» »

Katera klima

Katera klima

««
60 / 120
»»

Martin Krpan ::

aleksander85 je izjavil:

Pozdrav

hvala za hitre odgovore..

Pa je mogoče še kaj takega na kar je potrebno pazit in recimo ta Mitsubishi klimatska naprava MSZ/MUZ-SF35VE nima ali pa bi bilo dobro,da bi imela?

hvala

lp


Pazi samo da je ne boš preplačal , to je vse .

aleksander85 ::

Zdravo

Koliko je najnižja cena za to klimo?
Imaš kak link ali kontakt?

najlepša hvala

Schranzman ::

miha1135899 je izjavil:

Pozdravljeni,

jaz pa razmisljam o dvojni klimi z enojno zunanjo enoto. Prvo notranjo enoto bi dal v pritlicje, dnevni prostor s kuhinjo nekam v sredino. Za drugo enoto pa nisem ravno odlocen kam ampak nekam v zgornje nadstropje.

Tlorisno gledano bi zgoraj hladil 2 prostora, nad pritlicjem, se pravi nad dnevnokuhinjskim prostorom, kjer bi bila prva enota, kako pa oba prostora z eno klimo shladit je pa drugo vprasanje. Ta dva zgornja prostora povezuje hodnik z odprtim stopniscem (nobenih vrat, torej po stopnicah gor prihaja toplota iz pritlicja in pa kontra, ce bi bla klima na hodniku bi dol lezel mraz). Prostora sta velika vsak nekje po 40m2 (spodnji skupni prostor torej nekje 80m2). A je to sploh mozno, da bi hladil ta dva prostora iz odprtega hodnika preko vrat? Imam pa stropne ventilatorje ce bi kaj pomagali.

Rabu bi kaksno idejo za zgornji stuk. Zanima me tudi ucinkovitost, ce bi eno 3,5kW klimo postavu nasproti vhoda v ta dva prostora v hodniku, ali bi, ce bi npr. ob 8 zvecer ta dva prostora odprl in nazgal klimo da piha malo cez leva malo cez desna vrata v 1 uri prostor shladilo iz 28-30 na 22-24 stopinj da bi blo za spat? Ne vem koliko klima hladno piha na maximumu in koliko se da rocno nazgat ventilator, kako mocen tlak je tlak tega porivanega hladnega zraka in pretok.

Je to sicer res neprakticno za uporabo, sem gledal tudi stropne enote ampak so predrage, posledicno je tudi montaza draga nerodna in svinjska. Je pa problem tudi neodlocnost tistga, ki je v drugi sobi, na vsak nacin klimo zavraca, ko pa bi si jo dal sebi v sobo bi pa se on se premislu in jo hotu (pol k bo ze vse fertik pa zunanja enota za 2 notranje deklarirana)

Sem pa neodlocen tud glede modelov in znamk, Mitsubishi, Daikin, kaj pa tele Gree, ki so tako popularne in se na polno oglasujejo?

Kaksen nasvet bi brav prisel,
hvala lp


Večino odgovorov glede klime imaš že napisanih, preko foruma ne moreš iz prve roke dobiti pravega odgovora, nariši kako skico ne pa pisati romanov ki jih noben ne bere. Kot že 1000x napisano, nimaš kaj faliti z micko,dajko in ostlimi "top" klimami, dejstvo je kar so že mnogi napisali da za hlajenje nimaš kaj dosti razmišlati, magar on/off klimo iz bolhe nabaviš, (moj brat ima recimo on/off klimo airwell in ne porabi bistveno več kot moja inverterca Daikin!, Lahko pa ti iz izkušenj povem, da tam kjer klima v drugem prostoru ni vidna, nikakor ne moreš pričakovati, da ti bo v kratkem roku shladila za 5°c, če imaš naprimer v nekem prostoru klimo in odprta vrata bo tisti prostor dokaj hitro hladen, če pa bo nekje za vogalom drugi prostor kjer ni viden klimi, pa ne moreš pričakovati čudežov, lahko, ampak v roku parih dni, torej da se stene in ostali predmeti ohaldijo/ogrejejo, torej moraš klimo laufati non-stop, kar je tudi normalno. Veliko pa seveda pomaga tudi sama izolacija stanovanja oz.hiše.

Če imaš namen prostore tudi ogrevati potem raje daj 100-200EUR več in kupi boljšo klimo, na prvem mestu pa seveda talno klimo, nato stensko.

