» »

Nerešljiv problem server Apache + XP

Nerešljiv problem server Apache + XP

twosocks ::

Imam problem, ki ga rešujem že nekaj časa. Žal neuspešno.

Imam P4 2,6 MHz HT, z 1,5 GB RAMa, SATA diska v RAID mirror.
Omrežna 3com Gigabit onboard na ASUS plati.
Prkloplen je na 100Mbit linijo.
Instalan mam XP + SP2 (vse popravke), Apache, mySQL, PHP (appserv).
Gor je cca. 150 domen.

Ne da bi kaj konkretno spreminjal, je strežnik nehal bit odziven (ga ne morem pingat - no reply). Naključno. Sredi noči ali sredi popoldneva - ni pomembno. Ko ga ne morem od zunaj pingat, lokalno lahko pingam 127.0.0.1.Med tem ni obremenjen ne procesor, ne RAM.

Pomaga zaenkrat samo restart oz. disable/enable omrežno povezavo. Včasih a redko se je po krajšem času sam pobral.

Se dogaja zdaj že na 1 dan lahko al pa pogosteje.

Zadnja stvar k sem jo zadnjo zamenal in še testiram - ker XP SP2 omeji win XP na 10 konekcij sem zdej dal patch da zvisa na 50. Morda bo pomagal. Apache sem dal, da povezavo po 30 sekundah sprosti in omejil na 200 konekcij hkrati.

Če to ne pomaga... kaka ideja, kaj bi bilo narobe?
Kako oz. s čim odkriti morebiten DDOS al drug napad?

hvala za pomoč in ideje
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

krho ::

Ali si tole kaj prebral NA strani zelo lahko spregledaš naselednji stavek. If you are downloading the Win32 distribution, please read these important notes.
Meni je 1x skoraj živce pžrlo doma, ko sem dobival nepopolne donloade.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

HriBB ::

Ne da bi kaj konkretno spreminjal, je strežnik nehal bit odziven (ga ne morem pingat - no reply). Naključno. Sredi noči ali sredi popoldneva - ni pomembno. Ko ga ne morem od zunaj pingat, lokalno lahko pingam 127.0.0.1.Med tem ni obremenjen ne procesor, ne RAM.

1. Najprej preberi kar je krho postal
2. Mogoče je firewall problem. Samo za foro ga izključi (tistega v winsih in če maš kakšnega posebej) in probej še enkrat.
3. Preglej apache in ostale loge.
jaja

Opica80 ::

Jaz mislim, da imam enak problem. Apache mi dela nekaj ur (različno) potem pa ni več odziven. Edino kar se da narediti je da se Apacha da na stop in potem ponovno na start. In stvar spet deluje. Restart Apacha ne pomaga. IE pa deluje normalno in vse ostale povezave z netom.

Tako da če rešiš problem te bi prosil za režitev.
Opica80

HriBB ::

Poglej v log in prilep sm error. Kako nej kdo pomaga, če pa ve le to da apache "ne dela" po določenem čas"
jaja

twosocks ::

Pozdravljeni!

Torej, tole je še zmeraj hudo nerešljiv problem.

Situacija. 1 leto je brez težav deloval strežnik in vse. Brez sprememb je začel izgubljati ping od zunaj. Med tem ko izgubi ping, od znotraj brez težav pingam localhosta.

Kupil sem win 2003 webserver. Ponovno vse reinštaliral, kot ponavadi, med 14-15 uro je spet narasel ping v par minutah in se nato izgubil. Pred izgubu naraste promet na omrežni povezavi z 2-3 Mbit povprečje, na 12 mbitov.
Med tem je procesor umirjen, RAMa je dost, diska sploh.

Močno dvomim, da lahko kak Apache, mySQL, PHP ali FTP zgenirira tako obremenitev.

Včasih izgleda, kot da bi se zabasali porti, in včasih se sprosti, drugič ne.

Zadnja stvar, ki sem jo danes ponoči preizkusil je zamenjava omrežne kartice. Prej onboard 3com 1Gbit, sedaj pač ločena 10/100 Mbit.

Sedaj pa, če še to ne pomaga sem obupal. Edina stvar je še, namerni napad od zunaj. Kako to učinkovito preveriti?
netstat -no ne pokaže nič posebnega. Obstajajo kaki programi?

Hvala za kakršnkoli dober nasvet.
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

krho ::

Google dela svoje. Verjemi.

povprečje 1200 -2000 zahtevkov/dan

tiste tri dni, ko se je na strežnik spravil google pa 12.000+
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

twosocks ::

Google? Nikoli ne veš ... upam da ni :)

Drgač me pa zanima, če kdo pozna razliko oz. kokk zmorejo osnovne onboard (recimo 3com omrežne), ločene pci omrežne (3.000 SIT) in dražje omrežne za 10 - 20.000 SIT - se splača investirat?
Ker če osnovna ne zmore hostinga - kar še tetiramo, lahko da je v švoh omrežnih problem.

Nekateri omenjajo MTU...hm. Kok je pa priporočljivo za server s hostingom. Za domačo rabo imam nastavljeno 1492. Nekateri pripročajo 1024. Kaj pa server?

hvala za pomoč
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Opica80 ::

Oj!

No, sedaj sem pa komp še 1x instaleral. In mi stvar sedaj deluje že 24 ur brez problema. Imam pa samo Win XP SP1a + Apache 2.0.53. Danes dam gor pa še PHP in MySQL pol bomko pa videli če bo še delal.
A je lahko problem da se mi web server ni odzival v ZoneAlarm? Oz. se je odzival par ur potem pa crknil. Kje pa ima Apache file kjer error pišejo?
Opica80

krho ::

Opica ja ravno v Firewall ju problem.

A nobeden ni prebral tistega, za kar sem jaz dal link!;((
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

twosocks ::

Pozdrav!

Zamenjal sem omrežno - ni pomagalo.
Delal je od 00.30 do 21.00. Pol se je usu. Nekak 22-26 ma interval. Čez vikend daljši, ker ni tok prometa.

Pogledal sem robote v statistiki pri večji stranki... ma zadetkov 80.000 december 04, 120.000 januar 05, 200.000 feburaja 05 in marca 05 100.000 do sedaj (to so zadetki vseh robotov). Zdej ne vem če je glih v tem problem, je pa res naraslo.

iščem naprej. Pozna kdo preverjen način odkrivanja DDOS napadov?


hvala in lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twosocks ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

server za joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
223450 (2138) techfreak :)
»

C# in servisi

Oddelek: Programiranje
71076 (636) mihies
»

mreža pod xpji

Oddelek: Pomoč in nasveti
172162 (1528) R33D3M33R
»

linux server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
718423 (7430) #000000
»

Kako pripraviti forum?

Oddelek: Izdelava spletišč
262155 (1714) Jan

Več podobnih tem