» »

Katera klima

Katera klima

««
61 / 120
»»

billy ::

Ne ne, gretje je še bolj važno, plin je predrag

;-) ::

Zdravo, jutri grem po tole zadevo
https://www.bigbang.si/klime/bin120bin1...

Je ok za svoj denar? Hladila/segrevala bo stanovanje okoli 50m2 v prostoru ki je prioriteta je cca 35m2 povrsine.

Nekateri stavijo na mitsubishi itd ampak za tak denar dobim 2,5kw namesto 3,5 bi vseeno se malo premislil?

Zanima me koliko € porabi taka naprava na dan ce lauga 24/7 na polno

Anney ::

Nikoli ne laufa na polno skoz, okoli 20€ na mesec. +-
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Netrunner ::

Obstaja kakšna efektivna prenosna klima? Ja saj vem, da so prenosne niso kaj dosti vredne in da se splača investirat v klasično ... pa pustmo stat to. Zanima me če so prenosne v zadnjih letih kaj napredovale oz. so bolj efektivne?

Vse klime ki sem gledal imajo notranjo enoto in cev speljano ven, ali obstaja kakšna obratna različica?..in sicer da bi dal celo enoto ven na balkon in samo eno cev ki piha mrzel zrak noter?

hvala za info

Okapi ::

Imaš takšne prenosne z zunanjo in notranjo enoto.

Netrunner ::

Hja saj sem že gledal take vendar jih skoraj da ni za dobit in baje da je razlog zakaj jih ni več na tržišču.

Okapi ::

Lahko vzameš običajen hladilnik, ga postaviš na balkon, v vrata hladilnika izvrtaš luknjo, namontiraš na luknjo ventilator, ki piha ven, pritrdiš na luknjo še primerno dolgo cev in je to to.;)

Netrunner ::

Tukaj imajo neko novo zadevo http://www.magma-trade.si/prenosne.htm prenosna z zunanjo enoto. Me zanima koliko je kaj efektivna in koliko je cena.

Netrunner ::

@Okapi => raje se ti usedi v hladilnik ker očitno ti vročina škodi.

Okapi ::

In sicer zakaj? Ti si tisti, ki bi rad tako klimo (hladilnik, ki po cevi piha hladen zrak v sobo).

ali obstaja kakšna obratna različica?..in sicer da bi dal celo enoto ven na balkon in samo eno cev ki piha mrzel zrak noter?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Netrunner ::

Efektivnost tvoje metode je nična.

Magic1 ::

Kot je tudi katerekoli prenosna klima v naših trgovinah.
Magic

Netrunner ::

Magic1 je izjavil:

Kot je tudi katerekoli prenosna klima v naših trgovinah.


Vem, zato pa sprašujem če se je kaj spremenilo na tem področju.

Okapi ::

Netrunner je izjavil:

Efektivnost tvoje metode je nična.

Če to veš, zakaj potem sprašuješ, če kaj takega obstaja?

Magic1 ::

Sej lahko hitro preveriš, da bi bila zadeva kakorkoli efektivna potrebuje dve cevi speljani ven. Oziroma zunanjo enoto...
Magic

Netrunner ::

Okapi je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Efektivnost tvoje metode je nična.

Če to veš, zakaj potem sprašuješ, če kaj takega obstaja?

Jaz sprašujem o klimah in ne vtaknjeni cevi z ventilatorjem v hladilnik. To je velika razlika veš.

Magic1 je izjavil:

Sej lahko hitro preveriš, da bi bila zadeva kakorkoli efektivna potrebuje dve cevi speljani ven. Oziroma zunanjo enoto...


Zato pa gledam prenosne katere imajo zunanjo enoto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Okapi ::

Netrunner je izjavil:


Jaz sprašujem o klimah in ne vtaknjeni cevi z ventilatorjem v hladilnik. To je velika razlika veš.

Hec je ravno v tem, da ni nobene razlike. Ko razumeš, kako hlajenje deluje, ti je jasno, zakaj takšne "bližnjice" niso učinkovite.

Netrunner ::

Če bi ti kaj znal prebrati namesto da samo trollaš. O kakšnih bližnjicah govoriš ... kaj ima veze moje poznavanje hlajenja !!?? ...

Ti citiram kar sem že napisal:
Obstaja kakšna efektivna prenosna klima?


Zanima me če so prenosne v zadnjih letih kaj napredovale oz. so bolj efektivne?


Kaj je tako težko odogovorit 2x ne ???