Klimo, ki ste jo navedli MSZ/MUZ-SF35VEH se dobi poceni pri LMT grosist, tam sem zase kupil klimo za vikend in sicer gree lomo 25, in jo dobil zelo poceni in vse skupaj u fušarijo dobil za 500EUR.

Ans se popolnoma strinjam s tabo in pravtako z Nebomgabiksal.
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

Zgodovina sprememb…

aleksander85 ::

Pozdrav

Sem pogledal na LMT grosist.Cena je 1015EUR z montažo.Upam,da prodajajo tudi brez montaže,ker montirala bi s kolegom,ki je to že delal.
Nimam pa pojma koliko "cenijo" to njihovo montažo-upam,da vsaj 200EUR :)

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Ne pozabi na nižji DDV pri nakupu naprave z montažo vred ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Samson ::

Iskal klimo Daikin FTXS35K, dobil predracun za FTXM35M ki je baje novejsa klima z istimi karakteristikami. Vem da je razlika v plinu...
A se komu da nam malce manj vescim poznavalcem klim v kratkem povedat oz. napisat razliko. Ali pa mogoce kdo ki si jo lasti opise svoje mnenje :)

Hvala
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

energetik ::

miha1135899 je izjavil:

Tlorisno gledano bi zgoraj hladil 2 prostora, nad pritlicjem, se pravi nad dnevnokuhinjskim prostorom, kjer bi bila prva enota, kako pa oba prostora z eno klimo shladit je pa drugo vprasanje. Ta dva zgornja prostora povezuje hodnik z odprtim stopniscem (nobenih vrat, torej po stopnicah gor prihaja toplota iz pritlicja in pa kontra, ce bi bla klima na hodniku bi dol lezel mraz). Prostora sta velika vsak nekje po 40m2 (spodnji skupni prostor torej nekje 80m2). A je to sploh mozno, da bi hladil ta dva prostora iz odprtega hodnika preko vrat? Imam pa stropne ventilatorje ce bi kaj pomagali.

Rabu bi kaksno idejo za zgornji stuk. Zanima me tudi ucinkovitost, ce bi eno 3,5kW klimo postavu nasproti vhoda v ta dva prostora v hodniku, ali bi, ce bi npr. ob 8 zvecer ta dva prostora odprl in nazgal klimo da piha malo cez leva malo cez desna vrata v 1 uri prostor shladilo iz 28-30 na 22-24 stopinj da bi blo za spat? Ne vem koliko klima hladno piha na maximumu in koliko se da rocno nazgat ventilator, kako mocen tlak je tlak tega porivanega hladnega zraka in pretok.
Lej brez natančnega tlorisa, sestave sten, stropov, tal, izolacije, oken, senčil, dejavnosti v prostorih + simulacije ti živ bog ne zna povedati kdaj in za koliko se bo ohladilo v tistih 2 prostorih. To lahko samo sam preizkusiš, ko boš že montiral.. Aja, pa klimo se ne nažge 1 uro prej, ampak jo imaš 24/7 (ali vsaj od jutra do večera) nastavljeno na želeno temperaturo. Ne pa da cel dan pregrevaš stene, potem pa v 1h hočeš vse skupaj ohladiti.
Lahko ti samo povem, da se bo vsekakor nekaj občutilo, vsaj glede vlage, zaradi razvlaževanja.

aleksander85 je izjavil:

Pozdravljeni

sem pred nakupom klime.Velikost bivalnih prostorov(spodnje etaže)kjer bo ta klima je nekje 60m.

Nagledano imam to klimo https://www.mimovrste.com/stenske-klima...


NAmen jo imam kupit drugje (nižja cena).Zanima me vaše mnenje o tej klimi sama zanesljivost delovanja in pa mogoče ,če obstaja kaka boljša v tem cenovnem razredu.

NAjlepša hvala
Še enkrat. Kvadrati stanovanja nič ne povejo, kako močno klimo rabiš. Orientacija stanovanja, okna/senčila, izolacija, dejavnosti to je pomembno. Kar se pa tiče klim - moje mnenje je, da je za tistih nekaj mesecev hlajenja tudi najcenejša split klima dovolj dobra. Razen če hočeš miljon enih pritiklin, WiFijev, ionizatorjev ali popolne tišine med delovanjem. Kdaj kakšna crkne, je pa bolj stvar loterije kot pa cene. Glede učinkovitosti pa so tiste boljše toliko dražje, da se ti ne povrne višja investicije v normalnem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Magic1 ::

14% razlike ddv-ja pri 700€ je malo pod 100€, to je pa že vsaj pol montaže. Če sam montiraš moraš kupit še nosilce, cevi in si takoj še ob 50€. Ni ravno računice v samo montaži, zato pa imajo tako navite cene. Seveda imajo eni bolj, drugi manj. Vendar bo težko dobit kaj pametnega, ko pritisne vročina.

