» »

Katera klima

Katera klima

««
23 / 120
»»

Pyr0Beast ::

A klasa. COP okoli 3.5
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bond007 ::

Pyro: ti maš tole iz Merkurja? Zgleda solidna cena z montažo vred. Do koliko minusa pa je dekalarirano gretje? Ima timer za vklop/izklop? Je glasna?

shotalick ::

hja bomo mal pogledala s punco pa se odločila. Vem da letos bo potreba po njej. Lani sem mislu, da bom zdahnu. Treba pogledat, pa najdt eno pocen varianto.

ty guys ;)

energetik ::

barakus je izjavil:

Kakšen pa je izkoristek pri teh poceni klimah za ~350eur?

Finta je, da če uporabljaš klimo le tista 2 meseca poleti, ne prineseš večje cene boljše/dražje nazaj 10 let. Druga stvar je, če se klima uporablja celo leto in za gretje, tam je izkoristek pomembnejši.
Za pokriti tistih par vročinskih valov poleti pa cenovno zmaga klima iz Špara, vključno s porabo.

Pyr0Beast ::

bond007 je izjavil:

Pyro: ti maš tole iz Merkurja? Zgleda solidna cena z montažo vred. Do koliko minusa pa je dekalarirano gretje? Ima timer za vklop/izklop? Je glasna?

Ja
Solidna - je nekak. Zunanji del je kul, notranji pa sicer kar precej stolčen, to se sicer da popravit s nekaj minutami časa, kartico in mirno roko.
Gretje je do -7, sicer pa že okoli 10°C namesto 4kW zmeče ven le še kake 2, tako da ne moreš pričakovati čudežev.
Timer za vklop/izklop svoje vrste ma, samo je neuporaben.

Glasna pa ni toliko kolikor je neumna. Zunanji del se komaj kaj sliši pa je 2 metra stran (razen vibracij ki se po ceveh prenašajo). Notranji del je pa hecn - zadeva navija ventilator kakor ji paše, včasih piha še preden so se rebra segrela, včasih pravilno, ko so se segrela.
Danes mi je zadeva sobo segrela na 37°C ob nastavljenih 30. Natančnost itak :)
Za spat pa ni, ker se spomne do kraja navijati ventilator in klika s tistimi releji notri na polno :)
V defrost gre tudi tko sporadično ali pa na nekaj ur delovanja. Ima premalo senzorjev IMO.

Bo treba lasten FW napisat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

destiny ::

Khm, rajš dam še enkrat več za klimo, ki dela tko kot jest pričakujem, kot pa da mi vse živce požre s takim "solidnim" delovanjem. Sicer je pa vse odvisno od praga tolerance in pa globine žepa :)

Pyr0Beast ::

Samo ne pričakuj da so ostale kaj drugačne. :)

Kar sem naredil je - podaljšal temperaturni senzor. Sedaj se je zadeva umirila.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NOVINEC5 ::

Rabim klimo za 2 sobi cca 45 m2. Stanovanje (blok) torej rabim samo za 2-3 mesece. Ker je to začasno bivališče, rabim klimo za obdobje nekaj let (v garanciji za 2 leti). Kakšno klimo - model in kje kupiti (vključena montaža). Mimogrede kaj je z zdravstvenimi težavami, da ne bom stalno prehlajen.

energetik ::

NOVINEC5 je izjavil:

Mimogrede kaj je z zdravstvenimi težavami, da ne bom stalno prehlajen.
T naštelaj max 5K manj kot je zunanja T. Boš videl, da je tudi 28°C (+znižana vlažnost) pri zunanjih soparnih 33°C povsem zadosti za prijetno počutje.
Pretok zraka nastavi z režami tako, da ne piha v nikogar, najbolje nekam pod strop. Imej vklopljeno ves čas (vsaj podnevi) in ne samo takrat ko prideš domov.
Pred izklopom do konca povišaj nastavljeno T, da ene pol ure teče samo ventilator in se rebra posušijo. Tako boš imel manj(nič) problemov s kakšnimi zarejenimi bakterijami.

Zgodovina sprememb…

NOVINEC5 ::

Ok, hvala. Kaj pa model, prodajalec... Pa ne tak da me bo udrl.

bond007 ::

Gretje je do -7, sicer pa že okoli 10°C namesto 4kW zmeče ven le še kake 2, tako da ne moreš pričakovati čudežev.

