» »

[Linux] Težava s hkratnim igranjem večih zvokov

[Linux] Težava s hkratnim igranjem večih zvokov

YuLcE ::

Imam eno težavo na Fedora Core 3, matična plošča s čipovjem nforce2 (uporabljam on-board audio)
zvoki v fedori (alsa) mi sicer igrajo, vendar lahko igra le en zvok naenkrat.
ne morem naprimer naenkrat imeti vključeno predvajanje zvoka iz predvajalnika xxms in da bi ob tem bil opozorjen z zvočnim opozorilom iz gaima ipd.
sicer ne vem niti kje naj začnem oz. kaj naj "popravim" da bo to začelo delovat. also sem posodobil z yum na najnovejšo ki je na voljo.

lp

Brane2 ::

Kot vem, rabiš mešalnik, ki ga alsa nima.

Gre za staro bolezen Linuxa, ki dovoljuje v enem trenutku samo enemu programu dostop k kakterikoli napravi- v tem primeru zvočni kartici.

IIRC je v KDE okolju nekaj v okvirih arts-a, kar dela imaginarne zvočne, ki si jih potem prisvojijo različne aplikacije. Podatki ki krpidejo na vse te imaginarne zvočne kartice se zmešaj in pošljejo na pravo zvočno.

Mogoče da je kak modul na to temo tudi v Alsa librariju. Jaz sem si zato namontiral Jack, pa ga nisem znal skonfigurirat. Mogoče je čas za ponovni poskus... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, šele sedaj sem opazil, da imaš nForce 2. IIRC ima ta plata hardverski mešalnik za do (6 ?) vhodnih streamov in če se prav spomnim, je bila svojčas frka okrog tega, ker alsa ni podpirala tega.

Na tvojem mestu bi pogledal v kernel, če imaš scompilane in vklopljene prave module za podporo nForce2...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

karafeka ::

Ja, arts v kde (če ga uporabljaš) je prav za te namene.

Na hitro sem našel eno stran tule. Noter je nekaj povezav... Za kaj več pa pobrski na Gentoo forumih. Vem, da je en dober howto na to temo tam, samo ga trenutno ne najdem, malo poglej.
Sama inštalacija se na Gentooju malo razlikuje od Fedore, vendar delat more na vseh distribucijah isto.

BigWhale ::

Uporabis arts ali pa esd, ki se obesita na zvocno kartico in jo obdrzita zase.

Potem pa vse programe, ki jih uporabljas, naucis, da uporabljajo ali arts ali pa esd za predvajanje zvoka.

xmms ima podporo za arts, imajo jo kde (arts pride zraven kde) in tudi mplayer, za gaim nimam pojma, ker ga ne uporabljam...

Bojan xxxx ::

Si imel v mislih mogoče tale link:
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_ALSA_sound...

Me je enkrat imelo, da bi to postoril ... potem sem si pa premislil. Niti ne potrebujem. Vsi tisti sound mesidzi (tu ponavadi nastanejo problemi, ker npr XMMS v teh primerih kapitulira) so pa ze prvi dan pri meni leteli ven.

YuLcE ::

dmix me je resil... :D :D :D
sem se poigraval s asound.conf datoteko in mi je uspelo "pripraviti" programe da softversko mixajo zvok in zdaj stvar dela.
sicer ce ima se kdo tezave s fedoro naj pove... bom delil mojo .conf datoteko in nastavitve :) :))
na kratko:
- nujen je dolpoteg zadnjega alsa-oss
- konfiguracija asound.conf (in izbris kaksnih .rcsound ce se nahajajo v home dir-u) & programov
( ta .conf datoteka od tukaj deluje dobro: povezava )


thnx vsem!!!
lp, yulce


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Audacity] Težave z zajemanjem zvoka

Oddelek: Programska oprema
401687 (1391) CCfly
»

Problem z zvočno v Suse 10.1 linux

Oddelek: Operacijski sistemi
81041 (949) kriko1
»

Pomagajmo Roadkillu skonfigurirat Slacka

Oddelek: Operacijski sistemi
241980 (1481) Roadkill
»

mysql 5.0.16 gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
101177 (1095) yimi
»

K3B problem

Oddelek: Operacijski sistemi
71212 (1090) theD3viL-

Več podobnih tem