Izkoristek se pri klimi bolj gleda, če tudi ogrevaš s njo, ali če je razlika v ceni zanemarljiva. Sam ponavadi poleg boljšega izkoristka dobiš še kup dodatkov, ki pa zadevo konkretneje podraži.
Magic

kumer ::

ali sploh obstaja kakšna spletna stran kjer je navedena gree klima z ceno
gldam a nič ne najdem

vse skupaj bolj bogo, očitno ni veliko prodajalcev v slo...

je veliko lažje nabavit ME, toshiba ipd...

razlog za nabavo gree bi bila edino cena, če je res precej cenejša kot ME ipd, npr 150, 200 + eur
če je razlike npr 50 eur, je jasno da gree ne bi vzel

LP

aleksander85 ::

Pozdravljeni

Še enkrat hvala za pojasnila.Za montažo me ne skrbi,bo izvedena profesionalno in prraktično za ceno porabljenega materiala.
Zanima me samo še ,če je kdo kupoval pri podjetju KNK?Izkušnje itd?
Ceno sem dobil 808€ z ddv http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje-...

Se vam to zdi ugodno?

pia2001slo ::

kumer ::

pia2001slo je izjavil:

@kumer

tule recimo ?

http://www.ideo.si/klimatske_naprave_in...


hvala za link

res zanimivo, tako velik proizvajalec, toliko naprav proizvedenih, pa tako slabo zastopan pri nas
ali smo premajhni, ali znamka gree ni zanimiva za slo kupce oz je predraga??

kateri modeli ME, toshiba... so primerljivi z gree lomo 35?
sprašujem zato, da vidim kakšna je razlika v ceni

LP

Gregor P ::

Mene pa zanima, kako dobro se obnesejo te Wi-Fi rešitve za upravljanje klimatskih naprav (čisto specifično sprašujem za Mitsubishi, ampak me pa zanima tudi na splošno)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

antonija ::

Jaz sem razmišljal da bi dokupil wifi za moje Micke (denar ni bil problem), pa jih na koncu nisem. Ce so dnevi taki da rabis klimo, potem klima dela veliko vecino dneva ali cel dan. Moje Micke imajo tedenske timerje, tako da tudi ce bi imel nestalen urnik, bi se vedno lahko enkrat nastavil in pustil da dela.

Wifi si jaz predstavljam da je uporaben v primeru, ko se odpravljas domov iz dopusta, pa bi ran nekaj ur prej zalaufal klime v bajti da ti shladi do takrat ko prides domov. Ampak za take rpimere imam bliznjo zlahto, ki med dopusti redno pubira posto in zraci, tako da tudi s tem nimam probleov. Skratka uporabnost wifi na klimah je IMO zelo majhna, vsaj dokler se ne gres avtomatizacije cele hise.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Schranzman ::

Gree lomo 35 skoraj sigurno dobite najceneje pri lmt grosist, pošljete povpraševanje na meil in cena bi po moje morala biti pod 500€, ker lani sem dal za Lomo 25, 420€.
Bom pa še 1x opomnil, da je Gree malce glasnejša tako notranja enota kot zunanja, mislim da je minimalna glasnost notranje 26db, kar zna biti moteče!

Kot pravi antonija, če imaš klima tedenski tajmer ni potrebe po wifi.
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

pia2001slo ::

Gree Lomo 35 je malo glasnejša,letos sem jo kupil za 499EUR - pravijo da je nekje primerljiva z vstopnimi modeli Micke

jero_no1 ::

antonija je izjavil:

Jaz sem razmišljal da bi dokupil wifi za moje Micke (denar ni bil problem), pa jih na koncu nisem. Ce so dnevi taki da rabis klimo, potem klima dela veliko vecino dneva ali cel dan. Moje Micke imajo tedenske timerje, tako da tudi ce bi imel nestalen urnik, bi se vedno lahko enkrat nastavil in pustil da dela.