Pri 10 stopinj? A ni pri 7 stopinjah (isto kot COP) deklarirana moč 4kW?
Za spat pa ni, ker se spomne do kraja navijati ventilator in klika s tistimi releji notri na polno :)

Se ne da ročno naštimati ventilator na najnižjo hitrost?

Jst imam sicer tega panasonica: http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/ogreval... Kupil v akciji za 200€. Deluje pa res zelo solidno za tako cheap klimo. Celo zimo me je grela, tudi pr -15 (deklarirana sicer do -5) me ni zeblo, se je pa videlo, da ji je moč bistveno padla in je pri tej temperaturi kompresor delal kar 90% časa... Edini problem je bil, ko je bila velika vlažnost in malo pod 0 se je zamašil/zmrznil odtok kondenza in po parih dneh je postala zunanja enota ledena kocka, ki jo defrosti niso mogli odtaliti.

Pyr0Beast ::

Pred izklopom do konca povišaj nastavljeno T, da ene pol ure teče samo ventilator in se rebra posušijo. Tako boš imel manj(nič) problemov s kakšnimi zarejenimi bakterijami.

Podobna finta je z uporabo 'Dry' načina. Ta, ko se kompresor izklopi, izklopi tudi ventilator v sobi. Rebra tako ostanejo mokra in se ne sušijo v prostor, ter tako klima potegne ven celotno vlago iz zraka, kar naredi zrak bolj ugoden.


Pri 10 stopinj? A ni pri 7 stopinjah (isto kot COP) deklarirana moč 4kW?

Nebivedel :)


Se ne da ročno naštimati ventilator na najnižjo hitrost?

Ja. Se da. Samo še vedno gre do kraja za kako sekundo, da ga zavrti, potem pa zniža hitrost.
Tisti sleep/eko mode se mi zdi da dela take težave. V drugih režimih je 'pridna'.

Za defrost pa se mi zdi, da zadeva nima nič razen internega timerja. Zbija izkoristek brezveze in troši ventile, kompresor in ventilator+releje pri temperaturah nad nulo. Vse kar bi rabila je v bistvu zalavfati zunanji vent, ne pa da ga ugaša, med tem ko kompresor lavfa in dejansko povroča da vse skupaj zamrzuje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fackon007 ::

Tale link vsebuje povezavo na cenik z montažo, da se ne mučite z iskanjem ene ponudbe za klimo, potem pa še druge za mojstra, ki bo vse to povezal... ;)

Pyr0Beast ::

Paaa ne se je*at. A spet prikrito oglašujete ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fackon007 ::

Če človek ponudi informacijo, ki jo najde na spletu še ne pomeni, da je namenjena oglaševanju. Zdela se mi je koristna in nič več.

NOVINEC5 ::

Kaj menite o klimi Panasonic RE12JKX

mstrax ::

Zdravo,

Tudi sam se odločam za nakup klime, za katero se ne morem odločiti.
Nekako bi rad kupil Panasonik RE12 - inverterja (600€ klima + 250€ montaža), kar se mi zdi drago. Pač ker klimo bomo bolj ali manj uporabljali za hlajenje.

Ali se mi res splača kupit inverterja ali ne, ker razlika v ceni je 200€?.

Glede na to da imam mansardo, in so cevi in kabli že skriti za gips ploščami, ko monter ne rabi nič materiala (še nosilce imam), pa bi računali kot da vse delajo.

Pyr0Beast ::

Vzami inverterja če ga rabiš - npr. za spalnico
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brias ::

2011 PREDSEZONSKA AKCIJA !!!
http://www.cool-line.si/COOL-LINE_akcij...
Klimatska naprava
PANASONIC RE 12 JKX INVERTER
Split inverter klimatska naprava, hlajenje in gretje prostora do 60m2(120m3), največja moč hlajenja: 3,5kW, največja moč gretja: 4,25kW. A energijski razred,
proti-alergijski filter - SUPER alleru-buster.

CENA Z MONTAŽO IN 8,5%DDV = 729,00€!!!



P.S. Omeni da bo gotovina, zna bit se popust, vendar nisem preprican ker je "akcija"...


omenjas klimo brez inverterja...? elektrika, elektrika, elektrika ...

Pyr0Beast ::

omenjas klimo brez inverterja...? elektrika, elektrika, elektrika ...


