» »

Katera klima

Katera klima

««
128 / 130
»»

Ganon ::

Ampak res, zakaj proizvajalci omenjajo najkrajšo dolžino cevi 3m? To je nemogoče, če sta enoti vsaka na svoji strani zidu.

Vanadium ::

A je problem za zunanjo enoto narest en ovoj (krog) in skupaj spet cevi in voila 3m? Zakaj mora bit 3m pa naj pove kaki strojnik.

cuhan ::

Samo eno mimobežno vprašanje imam, kakšna naj bi bila izhodna temperatura hlajenega zraka na notranji enoti?

Anney ::

Vanadium je izjavil:

A je problem za zunanjo enoto narest en ovoj (krog) in skupaj spet cevi in voila 3m? Zakaj mora bit 3m pa naj pove kaki strojnik.


Da se plin ohlaja.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

predi ::

starfotr je izjavil:

Ampak je vedno bolje uporabit cevi večjega premera, ki imajo štukanje z zunanje strani, da ni zmanjšanja preseka cevi in s tem zamašitev.
Moje so 20 mm, če pomerim od zunaj čez rebro. Verjetno rabim tak T člen z gumicami in navojem od zunaj (sori za link, drugje ne najdem). Y ne pride v poštev, ker je en odvod prenizko oz. pride po dolžini stene z blagim padcem.

easyrider3 ::

Že pred 15 leti mi je sosed povedal,ko je k njemu prišel montirati klimo serviser,da OBVEZNO mora biti minimalno 3.metre dolžina cevi in oni jo enostavno trikrat zvijejo v kolut in spnejo zadaj za zunajno enoto. Isto je potrebno OBVEZNO vakumirati klimo je isto povedal in nikakor se NIKOLI ne sme gledati kako bo zgledalo od zunaj glede lepote saj pomembna je pravilna funkcionalnost in delovanje same klime. Kdor temu nasprotuje potem ne pozna kako deluje klima in ja mogoče od začetka nekaj let deluje a kasneje se pa kažejo problemi.

Vanadium ::

cuhan je izjavil:

Samo eno mimobežno vprašanje imam, kakšna naj bi bila izhodna temperatura hlajenega zraka na notranji enoti?


Nekje med 6 in 10 stopinj C se je omenjalo ponavadi, ampak spet odvisno od nastavitev. Za moj avto je npr. taki grafikon v servisnem priročniku za klimo in verjetno je podobno tudi pri hišnih klimah:


Na ordinati (A) imaš temperaturo zraka iz zračnikov
Na abscisi (B) imaš zunanjo temperaturo zraka
Območje C je pa dovoljena toleranca

energetik ::

cuhan je izjavil:

Samo eno mimobežno vprašanje imam, kakšna naj bi bila izhodna temperatura hlajenega zraka na notranji enoti?

Če bi bral to temo, bi že prišel do tega:

energetik je izjavil:

Temperatura izpiha je odvisna od:
- hitrosti ventilatorja
- temperature v sobi
- vlage v sobi

Ali je 15°C premalo ali ne se iz tvojih podatkov ne da povedat. Pri max ventilatorju je temperatura višja.
Npr. če dam pri meni na low, v sobi je 23° in 55% vlage, takrat ima izpih ~6°C. Če dam na high, ima nekje 12°.

Napiši kakšne imaš razmere v sobi, pa se da to celo izračunati.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

seminal ::

Ah sami strokovnjaki tukaj. Ni nobene omejitve za najkrajšo dolžino. Še bolje ker je povratni vod krajši(večja efektiva). 3m je zaradi vibracij in decibelov... iz vidika termodinamike pa čimkrajše.
Vakumiranje pa je obvezno, tisti ki tega ne naredi, mu lepo rečite hvala lepa.

starfotr ::

Normalno, minimalne in maksimalne razdalje med enotami sistema sploh niso pomembne in jih sploh ne omenjajo v navodilih za vgradnjo.

predi ::

