» »

Navijanje GF4 Ti4200 (ASUS)- pametni podatki in članki ?

Navijanje GF4 Ti4200 (ASUS)- pametni podatki in članki ?

Brane2 ::

Hojla,

počasi sestavlam končno podobo svojega mozaika vodnega hlajenja in sedaj me bolj za štos zanima navijanje moje Ti4200. Saj stvar čisto lepo dela, a rad bi poskusil in če že poskušam, tudi pošteno opravil.
Rivatuner mi trenutno ne dela, mogoče tudi zato ker imam inštaliran en drug tweak utility, skaterim pa dosežem bolj malo.

Z 250/513 pridem kvečjemu na 285/580.

Če bom že dal gor vodno, bi rad naredil še pameten voltmod in pa zapekel nove frekvence v FLASH, da se bo kartica zbudila z njimi.

Na netu sem sicer našel nvFLASH, vendar bnrez paametnih navodil in vsebin za flešanje.

Zato me zanima:

- je možno z reflashanjem Ti4200 doseči kaj pametnega, kot recimo aktivacijo več cevovodov ali kaj podobnega ?

- je možno z reflashanjem Ti4200 "zapeči" not nafrizirane frekvence kot default, s katerim se kartica zbudi, tudi v Linuxu če je treba ?

- kje dobit pameten prikaz voltmoda ? Saj ne rabim osnovnih navodil, le prikaz spremembe, toliko da vem za kateri čip gre, naprej bom pa že sam uredil tako da mi bo pasalo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Alexius Heristalski ::

Pobrskaj med članki na Slo-Techu, mislim da eden govori zgolj o GF4Ti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

_Dejan_ ::

S flashanjem lahko spremeniš deafult frekvence na višje in boot screen si lahko spremeniš in nič drugega.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

bond007 ::

1. NE
2. DA
3. Tu na slo-techu je članek o volt modih na ti4200. ČE imaš drug čip za regulacijo voltaže na ti4200 pogooglaj malo. Ponavadi sta na grafični 2 čipa za regulacijo napetosti .. ponavadi imata oznako SC....
Modifikacija poteka tako, da med eno nogico čipa in groundom na kartici vežeš umes trimer.

Daedalus ::

>- je možno z reflashanjem Ti4200 "zapeči" not nafrizirane frekvence kot default, s katerim se >kartica zbudi, tudi v Linuxu če je treba ?

Nvidia Bios Editor zna tole, sam nisem čisto šur, če dela na GF4. Na GF3 in nazaj do GF1 dela. S tem preprosto v BIOSU od grafe spremeniš frekvence, ga shraniš in flešaš, pa ti karta dela na max od zagona naprej. Pa še ekran ti ne utripne ob spreminaju frekvenc v windozah:D Postopek pa gre nekako tako - najprej z navijanjem s kakim Riva Tuner ugotoviš, do kod gre, pol lepo z nvflash narediš backup biosa, ga lepo editiraš z bios editorjem, pol pa z modificiranih biosom flešaš karto.

Za kratek opis pa sem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

billy ::

Če boš delal volt mod pazi potem ko boš navijal, da je ne boš skuril tako kot sem jaz :)

pri meni je bilo tako, da sem vklopil kartico, izmeril voltazo in bila je nekje 1.5 (točno se več ne somnim) sem pa hotel zvišati na 1.6. Začnem vrteti potenciometer in se ne zgodi nič. Sem mislil da sem premalo zavrtel...še malce obrnem...spet nič..voltaža na istem...potem pa zavrtim za približno 1 obrat in naenkrat naraste voltaza na 3V!!! ter se samo skadi iz enega tranzistrorja...seveda se skupaj crkne :(

tak da...pazi!

boš pa verjetno rabil volt mod če boš hotel anvijati kaj več kot na zračnem...ker rabi grafa vseeno več napetosti...

Vesoljc ::

ja brane, pazi kako lotaš ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

_Dejan_ ::

Ne sekiraj se da brane ne zna lotat:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VGA vodno hlajenje - vpliv na temp. proca

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131624 (1319) WhiteWolf
»

Problem z Volt modom na GF4 TI4200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1046631 (5139) _Dejan_
»

GeForce4 Ti 4200 128MB (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
894263 (3176) Sami
»

Leadtek GF4 samo 310/575 KAKO TO

Oddelek: Navijanje
221564 (1043) BaRtMaN
»

4200>4600

Oddelek: Navijanje
222037 (1528) fictionel

Več podobnih tem