» »

Katera klima

Katera klima

««
71 / 120
»»

radmannsdorf ::

Lopute levo desno je pa res treba ročno nastavit. Ampak to sem pač nastavil pakrat prve dni, zdaj pa so tako kot so, da piha nekako mimo mene, če sedim pred pc-jem:)
Nastavljam pa lahko fiksno pozicijo lopute ali pa "swing".
Timer deluje, ima pa tako kot klasična budilka po dnevih, urah ON, urah OFF. Preverjeno deluje.

Jst ::

anekdota: Moji sorodniki so zelo razočarani nad Mitsubishi klimo (katere nekateri tako hvalijo in so nekatere tudi dvakrat dražje), za katero so lani dali okoli 1200-1400 EUR. Glasna zunanja enota in nobene razlike v primerjavi z Panasonic za okoli 700-800 EUR v drugem stanovanju.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kingsix ::

Mitsubishi so dobre, ampak overrated.

konspirator ::

Na kakšni steni je montirana, za kateri model gre ?
So na nosilcih gumijasti blažilci ?


Do prihoda inverter modelov so imele značilen (dokaj glasen) zvok Mitsui oz po novem Gree zunanje enote.
--

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Tole mogoče ni najbolj v sklopu teme, pa vseeno. Imam prenosno klimo (na tleh), ko sem v sobi jasno poskrbim da ne piha neposredno vame itd, me pa zanima, kaj je bolj učinkovito oz. če je sploh kakšna razlika, če je loputa usmerja navzdol (piha dol) ali v zrak (piha navzgor).
Topel zrak se najbrž zadržuje pod stropom. Ima kakšne veze, če jo za ure, ko me ni v sobi usmerim navzdol in se potem hlad dviguje, ali pa usmerjenost outputa za občutek hlajenja nima veze?

NejcSSD ::

Najhitreje boš ohladil, če bo pihala pod stropom, tam se zmeraj najtoplejši zrak zadržuje.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

BorutK-73 ::

Samael je izjavil:

Tole mogoče ni najbolj v sklopu teme, pa vseeno. Imam prenosno klimo (na tleh), ko sem v sobi jasno poskrbim da ne piha neposredno vame itd, me pa zanima, kaj je bolj učinkovito oz. če je sploh kakšna razlika, če je loputa usmerja navzdol (piha dol) ali v zrak (piha navzgor).
Topel zrak se najbrž zadržuje pod stropom. Ima kakšne veze, če jo za ure, ko me ni v sobi usmerim navzdol in se potem hlad dviguje, ali pa usmerjenost outputa za občutek hlajenja nima veze?

Navzgor. Jaz sem imel še namizni ventilator na tleh da je pomagal pihat mrzli zrak v strop. Mrzli zrak je težji od toplega in se zadržuje pri tleh. Imaš ušesne čepe ali slušalke?:))

Zgodovina sprememb…

Jst ::

>Mitsubishi so dobre, ampak overrated.

Se strinjam. Plačaš znamko.


>Na kakšni steni je montirana, za kateri model gre ?
>So na nosilcih gumijasti blažilci ?

Ne vem, ampak tudi Panasonicova je relativno tiha, za dvakrat dražjo bi pričakoval, da se je nič ne sliši. Niti ni IOT capable. Ponoči, ko se vse umiri, se jo isto sliši (white noise), kot Panasonicovo. Tako so mi povedali. Več informacij nimam...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Magic1 ::

kingsix je izjavil:

Mitsubishi so dobre, ampak overrated.

Ne vem zakaj tako misliš, cene nimajo pretirano nabite. Osnovni model stane 750€, FH top model stane malo čez jurja. Torej nič pretirano dražje od ostalih znamk. Res pa ima manj brezveznih dodatkov.
Magic

marko71 ::

radmannsdorf je izjavil:

alsu je izjavil:

Zanima me vaša mnenje glede sledeče klime: KLIMATSKA NAPRAVA TXE 3,5 kW INVERTER + WIFI https://www.emundia.si/klimatske-naprav...

Proizvajalec naj bi bil Gree, sicer mi ni znano kako kvalitetne izdelke ima omenjen proizvajalec...

Potrebujem pa jo za garsonjero (za hlajanje in gretje).

