» »

Katera klima

Katera klima

««
63 / 120
»»

energetik ::

Ja res je neučinkovito, samo zato ker ti tako praviš. ;((
Včeraj sem preklopil na hlajenje, v mansardi je bilo 24°C. Danes je le še 23° pri temperaturi tal 19°C. Samo danes je TČ prečrpala iz bajte 45kWh toplote. Ti napišem čez 2-3 dni, koliko bo v mansardi.

;-) ::

Cakaj vroce ti je danes cez tei dni lahko da bo ze zunaj hladno napovedane so nevihte.

Kake so kaj poceni resitve namesto zunanjih rulet, za panelne z komarniki imam predracun 3k€ za 4 okna v stanovanju. Gheto variante odpadejo kaj cisto ohlapnega tudi ker bo v vetru udarjalo...

Ajd komarnike resit ni problem rulete pa kamorkoli obrnes se ne pokrijejo v dvehbletih napram klimi.

ProGo ::

Potem praviš, da v neobljudenem "bunkerju" mansardi si sredi poletja vklopil talno hlajenje in ti je ohladilo za 1C v enem dnevu? Meri na višini 1 m, in ne pri tleh, razen če živiš na tleh = ležiš ves čas.
Jako hlajenje res.

Vseli še 2 osebi, 1 pečico, kak tv, pa ugotoviš, da je hladilna moč talnega gretja nična (za mansardo). Sicer tla boš imel hladna, tudi v spodnjem nadstropju bodo zelo veseli tvojega talnega hlajenja (= njihovega stopnega hlajenja, ki pa je zelo učinkovito), v mansardi bo pa glava na vročem.

Praviš nekako tako: ker imam avto z kvadratnimi kolesi, se bom pač peljal v njem, še vedno se da kam priti, vem pa da so okrogla boljša.

XsenO ::

Hitro vprašanje.
Kakašne imate izkušnje z klimami od Gorenja?
Situacija je taka, da mi je stara klima crknila in bi rabil zdej nekaj na hitro nabavit pa sem gledal za model KAS26DCINVF1 od gorenja.
1 + 1 = 1

Lešinar ::

Dodaj 100€ pa nabavi samsunga

http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...

Letos so se zelo podražile. Lansko leto so bile za 490€, 0.9kW kompresor in 515€ 1.2kW kompresor. (Kompresorja noter sta ista, vse ostalo je isto, mogoče je notranja enota manjša, to nisem preveril. Inverter je isti za oba)

Martin Krpan ::

XsenO je izjavil:

Hitro vprašanje.
Kakašne imate izkušnje z klimami od Gorenja?
Situacija je taka, da mi je stara klima crknila in bi rabil zdej nekaj na hitro nabavit pa sem gledal za model KAS26DCINVF1 od gorenja.


Kolega ki je včasih montiral klime mi je pred 2 mesecema ko sem kupoval klimo in sem ga vprašal za nasvet rekel "samo stran od Gorenja".
Rebrandan najcenejši kitajc.

epicus ::

Živjo.

Mene pa zanima kako je moč odvisna od velikosti sobe, ki se ohlaja. Če npr. želiš ohlajati 2(3) sobe v skupni meri 50m2 je potem dovolj da nabaviš klimo, ki zmore ohladiti 50 m2, ali je za zihr bolje kupit močnejšo za 100 m2?

Da povzamem: ali je bolje laufat tisto za 50 m2 na 100% ali tisto za 100m2 na 50%?
Open mind for a different view

BorutK-73 ::

Odvisno od lege sob. Če imaš slabo izolacijo, stara okna, brez rolet in so cel dan na soncu boš rabil močnejšo klimo.

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Odvisno od volumna zraka, ki se ohlaja : 3,5kW hlajenje za povprečno 100m3 zraka, več če je sončna lega brez izolacije in zasenčenih oken ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

XsenO ::

Martin Krpan je izjavil:

XsenO je izjavil:

Hitro vprašanje.
Kakašne imate izkušnje z klimami od Gorenja?
Situacija je taka, da mi je stara klima crknila in bi rabil zdej nekaj na hitro nabavit pa sem gledal za model KAS26DCINVF1 od gorenja.


