» »

Slack 10.0 - 6600 GT

Slack 10.0 - 6600 GT

WarMaker ::

Končno sem zbral moralo za uselitev v linux in kaj se mi je zgodilo... inštaliram linxu in je vse lepo in prav... zaženem xorgconfig in skonfiguriram (za začetek "nv" driverje..). No.. in mi ne dela,.. javi mi napako, da ne najde screena.. no potem sem uporabu "vga" in je delalo na 320x140.. tako, da... pustimo stat...

Spomnil sem se, da obstaja "links".. in sem sel na www.nvidia.com in sem pobral najnovejše driverje "Linux IA32 - Latest Version: 1.0-6629", ki naj bi supportal 6600 GT kartice... zaženem install in mi javi napako " Received Signal SIGSEGN; Aborting" ... khm... in potem sem pobral malo starejše driverje, samo kaj, ki ko skonfiguriram v /etc/X11/xorg.conf, da je "nvidia".. in zaženem (startx), mi pride slika od Nvidie in potem mi na zgorjem delu ekrana začne zginjat slika.. in potem karnaenkrat zgine (hmmm... nekaj, kar se mi ni se zgodilo..)...

Zdej.. kako naj instaliram najnovejše driverje??!

PS: Sem sel v INIT 1, pa mi je napisalo, da naj grem v 3,... sem probal iz vseh strani.. in ne dela...

help me.. pls!!

WarMaker ::

Ammm... ja... sem pricakoval kej vec od ST Linux stuffa :P

Nerdor ::

WarMaker, nekaj si velja zapomniti:
- ne uporabljaj starih nVidia gonilnikov za tako novo graficno karto kot je GT6600. Verjemi, da je to se pre-nov kotstrojne opreme,da bi linux to 100% podprl. Vedno uporabi najnovejse gonilnike in se naprej glej za najnovejsimi gonilniki. Ker kot sem rekel GT6600 je se prevec nova zadeva in sedanji gonilniki za linux jo komaj izkoriscajo!
- Zakaj Slackware 10.0 !? To je izjemno obskurna distribucija. Skor nic nisem presenecen, da ti nVidia xorg driverji ne delajo pod slack10.0 ! :) No wonder! Raje uporabi Suse 9.2 personal ali Ubutu (ali pa mogoce pravi Debian) ali Fedora 2 ali 3. (ma raje pozabi na fedoro) Tako, zdej ves pri cem si. :)
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

crusader ::

Zakaj pa je Slackware obskurna distribucija?

Nerdor ::

Ja, verjetno zato ker nima nekega paketnega managerja kakor jih imajo RH, suse ali Debian ali Gentoo!? A se ti ne zdi!? Kako pa lahko pod Slackware-om s pomočjo nameščanja novega programa, še "z neta downloadaš in pošlihtaš dependency lib-e" !? OK, neki slišim, da obstaja apt-slack, sam nevem če je to to!?:\
... for lifetime!

Nerdor ::

Sorry, slapt-get se imenuje projekt pri Slackware disto. No, distribucija ni napačna, da ne bo "vroče krvi". Problem je, da je ST mnjeničar WarMaker poizkusil inštalirati starejši nVidia gonilnik na GT6600. Kar nikakor ni pametno! Treba je uporabiti najnovejše in gledati na vedno sveže gonilnike. Tako kot pri Windowsih. Upam, da imate vsi Slackware uporabniki v svojih bookmarkih tole linux packages spletno stran.
... for lifetime!

WarMaker ::

NerDor: jaz sem instliral najprej najnovejse driverje, komaj potem, ko mi ni hotelo instalira, sem se odlocil, da probam s starejsimi (ki pa mi jih je instaliralo..) samo kaj, ki ne delajo... Zanima pa me, zakaj najnovejse driverje noce instalirat.. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Suse Linux 10.x zmrzne

Oddelek: Operacijski sistemi
71083 (985) Xgeneration
»

ATi odgovarja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
452477 (2477) Mavrik
»

Slackware 10 - ZVOK

Oddelek: Operacijski sistemi
181117 (1027) WarMaker
»

Kateri Linux uporabljate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
804978 (4061) hruske
»

LINUX

Oddelek: Operacijski sistemi
341591 (1198) roscha

Več podobnih tem