Daj ne bluzi v tri krasne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

A inverter pri hlajenju sploh kaj pomaga? A ni tako, da samo pri gretju, in če gretja ne potrebuješ ...

O.

Brias ::

Pri vklopu Inverterja, hitro dosežemo željeno temperaturo, potem pa jo inverter
le vzdržuje, kar pripomore k konstantni temperaturi v prostoru in manjšo
porabo električne energije, ker nihanj pri vklopu in izklopu kompresorja ni,
kot je razvidno na spodnjih dveh slikah.





Klime brez inverterja pozrejo ponavadi do 40% vec stroma, pa ti reci kar hoces...

Pyr0Beast ::

Še dobro da graf nima podanih praktično nobenih podatkov.



Klime brez inverterja pozrejo ponavadi do 40% vec stroma, pa ti reci kar hoces...

No jaz pa rečem da klime z inverterjem hladijo do 100% manj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brias ::

Jaz se iz grafa prav lepo znajdem... lahko ti ga razlozim :)

Kar se pa tice same klime... stvar okusa, financ... dolgo casa sem imel eno low cost, ... in preklinjal zakaj nisem kupil boljse...

sedaj imam mitsubishi, ostal bom na tem...

Pyr0Beast ::

No ajde, razloži. Koliko je deltaT pri prvem in pri drugem grafu ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

schurda ::

Histereza in občutljivost termometra nimata kaj dosti veze z inverterjem.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Brias ::

ok, prvi graf, brez inverterja...

zeljena tempreratura je recimo 20 stopinj, prizges klimo, ona v sobo spusca 15 stopinj, ta graf kaze klimo, katera ime vezje ki periodicno izklaplja kompresor in to ko senzor zazna da je !!! 15 stopinj !!! / +- 10%, se izklopi, in ponovno se prizge ko zazna !!! 25 stopinj !!! / +- 10%...
efekt je ogromna razlika temperature v sobi, start-stop cikli zbijajo ucinkovitost in kurijo strom, skratka non stop prizigas in ugasas zadevo, in to ji ni ravno vsec :) + non stop ko dela, kuri VSE WATTE ki jih ima napisane... lahko samo dela, ali ne...

graf dva, inverter...

zeljena tempreratura je recimo 20 stopinj, prizges klimo, ona v sobo spusca 18 stopinj, ko zazna da jih je 21 zmanjsa malo moc, kompresor se ne ugasne, dela z 25-30%, temperatura se malo zvisa, se malo zvisa moc kompresorja, spet malo pade, za stopinjo, in tako ugotovi pravo razmerje za obdrzanje zeljene temperature, in dela tocno tako kot more da zagotovi zeljeno temperaturo ki smo si jo izbrali, brez izklopov... in kompresor prejme do watta zeljenega stroma...




obstajajo pa se bolj dumb on/off klime brez inverterja, ki pa tudi non stop delajo na polno porabo, in se ne izklopijo tudi pri zeljeni temperaturi ne, podobno kot low cost klime v avtih... nastimas priblizno temperaturo, in dela tako dokler ne ugasnes...
oz obstajajo bolj dumb... imel sem tako prenosno... 12 let nazaj... iz palmanove :) hladi sobo cca 45 sekund, nato za cca 2-3 minute izklopi kompresor, DA SE OHLADI PLIN :) emperor FAIL award ,,,




pyro vem da si z vsem tem seznanjen, kar se tice same elektronike si seznanjen sigurno vec kot jaz... vendar je pac tebi dati pol premalo za klimo kompromis, ki si ga sprejel zavedno... sigurno je pol denarja privarcevanega plus, tebi vecji plus kot faili low cost HK klime...
povej tudi slabe strani, da ljudje premislijo, ali bo kompromis tudi njim...

bond007 ::

The inverter unit increases the power usage slightly as it converts the incoming power into a suitable style for the air conditioner although the ability to run at a reduced power level helps to drop the overall usage to below that of a typical non-inverter unit. Most of the advertising claiming 30% lower bills using inverters are based on very carefully set up laboratory scenarios. In reality, while they may cost less to run than a conventional unit, buying an efficient conventional unit will still be cost effective.


Torej, dejansko si kar nekaj štroma vzame inverter zase, da lahko kompresor deluje pri delni moči. Realni prihranki bistveno nižji - v realnosti kakšnih 10-20%, nikakor pa ne 40% (kot bi nam radi proizvajalci prodali). Jih pa človek razume - pač ti hočejo prodati nekaj dražjega (več profita) + računajo, če dajo ven takšne podatke o razlikah med on/off in inverterji, da lahko računajo mogoče še na kupce, ki imajo še "zastarele" on/off klime, da jih bodo zamenjali, ker kao inverterji pokurijo pol manj.