Povejte mi nekaj. Če bi vam v ponudbi pisalo, da montaža klime vsebuje 4 m plinske inštalacije in 4 m odvoda kondenza, bi vi to razumeli kot 4 m dvocevne bakrene povezave ali kot 2 m dvocevne bakrene povezave?

energetik ::

4 metre komplet med notranjo in zunajno, jasno.
vires in numeris

misek ::

A so lahko plinske instalacijske cevi napeljane po fasadi kakšna 2 metra od zunanje enote, nato pa gredo skozi steno?

barakus ::

Lahko

misek ::

Verjetno pa so zaradi tega kakšne dodatne izgube?

energetik ::

misek je izjavil:

Verjetno pa so zaradi tega kakšne dodatne izgube?
Zaradi dodatnih 2 metrov ne bo opaznih izgub.
vires in numeris

iso2000 ::

Jaz sem pa pred izbiro klimatske naprave, pa bi prosil za kakšno sugestijo s strani znalcev. Prvo naj povem, da bi kakšno takšno, da bi lahko z njo tudi dogreval pozimi ali v prehodnih mesecih. Kolikor sem gledal te moderne večinoma več ali manj omogočajo takšno delovanje. Našel sem določene modele proizvajalca Gree, kjer je prav poudarjeno, da so primerne tudi za ogrevanje pri precej ekstremno nizkih temperaturah. Ali je ta proizvajalec dobra izbira? Ali se je bolje ozreti po bolj renomiranih znamkah kot je Mitshubishi ali Daikin?
Druga zadeva je, da imamo talno ogrevanje celotne hiše na peč (ni toplotna) in se sprašujem koliko se bi sploh poznalo pri porabi primarnega energenta, če bi zgornje nadstropje dogrevali s klimatsko napravo. Kvadrature je okrog 70 kvadratnih metrov. Trenutno imamo termostate v zimskem času nastavljene na 21-22 stopinj C in je v prostoru nekje okrog 20 stopinj C (ni treba komentirati glede temperature, tako nam ustreza in tako smo vajeni). Če bi recimo nastavil termostate na 18 in dodatno ogreval s klimo, koliko bi se to v resnici sploh poznalo? Ali je to bolj smiselno za prehodna obdobja, da se zakasni vklop ogrevanja oziroma prej zaključi spomladi? Gre za to, da bomo v kratkem montirali SE in se pričakuje nekje 5MW viška na letni ravni, ki bi jih rad čimbolj smotrno porabil. Za toplotno črpalko trenutno ni sredstev niti prav primernega prostora okrog hiše. Klima nam bi seveda prav prišla tudi v vročih poletjih.

fikus_ ::

"Če bi recimo nastavil termostate na 18 in dodatno ogreval s klimo, koliko bi se to v resnici sploh poznalo?"

Potem ti primarno ogrevanje ne bi delalo, bi priprlo termostatske ventile.


Gree je OK znamka klim, tako po ceni, kot kvaliteti.

"Gre za to, da bomo v kratkem montirali SE in se pričakuje nekje 5MW viška na letni ravni, ki bi jih rad čimbolj smotrno porabil."

To je sistem, "naj stane kolikor hoče, šenkal ne bom" in povzroča še večjo porabo elektrike.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: misek ()

misek ::

fikus_ je izjavil:

"Gre za to, da bomo v kratkem montirali SE in se pričakuje nekje 5MW viška na letni ravni, ki bi jih rad čimbolj smotrno porabil."

To je sistem, "naj stane kolikor hoče, šenkal ne bom" in povzroča še večjo porabo elektrike.
Ne, ne, do tega pa že ne prihaja. A ni to večkrat bilo izpostavljeno?

PS: Sorry za predlog izbrisa - prehiter klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

starfotr ::

Sredstev ni skoraj za nič. Ampak za predimenzionirano elektrarno pa klime se je oz. se bo pa našlo.

joez7 ::

Iščem klimo, na kateri bi nastavil željeno vlažnost v prostoru. Ma gdo izkušnje?
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

energetik ::

Če se ne motim, je taka le Daikin ururu sarara.