Meni so en teden nazaj montirali enako klimo, le da na njej piše Cooper & Hunter, ampak očitno je čisto enaka, tudi na videz notranja in zunannja enota, še daljinec je enak.
Hladi kot pr norcih. :) Jaz sem se zanjo odločil, ker za ta denar dobiš več kot pri znanih znamkah.



to je ena in ista klima, tudi ko naročiš txw dobiš c&h Cooper&Hunter Alpha S12FTXE so dali samo zadnje tri črke klime in koliko je močna.
U glavnem vem ker sem jo naročil na emundia in dobil Cooper&Hunter Alpha S12FTXE.

darkolord ::

Da, in to je v bistvu Gree Lomo

easyrider3 ::

Magic1 je izjavil:

kingsix je izjavil:

Mitsubishi so dobre, ampak overrated.

Ne vem zakaj tako misliš, cene nimajo pretirano nabite. Osnovni model stane 750€, FH top model stane malo čez jurja. Torej nič pretirano dražje od ostalih znamk. Res pa ima manj brezveznih dodatkov.




Mitshubishi je res preveč prehvaljena in jaz jo moram skritizirat,ker senzorjem se je začelo kar mešat. Po domače povedano niso vredne svojega denarja pa naj se gre za bilo kateri model. Kolega ima že Panasonic klimo več kot 10 let in mu dela u piko pa še nobenkrat je ni dal očistit

Magic1 ::

easyrider3 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

kingsix je izjavil:

Mitsubishi so dobre, ampak overrated.

Ne vem zakaj tako misliš, cene nimajo pretirano nabite. Osnovni model stane 750€, FH top model stane malo čez jurja. Torej nič pretirano dražje od ostalih znamk. Res pa ima manj brezveznih dodatkov.




Mitshubishi je res preveč prehvaljena in jaz jo moram skritizirat,ker senzorjem se je začelo kar mešat. Po domače povedano niso vredne svojega denarja pa naj se gre za bilo kateri model. Kolega ima že Panasonic klimo več kot 10 let in mu dela u piko pa še nobenkrat je ni dal očistit

Dober si ti, ocenjuješ po enem modelu in eni napaki... Jaz imam že skoraj deset let Panasonic, po tvoji logiki so jajca, ker sem moral dat ležaj menjat. Pa še en tovarniški bug ima z regulacijo. Sam jaz nisem ti in pravim da je super glede na to kar je že dala skozi. Sem pa slišal od parih serviserjev, da so Panasonicove imele kar dosti problemov v tistih časih. Koliko pa je Mecka FH dobra, bomo govorili čez nekaj let, zankrat ni slišat od kogarkoli, da bi imel probleme.
Magic

tkma ::

Glede na nizko ceno, ter 5 letno garancijo tudi mene zanima tale klima,

https://www.emundia.si/klimatska-naprav...
ampak mečkam z nakupom ker jo bom uporabljal za ogrevanje sobe, pa ne vem ali naj vzamem micko kao najzaneslivejšo ali kaj drugega.

Ima kdo izkušnje s temi klimami, a imajo kake hibe? Kako delujejo ko je zunaj -10 stopinj, koliko imajo še moči za ogrevanje? A je dovolj če imajo gretje do -15, a je treba globje v denarnico pa iskat tiste do -20, -25
Cela znanost pri odločanju, če človk nima €.
lp
Peter

billy ::

Vzemi FH od mecke, če kupuješ na dolgi rok in ogrevanje. To je top nakup, letošnjo zimo sem nonstop ogreval stanovanje z njo, niti enkrat z plinom. In cena štroma je bila samo 55€ (od tega je za ostalo šlo 30€, torej samo 25 za klimo, sosedje pa so imeli cca 90€ za plin) januarja al decembra, takrat ko je bilo -15 nekaj dni...67 kvadratov.

Če samo za sezono/dve, potem lahko cenejšo.

Trupl0 ::

V HN mi je razlagala, da potrebujem grelni kabel, da omogočim Mitsuju delovanje do -25.
Je to res?
Rabim klimo, sicer jo imam že sedaj neko noname varianto, da bi lepo hladila poleti ampak bolj bila nadomestek ogrevanja pozimi. Pozimi bi, če bi zares zahladilo, zagnal peč na kurilno olje. Namesto, da polnim 2000l cisterno bi dal za klimo cca 1200€ pa dotočil ene 500l olja za hude cajte.
If you are going through Hell, keep going !

billy ::