Okapi ::

OK, vidim, da pomaga tudi pri hlajenju. Ampak kadar dela na ful, porabi klima z inverterjem več kot ona brez. Se pravi je precej odvisno od tega, kako klimo uporabljaš in kako močna je glede na velikost prostora.

O.

MadMax ::

Inverter si sam zase vzame bore malo štroma glede an skupno porabo.
Inverter klime niso 30% dražje samo zaradi prgišča silicija in ogljika, ampak imajo tudi "malce" boljše motorje, kateri pa k izkoristku prinesejo kaj več kot "malce".
Poleg tega imajo reguliran uparjalni ventil, kar spet "malce" doprinese k izkoristku.

Pa dejte si že enkrat vbit v betice, da ni vse kar je novo in dražje pravzaprav slabše.
Po vaši logiki ima jugo s svojimi 800 kilami in porabo 9l/100 na navaden vplinjač, boljši izkoristek od 1000kg cliota s porabo 6l/100 z elektronskim vbrizgom (ki si tudi vzame kar nekaj štroma zase).
Bi bilo to prezahtevno pričakovat od vas?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

jernejj9 ::

Pozdrav,

Prodam klimo INVERTER VAILLANT, model 11-025NW, 3,2kw grelne moči.
Klima je nova, z računom.

Moja cena 399 eur.

Cena po ceniku Vaillant 687 eur!

Kontakt: Jernej 051 301 829 ali E-mail.

bond007 ::

Inverter si sam zase vzame bore malo štroma glede an skupno porabo.

Koliko je to bore malo za tebe? Imaš kakšen podatek v %?

Inverter klime niso 30% dražje samo zaradi prgišča silicija in ogljika, ampak imajo tudi "malce" boljše motorje, kateri pa k izkoristku prinesejo kaj več kot "malce". Poleg tega imajo reguliran uparjalni ventil, kar spet "malce" doprinese k izkoristku.

Če bi bile samo 30% dražje, potem bi se inverterji prodajali že od 250€ naprej, ker navadno klimo dobiš že pod 200€. Tako pa so 100 in več % dražje...
To "prgišča silicija in ogljika" je tudi veliko bolj občutljivo na kakšna nihanja v umrežju oz. bognedaj udare strel...
Boš spet tale "kaj več kot malce" malo bolj konkretno definiral? Glede na realne ocene, porabi inverter tam do 20% manj (pa % zelo varira glede na način uporabe)
Pa dejte si že enkrat vbit v betice, da ni vse kar je novo in dražje pravzaprav slabše.
Po vaši logiki ima jugo s svojimi 800 kilami in porabo 9l/100 na navaden vplinjač, boljši izkoristek od 1000kg cliota s porabo 6l/100 z elektronskim vbrizgom (ki si tudi vzame kar nekaj štroma zase).
Bi bilo to prezahtevno pričakovat od vas?

Tvoja primerjava je popolnoma zgrešena, ker nobeden tukaj ni trdil, da inverter klime pokurijo več oz. da imajo navadne klime boljši izkoristek. To si si zgleda sam vbil v betico. So zgolj pomisleki, če je inverter zaradi manjše porabe vreden tako velike razlike v ceni - to pa je odvisno od posameznika in namena uporabe. Vsiljevati inverter prav vsakemu je bedarija.
Če že greš primerjave z avti delat, bi tale bila bolj korektna: kupuješ avto, pa se odločaš med dizlom in bencinarjem. Dizel pokuri 20% manj, a stane 2x več, ima pa tudi nekaj več opreme. Razlike v ceni s porabo nikoli ne boš dobil nazaj, a ti dodatna oprema in tebi lepša vožnja z dizlom (delovanje inverter klime) odtehtata 2x višjo ceno? Te pa more vsak pri sebi razčistiti...

Pyr0Beast ::

zeljena tempreratura je recimo 20 stopinj, prizges klimo, ona v sobo spusca 15 stopinj, ta graf kaze klimo, katera ime vezje ki periodicno izklaplja kompresor in to ko senzor zazna da je !!! 15 stopinj !!! / +- 10%, se izklopi, in ponovno se prizge ko zazna !!! 25 stopinj !!! / +- 10%...

