena kot zunanja (prosti pad kondenza) ?

Ninja333 ::

Zadnjih 2 postov ne razumem. Kokr jst vem obe enoti odvajata kondenz in pri notranji je potrebno biti še posebaj pozoren, da je le ta pod naklonom, da bi se izognili zamakanju.

bond007 ::

Kondenz se vedno nabira na površini, ki je hladnejša od okolice (recimo ko vzameš pir iz hladilnika) - torej poleti, ko se hladiš, je to na notranji enoti, pozimi pa na zunanji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Okapi ::

Ampak kaplja pa tudi poleti od zunanjih enot, ne od notranjih.

O.

bond007 ::

To pa zato, ker je ponavadi speljan kondenz iz notranje enote ven...

Okapi ::

Ja, saj. Hotel sem povedati, da še nisem videl klime, ki bi imela od notranje enote speljan kondenz "interno". Je pa tudi res, da nisem bil prav zelo pozoren na to:)

O.

Anney ::

Jaz bi enoto namestil v dnevno sobo, številka 4, saj se tam največ zadržuješ in tam potrebuješ skromnih 25C, ko odpreš vrata ti bo shladilo cel prostor, ne takoj ampak ko klima laufa, počasi hladi ves zrak, naj te ne skrbi govorim iz izkušenj podobna kvadratura. Glede notranje pa je tako da ti mora izvajalec montaže, narediti naklon za kondenz in ga tudi sprobajo, preden zaklučijo, cev pa je napeljana k zunanji enoti po kanalu v katerem so cevi za plin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

energetik ::

Okapi je izjavil:

Ja, saj. Hotel sem povedati, da še nisem videl klime, ki bi imela od notranje enote speljan kondenz "interno". Je pa tudi res, da nisem bil prav zelo pozoren na to:)

O.
Pri nas imamo cev iz notranje enote, ki je v mansardi, speljan skozi steno v žleb. Lahko jo pa napeljš kamor hočeš, lahko tudi v kopalnico ali pa v vedro, če hočeš. Sicer pa je tako kot je napisal bond007, poleti teče samo iz notranje, pozimi samo iz zunanje, logično.

Ninja333 ::

Kaj menite o napeljavi cevi v steni?

So lahko kakšne slabosti le tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ninja333 ()

Anney ::

Če se ti ljubi štemati, lahko, sej cev kot sama nebo počila, problemi lahko nastanejo samo na spojih in če bi napravo premeščal kam drugam.

cekr ::

Še moja vprašanja;

Hladil/grel bi nekaj prostorov s kapaciteto cca. 80m2/190m3.

Nekaj variant:

    - 1x zunanja enota(6kW) + 1x notranja enota (od 1300€)
    - 1x zunanja enota(6kW) + 2x notranja enota (od 1600€)
    - 2x (zunanja enota(6kW) + notranja enota) (2x od 900€)




Vidim, da je običajno pri nižjih močeh tudi boljši izkoristek.
Kaj bi bilo najbolj primerno?

Če bi se odločil za zadnjo varianto, bi lahko nabavil vsako posebaj, da bi videl kako se obnese.
Cenovno bi bil pa tudi približno na istem, kot če kupim eno močnejšo zadevo.

Pri ponudnikih tudi vidim, da imajo nekateri pripisano, da je kakšna klima s toplotno črpalko.
A niso vse klime tako narejene?

Je bolje, da pustim profesionalcem, da uredijo montažo, ali se eventualno tudi sam spravim v poseg?


Vse sprašujem predvsem zato, ker sem moral pri hiši še iz skoraj vsake stvari doktorirati, da je bilo vse OK.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

energetik ::

Vsaka klima _je_ toplotna črpalka po definiciji.

Če te 2 enoti prideta približno isto kot 1zun+2notr., bi jaz nabavil 2 ločeni. Baje je slabši izkoristek, če pri varianti 1zun+2notr. dela samo 1 notranja.

Ninja333 ::

Zdravo.

Rabil bi še eno pomoč/najboljšo rešitev.

Imam dve navpični steni, recimo jim A in B, ki sta pod kotom 90' in B stena je desno od A. Notranja enota bo visela na steni A, oddaljena od stene B cca 10-20cm. Zamislil sem si, da bi cevi iz notranje enote direktno napeljal v desno steno(knauf).

Problem nastane, ker ima notranja enota po defaultu cevi iz desne proti levi, če gledamo iz sprednje strani. Sepravi grejo cevi kontra od stene B. Vem, da lahko cevi poljubno obračaš, samo mi to ne ustreza, ker potem bi spoji prišli v steni, kar mi ni sprejemljivo.

