» »

Katera klima

Katera klima

««
22 / 120
»»

Okapi ::

A lahko tako zavajajo stranke, najprej en račun, nato pa še dodaten!
To je taktika vseh obrtnikov od pamtiveka. Pač poskušajo še kaj zaračunati - če stranka plača ,super, če ne plača, jebiga, poskusit je treba, gremo dalje.;)

O.

spooty ::

Saj se še niso uklonili!
Gre za izsiljevanje, saj se mi ne zdi normalno, da zahtevaš dodatno plačilo za nekaj kar nisem naročil po prvem dogovoru?! Šlo je za reklamacijo! Pa itak so prišli gledat, kje bo klima stala noter in zunaj, nov blok že cevi v stenah, pa da je vmes 10m! In da noben ne zine o dodatnem plačilu pri 1 servisu !!! Grrrr

Pyr0Beast ::

Reklamacija itak.

Nam so hoteli računati 500EUR za montažo raztezne posode za centralno. Oderuhi, jebiga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

spooty ::

500EUR to je rop, za kolko pa ste se na koncu pogodili?

Pyr0Beast ::

So dali kao 100EUR 'dobropisa' - 400EUR, zadeva pa še danes stoji 'v zraku'. Plačano nič, težijo tudi ne. BMK
(Cena vgrajenega materiala je pod 50EUR - najcenejše kar se da. Loti so za en drek)
Zraven so poplavili še celo kotlovnico, ker je bilo tako težko nastaviti en škaf.

Nekaj podobnega je z bosanskimi šalabajzerji ko so beton vlivali. Naslednji dan so že prišli po lesene pregrade, pa se zadeva še dobro posušila ni, dobro da jih ni noben spustil notri.
Nato so betonirali preklado in jim je zmanjkalo betona. Ne me jebat. Ne moreš namešati malce več betona, 20kg žakelj je 10EUR. Pa so prišli še tretjič, tokrat jim je celo ostalo nekaj betona -
in so šli zalivati še neke luknje v tleh z ekspanzijskim betonom, se je vse napihnilo in izbočilo - bravo.

No. Ko so se zadeve dokončno posušile po parih dneh pride od šefeta mulc z bemflom in začne težit za keš. Nobenega računa, nič. Da mu damo 200EUR. Marš domov.

Od takrat dalje - vse samo po predračunu, več dela a nekajkrat manj zaj* s takimi norci.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

spooty ::

Take je res treba nagnat. S takimi "majstri" se lahko tako zajebeš, da še v bajti pol živet ne moreš.
Ne vem kako lahko ti s tem živijo, ko pa vidijo da folk pizdi.
Ne gre mi v glavo kako lahko nekdo da račun za vse, pol pa ima težave z montažo, zaradi svoje malomarnosti, pol pa zahteva dodatno plačilo?!
Plačal sem klimo + montažo, in more, da mi dela, kako pa ni moja stvar! In pol še tiho ko pridejo popravljat, da bodo dali dodatni račun ... nagnat vse!

Tak kot si napisal, šparajo kje se da, za probleme pa nikol niso krivi, vedno nekdo drug, mi pa naj plačamo!
Zgleda, da je vse manj dobrih majstrov, pa skušajo s fintami, " stane tolko" zagrabiš, pol pa dodatni računi, ko vejo na začetku da nebo prišel skoz, ker drugače neboš vzel!

Pyr0Beast ::

Hehe. Ma tako je, da bo veliko folka to požrlo ali pa sploh vedeli ne bodo. Špara se da se služi :)
Aja - sedaj je še problem s centralno, ker niso vgradili odzračevanja - peč polna zraka zagotovo ni nekaj dobrega.