Kolega ki je včasih montiral klime mi je pred 2 mesecema ko sem kupoval klimo in sem ga vprašal za nasvet rekel "samo stran od Gorenja".
Rebrandan najcenejši kitajc.



Torej raje kakšnega Mitsubishija, ki vidim da je večinoma hvaljen. Ali so morda kaki modeli, ki se jih raje izogibam?
1 + 1 = 1

barakus ::

A je kje akcija za kako split klimo ki tudi greje za okoli 300 eur?

billy ::

cebelar123, kako pa ročno nastaviš vertikalen izpuh? Ali si mislil ročno preko daljinca ali ročno direkt na klimi?

energetik ::

ProGo je izjavil:

Potem praviš, da v neobljudenem "bunkerju" mansardi si sredi poletja vklopil talno hlajenje in ti je ohladilo za 1C v enem dnevu? Meri na višini 1 m, in ne pri tleh, razen če živiš na tleh = ležiš ves čas.
Jako hlajenje res.

Vseli še 2 osebi, 1 pečico, kak tv, pa ugotoviš, da je hladilna moč talnega gretja nična (za mansardo). Sicer tla boš imel hladna, tudi v spodnjem nadstropju bodo zelo veseli tvojega talnega hlajenja (= njihovega stopnega hlajenja, ki pa je zelo učinkovito), v mansardi bo pa glava na vročem.

Praviš nekako tako: ker imam avto z kvadratnimi kolesi, se bom pač peljal v njem, še vedno se da kam priti, vem pa da so okrogla boljša.
Dej ne bluzi. Ko se poveča temp. zraka zaradi aktivnosti v bajti, se moč talnega hlajenja še poveča, zaradi večjega deltaT. Očitno še nisi delal izračunov, kako to vpliva - zelo.
Merim na višini 1,5m. Danes me je skoraj kap ko sem stopil v bajto iz soparnih 31°, ker je bilo spodaj 20°, zgoraj 22° + občuten hlad od tal. Skratka odlično. 2 razvlažilnika pa držita vlago pod 50%, skratka občutek je bil odličen - nikjer nič ne piha, preprosto _hladno_ je. Kot bi stopil v jamo minus vlaga.

V mansardi ne bom imel nič vroče glave, ker je strop+poševno iz 14cm betona, gor pa 20cm SF34. Strop ima 22°, kot zrak. Nad podstrešju pa 40°C.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

barakus je izjavil:

A je kje akcija za kako split klimo ki tudi greje za okoli 300 eur?

Novo ne, rabljeno da.

AC_DC ::

XsenO je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

XsenO je izjavil:

Hitro vprašanje.
Kakašne imate izkušnje z klimami od Gorenja?
Situacija je taka, da mi je stara klima crknila in bi rabil zdej nekaj na hitro nabavit pa sem gledal za model KAS26DCINVF1 od gorenja.


Kolega ki je včasih montiral klime mi je pred 2 mesecema ko sem kupoval klimo in sem ga vprašal za nasvet rekel "samo stran od Gorenja".
Rebrandan najcenejši kitajc.



Torej raje kakšnega Mitsubishija, ki vidim da je večinoma hvaljen. Ali so morda kaki modeli, ki se jih raje izogibam?

Mitsubishiji je qurba, ker ga zelo malo serviserjev zna pravilno očistiti.
In pod očistiti ne mislim 5 minutno igranje s sprejem/peno.

OldSkul ::

To je res. Ve kdo kako se odmontira notranji ventilator (valj)? Tam je največ umazaniječ.

antonija ::

AC_DC je izjavil:

Mitsubishiji je qurba, ker ga zelo malo serviserjev zna pravilno očistiti.
In pod očistiti ne mislim 5 minutno igranje s sprejem/peno.
Kaksno pa je "pravilno ciscenje"? So kje navodila zanj? Resnicno me zanima kaj vse naj bi naredili ce jih poklices da ocistijo klimo...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

barakus ::

BorutK-73 je izjavil:

barakus je izjavil:

A je kje akcija za kako split klimo ki tudi greje za okoli 300 eur?

Novo ne, rabljeno da.



Pred 4 leti sem kupul kitajsko split klimo za 350eur. Ali cesa podobnega ni vec na trgu?