Wifi si jaz predstavljam da je uporaben v primeru, ko se odpravljas domov iz dopusta, pa bi ran nekaj ur prej zalaufal klime v bajti da ti shladi do takrat ko prides domov. Ampak za take rpimere imam bliznjo zlahto, ki med dopusti redno pubira posto in zraci, tako da tudi s tem nimam probleov. Skratka uporabnost wifi na klimah je IMO zelo majhna, vsaj dokler se ne gres avtomatizacije cele hise.


Nekaj tazga so tudi priporočila mojstrov, če zadeva ni serijsko vgrajena, tistih 100€ nima smisla doplačevat.
Ker je energetsko bolj učinkovito, če stanovanje hladiš par ur na minimumu delovanja, kot pa pol ure pred prihodom domov na ful. To pa rešiš s tedenskim tajmerjem, da recimo zalaufaš klimo ob 12h in imaš do 16 ali 17h, ko prideš domov, lepo hladno stanovanje.

Okapi ::

Ker je energetsko bolj učinkovito, če stanovanje hladiš par ur na minimumu delovanja, kot pa pol ure pred prihodom domov na ful.
Tole boš seveda moral utemeljiti s kakšnimi številkami, če hočeš, da ti bo kdo verjel.

Par ur na dan brezveze hladiti prazno (in povprečno dobro izolirano) stanovanje, ki ga sonce vsak dan sproti znova segreje, je metanje denarja stran.

ProGo ::

Človeku udobnejše je stalno hlajenje. Bolj ekonomično pa, po mojem mnenju, da shladiš na hitro samo zrak, ko prideš domov. (je pa zelo neudobno)

Pac-Man ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Če greš malo raziskovat tole Orco... kot prvo je slovenski brand (dela samo si.orcaenergy.eu). Domeno je registriralo neko podjetje, ki se ukvarja z designom, ampak če malo pobrskaš je to isti princip kot Coolwex. Če greš na coolwex.com padeš na Orco. Coolwex je imelo (ima?) čez "skupina Horizont" - v narekovajih, ker je to ORIZONT D.O.O.

Meni je to prevelika megla...


Horizont je šel v stečaj. Lansko leto so na bolhi prodajali Coolwexe po cca 200 €. Iz stečajne mase, brez garancije.

Martin Krpan ::

aleksander85 je izjavil:

Pozdravljeni

Še enkrat hvala za pojasnila.Za montažo me ne skrbi,bo izvedena profesionalno in prraktično za ceno porabljenega materiala.
Zanima me samo še ,če je kdo kupoval pri podjetju KNK?Izkušnje itd?
Ceno sem dobil 808€ z ddv http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje-...

Se vam to zdi ugodno?


Da nimaš garancije če klime ne vgradi pooblaščeni montažer veš ?

krefi ::

zivjo.
zanimam me priblizno kako mocna mora biti klima za hlajenje 85m2.to je vec sob skupi tko da nebo hladila samo enega prostora ampak celo etazo.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Magic1 ::

energetik je izjavil:

miha1135899 je izjavil:

Tlorisno gledano bi zgoraj hladil 2 prostora, nad pritlicjem, se pravi nad dnevnokuhinjskim prostorom, kjer bi bila prva enota, kako pa oba prostora z eno klimo shladit je pa drugo vprasanje. Ta dva zgornja prostora povezuje hodnik z odprtim stopniscem (nobenih vrat, torej po stopnicah gor prihaja toplota iz pritlicja in pa kontra, ce bi bla klima na hodniku bi dol lezel mraz). Prostora sta velika vsak nekje po 40m2 (spodnji skupni prostor torej nekje 80m2). A je to sploh mozno, da bi hladil ta dva prostora iz odprtega hodnika preko vrat? Imam pa stropne ventilatorje ce bi kaj pomagali.