Res je ja, FEH mislim da so takšni modeli, ali FEV. Ampak je takoj cena +200€. Je pa potem to tako urejeno, da ima podstavek luknjan, kar pomeni da ti bo vedno dol kapljalo. Rešitev tega je še dodaten zbiralnik spodaj, ampak spet nekaj dodatnega za nabavit, kar spet poveča ceno :)

Se pa ne splača, oz odvisno kje živiš, pri nas še nikoli ni bilo pod -15 pri klimi (itak je montirana na fasado bloka, kjer je praviloma manj hladno "kot na prostem"). Pa saj ne, da potem neha delat, če pade pod -15, do -15 pač mecka garantira, da bo enak performance, brez padca.
Poglej recimo statistične podatke za svoj kraj, kdaj je bilo pod -15 in se odloči. Mogoče pač tiste dni na olje.

mzakelj ::

Men so ravno včeraj zmontirali mitsubishi klimo in je prišla z montažo vred 833€. 3.5 kW. Končno spal kot ubit po dveh mesecih. Monterja sta bila izredno prijazna in tudi glede na to da sta vrtala eno luknjo skoraj pol ure ker je čisti beton sta naredila izredno čisto. Je pa inverter klima ampak jo ne bom uporabljal za gretje ker prisegam na drva. Glede na lokacijo stanovanja jih pokurim slab kubik med najhujšo zimo.

darkolord ::

("inverter klima" označuje samo vrsto motorja v kompresorju)

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Mnenja o prenosnih klimah?

Je za kaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

konspirator ::

--

billy ::

D3m je izjavil:

Mnenja o prenosnih klimah?

Je za kaj?


Boljša je kot nič, drugače pa samo v zadnji nuji, raje klasični split sistem...

mat xxl ::

Kaj pa ptravite na klimo Panasonic Inverter CS/CU-UE12RKE, ki je po mnenju mojega monterja sicer vstopna inverter klima, sicer delana na kitajskem z malezijskim kompresorejm, menda Ok solidna zadeva, se pa ne da montirati wi fija niti za doplačilo ne. Ta klima je kpl. brez montaže z 22% davka v akciji v Šparu za 529 eur in ja ni problem po taki ceni tudi na podjetje, na Mimovrste je pa nekaj eur več, povsod drugje, pa krepko čez 700 eur brez montaže z 22 % ddv. Torej, za kaj je tako uporaben wi fi za krmiljenje ? In pa, kaj mislite za to klimo, rabil bi 2 kompleta za eno vrstno hišio, ki se bo adaptirala za hlajenje in gretje.

Torej cenil bi mnenje strokovnjakov ali ta model ali kitajca Gree ??? Oziroma, kaj tej fali, da bi jo nekdo odsvetoval, sicer ni problem malo dodati, če bo potem res kaj veliko bolje. Vsak nasvet dobrodošel in se v naprej zahvaljujem.

billy ::

Ne bom komentiral modelov, ker ne poznam. Malo edino poglej specifikacije scop in seer, če te zanima poraba.

Wifi modul pa...meni pride kar prav, včasih sem celo v stanovanju in preko telefona kontroliram, drugače pa veliko bolj sproščeno pozimi/poleti ko se ne ukvarjam z nastavljanjem timerja in pač, če nas ni doma, vklopim pač preko telefona. pa preko telefona se lahko naredi timer bolj natančno, kot preko daljinca.

torej kaj hočeš :)

mat xxl ::

Ja rešitev, če ni wifija je tudi ta, da kupiš vmesnik na 220 V wifi za vklop on off elektrike, klima sama pa ima funkcijo , da po izpadu elektrike , ko se ta vrne se ponovno sama vklopi, tako lahko s takim vmesnim modulom to tudi rešuješ, če je to tako pomembno .

billy ::

Rešitev imaš več, tudi recimo kaj takega:

https://www.aliexpress.com/store/produc...

Pač univerzalna IR naprava, ki jo sprogramiraš in deluje enako, kot daljinec. Pač edino mora biti v vidnem polju do klime (ponavadi namontiraš nekam na strop) in je to to :)

Blisk ::

radmannsdorf je izjavil:

Anney je izjavil:

Vox ima tudi enake, razlike so v elektroniki in kompresorjih.

Kakor vidim, ima Vox drugačen design. So pa podobne(display na notranji enoti), imajo drugačne karakteristike. medtem ko so C&H in TXE popolnoma enake.

