» »

Zaščita map in datotek v WinXP

Zaščita map in datotek v WinXP

iskra ::

Zadeva je sledeča:

Nekaj kolegov je pred kratkim kupilo računalnike z Windows XP SP1 (v kratkem bom poskrbel, da bodo vsi SP2). Te računalnike pa si delijo z vrsto čudakov, ki zaradi klavstrofobičnosti brišejo datoteke programov po disku, ker se jim zdi, da zavzemajo ogromno prostora. Tako se nemalokrat zgodi, da se kak program iz zbirke Office ali kaj drugega ne zažene.

Diski imajo vsi FAT32 datotečni sistem. Kolikor sem doma zaščitil svoje datoteke na NTFS disku, sem spoznal, da lahko zaščitim stvari pred nepridipravi samo v mapi "My Documents".

Ali obstaja kaka možnost (imam administratorjevo geslo), da skrijem vse ostale mape, da bodo uporabniki videli samo skupno mapo z recimo nekimi slikami, glasbo in video posnetki ter svoje mape My Documents? Administrator naj bi imel dostop do celotnega računalnika. Skupna mapa bi se nahajala na drugem disku/particiji, kjer bi verjetno bile še kake druge mape, ki bi jih imel na razpolago zgolj eden ali dva uporabnika.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

kdorkoli? :\

Na faksu sem videl, da je to mogoče - zaklenjene so bile vse mape, razen tiste, v katero sem lahko shranjeval svoje stvari ...
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Self-Defence ::

Seveda lahko zaščitiš, samo ne na FAT32 particiji, ta mora biti NTFS in vse Useji razen Admin morajo biti Limited User in bi zadeva morala funkcionirati BP. Drugače pa lahko v Security zavihu štimaš kdo ima dostop do česa.

LP

iskra ::

Kot sem že omenil, zaščitim lahko samo datoteke pod Admin's DOcuments and settings, ne morem pa recimo zaščititi mape "Program files" ali drugih stvari na C: disku. Za NTFS pa že vem.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Microsoft ::

In katera stvar ti preprecuje nastavljnje NTFS pravic pri ostalih mapah?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ToniT ::

Najprej izklopi simple file sharing!
Explorer->tools->folder options->View

iskra ::

ToniT točno to sem iskal! Najlepša hvala! :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[WinXP] Kako postaviti učinkovit & odporen sistem za 'navadne' uporabnike?

Oddelek: Operacijski sistemi
101607 (1329) dronyx
»

Sesutje winsov in obnova podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
141524 (1241) Tear_DR0P
»

Izginotje podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
61123 (1064) Dead_Eye
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515834 (4947) bajsibajsi
»

File sharing v XP

Oddelek: Programska oprema
152046 (1730) krho

Več podobnih tem