Rabu bi kaksno idejo za zgornji stuk. Zanima me tudi ucinkovitost, ce bi eno 3,5kW klimo postavu nasproti vhoda v ta dva prostora v hodniku, ali bi, ce bi npr. ob 8 zvecer ta dva prostora odprl in nazgal klimo da piha malo cez leva malo cez desna vrata v 1 uri prostor shladilo iz 28-30 na 22-24 stopinj da bi blo za spat? Ne vem koliko klima hladno piha na maximumu in koliko se da rocno nazgat ventilator, kako mocen tlak je tlak tega porivanega hladnega zraka in pretok.
Lej brez natančnega tlorisa, sestave sten, stropov, tal, izolacije, oken, senčil, dejavnosti v prostorih + simulacije ti živ bog ne zna povedati kdaj in za koliko se bo ohladilo v tistih 2 prostorih. To lahko samo sam preizkusiš, ko boš že montiral.. Aja, pa klimo se ne nažge 1 uro prej, ampak jo imaš 24/7 (ali vsaj od jutra do večera) nastavljeno na želeno temperaturo. Ne pa da cel dan pregrevaš stene, potem pa v 1h hočeš vse skupaj ohladiti.
Lahko ti samo povem, da se bo vsekakor nekaj občutilo, vsaj glede vlage, zaradi razvlaževanja.

aleksander85 je izjavil:

Pozdravljeni

sem pred nakupom klime.Velikost bivalnih prostorov(spodnje etaže)kjer bo ta klima je nekje 60m.

Nagledano imam to klimo https://www.mimovrste.com/stenske-klima...


NAmen jo imam kupit drugje (nižja cena).Zanima me vaše mnenje o tej klimi sama zanesljivost delovanja in pa mogoče ,če obstaja kaka boljša v tem cenovnem razredu.

NAjlepša hvala
Še enkrat. Kvadrati stanovanja nič ne povejo, kako močno klimo rabiš. Orientacija stanovanja, okna/senčila, izolacija, dejavnosti to je pomembno. Kar se pa tiče klim - moje mnenje je, da je za tistih nekaj mesecev hlajenja tudi najcenejša split klima dovolj dobra. Razen če hočeš miljon enih pritiklin, WiFijev, ionizatorjev ali popolne tišine med delovanjem. Kdaj kakšna crkne, je pa bolj stvar loterije kot pa cene. Glede učinkovitosti pa so tiste boljše toliko dražje, da se ti ne povrne višja investicije v normalnem času.
Magic

BorutK-73 ::

krefi je izjavil:

zivjo.
zanimam me priblizno kako mocna mora biti klima za hlajenje 85m2.to je vec sob skupi tko da nebo hladila samo enega prostora ampak celo etazo.

Ena ne bo dovolj.

Okapi ::

Jaz imam 80 m2, pri mami je še malo več, v obeh stanovanjih je enak 3,5 kwh Panasonic, notranja enota strateško postavljena na hodnik. Če je stanovanje dobro izolirano, je to dovolj. Na hodniku malo bolj zahladi, kot bi bilo nujno potrebno, sicer je pa čisto OK.

jero_no1 ::

Okapi je izjavil:

Ker je energetsko bolj učinkovito, če stanovanje hladiš par ur na minimumu delovanja, kot pa pol ure pred prihodom domov na ful.
Tole boš seveda moral utemeljiti s kakšnimi številkami, če hočeš, da ti bo kdo verjel.

Par ur na dan brezveze hladiti prazno (in povprečno dobro izolirano) stanovanje, ki ga sonce vsak dan sproti znova segreje, je metanje denarja stran.


Bom ti drugo leto predložil izračune iz prakse :)

Povprečno dobro izolirano stanovanje skoraj ne rabi klime razen če je v 15. štuku z vsemi okni na popoldanskem soncu, klime so v večini potrebne v starejših slabo izoliranih stanovanjih.
Ampak jz nisem mojster, tako da se ne bom več vtikal v to temo :)

Bom pa naredu še malo reklame za konec: za montažo priporočam firmo Klimaj, so z razlogom eni največjih monterjev klim v SLO.

antonija ::

Povprečno dobro izolirano stanovanje skoraj ne rabi klime razen če je v 15. štuku z vsemi okni na popoldanskem soncu, klime so v večini potrebne v starejših slabo izoliranih stanovanjih.
Povprečno dobro izolirnao stanovanje, v katerem ni virov toplote (racunlanik, TV, kuhinja, kopalnica, ljudje, itd.) mogoce ne rabi klime, ce ga pravilno prezracujes.
Stanovanje, v katerem pa laufa en ornk PC ali vec njih (kjer ze graficna kuri stotine wattov), v katerem se kuha, tusira, giba (ce se prav spomnim je clovek vsaj 70W pecka), kjer se gleda big-ass TV, itd... tam bo pa vsak hotel imeti klimo pa tudi ce ima 1 meter izolacije na fasadi in strehi, pa 10 plastna okna z vakuumom med stekli.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jero_no1 ::

antonija je izjavil:

Povprečno dobro izolirano stanovanje skoraj ne rabi klime razen če je v 15. štuku z vsemi okni na popoldanskem soncu, klime so v večini potrebne v starejših slabo izoliranih stanovanjih.
Povprečno dobro izolirnao stanovanje, v katerem ni virov toplote (racunlanik, TV, kuhinja, kopalnica, ljudje, itd.) mogoce ne rabi klime, ce ga pravilno prezracujes.
Stanovanje, v katerem pa laufa en ornk PC ali vec njih (kjer ze graficna kuri stotine wattov), v katerem se kuha, tusira, giba (ce se prav spomnim je clovek vsaj 70W pecka), kjer se gleda big-ass TV, itd... tam bo pa vsak hotel imeti klimo pa tudi ce ima 1 meter izolacije na fasadi in strehi, pa 10 plastna okna z vakuumom med stekli.


Klima se rabi samo zato, ker ljudje so/ste razvajeni in hočte met v stanovanju celo leto 22 stopinj :)
Po moji oceni je 5% ali še manj stanovanj, ki imajo vse to v uporabi kar si naštel.
Jz sem bil navajen delat po cele dneve na soncu pri 40+ stopinjah, zato mi tudi v stanovanju 26, 27 stopinj ni problem prenašat. Ampak ja vsakemu svoje. Over and out.

antonija ::

Klima se rabi samo zato, ker ljudje so/ste razvajeni in hočte met v stanovanju celo leto 22 stopinj :)
Klima je kot velika vecina drugih stvari za zagotavljanje komforta. Enako kot so to okna na hisah (ki jih svoje cajte tudi ljudje niso imeli) ali pa ze same hise. Enako je z big-ass TVji, graficnimi ki zmorejo izrisati vsaj 60 4k slicic na sekundo, hladilniki ki vzdrzujejo konstantne 4°C, pralne stroje ki perejo cunje namesto nas, itd.
Vsakdo se lahko odloci da bo zivel po neandertalskih nacelih in bo sprejel to kar mu okolico prinese na krozniku. Nekaterim pa to ni dovolj, in vlagamo extra napor v to, da bi bliznjo okolico uredili na nacin, ki nam bo zagotavljal boljse pocutje, vecjo produktivnost, itd. noben od teh dveh pristopov ni napacen, je pa veliko vec ljudi mnenja da si raje zagotovijo komfort kljub nasprotovanju narave (se pravi da imajo poleti, pri 30+°C stanovanje ohlajeno na 23+/-2°C), kot pa takih ki se komfortno kuhajo pri 27°C in vec.

Po moji oceni je 5% ali še manj stanovanj, ki imajo vse to v uporabi kar si naštel.
Po mojih ocenah je prakitcno vsako stanovanje tako, ampak to sta dve subjektivni oceni ki nacelno nimata nobene veze z realnostjo.

Jz sem bil navajen delat po cele dneve na soncu pri 40+ stopinjah, zato mi tudi v stanovanju 26, 27 stopinj ni problem prenašat.
Jaz sem se vedno navajen delat po vec ur, dan za dnem na visjih temperaturah, ampak to ne pomeni da uzivam v svicanju zvecer ko se vsedem pred TV ali pa ko jem kosilo, vecerjo, itd.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

AC_DC ::

Ni problem 27C, temveč +75% vlaga in občutek zatohlosti.


jero_no1
Po moji oceni je 5% ali še manj stanovanj, ki imajo vse to v uporabi kar si naštel.

You are doing it wrong.
Je dovolj da začneš kuhati kosilo na plinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

ProGo ::

AC_DC je izjavil:

Ni problem 27C, temveč +75% vlaga in občutek zatohlosti.


jero_no1
Po moji oceni je 5% ali še manj stanovanj, ki imajo vse to v uporabi kar si naštel.

You are doing it wrong.
Je dovolj da začneš kuhati kosilo na plinu.


Da ne omenjam kake urne peke v pečici... To pri 30C+ zunaj lahko pozabiš, v katerem koli stanovanju v Sloveniji.