Zanima me ali obstaja način, da bi cevi, ki jih bomo priklopili na notranjo enoto ukrivil za 180' v najmanjšem možnem razponu(beri skrite v notranjo enoto).

Kaj predlagate???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ninja333 ()

Borut5 ::

LP!
Par dni nazaj sem zamenjal panasonicovo klimo navadno z daikin razlika je sicer nenormalna
v prid daikinu je bil panasonik pravi traktor celo slišalo se je ob vklopu kompresorja pretakanje
plina v notranji enoti.
Daikin je tiha klima, zunanja enota je neslišna.
Sedaj pa- zakaj se servisi tako otepajo dezinfekcije notranjih enot?
Saj sem enkrat naročil pri panasonicu na začetku sezone,
da mi jo pride uredit. Saj je ob samem delovanju ventilatorja smrdelo ko vrag.
kadar pa je hladila , je bil zrak svež tako, da sem že proti koncu uporabljal samo auto mode ventilatorja.Ko se je klima vzela dol je bilo videt na izmenjevalniku vse polno plesni.

Sedaj sem vprašal kako je z tem pri daikinu in češ se sam čisti.
Res ima to funkcijo vendar je to samo program po katerem se notranja enota posuši ,saj tudi v navodilih piše da je potrebno vsako leto
opravit dezinfekcijo izmenjevalnika toplote saj se zaredijo večinoma plesni in glivice in postane klima
pravo leglo bakterij in zelo nevarna za zdravje če ni vzdrževana na higieni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Borut5 ()

energetik ::

Borut5 je izjavil:

Sedaj sem vprašal kako je z tem pri daikinu in češ se sam čisti.
Res ima to funkcijo vendar je to samo program po katerem se notranja enota posuši ,saj tudi v navodilih piše da je potrebno vsako leto
opravit dezinfekcijo izmenjevalnika toplote saj se zaredijo večinoma plesni in glivice in postane klima
pravo leglo bakterij in zelo nevarna za zdravje če ni vzdrževana na higieni.
Ja pa a ni to že logično, da klime ne izklopi z OFF gumbom, ampak povišaš temperaturo, da vsaj 15min dela samo ventilator? Pa jaz to delam že odkar imam klime. Logično da če tega ne delaš ostanejo robra v notranji enoti mokra in potem se tam zaredi nesnaga. Če jo pa vsakič posušiš, pa ni niti sledu o smradu. Prav tako v avtu - 10min preden pridem domov, izklopim klimo in pustim samo ventilator. Tako nikoli ne smrdi. Če ne posušim klime, naslednjič že smrdi.

Borut5 ::

Samo sušnje ti ne razkuži klime,a misliš da čez 2 leti je vse ok znotraj toplotnega izmenjevalnika?

Pyr0Beast ::

Glede kapljanja - iz notranje enote se lahko napelje odvod kondenza v zunanjo - temu služi tudi tisti pokrovček, na dnu ima utor po katerem se sceja voda
Kaj veliko koristno pa ni.
Ekstra prah + vlaga in 'rjavenje' celo leto namesto samo par mesecev pozimi - do not want


Sam sem izoliral tiste cevi s lepljivo peno. Pozna verjetno se malenkost, nekih bajnih prihrankov pa tu ni. Je znotraj klime še več takih neizoliranih cevi + vse skupaj se greje preko ohišja na katerem je pritrjeno.

Glede čiščenja klime - filtri 1x mesečno, rebra 1x mesečno
Pogostoma samo zalijem z detergentom in vročo vodo pa je za nekaj časa

Klima pa smrdi lahko:
1. pobere smrad iz prostora
2. smrdi sama od sebe

Če zadeva stalno lavfa ne bo smrdela.

Ventilator na klimi ni neka baš uporabna stvar. Mogoče ko je nova, potem se pa konča.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Borut5 ::

klima začne smrdeti ko se v njej čez nekaj časa zaredijo plesni in bakterije
kar pa samo spiranje z cetekom ali kaj podobnega ne pomaga........najbolj sem videl da pomaga dozdaj
doma parni čistilec.