Ali kdo ve, kakšne so razlike pri elektroniki in kompresorjih?
katera ima boljše zadeve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

darkolord ::

C&H/TXE/Gree ima definitivno dobre kompresorje. Glede elektroniko pa nisem slišal, da bi bile kjerkoli kakšne posebne težave.

Blisk ::

Potem bom na emundia kupil TXE 3,5 kW INVERTER + WIFI zadevo, ker imajo zdaj promocijske kupone in je z montažo 560€

darkolord ::

Ja, ta je super.

BadWolf ::

Spalnica ima cca 10m2, pod streho. Notri sicer imamo stensko klimo, ki pa je dokaj glasna in piha direktno na posteljo, poleg tega je tudi stara.
rabil bi nekaj kar se da tihega, po možnosti tudi prenosnega, ne bi smel biti večji problem namestiti odvod zraka. Delala bi samo ponoči.
Kaki predlogi?
Sploh idealno bo nekoč https://www.indiegogo.com/projects/worl...

so takile ohlajevalci kaj vredni? https://www.ceneje.si/Izdelek/8370970/h...

Blisk ::

BadWolf je izjavil:

Spalnica ima cca 10m2, pod streho. Notri sicer imamo stensko klimo, ki pa je dokaj glasna in piha direktno na posteljo, poleg tega je tudi stara.
rabil bi nekaj kar se da tihega, po možnosti tudi prenosnega, ne bi smel biti večji problem namestiti odvod zraka. Delala bi samo ponoči.
Kaki predlogi?
Sploh idealno bo nekoč https://www.indiegogo.com/projects/worl...

so takile ohlajevalci kaj vredni? https://www.ceneje.si/Izdelek/8370970/h...

Pozabi na prenosno klimo, ker je totaln jajc. Kupil sem jo in sem jo čez 1 mesec prodal. Najprej so glasne potem pa še zelo slabo hladijo. Ko sem bil v garsonjeri sem imel vgrajeno vgradno klimo in sem si preprosto pred posteljo naštimal 2m dolgo roleto za ponoči, ko sem šel spat sem potegnil dol roleto, da mi ni pihalo, klima je bila na nasprotni strani postelje.

jernejl ::

rabil bi nekaj kar se da tihega, po možnosti tudi prenosnega, ne bi smel biti večji problem namestiti odvod zraka. Delala bi samo ponoči.

Prenosne klime so bistveno bolj hrupne od split naprav.
Ne verjamem, da bi lahko ponoči spal poleg vklopljene prenosne klime.

BorutK-73 ::

D3m je izjavil:

Mnenja o prenosnih klimah?

Je za kaj?

Well, dobra je za kadilce, ker ti vleče dim zraven zraka ven iz sobe.>:D

Andrej51 ::

mat xxl je izjavil:

Kaj pa ptravite na klimo Panasonic Inverter CS/CU-UE12RKE, ki je po mnenju mojega monterja sicer vstopna inverter klima, sicer delana na kitajskem z malezijskim kompresorejm, menda Ok solidna zadeva, se pa ne da montirati wi fija niti za doplačilo ne. Ta klima je kpl. brez montaže z 22% davka v akciji v Šparu za 529 eur in ja ni problem po taki ceni tudi na podjetje, na Mimovrste je pa nekaj eur več, povsod drugje, pa krepko čez 700 eur brez montaže z 22 % ddv. Torej, za kaj je tako uporaben wi fi za krmiljenje ? In pa, kaj mislite za to klimo, rabil bi 2 kompleta za eno vrstno hišio, ki se bo adaptirala za hlajenje in gretje.

Torej cenil bi mnenje strokovnjakov ali ta model ali kitajca Gree ??? Oziroma, kaj tej fali, da bi jo nekdo odsvetoval, sicer ni problem malo dodati, če bo potem res kaj veliko bolje. Vsak nasvet dobrodošel in se v naprej zahvaljujem.


Meni je tudi monter predlagal klimo Panasonic. Imam kar veliko stanovanje zato bi vzel 2 notranji enoti (Panasonic etherea CS-Z12 SKEW in Panasonic etherea CS-Z9 SKEW) in eno zunanjo (Panasonic CU-2E 18SBE). Skupaj z montažo pride malo več 2k €. Sem pa še malo v dvomih če bi pri konkurenci mogoče dobil več za ta denar.

radmannsdorf ::

Blisk je izjavil:


Sploh idealno bo nekoč https://www.indiegogo.com/projects/worl...