Vsaka druga bo imela za dodatni učinek hlajenje.
Zdaj v dobro izoliranih in senčenih bajtah je problem, ker hladi preveč, termostat izklaplja in posledično ne razvlažuje zadosti. Tako je pri meni, če hočem vlažnost okoli 50%, mi celo bajto ohladi na 22°C.
V pregretih neizoliranih stanovanjih pa je problem obraten, za želeno sobno temp. zrak pretirano izsuši.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Ganon ::

joez7 je izjavil:

Iščem klimo, na kateri bi nastavil željeno vlažnost v prostoru. Ma gdo izkušnje?


Naslednik modela fairy ima to funkcijo.

https://gree.si/klimatske-naprave/stens...

sfaljk ::

Pozdravljeni.

Vprašanje glede kapljanja iz notranje enote. Imam 3.5 kW mitsubishijevo klimo. Staro malo več kot 10 let. Do sedaj težav ni bilo. Vsakih nekaj let je bila očiščena. Niti ni veliko v uporabi. Poleti za hlajenje v najbolj vročih dneh. Jeseni in spomladi pa mogoče kdaj za dogrevanje.

Lansko leto je iz notranje enote pričel kapljati kondenz. Vsake nekaj sekund kakšna kaplja. Prišel je serviser, kateri je na novo poizoliral neke cevi in zamenjal plastične odtočne cevi za kondenz. Zadeva je bila v redu do sedaj, ko je ponovno pričel kapljati kondenz. Sicer manj. Kaplja na minuto ali dve.

To se mi dogaja v najbolj vročih dneh. Klima je nastavljena na 26 stopinj. Nimam občutka, da bi se matrala. Celo ventilator deluje na najnižji stopnji. Montirana je v prostoru velikem cca 35 m2, nato je naprej hodnik in preostali del stanovanja. Razdalja med notranjo in zunanjo enoto je širina zidu. Recimo 40 cm. Zunanja enota je zmontirana na sončni strani.

Zanimajo me možni vzroki.

LP

Ganon ::

Si prepričan, da ima odtočna cev pravilen padec? V teh dneh je ekstremno soparno in je vode več.

sfaljk ::

Sem prepričan. Ker iz cevi kar lepo teče voda.

KraitPay ::

Verjetno padec neustrezen, ali pa klima ni v liniji. Preveri, če se ti je klima kaj posedla, in v katero stran je "nagnjena". Poskušaj ročno povečati hitrost ventilatorja na večjo stopnjo in sporoči rezultat.
Če ti ventilator ne deluje malo "hitreje", ti klima deluje kot "razvlaževalec" in ti odvaja ogromno kondenza. Druga možnost so cevi, če ni odvzema (zamašen filter, ventilator nastavljen na malo hitrost), se pritisk zmanjša, če se pritisk zmanjša se zmanjša temperatura, če se zmanjša temperatura pride do kondenzacije; preveri če ti mogoče na začetku ne zmrzuje uparjalnik.

tl:dr
1. preveri filtre
2. preveri "izravnavo" klime
3. povečaj hitrost ventilatorja
4. preveri uparjalnik

sfaljk ::

Hvala.

Sporočim čez nekaj dni.

Ganon ::

sfaljk je izjavil:

Sem prepričan. Ker iz cevi kar lepo teče voda.


Saj teče, ampak lahko teče tudi tam, kjer ne bi smelo. Če klima normalno deluje in če je očiščena, bi težko bilo kaj drugega. Po moje je kriv padec.

OutOfTheBox ::

Po 10 letih normalnega delovanja je problem padec?

sbawe64 ::

Mogoče je cev za odtok delno zamašena ?
Ali kakšna svinjarija na delu notranje enote spodaj na pladnju ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

joez7 ::

sbawe64 je izjavil:

Mogoče je cev za odtok delno zamašena ?
Ali kakšna svinjarija na delu notranje enote ?


Kis za vlaganje dela čudeže. Pa tudi soda bikarbona. Samo ne obeh skupaj.
Jaz večkrat v odtok dodam kavno žličko sode, naslednji dan pa žlico kisa. Ne vpašaj kaj vse priteče iz cevi.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

starfotr ::

Ma kakšna soda? Kakšen kis? Natrijev hipoklorit in nato ogromno vode - najbolje z vrtno cevjo. Seveda je mehansko čiščenje tudi priporočljivo.

energetik ::

sfaljk je izjavil:

Pozdravljeni.