+-10% česa ? 25 stopinj ? Iz kje ti dobivaš te podatke ? Na blef ?
Klima piha od +5°C do 10, v hujšem poletju do 12°C ven. Temperatura sobe pa s tem nima veliko veze.


V glavnem zadeva dela tako, da prižgeš klimo, zadeva da ventilator na polno moč, soba se ohladi do tiste nastavljene temperature ali mogoče malenkost manj, nato pa začne ventilator upočasnjevati in hladi še dalje, takrat pa vleče nase vlago iz zraka in ima dela še vedno dosti. Ko je nastavljena temperatura dosežena, dela tako naprej dalje, ali pa če pada, se kompresor izklopi in zadeva čaka, da se ponovno vklopi, temperaturna razlika je ranga °C

efekt je ogromna razlika temperature v sobi, start-stop cikli zbijajo ucinkovitost in kurijo strom, skratka non stop prizigas in ugasas zadevo, in to ji ni ravno vsec :) + non stop ko dela, kuri VSE WATTE ki jih ima napisane... lahko samo dela, ali ne...

Da se kompresor obrne na polno hitrost traja pod sekundo, hladiti začne znotraj 10 sekund (in hladi še nekaj časa potem ko je izklopljen) Nekega štroma tu ne izgubljaš. To, da se vklaplja in izklaplja klimo ne gane, narejena je da to zdrži. Če dela sedaj na polno pač potem toliko časa več miruje. Ne vem od kje ideja da bi kurila klima vse watte vedno in povsod. Pri mali obremenitvi hlajenja kompresor tule kuri 700W, pri velikih pa naraste proti 900W (Trenutno 880W), pri gretju pa gre do 1400W. Motor si vzame toliko energije iz omrežja kolikor jo rabi za stiskat plin, inverter mu je kvečjemu na poti.

Tale klima tule se vklopi za kake 5 minut vsako uro. Poraba čez dan je nekje 2kWh kar znese na kompresor, če odbiješ 30W za vent (0.7kWh) slabe 1.3kWh


zeljena tempreratura je recimo 20 stopinj, prizges klimo, ona v sobo spusca 18 stopinj, ko zazna da jih je 21 zmanjsa malo moc, kompresor se ne ugasne, dela z 25-30%, temperatura se malo zvisa, se malo zvisa moc kompresorja, spet malo pade, za stopinjo, in tako ugotovi pravo razmerje za obdrzanje zeljene temperature, in dela tocno tako kot more da zagotovi zeljeno temperaturo ki smo si jo izbrali, brez izklopov... in kompresor prejme do watta zeljenega stroma...

Temperatura stalno niha tudi tu. Maš oblake, nimaš oblakov, se premakneš, slečeš srajco, odpreš vrata. Edina zadeva ki dejansko zvišuje izkoristek bi bil TXV ventil.
Pri kompresorju ki lavfa pri nizkih obratih imaš še dodatne probleme z mazanjem in neučinkovito kompresijo, s tem da te mora skrbeti še crkljot celotnega inverterskega vezja.


obstajajo pa se bolj dumb on/off klime brez inverterja, ki pa tudi non stop delajo na polno porabo, in se ne izklopijo tudi pri zeljeni temperaturi ne, podobno kot low cost klime v avtih... nastimas priblizno temperaturo, in dela tako dokler ne ugasnes...
oz obstajajo bolj dumb... imel sem tako prenosno... 12 let nazaj... iz palmanove :) hladi sobo cca 45 sekund, nato za cca 2-3 minute izklopi kompresor, DA SE OHLADI PLIN :) emperor FAIL award ,,,

Hmm ? To ima verjetno bolj veze s slabim termostatom ali pa napako na kompresorju, za kar bi ga fliknila termična zaščita ven.


pyro vem da si z vsem tem seznanjen, kar se tice same elektronike si seznanjen sigurno vec kot jaz... vendar je pac tebi dati pol premalo za klimo kompromis, ki si ga sprejel zavedno... sigurno je pol denarja privarcevanega plus, tebi vecji plus kot faili low cost HK klime...