In da ni nobene razlike med prenosno klimo in hladilnikom !!?? ... tvoja metoda neseže niti do kolen najslabši prenosni klimi. Še ugasnjena bolje hladi kot tvoj hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

ProGo ::

"Obstaja kakšna efektivna prenosna klima"
Ne. Tudi če je split varianta, še vedno ima notranjo enoto na tleh, kar pomeni da moraš gonit ventilator na ful, da ta hladen zrak vsaj približno spraviš pod strop, kjer bi ohladil vročega.

Glasno in slabo za bivalno udobje.

Okapijeva ideja hladilnika namesto klime je bolj teoretična, hladilnik nima dovolj rež zadaj, da bi učinkovito hladil nekaj deset m2 stanovanje. Je narejen da hladi skoraj vedno zaprt prostor male kubature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Magic1 ::

ProGo je izjavil:

"Obstaja kakšna efektivna prenosna klima"
Ne.

Seveda so, sam ne pri nas. Verjetno jih ne prodajajo, ker so nepraktične, stanejo kot navadne split(ali še dražje) pa še folk verjetno hitro cevi poškoduje in pol je sranje:

Okapi je izjavil:

Imaš takšne prenosne z zunanjo in notranjo enoto.


Postavitev pa res ne more biti dobra, samo to je še najmanjši problem pri prenosni ;)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ProGo ::

https://www.remko.de/en/index.php?lia_p...

Sound pressure level per stage dB(A) 45/48/54

45dbA je hrup primerljiv s kakšno pisarno. Uživaj.

Jaz imam 21dBA, na split klimi navadni.

Pa še to, ta klima ni prenosna!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Magic1 ::

Folk se za prenosne odloča, ker nima izbire. Obična je popolnoma neuporabna, ta ima vsaj efekt, pač s kup pomanjklivostmi.
Magic

ProGo ::

Efektivna PRENOSNA klima ne obstaja. To kar navajate kot prenosno klimo, je navadna split klima, samo da je talna in ne stenska izvedba. Torej obe enoti stojita na tleh. Treba tudi vedeti, da ti takšna postavitev jemlje kvadrate v stanovanju in balkonu.

Cev verjetno lahko napelješ mimo balkonskih vrat in nekako zapolneš reže. Kako potem hodiš na balkon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Magic1 ::

Jao si pameten, samo da imaš kaj za povedat... A vidiš ročaje in malo bolj kompaktno izvedbo?!? Rabiš okulista? Da ni praktično je vsakemu jasno, a če nimaš izbire je to, ali vročina.
Magic

Netrunner ::

Dejstvo je to da če kupuješ klimo se najbolj splača klasična, dejstvo pa je tudi to da le to ni vedno mogoče, zato se išče alternative.

Tista split prenosna je videt zanimiva, mi deluje da je bolj efektivna kot vse v eni enoti. Res je da imaš obe enoti pri tleh, kar je bolje kot nič. Mogoče imajo opcijo da piha mrzel zrak navzgor.

Kako se pa kaj obnesejo okenske klime? .. sicer so ful nepraktične za montažo, vendar me zanima kako se kaj obnese napram klasični prenosni?

ProGo ::

:) vročina terja svoj davek, vidim. Mene trenutno zebe v noge, ker nimam copat. 24C.

Okapi ::

Okenske klime so, če imaš prava okna, veliko bolj preproste za montažo. In so čisto enake kot "klasične" dvodelne klime, samo da sta pač oba dela v isti škatli, in se ti ni treba ukvarjati z napeljevanjem cevi.

Magic1 ::

V tem primeru pa ne štekam Američanov. Cel oken predeleš, ali že kupiš tak čuden in s tem zgubiš dober del svetlobe, samo da ni treba ene 5cm luknje zvrtat?!? Imajo kakšno prepoved obešanja zunanjih enot na fasado, lahko pa na okno?
Magic

ProGo ::

Okna imajo že takšna, da se odpirajo drsno navzgor, spodnji del je predviden za klimo. Zadeva super špila, sem sprobal.
https://freshnestblog.files.wordpress.c...
Kondenz pa teče prosti odtok, je zunanji del toliko ven, da pada na tla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Okapi ::

No, okna niso "predvidena" za klimo, po naključju imajo pač takšna, da je preprosto dati klimo na okno.
In zadeva je pač toliko bolj preprosta za montažo, da so takšne klime zelo priljubljene. Pa še cenejše so.

billy ::

Kaj pa glasnost takšne enote in pa izkoristek?

BorutK-73 ::

JAz se od letos hladim z split klimo, prej prenosna 7 let in povem samo to: Prvo, TIŠINA!:), ni jebenega vakuma ki vleče vroč zrak v prostor, mrzlo kot v skrinji - mi preveč hladi za eno sobo in hladim dve sobi z hodnikom.

billy - prenosne so glasne od 60dB gor (bolj glasen kot pralni stroj na max obrati).