Vprašanje glede kapljanja iz notranje enote. Imam 3.5 kW mitsubishijevo klimo. Staro malo več kot 10 let. Do sedaj težav ni bilo. Vsakih nekaj let je bila očiščena. Niti ni veliko v uporabi. Poleti za hlajenje v najbolj vročih dneh. Jeseni in spomladi pa mogoče kdaj za dogrevanje.

Lansko leto je iz notranje enote pričel kapljati kondenz. Vsake nekaj sekund kakšna kaplja. Prišel je serviser, kateri je na novo poizoliral neke cevi in zamenjal plastične odtočne cevi za kondenz. Zadeva je bila v redu do sedaj, ko je ponovno pričel kapljati kondenz. Sicer manj. Kaplja na minuto ali dve.

To se mi dogaja v najbolj vročih dneh. Klima je nastavljena na 26 stopinj. Nimam občutka, da bi se matrala. Celo ventilator deluje na najnižji stopnji. Montirana je v prostoru velikem cca 35 m2, nato je naprej hodnik in preostali del stanovanja. Razdalja med notranjo in zunanjo enoto je širina zidu. Recimo 40 cm. Zunanja enota je zmontirana na sončni strani.

Zanimajo me možni vzroki.

LP
Menjaj serviserja, če ne zna najti vzroka!

Zelo verjetno je vzrok delno zamašen odtok ali pladenj za zbiranje kondenza, zato nekaj odkaplja tam, kjer ne bi smelo. Očitno serviser ni spucal, ker za to je potrebno več dela.
vires in numeris

joez7 ::

starfotr je izjavil:

Ma kakšna soda? Kakšen kis? Natrijev hipoklorit in nato ogromno vode - najbolje z vrtno cevjo. Seveda je mehansko čiščenje tudi priporočljivo.


Blo je rečeno za odvodno cev. Za cev je še vedno soda in kis zakon.
Natrijev hipoklorit je razkužilo in ali je uporaben za notranji del klime? Kako reagira z aluminijem in bakrom? Žal s tem nimam izkušenj.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

Netrunner ::

Potrebujem 3,5KW klimo in vsi mi priporočajo Mitsubishija. Zanima me ali je model MSZ-HR35VFK za 800€ solidna izbira ali je kakšen dober razlog, da kupim dražji model MSZ-AY35VGKP za 1200€ ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

OutOfTheBox ::

in vsi mi priporočajo Mitsubishija


Ko povprašaš te ljudi zakaj Mitsubishi, noben ne bo znal povedat zakaj je boljši od npr Gree ali kakšne druge alternative v podobnem cenovnem razredu. Kot da bi bili drugi nesposobni delat klime.

Zgodovina sprememb…

OutOfTheBox ::

Jaz osebno ne bi upal živet brez funkcije iFeel, kjer daljinec odčitava temperaturo in pošilja enoti, da enakomerno ohladi / segreje zrak v prostoru. Brez tega je pri klimi temperatura vedno nižja (če ohlajaš) ali višja (če segrevaš) in se bo prej izklopila kot dejansko doseže nastavljeno temperaturo v npr sosednjem prostoru. Če ohlajaš majhen prostor, potem verjetno to nima toliko pomena, sam pri meni je to pomembno ker hladi cca 60m2.

Te funkcije niti dražji model Mitsubishija za katerega sprašuješ nima.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Jaz pa ne mislim vec nikoli imet navadne klime, grem na kanalsko ko se selim v novo stanovanje, da bodo vsi prostori enakomerno hlajeni, ne pa to mocno pihanje v posameznem prostoru.

Ja ce ne piha tok hladno (kar najbrz ta iFeel poskrbi, nisem se sprobal v praksi) je najbrz bolje. Ampak se bolje pa je da piha tako malo da niti cutis ne in to edino z kanalsko dosezes, ko namesto 400-600m3 pretoka na enoto v en sam prostor posles 600m3 pretoka v vse sobe skupaj. Lepo prizgano 24/7 brez nekega neudobnega boostanja.

