» »

PC-podprt digitalni osciloskop - kje, koliko, kakšen

PC-podprt digitalni osciloskop - kje, koliko, kakšen

Eschelon ::

Resno me ima, da bi si kupil en osciloskop - jasno - čimveč za čimbolj ugodno ceno. Po precej enega brskanja po netu sem našel eno dokaj zanimivo rešitev.

USB osciloskop
Specifikacije:
2-Kanalni USB Digitalni-Osciloskop in funkcijski generator - PocketScope
* 12 bitna ločljivost AD pretvornika
* 2-kanala z BNC za x1/x10 sondi. Tretji BNC kot trigger-vhod ali kot funkcijski generator-izhod.
* hkratno vzorčenje na obeh kanalih
* 32 kB medpomnilnik.
* 20 MS/s vzorčna frekvenca (repetitivno), 1 MS/s nativ.
* Max. vhodna napetost ±50 V.
* AC/DC sklopitev.
* Trigger-modi: fronte, min./max. dolžina pulza, zakasnitveni trigger.
* Analogna pasovna širina 250 kHz.
* Vgrajen 10 bitni funkcijski generator s 3,5 V izhodnega razpona in 1 k medpolnilnikom.
* Napajanje preko USB (250 mA).
* Mere 116 mm (Š) x 30 mm (V) x 100 mm (D), 160 g (brez Kabla).
* USB 1.1/2.0 Full-Speed.
Cena: 288 EUR (brez sond,...)

Zanimajo me vaše pripombe, nasveti, izkušnje. Kako se obnese USB napram PCI kartici ali pa celo zaresnem osciloskopu? (Kako ga bom nabavil, še ne vem - V Slo. ga najbrž ni za dobit, tako da bom verjetno naročil prek neta.)

Dodatek:
Specifikacije me malo begajo. Če že čisto pozabim na bombastičnih 20MS/s, je tudi 1MS/s pri 250KHz analognem BW dvakrat preveč. V kakšne visokofrekvenčne vode sicer nimam namena hodit, zato mi 250KHz zadostuje - me pa zanima, odkod so marketningarji izvlekli take številke (ni ravno zaupanja vredno).
Osciloskop, ki ima efektivnih 20MS/s je npr. 2x dražji: Pico ADC-200/20 ... mogoče bom vzel kar tega.:D
Vedeti, razumeti, znati.
  • spremenil: Eschelon ()

egomez ::

Tudi jaz sem še brez osciloskopa in sem tudi že o kakšni taki varjani razmišljal. Sicer je neugodno, ker treba imeti računalnik pri sebi. Mislim pa, da to boljša varjata, kot pa kakšen rabljen analogen osciloskop.

Kaj več bo pa kdo povedal, ki ima več iskušenj s takimi osciloskopi.

Brane2 ::

Ne se zaje*avat in si nabavi tazaresni scope, pa tud če je HunChang zaradi mene.

Tole je crap. Mogoče primerno za neke posebne namene ( če recimo rabiš zajem podatkov), vendar je frekvenčno prava revščina proti najcenejšemu scopeu.

kot je videt, zmore ta zadeva samo 1 Ms/s, kar zate pomeni v praksi verjetno opzovanje pojavov s frekvenco mogoče nekaj nad audio področjem. No ja, pri ponavljajočih se pojavi govorijo o 20 Ms/s, a to zate pomeni frekvenčni doseg recimo par MHz, verjetno kakih 5 ali še bolj verjetno 2 MHz.

Če drugače ne, si pridi ogledat mojega tastarega Hamega, ki ga z eno kombinirano sondo ponujam za 15 kSIT.

Resda zgleda ko gajba krompirja, resda nekaj manjša ( recimo v merilu 1:2) ampka je dvokanalen, gre IIRC do 20 Mhz itd.