GregiB ::

Pozdravljeni,

Z gospo sva popolna laika, a ne toliko, da nama ne bi bilo neznosno vroce. Isceva klimo.... Rada bi nabavila hladilno-grelno, za 45m2, za max 1100€ z montazo vred. Ima kdo kaksno pametno idejo? Do sedaj sva si jih ogledovala le v Harvey Normanu, ponujajo klime v paketu z montazo. Nekako se ogrevava (oz. hladiva) za Mitsubishi... Torej, predlogi dobrodosli..
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Borut5 ::

GregiB je izjavil:

Pozdravljeni,

Z gospo sva popolna laika, a ne toliko, da nama ne bi bilo neznosno vroce. Isceva klimo.... Rada bi nabavila hladilno-grelno, za 45m2, za max 1100€ z montazo vred. Ima kdo kaksno pametno idejo? Do sedaj sva si jih ogledovala le v Harvey Normanu, ponujajo klime v paketu z montazo. Nekako se ogrevava (oz. hladiva) za Mitsubishi... Torej, predlogi dobrodosli..



Najbolje kupit klime pri vgrajevalcih direktno.
Se malo pogajat ne kar letet v velike trgovine pa jim vržit denar tja...
za 1100€ vam bojo zmontirali že zelo prestižno klimo npr. Daikin ipd. Mitsubishi je tud ok vendar malo poklicat okoli za cene.

barakus ::

Če so finance z Mitsubishi vsekakor ne bosta zgrešila, predvsem so razlike kako dobro pozimi grejejo, Mitsubishi naj bi se zelo dobro obnesel. Če bi še enrkat kupoval, bi vzel Mitsubishi.

satfinder ::

Ko se ze ravno zgoraj, omenja Daikin:
gre za zdruzena proizvajalca klim
Daikin & Gree:
http://www.gree.hr/gree-daikin

[SI] Gree klime
http://www.klimatiziran.si/gree_klimats...
Korak do konca in Naprej :).

energetik ::

Borut5 je izjavil:

Samo sušnje ti ne razkuži klime,a misliš da čez 2 leti je vse ok znotraj toplotnega izmenjevalnika?
Če jo po vsaki uporabi posušiš, se nima kaj zarediti v njej. Med delovanjem imajo rebra par stopinj nad nulo ali celo pod nulo, in se nima kaj zaredit. Če pa pustiš mokra rebra par dni na 30°C, se bodo pa začele dogajat zanimive stvari, ja.

cekr ::

barakus je izjavil:

Če so finance z Mitsubishi vsekakor ne bosta zgrešila, predvsem so razlike kako dobro pozimi grejejo, Mitsubishi naj bi se zelo dobro obnesel. Če bi še enrkat kupoval, bi vzel Mitsubishi.



Se pravi, se splača vzeti to firmo.
Malo sem si označil: Mitsubishi, Toshiba, Hitachi.
Od teh Japoncev bi moral biti dober izbor.
Toshiba bi naj imela sploh najbolje razvit inverter.
Sem se odločil, da bom kupil nekaj v rangu moči 6/6 kW.
Kar naj bi zneslo od 1500€ naprej.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Borut5 ::

energetik je izjavil:

Borut5 je izjavil:

Samo sušnje ti ne razkuži klime,a misliš da čez 2 leti je vse ok znotraj toplotnega izmenjevalnika?
Če jo po vsaki uporabi posušiš, se nima kaj zarediti v njej. Med delovanjem imajo rebra par stopinj nad nulo ali celo pod nulo, in se nima kaj zaredit. Če pa pustiš mokra rebra par dni na 30°C, se bodo pa začele dogajat zanimive stvari, ja.


Torej če klimo redno daš na funkcijo samo ventilator za ene 20 minut
se da izognit tem zadevam trajno?

barakus je izjavil:

Če so finance z Mitsubishi vsekakor ne bosta zgrešila, predvsem so razlike kako dobro pozimi grejejo, Mitsubishi naj bi se zelo dobro obnesel. Če bi še enrkat kupoval, bi vzel Mitsubishi.


A ni pod lediščem ogromna poraba elektrike pri ogrevanju z klimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Borut5 ()

Borut5 ::

satfinder je izjavil:

Ko se ze ravno zgoraj, omenja Daikin:
gre za zdruzena proizvajalca klim
Daikin & Gree:
http://www.gree.hr/gree-daikin

[SI] Gree klime
http://www.klimatiziran.si/gree_klimats...


made in japan ni hibrid iz hrvaške

energetik ::

Borut5 je izjavil:

Torej če klimo redno daš na funkcijo samo ventilator za ene 20 minut
se da izognit tem zadevam trajno?
Jaz tako počnem doma in v avtu in mi _nikoli_ ne smrdi klima. Malo večji problem je v avtu v hudi vročini, ker se moraš 10-15min pred domom vozit brez klime. Sem pa 1x pozabil in sem direktno ugasnil klimo in avto. Ko sem čez par dni prižgal ventilator, je konkretno zamrdelo iz ventilacije.
««
34 / 120
»»