Hehe. Enkrat smo pa rabili očisti žleb. So nam znanci 'pripeljali' enega bošnjaka -privat firma-, da bo to naredil. V kake 2h urah smo skupaj očistila okoli 100 metrov žlebu in z zemljo listjem in ostalim drobirjem nafilala ta večjo vrečo za smeti. Zraven je še popravil par strešnikov in preveril odtoke ter rekel da se bi moralo te stvari čisti večkrat - drugače žleb začne rjaveti ko se v njem zadržuje voda, kar je res. Zahteval pa je bornih 20EUR. Smo mu dali kar 50, nekaj pijače in pregrizkov in to je bilo to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

schurda ::

@ spooty:
Napiši še, katera firma je to, da ji narediš malo "reklame"!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

SSSSonja ::

Pozdravljeni!
Jaz bi mela se eno vprašanje, ker tu dobim se najvec informacij. V novem stanovanju, novogradnji, so predvideli priklop za klimo v dnevnem prostoru, kjer je tudi napeljava, za priklop notranje enote, zunanje enote pa so za vsa stanovanja(razen 4. nadstropja na strehi) predvidene v garaži. Midva sva tretje nadstropje, tako da racunava da je priblizno 15 m visinske razlike, verjetno okoli 20 m kablov vsega skup (kabli so napeljani).
Klimo bi rada mela za dogrevanje in hlajenje, stanovanje je 75m2 dnevni prostor 35m2.

Se sploh splaca montirat klimo na tako visinsko razliko/razdaljo, ali bo izkoristek preslab?
Kolko mocna mora bit potem klima, oz. kompresor?

razmisljava da bi dala kr na balkon zunanjo enoto pa cau, ceprav so se kao grdemu izgledu bloka z zunanjimi enotami na balkonih hotli izognit s tem. ;|
hvala za komentarje!
LP
Sonja

Isht ::

Zanima me mnenje o klimah HITACHI Summit FH6 FLAT.
O klimah nimam pojma, imam pa možnost dobiti kompenzacijo približno v vrednosti nizkocenovne klime.

Klima, ki jo gledam, je tale:
Hitachi Summit FH6 FLAT; RAC 25YH6/RAS 25FH6; COP 3,86; EER 3,57; Qh kW 2,5; Qg kW 3,4; cena: 670 EUR...

Skupna površina stanovanja 76 m2, mansarda s stropom 'v špico' (najvišja točka prostora je 4,5m, najnižja višina pa je 1m ob zunanji steni). Prostor, v katerem bi bila klima, je velik cca 30m2. Primarni namen klime bo hlajenje poleti, gretje pa predvsem v prehodnih obdobjih spomladi in jeseni.

kipling ::

Ali lahko kdo pove kako se pri Mitsubishijevi klimi MSZ-FD25VA v praksi obnesejo plasma filter, i-see sensor in mold fighter funkcije? A je zrak res boljši s plazma filtrom napram klimi ki nima tega filtra? Nekako oklevam med tem modelom in MSZ-GE25VA modelom, ki je 200€ cenejsi in je prakticno enak samo brez teh funkcij.

Pa še eno prošnja, če lahko priporočite kakšno firmo, ki montira in prodaja mitsubishi klime in da ste bili zadovoljni z delom monterjev, odnosom ipd. (če je problem zaradi reklamiranja lahko tudi na zs)

Pyr0Beast ::

plazma filter sežiga prah -> zrak je slabše kvalitete
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

leil ::

Z majstri sem zmenjen za montažo omenjene klime. Za vse skupaj bom dal 1000 Evrov. Majstre ti
lahko priporočim v sredo, če/ko bom zadovoljen.

Brias ::

Ta ki je meni zmontiral klimo februarja ima to klimo MSZ-FD 25VA za gotovinsko ceno 1033 EUR. Meni je zmontiral MSZ-GE 25VA za 854 EUR, porabil je vec kot 6-7 metrov parapet, bakreni kabli so imeli konkretno izolacijo, parapete mi je napeljal tudi na balkonu, do zadnjega milimetra odtoka vode, prebil mi je steno ob oknu, in v ceno je vseto tudi spelejevanje kondenza od notranje enote k zunanji...

+ SLO garancija

Pyr0Beast ::

Kanali so poceni. Izolacija je tudi.
Speljevanje kondenza na zunanjo enoto je pa nekaj čisto normalnega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bond007 ::

Izolacija pride skupaj z bakrenimi kabli - 7m je tam okoli 50€, če greš sam kupit v Merkur recimo. Ker pa monter lahko kupi cel kolut, ga pride še ceneje - tam 35€ 7m (3/8 in 1/4): http://www.etis.si/Izdelki/Hladilna+in+...