Lešinar ::

barakus je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

barakus je izjavil:

A je kje akcija za kako split klimo ki tudi greje za okoli 300 eur?

Novo ne, rabljeno da.



Pred 4 leti sem kupul kitajsko split klimo za 350eur. Ali cesa podobnega ni vec na trgu?


Žal ni, cene so od 400€ navzgor

Inverter je obvezen zaradi EU regulacij in to je €€€€

;-) ::

;-) je izjavil:




Pa je upam da (resitelj) doma montazo so mi obljubili se ta teden,. Ker sem zaletav sem se oslocil za beko ki po googlanju dela samo ta model klime za nas trg...zdaj lahko je to dobro da delajo en model pa tega vredu lahko pa da je se vse v povojih in vse je**.

Ce bo prestala test da jo naredim na minimum nevem 16stopinj in to vzdrzuje se kupim za hlajenje kleti :)


Pa je zmontirana dva dni popolnoma zadovoljen z tem kaj je pokazala vceraj ohladila stanovanje, danes ga greje funkcij ravno dovolj in lepo dostopne zunanja enota skoraj neslisna v nasem okolju, notranja ni moteca, slisim jo pri najvecji hitrosti ponoci pa na sleep nacin. Monter je rekel da jih od 2012 montira in da je imel 2 reklamaciji do sedaj ena je crknil pilotek in pri eni ekrancek vse ostalo je popravljal za salabajzerji.

MooM ::

Nekaj glede prenosne klime. Doma imamo eno na zalogi, ampak zaradi svojih pomanjkljivosti ni v uporabi. V Ljubljani v stanovanju bi mi pa ob teh temperaturah bila verjetno koristna (47 m2).

Torej, ali lahko izpuh prenosne klime izpeljem v luknjo v dimniku, kamor je speljana tudi kuhinjska napa? Kje lahko kupim plastičen nastavek, da se cev lepo pripoji?
 dimnik

dimnik



Nekoč sem videl, da obstaja nekakšna plastična ponjava, ki omogoča da izpuh spelješ skozi okno, ko je odprto na kip in delno preprečuje vdor toplega zraka v stanovanje. Se da to kje kupit? Kar sem gledal je bilo za ameriška okna, ki se odpirajo kot drsna vrata.

Hvala

antonija ::

Ce pihas zrak ven iz hise in ustvarjas podtlak, potem bo zrak od nekje moral priti nazaj v hiso. Skozi vse mogoce luknje in spranje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

barakus ::

Lešinar je izjavil:

barakus je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

barakus je izjavil:

A je kje akcija za kako split klimo ki tudi greje za okoli 300 eur?

Novo ne, rabljeno da.



Pred 4 leti sem kupul kitajsko split klimo za 350eur. Ali cesa podobnega ni vec na trgu?


Žal ni, cene so od 400€ navzgor

Inverter je obvezen zaradi EU regulacij in to je €€€€



Aja, skoda. Kaj Hrvaska tudi ima samo z inverterjem klime?

energetik ::

MooM je izjavil:

Nekaj glede prenosne klime. Doma imamo eno na zalogi, ampak zaradi svojih pomanjkljivosti ni v uporabi. V Ljubljani v stanovanju bi mi pa ob teh temperaturah bila verjetno koristna (47 m2).

Torej, ali lahko izpuh prenosne klime izpeljem v luknjo v dimniku, kamor je speljana tudi kuhinjska napa? Kje lahko kupim plastičen nastavek, da se cev lepo pripoji?
 dimnik

dimnik



Nekoč sem videl, da obstaja nekakšna plastična ponjava, ki omogoča da izpuh spelješ skozi okno, ko je odprto na kip in delno preprečuje vdor toplega zraka v stanovanje. Se da to kje kupit? Kar sem gledal je bilo za ameriška okna, ki se odpirajo kot drsna vrata.

Hvala

Bi rekel da lahko tja napelješ če je premer tiste cevi vsaj 12-15cm, vendar vprašanje če ne bo skozi napo nazaj sekalo. Ker bo naredila klima podtlak in bo potegnilo nazaj skozi napo. Rešitev je hkrati uporaba nape ter vsaj 1 okno nekje odprto na kip.

billy ::

barakus, prejšnji teden je prišel nek letak od pošte, tam je bila neka klima celo za 380 eur, tako poceni še nisem videl.