Ne. Jaz bi dal z veseljem 1000€ za klimo, če bi imel neke koristi od tega. Pa jih ni.
Hladita in grejeta obe enako. Pri inverterju pa imaš še en kup stvari, ki lahko crknejo, bombončki ki jih ne rabim. 3/4 teh stvari je čisti nateg in so neuporabne, kot so razni elektrostatični filtri in podobne neumnosti. Sam bi najraje namontiral hladilniški termostat na klimo - poraba za eksternalije je tako 0W namesto sedajšnjih 3W ki samo kuri štrom brezveze. Na klimi je še selenoid ki žre 5W in služi samo temu, da preklaplja med gretjem in hlajenjem

Če vzamem najcenejšega inverterja, ki je med drugim tudi šibkejši in ima nižji cop od te klime sem v minusu 300€.
300€ je pa 3MWh štroma in pri povprečni porabi kakor jo ta klima ima pridem kvečjemu na nulo po 3h-4 letih. Pa če bi mi inveter prihranil polovico štroma, pa mi nebi, se bi odplačal ravno takrat ko bi vse skupaj crknilo. Profita serviserjem in prodajalcem pa nočem delati, ker sam od tega nimam 0.

Teh 300€ bom pa raje vložil v dobro izolacijo. Trenutno jo je na ceveh 45mm, tako da bo kompresor tudi v najhujši poletni vročini ostal lepo hladen. Se mi pa izolacija pravtako ne splača - stane namreč več kakor je prihranek. 30€ za 10m izolacije cevi je pač lep nateg. Prihranek pa je ranga 2% ali še manj. Kar znese na letni ravni ~7€

Meni se je šlo za gretje čez zimo in vmesno sezono - namesto radiatorja ki je žrl po 10-20kWh na dan, klima sedaj žre 2-3kWh na dan, za hud mraz jo pa še nisem stestiral - takrat ji bo radiator pomagal ali pa bo bila kompletno izklopljena. In pravtako je razlika v poslušanju tiste premične klime ki je hladila 0, žrla pa od 15kWh/dan naprej.



povej tudi slabe strani, da ljudje premislijo, ali bo kompromis tudi njim...

Edino kar me sedaj še moti je klikanje klime (relejev). Če mi je prevroče pa stisnem eno stopinjo nižje in zadeva zalavfa takoj. Ko je kompresor že nekaj časa delal pa spusti hladen plin v roku 2h sekund po zagonu, tako da tule ni težav.

Inverter si sam zase vzame bore malo štroma glede an skupno porabo.

Inverter ima notri svinjsko veliko dušilko za kompenzacijo - tale se greje
Razsmerjanje pravtako pokuri štrom, tokovno zaznavanje po posamezni fazi pa tudi
Tega je toliko, da rabi hlajenje samo zase in ne more delovati pasivno zato ga ponavadi vidiš na zunanjem delu enote, kjer se stiska ob ventilatorju

Inverter klime niso 30% dražje samo zaradi prgišča silicija in ogljika, ampak imajo tudi "malce" boljše motorje, kateri pa k izkoristku prinesejo kaj več kot "malce".

To da je motor boljši - ne veš

Poleg tega imajo reguliran uparjalni ventil, kar spet "malce" doprinese k izkoristku.

To je edino kar dejansko pomaga in če imaš inverter, ga rabiš, drugače pač ne in ne bo hude razlike, saj imaš skoraj statične razmere.


Pa dejte si že enkrat vbit v betice, da ni vse kar je novo in dražje pravzaprav slabše.

Ponavadi se izkaže - da je in razlike od prejšnjih sistemov praktično ni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

mstrax ::

Če vredu razumem, vseh vaših komentarov, se mi skoro ne splača kupovat inverterja samo za hlajenje.
Pa tudi če poglaš katalog stran 28(inverter) in 32 (navadna) vidiš letno porabo električne energije.
Za inverter 505 navadna 528 kWh (Letna poraba je zmnožek vhodne moči pri 230 V in povprečno 500 h letno v načinu hlajenja)

Pomeni da se ti glede na porabo elektrike res ne splača kupit.
Pa če pravide, da je več funkcionalnosti na klimi je tudi več verjetnosti da se kaj pokvari, ali pa da po izteku garancije ckrne. Pa si dobesedno vrgel vstran tish 200-300€ kar si več plačal za inverter.

Verjetno bom kar kupin ne-invertersko klima.

Enido če je kdo, da lahko argumentira in dokaže prednosti inverterja.

Okapi ::

Prednost inverterja je v glavnem v tem, da jih vgrajujejo v na splošno zmogljivejše in boljše modele (tišje, lepše ...). Brez inverterja imaš na voljo samo osnovne modele, in če ti je to OK, ne bi smelo biti problema.