Pyr0Beast ::

Odvisno od tega, kakšne cevi kupuješ. Lahko brez, lahko pa z izolacijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

kipling ::

@leil
No sporoči potem, ko ti zmontirajo. Katero klimo pa si nabavil, MSZ-FD25VA?

@Brias
A lahko poveš kje si nabavil to klimo? MSZ-GE 25VA skupaj z montazo za 854€ se mi zdi pa kar ugodno. Jaz sem najugodnjeso ceno za to klimo našel pri Klimaa za 910€.

Glihkar opazil, da so pri Klima Frenk imeli akcijo omenjene klime z montažo za 816€ ;((

Brias ::

kipling je izjavil:

@leil
No sporoči potem, ko ti zmontirajo. Katero klimo pa si nabavil, MSZ-FD25VA?

@Brias
A lahko poveš kje si nabavil to klimo? MSZ-GE 25VA skupaj z montazo za 854€ se mi zdi pa kar ugodno. Jaz sem najugodnjeso ceno za to klimo našel pri Klimaa za 910€.

Glihkar opazil, da so pri Klima Frenk imeli akcijo omenjene klime z montažo za 816€ ;((



frank ima ja....




816 + DDV :) ... ( 885 EUR )


+ pazi 3 metre je vracunano v ceni,... te ki majo nerealno mero kablovja v montazi ponavadi racunajo dodtatni meter materiala 20 eur... pozanimaj se... jaz sem januarja poslal cca 7-8 povrprasevanj za to mojo klimo, par mi je reklo da 3M mora zadostovati, pa da ce ne, je dodatni meter z parapetami cca 20 eur...

Cool Line sevnica mi je zmontiral... ko se bos pozanimal po mailu, telefonu, reci da se ti je nekdo pohvalil da on da na gotovino 10% popust na celoten predracun, in z velikim veseljem ti ga bo dal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

beta1 ::

Pozdravljeni

Imam vprašanje!

Ali je potrebno klimo servisirati, čeprav nič ne smrdi iz nje?

Imam Panasonicovo klimo RE12HKE, staro 3-4leta. Prvo leto je bila uradno servisirana (dizenficirana). Drugo leto in tretje leto ter danes sem sam dizenficiral plastične filtre z vodo in alkoholom. Klima je tudi zelo dosti ogrevala. Zdaj sem pa po pol leta prvič dal na COOL in niti ob zagonu ne smrdi, hladi pa tak hudo da zmrzneš zraven.

Bom prišparal par EUR za to sezono?

Hvala za odgovor! LP

Pyr0Beast ::

Klimo se puca vsako sezono.

Spucaj z alkoholom in je zadeva rešena.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

beta1 ::

OK! Filtre sem že. Kaj pa med aluminjastimi rebri? Se tam tudi mora oz. kako se?

Pyr0Beast ::

Itak. Spucaj z alkoholom in vročo vodo. Nekateri razkužujejo z razrečeno varikino (čeprav zadeva potem smrdi). Samo poglej prvo, da ti ni odtok kondenza zablokiran, če ne ti bo povsod teklo.

Pa izklopi varovalko za klimo prej.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

beta1 je izjavil:

OK! Filtre sem že. Kaj pa med aluminjastimi rebri? Se tam tudi mora oz. kako se?
Dosti pomaga, če pred vsakim izklopom hlajenja povišaš temp., da teče samo ventilator nekih 20-30min. Da se kondenz posuši in se ne zaredijo živalce...
Na tak način dezinfekcija praktično ni potrebna, samo posesaš prah. Je pa treba bit dosleden, in vsakič takole sušiti.
Pri ogrevanju ni kondenza v notranji enoti, zato ni problemov, lahko direktno ugasneš.

leil ::

Nabavil sem MSZ-FD25VA. Mislim, da jo je izpod jurja z montažo težko najti.