Okapi ::

OutOfTheBox je izjavil:

Jaz osebno ne bi upal živet brez funkcije iFeel, kjer daljinec odčitava temperaturo in pošilja enoti, da enakomerno ohladi / segreje zrak v prostoru. Brez tega je pri klimi temperatura vedno nižja (če ohlajaš) ali višja (če segrevaš) in se bo prej izklopila kot dejansko doseže nastavljeno temperaturo v npr sosednjem prostoru. Če ohlajaš majhen prostor, potem verjetno to nima toliko pomena, sam pri meni je to pomembno ker hladi cca 60m2.

Te funkcije niti dražji model Mitsubishija za katerega sprašuješ nima.

Jaz imam že dolgo klimo brez tega, in z eno na hodniku hladim celo stanovanje. Pač ne gledaš na stopinje na daljincu, ampak nastaviš tako, da je temperatura taka, kot ti ustreza. Če hočem imeti v dnevni sobi 24, nastavim na klimi 22 ali 21, in to je to.

Netrunner ::

@OutOfTheBox => Ne da se mi ubadat s tem, za mitsubishija sem slišal dobre zadeve iz več koncev, kar mi izooži izbor. Ne dvomim v to, da druge niso dobre. Bolj mi je pomembno da imam serviserja pri roki in da se da nadomestne dele hitro dobit če je potrebno.

@Lonsarg => Odvisno kako imaš postavitev prostorov. V mojem primeru imam en velik osredni prostor odprt do slemena in tam bo klima hladila topel zrak pod stropom, kateri se bo počasi razporedil po vseh prostorih. Koliko stopinj je kje, pa je načeloma prav vseeno, saj če je prevroče stisnem ene 2-3x tipko "minus" in je to to... ali piše 22C ali 20C mi je prav ravno :)

@Okapi => Točno tako, kar rabiš je klimo ki hladi saj vse ostale fukncije so načeloma nepotrebne razen kakšne izjeme.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

OutOfTheBox ::

@OutOfTheBox => Ne da se mi ubadat s tem, za mitsubishija sem slišal dobre zadeve iz več koncev, kar mi izooži izbor. Ne dvomim v to, da druge niso dobre. Bolj mi je pomembno da imam serviserja pri roki in da se da nadomestne dele hitro dobit če je potrebno.


Noben sicer ni rekel, da je MB slab - glede na tržni delež je verjetno eden izmed najboljših oz. najboljši z vidika dolgoročnosti delovanja, ampak v primerjavi z drugimi v podobnem cenovnem razredu nezanemarljivo.

Koliko stopinj je kje, pa je načeloma prav vseeno, saj če je prevroče stisnem ene 2-3x tipko "minus" in je to to... ali piše 22C ali 20C mi je prav ravno :)


Drži, hladno boš sicer mel ampak na račun večje porabe elektrike, plus velike variacije v temperaturi boš imel. V prostoru kjer je klima bo mraz, v drugih ravno prav.

Mitsubishijev energetski razred tudi sicer ni najboljši, vsaj v tem rangu ko ti kupuješ, medtem ko so druge konkurenčne bolj optimizirane.

Pri MB-ju dobiš zadevo k te pripelje od točke A do točke B, relativno gvišno. Kot te pripelje stoenka od točke A do točke B. Vprašanje je samo dodatne opreme in udobja vmes.

OutOfTheBox ::

Sicer ti noben ni odgovoril na vprašanje. Razlika med tistimi dvemi klimami je samo v dodanih funkcijah. Če jih potrebuješ jo vzami, je pa tako da sploh če kupuješ prvo klimo šele potem velikokrat ugotoviš kaj potrebuješ in kaj ne.