;-) je izjavil:

Zdravo, jutri grem po tole zadevo
https://www.bigbang.si/klime/bin120bin1...

Je ok za svoj denar? Hladila/segrevala bo stanovanje okoli 50m2 v prostoru ki je prioriteta je cca 35m2 povrsine.

Nekateri stavijo na mitsubishi itd ampak za tak denar dobim 2,5kw namesto 3,5 bi vseeno se malo premislil?

Zanima me koliko € porabi taka naprava na dan ce lauga 24/7 na polno

Za hlajenje bo več kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Edina prenosna klima ki je OK je okenska verzija.

billy ::

Če jo lahko odstraniš, ko ne potrebuješ?

Spajky ::

Te prenosne split so glasne zato, ker imajo kompresor v notranjem delu.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

;-) ::

BorutK-73 je izjavil:

JAz se od letos hladim z split klimo, prej prenosna 7 let in povem samo to: Prvo, TIŠINA!:), ni jebenega vakuma ki vleče vroč zrak v prostor, mrzlo kot v skrinji - mi preveč hladi za eno sobo in hladim dve sobi z hodnikom.

billy - prenosne so glasne od 60dB gor (bolj glasen kot pralni stroj na max obrati).

;-) je izjavil:

Zdravo, jutri grem po tole zadevo
https://www.bigbang.si/klime/bin120bin1...

Je ok za svoj denar? Hladila/segrevala bo stanovanje okoli 50m2 v prostoru ki je prioriteta je cca 35m2 povrsine.

Nekateri stavijo na mitsubishi itd ampak za tak denar dobim 2,5kw namesto 3,5 bi vseeno se malo premislil?

Zanima me koliko € porabi taka naprava na dan ce lauga 24/7 na polno

Za hlajenje bo več kot dovolj.


Kaj pa za prehodna obdobja ogrevanje? Drugace grejem z plinsko etazno pecjo, ampak mislim da ce bi bila klima bi ze izkoristil ali?

Zanima me kaj ima oz kaj nima kaj ima npr mitsubishi ali je to samo ime?

AC_DC ::

ProGo je izjavil:

:) vročina terja svoj davek, vidim. Mene trenutno zebe v noge, ker nimam copat. 24C.

Če te pri 24C zebe v noge, se pozanimaj o svojem zdravju.


btw, za
poglejte na IT trgu za ponudbo.

nekaj
http://www.minergia.si/si/minergia/111/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

AC_DC ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Magic1 ::

Najboljša je ta lastnost: minimalna slišnost

Pol greš pa v datasheet gledat in dela pri 55dB;((

Kondenz teče verjetno po fasadi.
Magic

AC_DC ::

V katalogu navajajo 2 vrednosti:
http://www.olimpiasplendid.com/media/fi...
#97

Pressione sonora (Min Max) (2) dB(A) 33-41 33-42
Livello di potenza sonora (solo interna) (EN 12102) LWA dB(A) 56 57



Samo če je kompresor na notranji strani, potem je jasno, da zadeva ne more biti tiha.


Sicer za avtodome/prikolice:
http://www.dometic.eu/products/air-cond...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Magic1 ::

Druga opcija je po standardu, prva je njihova interpratacija pri enih njihovih minimalnih pogojih 2m stran. Da lahko prodajalec nategne folk, ko razlaga da dela pri 33dB.
Magic

BorutK-73 ::

AC_DC je izjavil:

kam gre kondenz ne vem.

Verjetno skozi isto luknjo kot je izpuh, ker to je v bistvu stenska prenosna klima.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

ProGo je izjavil:

Efektivna PRENOSNA klima ne obstaja. To kar navajate kot prenosno klimo, je navadna split klima, samo da je talna in ne stenska izvedba. Torej obe enoti stojita na tleh. Treba tudi vedeti, da ti takšna postavitev jemlje kvadrate v stanovanju in balkonu.

Cev verjetno lahko napelješ mimo balkonskih vrat in nekako zapolneš reže. Kako potem hodiš na balkon?
Ne nakladaj. Prenosna klima je efektivna, izmerjeno. Jasno je slaba izbira, vendar včasih edina možnost.
Kako vem, da je efektivna? Ker jo redno uporabljam in imam tudi v vročinskem valu normalne temperature v stanovanju (24-25°C/55% RH). Preden sem jo nabavil je bilo neznosno(26-28°C/65% RH).