O.

energetik ::

Brias je izjavil:

zeljena tempreratura je recimo 20 stopinj, prizges klimo, ona v sobo spusca 15 stopinj, ta graf kaze klimo, katera ime vezje ki periodicno izklaplja kompresor in to ko senzor zazna da je !!! 15 stopinj !!! / +- 10%, se izklopi, in ponovno se prizge ko zazna !!! 25 stopinj !!! / +- 10%...
efekt je ogromna razlika temperature v sobi, start-stop cikli zbijajo ucinkovitost in kurijo strom, skratka non stop prizigas in ugasas zadevo, in to ji ni ravno vsec :) + non stop ko dela, kuri VSE WATTE ki jih ima napisane... lahko samo dela, ali ne...

No, no, od kje si pa to potegnil? V sobi sem uporabljal čisto navadno poceni Panasonic 2,5kW. Če sem imel nastavljeno na 22°, je temperatura v oddaljenem kotu sobe nihala za kvečjemu +/- 0,5° (merjeno z digitalnim termometrom). Kar pa je praktično neobčutno. Tako da ne ne bluzit z nihanji od 15-25°.
Strinjam pa se, da je inverter _malo_ bolj udoben, ker ni neprestanega ON/OFF delovanja. Ampak da boš pa prišel do nekih blaznih prihrankov, ni šans.

mihco ::

OK...meni je vseeno za porabo, izkoristek in ostale podrobnosti o katerih debatirate. Ali je smiselno kupiti inverter, ce je klima v glavnem, dnevnem prostoru in delno piha proti sedezni kjer se najvec sedi, da bi bilo to pihanje manj obcutno ali nadlezno? 95% casa bi bila klima namenjena hlajenju!

Pyr0Beast ::

Klima nima kaj pihati v osebe ampak ma da hladi prostor.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

floyd1 ::

mihco je izjavil:

Ali je smiselno kupiti inverter, ce je klima v glavnem, dnevnem prostoru in delno piha proti sedezni kjer se najvec sedi, da bi bilo to pihanje manj obcutno ali nadlezno? 95% casa bi bila klima namenjena hlajenju!

Po mojem je smiselno, imam popolnoma enako situacijo in mi je kolega (okrog 10 let monter klim) priporočal invertersko. V takem primeru je še posebej fajn, da ima klima še vmesne stopnje hlajenja in ne le on/off. Tudi zunanji del je bistveno tišji, če ti to kaj pomaga seveda, pri meni ni ravno nepomembno (blok, dobrososedski odnosi :)...). Imam pa Daikin klimo (zdaj tretje leto) in jo lahko le priporočam. Fenomenalna, med folkom firma sicer ni tako poznana kot npr. Panasonic, a pri takih stvareh je boljše vprašati stroko ;).

dunker ::

Fantje, mi zna kdo svetovati, na koga naj se obrnem za dobavo in montažo klime v Ljubljani (v Šiški)? Potreboval bi nekoga, da si pride ogledat stanovanje in mi pripravi ponudbo, shladit pa hočem 1.5-sobno stanovanje s cirka 45 kvadratnimi metri. Montaža bi bila verjetno sila enostavna (na zunanji steni, zunanja enota na balkonu dober meter stran).

Hvala vnaprej za nasvete!

Pyr0Beast ::

Če imaš blizu še kakšnega stanovalca tako zlahka ne bo šlo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dunker ::

Levi in zgornji sosed imata oba klimatsko napravo, pri čemer imata zunanjo enoto oba montirano na isti način na svojem balkonu, tako da ne vidim ovir.

jernejj9 ::

Jaz ti prodam inverter Vaillant klimo po super nizki ceni 400 eur (40% pod priporočeno).
Monterjev imaš pa kolikor hočeš, montaža cca 150-200 eur.

Če te zanima me kontaktiraj.

lp,
jernej

LuksMuks ::

dunker je izjavil:

Fantje, mi zna kdo svetovati, na koga naj se obrnem za dobavo in montažo klime v Ljubljani (v Šiški)? Potreboval bi nekoga, da si pride ogledat stanovanje in mi pripravi ponudbo, shladit pa hočem 1.5-sobno stanovanje s cirka 45 kvadratnimi metri. Montaža bi bila verjetno sila enostavna (na zunanji steni, zunanja enota na balkonu dober meter stran).