OmegaM ::

Si lastim stanovanje v 4. nadstropju stare stanovanjske hise.
Stanovanje je tik pod streho, ena sobva je mansardna.
Stropi so visoki povsod 3m, razen kopalnice z wc-jem, ter spalnica, katera sta malo manjsa. Torej je fajn prostornina.
Imam si klimi, Ce gazagnjam, je to 5kw, katero imam namesceno na hodniku in komot vse osvezuje.
Je pa res, da je 5kw.
Stanovanje ni izolirano, sicer so 50 cm siroke/debele stene, ampak kateri pozna ta stara stanovanja, potem ve, da to ne koristi kaj dosti, ko se enkrat to segreje oz. ohladi.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Ganon ::

jero_no1 je izjavil:

Povprečno dobro izolirano stanovanje skoraj ne rabi klime razen če je v 15. štuku z vsemi okni na popoldanskem soncu, klime so v večini potrebne v starejših slabo izoliranih stanovanjih.


To drži za stanovanje, v katerem nihče ne živi. Ko dodaš ljudi in razne naprave, je stanje popolnoma drugačno.

jero_no1 je izjavil:

Bom pa naredu še malo reklame za konec: za montažo priporočam firmo Klimaj, so z razlogom eni največjih monterjev klim v SLO.


Lahko potrdim. Fantje so strokovni in zelo prijazni. Že pri ogledu stanovanja sem takoj dobil občutek, da so pošteni in vredni zaupanja. Sam mi je predlagal klimatsko napravo z manjšo močjo, kot sem jo imel v mislih in predlagal določene rešitve. Tudi pri montaži so se maksimalno potrudili, da so skrili vse cevi in kable, res kapo dol. Monterja sta rekla, da vedno delata tako, kot bi bila v lastnem stanovanju. Nimam ene slabe besede zanje.

billy ::

Ima kdo Mitsubishi msz-FH klimatsko napravo, zanima me če je tisti 3D i see vreden denarja?

BorutK-73 ::

Danes odkril verjetno edini plus ki ga ima prenosna klima napram split verziji. Če si kadilec in kadiš v prostoru ki ga hladiš, je prenosna boljša ker vleče tudi dim ven z mrzlim zrakom;((.

korenje3 ::

Tako je pri moji mitsibushi 5,4kW zunanja enota, 3,5kW+2,5kW notranje enote. ko nastavim hlajenje na 21°C. Stanovanje je 60m2. hiša ima pa 15cm izolacije.



bi rekel da največ pripomore več hladilnih enot, kot ena sama močna, namreč hlajenje in še posebej gretje je dokaj slabo čez ozke prehode, kot so vrata.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

AC_DC ::

Vlage ne meriš ?

korenje3 ::

Nimam vlagometra.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Gregor P ::

billy je izjavil:

Ima kdo Mitsubishi msz-FH klimatsko napravo, zanima me če je tisti 3D i see vreden denarja?

Pojma nimam, tista stvar se vrti in naj bi merila temperaturo naokoli in pazila, da klima ne piha direkt vate. Kaj pa zares počne in kako učinkovito, pa dejansko ne vem ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

billy ::

Ma jaz sem jo naročil, poročam, ko pride. Lahko pa se nastavi tako, da piha mimo ljudi ali pa v ljudi, odvisno od želja.

Pa vzel sem bolj zaradi tega ker se lahko tudi horizontalni izpuh rihta preko daljinca, vse ostale imajo to ročno, kar pa ni praktično. Pa dvojne lamele ima kar bi naj tudi ustvarilo bolj prijeten izpuh.

Namreč klima bo namontirana nad TV, torej direktno v ljudi, ki sedijo na kavču...in bi se želelo ustvariti karseda nemotečo delovanje klime.

Anney ::

Enkrat je eden v tej temi omenjal, da so tisti senzorji bolj marketinška poteza kot učinkovitost. Jaz imam montirano enako (3m od kavča, ni micka), pa jo usmerim vertikalno, kar z roko, ker na daljinec ne gre toliko. Stranska izpuha pa ima maximalno levo in desno pa je ok. ;)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

cebelar123 ::

billy je izjavil:

Ma jaz sem jo naročil, poročam, ko pride. Lahko pa se nastavi tako, da piha mimo ljudi ali pa v ljudi, odvisno od želja.

Pa vzel sem bolj zaradi tega ker se lahko tudi horizontalni izpuh rihta preko daljinca, vse ostale imajo to ročno, kar pa ni praktično. Pa dvojne lamele ima kar bi naj tudi ustvarilo bolj prijeten izpuh.