Poleg tega te bo pri tej tvoji zadevo v mnogih stvareh je*ala galvanska povezava s PCjem, ki se je no boš mogel znebit, saj mora biti stvar med delom jasno priklopljena na USB...
On the journey of life, I chose the psycho path.

zlabo ::

Jaz sem si pred kratkim kupu 20 let star osciloskop 2x100MHz za 55jurjev. Majka, kaj naj druzga rečem. Za moje potrebe čist v redu. Osciloskop je zadeva ki ne zastara tolk hitr, tako da se splača rabljene kupvat, pa sigurn je bolš kot ene rešitve z PC-jem.

LP, zlabo

Eschelon ::

Ja Brane2, kot vedno - right on spot si. Frekvenčno je zadeva - obup, me pa precej vleče možnost povezave z računalnikom, ker na ta način dobim en zelo generičen AD konverter z vključki za LabVIEW.
Zaresni digitalni osciloskopi so pač noro dragi, zato iščem neko bolj prijazno varianto.
Vedeti, razumeti, znati.

Brane2 ::

Ne vem, če so ravno vsi tolk noro dragi. IIRC te stane entry level Tek serije 2xx tam nekje 200+ kSIT, kar je recimo samo 4x več od tega USB crapa.

Če ti je tudi to preveč, si omisli kak analogni model, mislim da so novi že za 60+ kSIT v kakih HungChang varianti ali pa ubodi kaj rabljenega. Enga tipa poznam, ki mu je spcialnost dilanje rabljene robe (tudi merilne) in ti lahko dam njegovo cifro, sicer pa poglej na bolšjak ali ponudbo v Salomoncu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Eschelon ::

Evo par Tektronix-zelo njam njam zadev. Ma je to kar predrago zame. Bi pa imel, ja. Njam njam.
TDS1002 OSCILLOSCOPE; DIGITAL STORAGE, 60 MHZ, 1 GS/S, 2-CH, MONO DISPLAY, CERTIFICATE OF TRACEABLE CALIBRATION STANDARD EUR 1,040.00
TDS1012 OSCILLOSCOPE; DIGITAL STORAGE, 100 MHZ, 1 GS/S, 2-CH, MONO DISPLAY, CERTIFICATE OF TRACEABLE CALIBRATION STANDARD EUR 1,360.00
TDS2002 OSCILLOSCOPE; DIGITAL STORAGE,60 MHZ,1 GS/S,2-CH, COLOR DISPLAY - CERTIFICATE OF TRACEABLE CALIBRATION STANDARD EUR 1,360.00
TDS2012 OSCILLOSCOPE; DIGITAL STORAGE,100 MHZ,1 GS/S,2-CH,COLOR DISPLAY,CERTIFICATE OF TRACEABLE CALIBRATION STANDARD EUR 1,670.00
TDS2014 OSCILLOSCOPE; DIGITAL STORAGE, 100 MHZ, 1 GS/S, 4-CH, COLOR DISPLAY, CERTIFICATE OF TRACEABLE CALIBRATION STANDARD EUR 2,090.00
TDS2022 OSCILLOSCOPE; DIGITAL STORAGE, 200 MHZ, 2 GS/S, 2-CH, COLOR DISPLAY, CERTIFICATE OF TRACEABLE CALIBRATION STANDARD EUR 2,510.00
TDS2024 OSCILLOSCOPE; DIGITAL STORAGE, 200 MHZ, 2 GS/S, 4-CH, COLOR DISPLAY, CERTIFICATE OF TRACEABLE CALIBRATION STANDARD EUR 2,930.00
Vedeti, razumeti, znati.

Azrael ::

Alternativa USB osciloskopu, v home made izvedbi, deluje na LPT port, Link.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Azrael ()

enmitjav1 ::

USB osciloskopa niti slučajno ne bi imel. Vsakič, ko spremeniš časovno bazo ali amplitudo, slika za trenutek zmrzne. Nobene odzivnosti ni. Pri kolegu na firmi !!!??? so ga kupili, pa jim je hitro povedal naj se mu poberejo s tisto igračo.

Če mislite, da morate imeti Tektronixa, vam povem, da niso zadnji na tej zeleni kugli, ki delajo osciloskope. Marskikdo zna narediti zelo podobne osciloskope, za precej manj denarja. Pojdite na net in malo poglejte kaj dobite pod "digitalni osciloskop". Če je za barvni Tektronix potrebno odšteti minimalno 1200 EUR, lahko kje drugje morda pridete čez za polovico tega zneska. Kar pa je le še cena malo bolšega USB osciloskopa. Še več, tudi preizkusite ga lahko pred nakupom.