Hvala vnaprej za nasvete!


Jaz ti lahko svetujem, kjer sem jaz kupil klimo in sem bil ful zadovoljen. Kupil sem jo v Notos d.o.o. (www.notos.si) iz Lj., imajo pa zunanje monterje in serviserje, ampak vse zrihtajo oni. Načeloma toliko poceni kot npr. v Sparu, Harveyu, se tukaj ne da dobiti, ampak je vse odvisno od tega, kaj želiš in pričakuješ. Teh firm, ki prodajajo klime, je res ful veliko in se je včasih res težko odločiti, ponavadi gre to kar od "ust do ust" (tako je bilo v mojem primeru). Ker bolj, kot gledaš, bolj si zmeden in ne veš, kaj bi se na koncu odločil.

dunker ::

@jernejj9: Hvala za ponudbo, mi lahko zaupaš še točen model in takšne zadeve? Kakšen pa je razlog za prodajo?

@LuksMuks: Hvala za nasvet, sem jih že kontaktiral (sicer preko obrazca) in čakam odziv.

mstrax ::

Brias je izjavil:

2011 PREDSEZONSKA AKCIJA !!!
http://www.cool-line.si/COOL-LINE_akcij...
Klimatska naprava
PANASONIC RE 12 JKX INVERTER
Split inverter klimatska naprava, hlajenje in gretje prostora do 60m2(120m3), največja moč hlajenja: 3,5kW, največja moč gretja: 4,25kW. A energijski razred,
proti-alergijski filter - SUPER alleru-buster.

CENA Z MONTAŽO IN 8,5%DDV = 729,00€!!!



P.S. Omeni da bo gotovina, zna bit se popust, vendar nisem preprican ker je "akcija"...


omenjas klimo brez inverterja...? elektrika, elektrika, elektrika ...


Hvala, da si to objavil. Čeprav sem iz Maribora sem poklical, če je slučajno pripravljen prit do nas.
V glavnem so mi jo danes zmontirali, za po omenjeni ceni.

Danes pa ni vročine, da bi jo lahko stestiral :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mstrax ()

Brias ::

mstrax je izjavil:

Brias je izjavil:

2011 PREDSEZONSKA AKCIJA !!!
http://www.cool-line.si/COOL-LINE_akcij...
Klimatska naprava
PANASONIC RE 12 JKX INVERTER
Split inverter klimatska naprava, hlajenje in gretje prostora do 60m2(120m3), največja moč hlajenja: 3,5kW, največja moč gretja: 4,25kW. A energijski razred,
proti-alergijski filter - SUPER alleru-buster.

CENA Z MONTAŽO IN 8,5%DDV = 729,00€!!!



P.S. Omeni da bo gotovina, zna bit se popust, vendar nisem preprican ker je "akcija"...


omenjas klimo brez inverterja...? elektrika, elektrika, elektrika ...


Hvala, da si to objavil. Čeprav sem iz Maribora sem poklical, če je slučajno pripravljen prit do nas.
V glavnem so mi jo danes zmontirali, za po omenjeni ceni.

Danes pa ni vročine, da bi jo lahko stestiral :)



he he lepo lepo :)

samo zanima me, ali je dal kaj popusta glede na to da je akcijska cena?

ker na neakcijske cene vem da da popust 10% :)

tok da vem da ne bom dajal dezinformacij...

Melanholija ::

Potrebuje kdo klimo,servis,montažo(območje 03, lahko tud SG.MB,LJ)? ZS!

Zgodovina sprememb…

yonny ::

Kupujem klimo. Velikost stanovanja imam 65m2. Odločam se med Panasonicom in Hitachi.

http://www.toplisek.com/klima_artikel.a...

http://www.toplisek.com/klima_artikel.a...

Hitachi ima gretje tudi do temp. -15 in pa razred a+ je.

Povejte kaj mislite.

Spock83 ::

V Šparu imajo eno prenosno klimo A energijskega razreda GreeGPC08AH-K3NNC5A pod 300 eur je cena če se ne motim. A je kje kaj podobnega za to ceno? Govorim samo o prenosnih. Kako se odvaja vlaga in toplota? Stanovanje je zelo majhno in mi ni problem prenašati. Smilita se mi pes in PC (grafika na idle švica pri 68°C )(Ni prahu)).
««
23 / 120
»»