Namreč klima bo namontirana nad TV, torej direktno v ljudi, ki sedijo na kavču...in bi se želelo ustvariti karseda nemotečo delovanje klime.



Če bi kako stran ali dve nazaj pogledal bi videl da sem jaz pred kratkim to klimo kupil in okurcal senzor.
Senzor ima opcijo da piha v tebe ali pa ob tebi , kar enostavno pomeni, da piha nonstop v tebe! Če bi imel opcijo, da bi maksimalno stran obrnil izpuh bi bilo to super ampak ne premakne ga ravno toliko da nimaš direknega izpuha v telo, zato še zmeraj čutiš kako ti piha po telesu "amapak manj neprijento". Tako da na koncu moraš ročno nastavit kam naj piha.

Kaj se tiče meritve temp. preko senzorja se mi zdi da klima enostavno preveč zazna tople dele v stanovanju, okna in podobno in jih hoče ohladiti.Tako da kljub doseženi temperaturi v stanovanju hladi veselo naprej, ker bi rada ohladila tiste tople točke. Tako da sem zdaj izklopil senzor , sicer ne vem kako zdaj meri temperaturo ampak ko doseže nastavljeno začnje manj pihati, saj ne zaznava toplih točk.
Nekako taka so za 1x moja opažanja.
Drugače pa je klima zelo tiha, praktično neslišna, na zunanjo enoto se praktično moreš naslonit z ušesom, če bi rad kaj slišal.

Zgodovina sprememb…

billy ::

Aja, škoda potem, da so naredili tak fail za senzor. Kako pa se kaj obnaša ko uporabljaš za gretje, ker mislim da bo moja bolj uporabna za gretje, kot hlajenje, oz več dni bo grela, kot hladila.

Vseeno pa je FH edina serija od mick, ki ima štelanje vertikalnega izpuha preko daljinca, tako da že zaradi tega je edina pametna izbira, senzor gor ali dol, mi ne bo žal za nakup, četudi se le-ta izkaže za bedarijo.

Magic1 ::

Bolj kot ne so vsi dodatki nepotrebni. Vendar jih moraš nabavit, če hočeš klimo s najboljšim izkoristkom, kar pa pride bolj do izraza pri ogrevanju. Vse kar rabiš je dnevni, ali tedenski timer.
Magic

cebelar123 ::

billy je izjavil:

Aja, škoda potem, da so naredili tak fail za senzor. Kako pa se kaj obnaša ko uporabljaš za gretje, ker mislim da bo moja bolj uporabna za gretje, kot hlajenje, oz več dni bo grela, kot hladila.

Vseeno pa je FH edina serija od mick, ki ima štelanje vertikalnega izpuha preko daljinca, tako da že zaradi tega je edina pametna izbira, senzor gor ali dol, mi ne bo žal za nakup, četudi se le-ta izkaže za bedarijo.



Za gretje nisem še uporabljal ampak ima zelo dober izkoristek. Pri pomiku pa najbrž misliš horizontalnega, ker vertikalnega ima praktično vsaka.

billy ::

Magic1, meni je sicer za izkoristek vseeno, ker štrom je dirt cheap, tak da razlika med A in A+++ se meri v evrčkih kar se tiče porabe, v ceni klime je prevelika razlika, da bi bilo ekonomično, edino če kdo kupuje klimoe za 5+ let :)

Drugače pa mi je še WiFi pomemben, nimam namreč klime nastavljene na točno določeno temp in ji pustim da sama hladi/greje, glede na temp, ampak pač po potrebi uravnavam. Kar velikokrat pomeni, da če sem na obiskih/izletu, nimam vnaprej sprogramiranega programa, in mi je všeč, da lahko kakšne pol ure pred prihodom primerno ohladim/segrejem prostor.

cebelar123, ja levo desno pihanje mislim :)

Ganon ::

billy je izjavil:

edino če kdo kupuje klimoe za 5+ let :)


Je samo meni ta izjava smešna?

Magic1 ::

Jaz pričakujem od svoje Micke, da bo vsaj 10 let delala, glede na to, da je že osnovna Panasonicova zdržala že več kot 5 let trplenja.
Magic

billy ::

5 let ne mislim niti v tej nepremičnini bit, kot sem zdaj, zato :)

Magic1 ::

Če misliš le hladiti par let, potem res nabavi nekaj najcenešega, ki ni preglasno...
Magic
««
60 / 120
»»