AC_DC ::

billy
PS ima (dokaj skrito) spletno stran na https://www.mojpaket.si

klima
TECTRO TS 625
https://www.mojpaket.si/klimatska-napra...


model, ki ga prodajajo je kot vidim samo nalepka/rebrand od qlima (ex zibro)
http://www.qlima.it/gamma-prodotti/koel...


barakus
Aja, skoda. Kaj Hrvaska tudi ima samo z inverterjem klime?

Enako kot v Slo, Eu predpisi in to.
http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Popispr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

BorutK-73 ::

MooM je izjavil:

Nekaj glede prenosne klime. Doma imamo eno na zalogi, ampak zaradi svojih pomanjkljivosti ni v uporabi. V Ljubljani v stanovanju bi mi pa ob teh temperaturah bila verjetno koristna (47 m2).

Torej, ali lahko izpuh prenosne klime izpeljem v luknjo v dimniku, kamor je speljana tudi kuhinjska napa? Kje lahko kupim plastičen nastavek, da se cev lepo pripoji?
 dimnik

dimnik



Nekoč sem videl, da obstaja nekakšna plastična ponjava, ki omogoča da izpuh spelješ skozi okno, ko je odprto na kip in delno preprečuje vdor toplega zraka v stanovanje. Se da to kje kupit? Kar sem gledal je bilo za ameriška okna, ki se odpirajo kot drsna vrata.

Hvala

Jaz sem imel tako nareto 7 let. Kupil sem pa 120mm cev ki se uporablja za kanalizacijo (siva cev). V dimnik je bolje kot pa skozi okno ker imaš okna zaprta.

BorutK-73 ::

ps
Bi pa lahko bil problem če je mapa nad to luknjo in bi skozi mapo pihal vroč zrak nazaj v prostor.

antonija ::

Vroc zrak bo _vedno_ prisel nazaj v prostor. S pametno postavitvijo in nekaj srece se zgodi to, da topel zrak vdira nazaj not pri vseh luknjah in spranjah enakomerno, ampak ker ti hladis samo en prostor s prenosno klimo, bo ta prostor veliko vecino casa bolj udoben za bivanje kot ostali prostori.
Se vedno bo pa vsakic, ko bos "na silo" pihal zrak ven, nekje drugje priblizno enak volumen zraka prisel notri, drugace bos naredil vakuum. Zato so v celokupni bilanci prenosne klime polomija kar se izkoristka tice (kar ohladijo ti zamenja vroc zrak od zunaj), se vedno so pa uporabne ker lahko vsaj en prostor naredijo bistveno bolj udoben za bivanje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

fosil ::

Ja prenosne imajo obupen izkoristek, nekaj ga pa vendarle imajo.
Kajti temperatura izpuha je kakšnih 50C, noter vleče pa zrak z recimo 35C, torej dejanski izkoristek prenosne klime je razlika med temperaturo izpuha in temperaturo zraka, ki ga vleče noter.
Tako je!

antonija ::

Plus to, da vroc zrak od zunaj ne pride nazaj direktno tebi v glavo, ampak enakomerno "pusca" v vse prostore. Zato bo prostor, v katerem laufa prenosna klima, bolj prijeten.

Ce bi sel pa racunat izkoristek (porabljena eneregija/sprememba temperature v objektu) bi bil pa polomija, ampak vecine ne zanima stevilka, ampak prijeten obcutek.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

energetik ::

1 stran nazaj imate točno izračunan izkoristek (EER) moje prenosne. cca. 2,5
Izmerjena poraba, vstopni zrak, izpušni zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

antonija ::

A si uposteval se "hladilne izgube" ki jih prinese vroc zrak ki pride skozi spranje nazaj v hiso?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

energetik ::

Saj sem napisal, da je upoštevan kompletni pretok zunanjega zraka V stanovanje. Vse je upoštevano.

billy ::

Kako pa si to izračunal oz od kje dobil ta podatek?

energetik ::

Je vse napisano na prejšnji strani, a je težko najti?:

energetik je izjavil:

Še čisto sveže meritve moje prenosne klime od zdajle:
Vhodni zrak 23°/74%, izhodni 47°/23%, pretok po teh. podatkih ~300m3/h, izmerjena poraba 850W.
Izračun - stanovanje kot zaprt sistem oddaja 2,3kW toplotne moči. Torej prenosna kima hladi po specifikacijah.