KoMit ::

Meni so sedaj montirali klimo. Plačilo imam po izvedeni montaži. Račun sem že prejel. Moti me to, da nimam nobene garancijske izjave. Kar imam od izvajalca je informativna ponudba na mailu (kjer je naveden tudi garancijski rok), navodila za uporabo, dobavnica in račun. Predvidevam, da bi mi moral izvajalec dostaviti tudi garancijsko izjavo. Drži?

Brias ::

KoMit je izjavil:

Meni so sedaj montirali klimo. Plačilo imam po izvedeni montaži. Račun sem že prejel. Moti me to, da nimam nobene garancijske izjave. Kar imam od izvajalca je informativna ponudba na mailu (kjer je naveden tudi garancijski rok), navodila za uporabo, dobavnica in račun. Predvidevam, da bi mi moral izvajalec dostaviti tudi garancijsko izjavo. Drži?



garancija na lepe oci :)

rabis papir od uvoznika... ce ne... se ti lahko veliko stvari zakomplicira... prevec...

Leks ::

Hoy

da izkoristim to temo. Nabavljamo 2 klima napravi, kateri morata podpirati tudi funkcijo gretja oz dogrevanja v prehodnem času. Prva bo hladila/grela cca 35m2, druga zgolj 16m2. Prosim za info katera je najprimernejša, katera ima najdaljšo garancijo in je najlažja za vzdrževanje, željena cena z montažo vred je pod tisočaka za komad.

Tnx

schurda ::

Za tako kvadraturo in za tisočaka imaš kar želiš. 2kw hlajenja in 3kw gretja ti bo še preveč.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Spajky ::

Prva naj bo 3,5kW toplotne vrednosti, druga je lahko manjša (cenejša) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Leks ::

Ok, moči imamo, sedaj pa še glede blagovne znamke in modela? Mitsubishi, Panasonic,...?

lopov ::

V kakšen cenovni rang spada klima za hlajenje 65m2 prostora? Gre za mandardo montažne hiše, poleg sta še 2 sobi za kateri hlajenje ni potrebno. Planiram za naslednje leto ko se bo menjala kritina in dodala strešna izolacija :)

1309976 ::

Pozdravljeni,

glede na to da se bliža poletje, se odločam za nabavo klimatske naprave. Naprava bi hladila stanovanje kvadrature 56m2, pri čemer ima kuhinjsko-bivalni prostor nekje 28m2 (max), potem je tu še hodnik in dve sobi (spalnica in otroška soba). Bivalni prostor ima izhod na balkon, zato se nekako ponuja kot najprimernejša lokacija za vgradnjo klime (s prebojem stene - širina stene je cca 35 cm - ob robu).

V stanovanju živita dva mala otroka (1,5 in 3 leta) zato bi bila temu primerna tudi izbra klime in vgradnja.

Ker nimam nikakršnih izkušenj na tem področju, bi prosil za nasvet glede izbire znamke (kot vedno se išče najboljše možno razmerje med ceno in kvaliteto) oziroma modela klime in predvsem kam (kako) jo postaviti, da bo učinkovito hladila, pa ne bo škodljivih posledic za zdravje otrok (v bivalnem prostoru se seveda čez dan preživi največ časa, poleg spalnice ponoči :)).

Če pozna kdo dobrega oziroma bolje rečeno predvsem fer (da ve kaj počne - delo opravi korektno, ter si ne računa premoženja za storitve) monterja na celjskem področju bi bil hvaležen za kak napotek.

Za vse koristne napotke se zahvaljujem.

LP

1309976 ::

Ima kdo izkušnje z Samsungovo klimo, Mont blanc serije?

npr. nekaj takšnega
http://www.mimovrste.com/artikel/364004...

1309976 ::

v ožjem izboru sem nekako med:

http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...
( v H.N. z montažo vred cca 750 eur)

ter

http://www.nakupovanje.net/sharp-basic-...
( v H.N. z montažo vred cca 880 eur oz 830 za 9ko)

imam pa par vprašanj:
1.kako se obnese funkcija ioniziranja zraka?
2.kako je s pihanjem klime proti tlom - je moteče in predvsem ali ima negativen vpliv na zdravje otrok?