Dražja:

Petstopenjski ventilator.
Samodejni preklop med hlajenjem in ogrevanjem.
Samodejni vklop naprave po izgubi električne energije.
Motorizirane lamele za usmerjanje zraka v vertikalno in horizontalno smer.
Elektrostatičen anti-alergijski filter.
Plasma quad filter, ki odstranjuje bakterije, plesni, alergene, viruse, prah/PM2,5.
Samočistilna funkcija.
,,Dual Barrier Coating", preprečuje akumulacijo prahu in umazanije v notranjosti enote.
Termostat za odčitavanje dejanske temperature v prostoru.
Popolna elektronska regulacija s pomočjo priloženega IR upravljalnika s tedenskim časovnikom.
Zagotavlja delovanje svojih zunanjih naprav tudi pri temperaturah do - 20 °C.


Cenejša

Zaobljena oblika naprave zagotavlja preprost in eleganten videz.
Samodejni preklop med hlajenjem in ogrevanjem.
Samodejni vklop naprave po izgubi električne energije.
Motorizirane lamele za usmeritev zraka.
Zračni filter.
Termostat za odčitavanje dejanske temperature v prostoru.
Popolna elektronska regulacija s pomočjo IR upravljalnika z dnevnim časovnikom.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

fikus_ je izjavil:


"Gre za to, da bomo v kratkem montirali SE in se pričakuje nekje 5MW viška na letni ravni, ki bi jih rad čimbolj smotrno porabil."
To je sistem, "naj stane kolikor hoče, šenkal ne bom" in povzroča še večjo porabo elektrike.


Niti ne - ker tukaj ne gre ogreval bi še nekaj, kar do sedaj nisem ogreval, ampak za (potencialno) bolj učinkovito ogrevanje parih prostorov in s tem zmanjšanje porabe drv, plina, kurilca,... torej ne gre se za dodatno porabo energije - ampak za menjavo energenta (x -> elektriko) in po možnosti s COPom, ki bo višji od 1

Netrunner ::

OutOfTheBox je izjavil:

Drži, hladno boš sicer mel ampak na račun večje porabe elektrike, plus velike variacije v temperaturi boš imel. V prostoru kjer je klima bo mraz, v drugih ravno prav.


V mojem primeru ne vidim večjega problema ker klima bo primarno namenjena razvlaževanju, hladil bom po potrebi. Ne pričakujem ravno velikih variacij saj klima bo hladila zrak pod slemenom, kateri bo lepo padel cca 5m dol v dnevno sobo in počasi po hodnikih zlezel po sobah. Imam tudi hlajenje z talnim, tako da bom lažje vzdrževal ohlajeno hišo. Pa tudi rekuperacija bo poskrbela da bo posesala hladen zrak iz sobe kjer je klima s katerim bo ohladila vhodni zrak ki gre po vseh sobah. Teoretično bi moralo delovati solidno :) Upam, da se nisem uštel. Kako bo v praksi lahko sporočim drugo poletje.

Kakorkoli, pa če dam Mitsubishi na stran. Moje zahteve so:

1. Moč cca 3.5Kw
2. Zanesljivo delovanje in dolga življenska doba
3. Poznana razširjena znamka oz. lahka dobavljivost rezervnih delov in serviserjev
4. Čim manjša poraba in čim tišje delovanje notranje in zunanje enote.
5. Mora imeti časovnik vklopa /izklopa ter da se ponovno zažene če zmanjka elektrike
6. Cenovni rank nekje med 800-1000€ brez montaže

Zaželjeno je da ima tudi kakšne filtre proti bakterijam ipd.. / termostat v pilotu tudi ni napačna opcija / Če so kakšne samočistilne funkcije so tudi fajn zadeva ..

V bistvu nevem kaj sploh imajo današnje klime, iščem nek soliden srednji razred za neko normalno ceno. Če imaš kak predlog znamke in modela si bom preučil moje opcije.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ganon ::

Vse našteto in še več, ti zagotavlja Gree. Meni je sicer vseeno, kaj kupiš, lahko tudi Mitsubishi, ali pa Daikin. Ali pa kaj četrtega.

OutOfTheBox ::

Netrunner je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Drži, hladno boš sicer mel ampak na račun večje porabe elektrike, plus velike variacije v temperaturi boš imel. V prostoru kjer je klima bo mraz, v drugih ravno prav.