To je že dve leti stara novica, denar je zbran in zadeva je v prodaji. Naroči :)

marko71 ::

Blisk je izjavil:

Potem bom na emundia kupil TXE 3,5 kW INVERTER + WIFI zadevo, ker imajo zdaj promocijske kupone in je z montažo 560€


imam sam omenjeno klimo, dela kot je treba, kar se tiče hlajenja, samo na montažo sem pa čakal od obljubljenih 10 dni je bilo kar naekrat 18 dni pa še to sem jim težil vsak drugi dan. Potem ko kupiš pravijo da imajo neke probleme glede montaže, pa še to če sam kličeš in težiš, ker drugače so mi montažo ene 3x prestavili. Saj pravim če se ne mudi bo še šlo, drugače pa obup.

Okapi ::

To je tudi svojevrstno merilo pameti ljudi - da čakajo avgust, ko pride čez 35 stopinj, da kupijo klimo.:))

Klimo se kupi in montira aprila ali maja. Še bolje oktobra ali novembra, ko poceni prodajajo "lanske" modele.

BorutK-73 ::

In imajo več časa da ti jo zmontirajo.

marko71 ::

to je res, prvo smo kupovali na sejmu dom, so jo zmontirali kot je bilo rečeno, zdaj drugo pa na začetku avgusta, ko je vročina pritisnila, ampak tukaj se gre tudi za to da prodajalci zdaj na veliko nategujejo, da ko kupiš klimo bo montaža v parih dnevih, vse samo da se proda, če pa res pride do montaže v tistih parih dnevih je pa en velik vprašaj, ker sploh ni toliko monterjev kolikor je veliko povpraševanje po klimah zdaj ko je zares vroče. U glavnem eno veliko zavajanje prodajalcev, da ne rečem kar laži.

billy ::

Okapi je izjavil:

To je tudi svojevrstno merilo pameti ljudi - da čakajo avgust, ko pride čez 35 stopinj, da kupijo klimo.:))

Klimo se kupi in montira aprila ali maja. Še bolje oktobra ali novembra, ko poceni prodajajo "lanske" modele.


Kvalitetne firme, ala micka daikin, držijo vedno cene. Nekih poceni modelov pa jaz raje ne bi montiral, se ne splača na dolgi rok.

darkolord ::

Ne splača v kakšnem smislu?

billy ::

Prihranek ob nakupu se na dolgi rok izniči ali celo obrne v izgubo. Na račun kvalitete in tudi višje porabe. Sicer odvisno od primera, ampak kdo razmišlja o hlajenju/gretju pomoje nima kaj razmišljat. Pri hlajenju še prideš skozi s cenejšo, pa še tam bi bilo pametno malo preračunat zadeve.

darkolord ::

Imaš kakšen konkreten podatek?

billy ::

Ja, FH ima recimo SEER preko 9, SCOP pa 5.1, primerjaj te cifre z "neko poceni klimo iz špara", verjetno so cifre deljeno z dva.

Kot sem že napisal, zadnjo zime se je stanovanje v celoti ogrevalo s to klimo. Največ je bil račun za elektriko 55 (takrat ko je bilo celo nekajkrat pod -10 ponoči), kar pomeni samo 25€ za klimo dodatno. Pa so sosedje imeli po 90€ samo za plin. Zdaj pa tudi, se hladimo in je račun za elektriko 33, torej samo nekaj € za hlajenje, je pa res, da do zdaj ni bilo ravno neke vročine, lahko poročam kako bo septembra na računu :)

Prospekt, koga zanima: http://www.topeldom.si/pdf/mitsubishi/M...

darkolord ::

Ja, tole ima cca. 30% višji SEER in COP, ampak za tri do štirikrat višjo ceno. Tale dolgi rok bo precej dolg, da boš tole razliko not prinesel.

S tem da ima Micka 2 leti garancije, Gree pa 5.

Zgodovina sprememb…

billy ::

A 275 - 360€ pride gree z montažo?

Ja ne vem za koliko let se kupuje klima, 2, 3, 5 ali 10+?

darkolord ::

Tole sem gledal

billy ::

Ok, jaz sem nabavil 2.5kW, pa je bila cena 1100. Katero gree pa gledaš da je 4x cenejša?

Netrunner ::

Pozna kdo kakšno klimo ki ima manjšo zunanjo enoto oz. Da je globina čim manjša.
««
71 / 120
»»