Sharp naj bi imel tule tako naštimano da klima piha proti stropu, medtem ko panasonicova tale tega nima. Ima pa panasonic prednost v 100 eur nižji ceni in v izgledu - notranja enota je že na prvi pogled bistveno manj robustna (manjša:)).

LP

p.s.
Ve kdo za boljšo ponudbo navedenih klim z montažo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Pyr0Beast ::

Ionizacija je glupost
Pihanje proti tlom - vsaka klima ima nastavljivo smer pihanja zraka

Jaz sem dal 300€ za navadno klimo, brez inverterja in dela čisto ok.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brias ::

klima za 300 eur + no inverter = tole he he he

shotalick ::

Fantje pozdravljeni.

Zanima me sledeče. Živim v 30m2 veliki garsonjeri, 5 nadstropje, se pravi tik pod podstrešjem. V poletnih mesecih, zna biti vroče (29 stopinj, tut do 30 pride), še posebej, ko je prižgan PC, LCD TV, LCD od PC, hladilnik, itd. S punco razmišljava o nakupu tako imenovanega ˝ventilatorskega hladilca zraka˝ --> trenutno nisva tolk pr dnarju, da bi si lahko privoščila klimo (študenta). No sam sem prebral nekaj komentarjev glede omenjene naprave. Nekateri uporabniki so zadovoljni, drugi ne. Zanima me, če je kdo od tukajšnih uporabnikov probal, videl oz. ve kaj več o tej zadevi. Če bo zadeva saj malenkostno pomagala, smo pripravljena s punco odšteti 40€.

Zadeva o kateri govorim --> http://www.aperio.si/oddelki/mojDom/izd...

hvala

lp

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Pomoje tole ni ok, nisem pa sprobal. Verjetno teh 80W za ventilator samo še dodatno ogreva sobo, povečuje pa se tudi vlažnost zraka (kar ni ok, ker potem si ves moker in lepljiv...). Sicer pa tudi vidiš, da večino mnenj ni pozitivnih. Če je denar problem, potem v skrajnem primeru rabljeno prenosno klimo za tam 100€. Sicer je več kot 40€, ampak vsaj denar ni vstran vržen. Še bolje bi bilo vzeti navadno klimo in se stegniti tam do 300-400€ - veliko čez proračun, vendar moraš računati, da se lahko s klimo ogrevaš in zelo verjetno ogrevaš ceneje od tvojega sedanjega ogrevanja = prihranek (EV je + , da se izrazim po pokeraško, boš mogoče bolj razumel :D)

Pyr0Beast ::

klima za 300 eur + no inverter = tole he he he

Hm ?

Zadeva žere 1.2kW in mi segreje sobo v roku pol ure na 30°C.

Poraba pri gretju je bornih 6kWh na dan pri odprtem oknu in zafrkanciji z gretjem celotne hiše.
Če grejem samo sobo pa 3,6kWh in še manj pri gretju na 25°C.
Prihranek cirka 60 centov+ na dan napram radiatorju.

Nekateri uporabniki so zadovoljni

KDO ?

Če bo zadeva saj malenkostno pomagala, smo pripravljena s punco odšteti 40€.

Ne bo. Je neumnost in metanje keša skozi okno.
Zrihtaj si pravo klimo - je najceneje.

Cena klime - 300EUR

Cena vseh predhodnih neumnosti
Radiator - 70EUR
Infra peč - 70EUR
Sobni ventilator - 20EUR
Ventilator za 'hlajenje' - 30EUR (neuporaben, ker se zasmradi)
Prenosna klima - 200EUR (ropota brezveze, hladi pa _nič_)

2x se je klima brezveze preplačala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

shotalick ::

bond007 je izjavil:

Pomoje tole ni ok, nisem pa sprobal. Verjetno teh 80W za ventilator samo še dodatno ogreva sobo, povečuje pa se tudi vlažnost zraka (kar ni ok, ker potem si ves moker in lepljiv...). Sicer pa tudi vidiš, da večino mnenj ni pozitivnih. Če je denar problem, potem v skrajnem primeru rabljeno prenosno klimo za tam 100€. Sicer je več kot 40€, ampak vsaj denar ni vstran vržen. Še bolje bi bilo vzeti navadno klimo in se stegniti tam do 300-400€ - veliko čez proračun, vendar moraš računati, da se lahko s klimo ogrevaš in zelo verjetno ogrevaš ceneje od tvojega sedanjega ogrevanja = prihranek (EV je + , da se izrazim po pokeraško, boš mogoče bolj razumel :D)


hehe..dobro razumem. Po pokeraško pa sploh :). EV = + :). Smešno, kajti sam igram poker, kot da bi vedel :). Ja no, tudi v tej smeri sem razmišjal, glede arbljene prenosne klime. Vidim, da nekateri uporabniki niso zadovoljni z prenosnimi klimami oz. nimajo glih dobrih komentrjev o njih. Pri kolegu zadeva kr dobro funkcionera (prenosna klima). Ja $$$ je problem, treba racionalno naredit zadevo, pa čim bolj čez pridt. Sej bomo šli še kej prek študenta u akcijo. Pa ribe na pokr iskat pa bo --> sm kaj k ni američanov :). mal OFF topic SRY

hvala fantje za pomoč, še zmeraj pa so dobrodošli komentarji na moj zgornji post.

lp

Pyr0Beast ::

Moje izkušnje s prenosno klimo so samo slabe. Zadeva pač ne zmore ohladiti enega prostora pod 25°C v poletni vročini (mansarda)
Niti ga ne more ogreti, ker piha dokaj mrzel zrak.
Stalno je treba odlivati kondenz, kar je sitno.
Na tleh je samo v napoto.
Žre pa enako štroma kakor navadna klima. Ne vem kje bi bil potem plus? Prenosljivost ? Niti ne, če upoštevaš, da ob vročini pač rabiš meti klimo prižgano.
Poleg tega tista cev odaja konkretno vročino, in če ni dobro zatesnjeno, taka vročina sipa nazaj v prostor.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

@shotalick, če le imaš možnost se stegni za navadno split klimo. Lohk je tudi tista iz Špara.
Tisti ventilator = 0 hlajenja. Prenosna klima ob dobri izvedbi izpuha in izolaciji izpušne cevi sicer deluje, ampak ima švoh izkoristek. Torej stegni se za tistih 300-400€ za split klimo iz Bauhausa/Špara z montažo. Boš vsekakor zadovoljen. Za 30m^2 bo verjetn dosti 2,5kW, če dobiš ugodno pa vzami 3,5kW.

il ::

Točno tako kot je rekel Energetik. Če si malo bolj spreten, vzemi varianto s hitro spojko, daj jo zmontiraš sam, pa prihraniš še pri montaži. Lani so bile v Bauh... < 200 EUR. Sedaj se bodo najbrž kmalu začele akcije v vseh trgovinah.

Pyr0Beast ::

No. Merkur je že zvišal ceno za dobrih 20€;

http://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlaje...

Neke hitre spojke ne lavfajo. Zadevo moraš še vedno zvakuumirati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Kukr vem, je plin v zunanji enoti in vseh ceveh do spojk. Tisti zrak v notranji enoti naj ne bi kaj dosti vplival na delovanje, zato mislim da samo uštekaš spojke in zakurblaš.

Pyr0Beast ::

Kisik in vlaga reagirata z oljem in hladivom - nastane kisla mešanica ki ti uničuje kompresor, ubija izkoristek in paca interne filtre.

Imaš 4m cevi ki jih je treba zvakumirati, to je 8 metrov. Notranja enota ima pri meni še ene 20 metrov cevi.

Pri gretju je temperatura okoli 50°C. Ne ravno nedolžno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bond007 ::

Niso te cevi že prej zvakumirane v primeru hitrih spojk? Pride ob priklopu zrak zraven?

energetik ::

Seveda so zvakumirane, nisem pa prepričan glede notranje enote. Možno, da je zvakumirana tudi ta. Sem pa prebral, da naj bi bila zaloga hladiva za ene par priklopov/odklopov, če jo premikaš na drugo lokacijo.

barakus ::

Kakšen pa je izkoristek pri teh poceni klimah za ~350eur?
««
22 / 120
»»