V mojem primeru ne vidim večjega problema ker klima bo primarno namenjena razvlaževanju, hladil bom po potrebi. Ne pričakujem ravno velikih variacij saj klima bo hladila zrak pod slemenom, kateri bo lepo padel cca 5m dol v dnevno sobo in počasi po hodnikih zlezel po sobah. Imam tudi hlajenje z talnim, tako da bom lažje vzdrževal ohlajeno hišo. Pa tudi rekuperacija bo poskrbela da bo posesala hladen zrak iz sobe kjer je klima s katerim bo ohladila vhodni zrak ki gre po vseh sobah. Teoretično bi moralo delovati solidno :) Upam, da se nisem uštel. Kako bo v praksi lahko sporočim drugo poletje.

Kakorkoli, pa če dam Mitsubishi na stran. Moje zahteve so:

1. Moč cca 3.5Kw
2. Zanesljivo delovanje in dolga življenska doba
3. Poznana razširjena znamka oz. lahka dobavljivost rezervnih delov in serviserjev
4. Čim manjša poraba in čim tišje delovanje notranje in zunanje enote.
5. Mora imeti časovnik vklopa /izklopa ter da se ponovno zažene če zmanjka elektrike
6. Cenovni rank nekje med 800-1000€ brez montaže

Zaželjeno je da ima tudi kakšne filtre proti bakterijam ipd.. / termostat v pilotu tudi ni napačna opcija / Če so kakšne samočistilne funkcije so tudi fajn zadeva ..

V bistvu nevem kaj sploh imajo današnje klime, iščem nek soliden srednji razred za neko normalno ceno. Če imaš kak predlog znamke in modela si bom preučil moje opcije.



Recimo GREE-jeva za dobrega jurja. MB-jeva za 1300 ima par funkcij, tle sam gledaš.

Generator ionov in UVC sterilizacija ponujata najboljše pogoje za vedno čist zrak. Uniči lahko bakterije propagule, mikobakterije, viruse, glive in zmanjša rast mikroorganizmov na uparjalniku, zaradi česar je vsak vaš vdih zdrav in čist. Stopnja sterilizacije stafilokoknih bakterij pa je kar 93,9 %.

Nova klimatska naprava Airy bo tako s številnimi naprednimi funkcijami vsak dan poskrbela za udobje in dobro počutje v vašem domu ali pisarni.

Prednosti naprave Airy

Nadzor naprave:
Dnevna programska ura
Wi-Fi nadzor
Stenski upravljalnik
Osrednji stenski upravljalnik
Brezžični daljinski nadzor
Enota za dovoljenje delovanja
BMS nadzor
Pametno delovanje
Tehnologija G-AI
Hibridno odtajanje
Samodejna diagnoza okvare
Samodejni ponovni zagon
Mehki zagon
Učinkovito delovanje
Ogrevanje do -25 °C
Inverter
Turbo način
Energijski razred A+++
Grelec odtočne posode
Doseg zraka do 15,5 m
Skrb za zdravje
Samočistilna funkcija
Samosušilna funkcija
UVC sterilizacija
Ionizator zraka-cold plasma
Pomožni filtri
Udobje
Nastavitev vlažnosti
Tiho delovanje naprave 19 dB(A)
3D usmerjanje zraka
Odčitavanje temperature in vlažnosti v prostoru
Vzdrževanje + 8 ° C
Sedem hitrosti ventilatorja
Trije spalni načini

Ganon ::

Napačno povezavo si mu prilepil. 5,3kW namesto 3,5kW. Slednja je 750 evrov.

https://www.emundia.si/gree-klimatska-n...

Arey ::

Uf, kar 93,9 %, to pa je veliko %.

OutOfTheBox ::

Ganon je izjavil:

Napačno povezavo si mu prilepil. 5,3kW namesto 3,5kW. Slednja je 750 evrov.

https://www.emundia.si/gree-klimatska-n...


Imaš prav, se opravičujem.
««
128 / 130
»»