Notr ga vleče s 300kubiki/h, ven piha s 300kubiki/h. Vendar ima zunanji zrak entalpijo 56kJ/kg, izpuh 88kJ/kg - neto hlajenje. Odšteti je treba še 850W električne moči. Še vedno ostane 2,3kW hladilne moči, tako kot piše na klimi.


Merilniki: zunanji termo in higro senzor vremenske postaje + merilnik porabe

billy ::

Kaj pa izolacija, je kje vključena?

energetik ::

:|

BorutK-73 ::

Za primerjavo: Z prenosno sem komaj ohladil 1(ENO) sobo na 24-25C, sedaj z split klimo hladim 2 sobe in majhen hodnik plus malo še spalnico. V prvih dveh sobah je 23C!!
Tako da ne kupit prenosne klime, so glasne, slab izkoristek, hladijo eno sobo, v ostalih bo vroče zaradi vleka klime.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Ena za info:
Zibro klima, ki je bila kupljena pre 3. leti, namenjena hlajenju 90m3, te dni hladi cel štuk 100m2 v 1. nadstropju + stopnišče do pritličja + hodnik v pritličju + lahko hladim še dve sobi spodaj v pritličju, ki sta od klima enote oddaljeni ene 25m po zavitem hodniku. Lahko samo rečem, da nam nič ni jasno, da lahko tako daleč seže hladen zrak. Pomoje so te bojazni da nekaj nebi hladilo dovolj, odveč. Če je klima močna, če jo nažgeš do konca, hladi kot zmešana :)

hoyladri ::

energetik:

Napačen izračun

Upoštevati moraš temperaturo zunanjega vhodnega zraka (če nimaš zemeljskega kolektorja).

Klima ti hladi s približno 1kW.

Preostanek kapacitete gre za to, da se ohlaja zunanji zrak na sobno temperaturo, nato pa se ga ogreje in izpiha ven.

Klima ti dela v toplotnem kratkem stiku.

Od 2.3kW prostor hladi samo 1kW, toliko imaš razpoložljive kapacitete.


Sam sem naredil račun pri 80L/s in povišanju temperature za 17°C, iz 30 na 47°C, spreminjanja vlažnosti nisem upošteval.

Opravljeno delo je 1.7kW.

Temu odšteješ moč naprave in prideš do 900W hlajenja COP = 1

Če upoštevaš vhodno temperaturo 23°C pa res pride 2.4kW več toplotne energije v izpuhu, samo to je napačen podatek za hlajenje stanovanja. Pravilen je samo za preračunavanje moči in izkoristka klime.

Odšteješ porabo in številka je 1.6kW hlajenja. COP = 2



Morebiti se sliši neumno. Samo večji izkoristek bi imel, če bi v prostor preprosto napeljal hladen zrak iz klime ki deluje zunaj.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

jabuk3, kaj je poanta razvlačevanja prispevka? presledek v vsaki vrstici? daj strni malo skupaj no.

hoyladri ::

radmannsdorf

Računam sproti pa je tako, malo skravžljano.

hoyladri ::

Torej, če napravo postaviš ven in notri napelješ hladen zrak, pridobiš okoli 1kW dodatne hladilne moči (v določenih primerih, dvakrat več od trenutne situacije).

Kar pomeni, da klima v prostor vpihuje zrak pri 23°C, s katerim prostor lahko hladiš in ne služi samo recirkulaciji (opravljeno delo je 1 namesto 0), gratis pa ti ostane še celotna hladilna moč.

BorutK-73 ::

Imaš pa en problem če imaš prenosno zunaj na vročini. Mora hladit vroč zrak. To bi lahko obšel da bi naredil dovod zraka iz sobe direkt na zgornji zračnik. Spodnji je za izpuh.

energetik ::

hoyladri je izjavil:

energetik:

Napačen izračun

Upoštevati moraš temperaturo zunanjega vhodnega zraka (če nimaš zemeljskega kolektorja).