Drug dokaz - notri vleče skozi reže/delno odprto okno okoli 300m3/h zunanjega zraka s 32°C. Ven piha enako količino izpuha s 60°C. Če nisi šprical srednješolske fizike, poznaš enačbo P = dm/dt*cp*dT in si poračunaj moč hlajenja. Zgoraj omenjene cifre sem izmeril.

Spajky ::

AC_DC je izjavil:

Sicer za avtodome/prikolice:
http://www.dometic.eu/products/air-cond...

Dobra fora, ampak verjetno ni glih poceni, pa še vsaj 1kW 230~/24V= napajalc rabiš za doma (tudi ni poceni) ... Lahko se ga pa montira namesto enega krila okna-deska z luknjo zgoraj. Kako bi bilo pa z vibracijami, pa ne vem ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

energetik ::

energetik je izjavil:

Drug dokaz - notri vleče skozi reže/delno odprto okno okoli 300m3/h zunanjega zraka s 32°C. Ven piha enako količino izpuha s 60°C. Če nisi šprical srednješolske fizike, poznaš enačbo P = dm/dt*cp*dT in si poračunaj moč hlajenja. Zgoraj omenjene cifre sem izmeril.
Še čisto sveže meritve moje prenosne klime od zdajle:
Vhodni zrak 23°/74%, izhodni 47°/23%, pretok po teh. podatkih ~300m3/h, izmerjena poraba 850W.
Izračun - stanovanje kot zaprt sistem oddaja 2,3kW toplotne moči. Torej prenosna kima hladi po specifikacijah.

korenje3 ::

kaj pa vroči zrak, ki ga sesa od zunaj? dejansko je to povprečje (23+temp zunaj)/2
v glavnem ta klima je eno navadno sranje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BorutK-73 ::

energetik je izjavil:

energetik je izjavil:

Drug dokaz - notri vleče skozi reže/delno odprto okno okoli 300m3/h zunanjega zraka s 32°C. Ven piha enako količino izpuha s 60°C. Če nisi šprical srednješolske fizike, poznaš enačbo P = dm/dt*cp*dT in si poračunaj moč hlajenja. Zgoraj omenjene cifre sem izmeril.
Še čisto sveže meritve moje prenosne klime od zdajle:
Vhodni zrak 23°/74%, izhodni 47°/23%, pretok po teh. podatkih ~300m3/h, izmerjena poraba 850W.
Izračun - stanovanje kot zaprt sistem oddaja 2,3kW toplotne moči. Torej prenosna kima hladi po specifikacijah.

Kaj pa glasnost? Sem pa nehal brati pri "odprto okno".

energetik, lahko pa malo modificiraš prenosno kot sem jo jaz lansko leto in je bilo takoj manj vleka v sobi:

BorutK-73 je izjavil:

Jaz bom svojo modificiral in naredil da ima dostop zunanjega zraka za spodnji del ki ni povezan z zgornjim ki hladi sobo.

Zgodovina sprememb…

billy ::

V čem pa finta, da so kompresorji klim toliko glasnejši, kot recimo kompresorji hladilnikov, saj se gre za zelo podobno tehnologijo?

billy ::

Dajte mi svetovat, kako se najbolj optimalno osveži še ostale prostore v stanovanju.

Klima je nameščena v dnevnem prostoru. Na isti steni, kjer so potem vrata na hodnik. Torej se direktno ne more urediti pihanje do hodnika.

Kaj je bolj efektivno. Namestiti navadni, stoječi, ventilator v dnevni sobi, kateri piha zrak iz dnevne sobe v hodnik, ali obratno?

energetik ::

korenje3 je izjavil:

kaj pa vroči zrak, ki ga sesa od zunaj? dejansko je to povprečje (23+temp zunaj)/2
v glavnem ta klima je eno navadno sranje.
Sploh berete prejšnje poste? O zraku od zunaj sem pisal v prejšnjem postu. Od tega "sranja" imam jaz lepo ohlajeno in razvlaženo stanovanje. Ni pa optimum, jasno, ker ropota in ker ima manjši EER od split. Deluje pa.


BorutK-73 je izjavil:

Kaj pa glasnost? Sem pa nehal brati pri "odprto okno".

energetik, lahko pa malo modificiraš prenosno kot sem jo jaz lansko leto in je bilo takoj manj vleka v sobi:

BorutK-73 je izjavil:

Jaz bom svojo modificiral in naredil da ima dostop zunanjega zraka za spodnji del ki ni povezan z zgornjim ki hladi sobo.
Imam že tako modificirano. S tem dejansko zmanjšaš EER (kondenzator na precej višji temperaturi), ampak nekoliko povečaš celotno učinkovitost (manj oz. ni vdora zunanjega zraka).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
««
61 / 120
»»