Se pa seveda morate odločiti kaj rabite. Logični analizator, A/D ali osciloskop.

tonic ::

Jaz sem si pred časom kupil PoScope

Moje potrebe popolnoma pokrije, ima ogromno bunkcij, je produkt slovenskega znanja, v samem začetku sem imel probleme z njim, ampak sem skočil mislim da v Zagorje in smo problem rešili, tako da svaka čast...

Konkretni primer kje mi je ful prišel prav: imel sem nek display kateri je uporabljal I2C protokol; nisem ga mogel usposobit pa da se ubiješ; priklopo poscope zraven in I2C analizo, pa sem točno videl kaj mi mikrokontroleš pošilja na dsiplay...

Tako da, jaz ga toplo priporočam za hobi elektronike...



edit:
tule je še debata na sosednjem forumu tema na elektronik.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonic ()

slawc ::

tonic... totalno si zgresil bistvo tega posta. Preberi se enkrat zahteve in nato najmanj n-krat naslednji citat (ki sem ga prilagodil dejanskim specifikacijam, upam da mi Brane2 ne bo zameril).

Tole je crap. Mogoče primerno za neke posebne namene ( če recimo rabiš zajem podatkov), vendar je frekvenčno prava revščina proti najcenejšemu scopeu.

kot je videt, zmore ta zadeva samo 100...200ksps, kar zate pomeni v praksi verjetno opzovanje pojavov s frekvenco mogoče nekaj pod audio področjem.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

tonic ::

- sploh nisem bral vseh gornjih postow, ker je verjetno polovica njih "crap"
- potem takem je tudi naslov teme zgrešen "PC-podprt digitalni osciloskop"
- naj pripravi 1000€pa bo dobil kar hoče :D

VolkD ::

Vse je odvisno od potreb. Večina uporabnikov kaj dlje od avdio signalov sploh ne potrebuje. Za take je PoScope prava stvar - preizkušeno. Prednost je predvsem v tem, da imaš v eni čkatli še spektralni analizator in digitalni analizator, ter generator digitalnih signalov. tudi analiza kar nekaj protokolov je prisotna. Naprava pa je majhna in prenosna. Lahko jo damo v predalček torbice k napajalniku prenosnika.

Za vse ostale pa naj povem, da je vsekakor prava stvar obisk kakega semnja elektronike. Prijateljk je na takem semnju kupil 2x100 MHz tektronix osciloskop za zgolj 100 €. Res je, da je k temu treba prišteti stroške poti, a doživetje tudi nekaj velja.

Sicer pa je po moje osciloskop naprava brez katere hobist povsem shaja. Večino stvari se da izmeriti z navadnim AVO metrom.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

enmitjav1 ::

VolkD. O katerem sejmu elektronike govoriš. Minhen?

Se strinjam. Za hobi osciloskop ni potreben. Pa tudi s kakšnim starejšim analognim se da marsikaj pomeriti.

VolkD ::

VolkD. O katerem sejmu elektronike govoriš. Minhen?


ne, Friderichshafen je bil.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

benqx ::

Zvočna kartica kot:Oscilloscope, Spectrum Analyzer, Signal Generator... http://www.virtins.com/

Monster ::

lahko mogoče kdo poda menenje o temple osciloskopu > linkic

hvala
Ka zaboga...

enmitjav1 ::

Nekaj na to temo je že napisanega na forumu www.elektronik.si. Tam boš našel tudi nekaj uporabnih povezav.

alessliber ::

Aleš http://www.chilipress.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem poceni USB osciloskop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223813 (3167) VolkD
»

Osciloskop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153199 (2349) darkolord
»

Osciloskop Tektronix 2215A

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233076 (2206) VolkD
»

Sposoja osciloskopa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152385 (1794) Azrael
»

Home Made Osciloskop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
115165 (4213) Azrael

Več podobnih tem