Ojej, pa sem 100x že napisal, da tisto JE zunanji zrak, zunaj je bilo 23°! Sedaj je izpuh bistveno bolj vroč, ko je tudi zunaj vroče. Napaka, če nisi upošteval še vlažnosti vhod/izhod, kajti moja prenosna klima izpareva kondenzat v izpuh, kar precej poveča entalpijo izpuha. Druga stvar, ki si spregledal pa je, da imam narejen še DIY dovod zunanjega zraka na kondenzatorska rebra, kar v vročem vremenu precej poveča EER celotnega sistema. Skratka stanovanje sem vzel kot zaključen sistem, notri gre zunanji zrak ter električna moč po žici, ven gre izpušni zrak.

Bom pa za štos ob naslednji vročini iztaknil dovod zraka, da izračunam kako dela taka klima po defoltu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Magic1 ::

Tvoj DIY močno izboljša zadevo. Pri normalni izvedbi je verjetno izkoristek pod 1. Večina jih ima spelano skozi okno samo izpuh, kjer nazaj potegne še del vročega izpuha. Plus neizolirana cev. Se spomnim ene 15 let nazaj, ko na tak način nisem mogel ohladit ponoči na sprejemljivo temperaturo 16m2 sobo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

BorutK-73 ::

Prenosna in noč(spanje) ne gre skupaj. :)

Napajalc ::

fosil je izjavil:

Ja prenosne imajo obupen izkoristek, nekaj ga pa vendarle imajo.
Kajti temperatura izpuha je kakšnih 50C, noter vleče pa zrak z recimo 35C, torej dejanski izkoristek prenosne klime je razlika med temperaturo izpuha in temperaturo zraka, ki ga vleče noter.

To ne drži, ni pomembno s kašno temperaturo zraka ohlajaš proces kompresiranja plina v tekoče stanje, pomembno je samo da je v okviru predpisa za posamezno klimo.
011011100111010101100010

hoyladri ::

energetik je izjavil:

hoyladri je izjavil:

energetik:

Napačen izračun

Upoštevati moraš temperaturo zunanjega vhodnega zraka (če nimaš zemeljskega kolektorja).

Ojej, pa sem 100x že napisal, da tisto JE zunanji zrak, zunaj je bilo 23°! Sedaj je izpuh bistveno bolj vroč, ko je tudi zunaj vroče. Napaka, če nisi upošteval še vlažnosti vhod/izhod, kajti moja prenosna klima izpareva kondenzat v izpuh, kar precej poveča entalpijo izpuha. Druga stvar, ki si spregledal pa je, da imam narejen še DIY dovod zunanjega zraka na kondenzatorska rebra, kar v vročem vremenu precej poveča EER celotnega sistema. Skratka stanovanje sem vzel kot zaključen sistem, notri gre zunanji zrak ter električna moč po žici, ven gre izpušni zrak.

Bom pa za štos ob naslednji vročini iztaknil dovod zraka, da izračunam kako dela taka klima po defoltu.


Čakaj, to si testiral samo za testiranje ?

Vlažnosti so nepomembne, če ti sesa svež zrak noter. Masa vlage bo ista.

DIY - zelo veliko truda za nekaj tako preprostega. Je split nemogoče montirati ?

Napajalc je izjavil:

fosil je izjavil:

Ja prenosne imajo obupen izkoristek, nekaj ga pa vendarle imajo.
Kajti temperatura izpuha je kakšnih 50C, noter vleče pa zrak z recimo 35C, torej dejanski izkoristek prenosne klime je razlika med temperaturo izpuha in temperaturo zraka, ki ga vleče noter.

To ne drži, ni pomembno s kašno temperaturo zraka ohlajaš proces kompresiranja plina v tekoče stanje, pomembno je samo da je v okviru predpisa za posamezno klimo.


Seveda da je pomembno. Višje kot so temperaturne in posledično tlačne razlike, manjša je kapaciteta kompresorja in večja je poraba. Večja poraba sicer ni problematična s stališča uporabnika, zmanjšanje kapacitete pa je, če je zasnovana na nož.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hoyladri ()
««
63 / 120
»»