» »

Problemi z disketnikom!!!

Problemi z disketnikom!!!

cajac ::

Kupu sm nov disketnik firme teac. Normalno sem ga priklopil kamor spada, ko pa prižgem komp še preden mi začne lovdat winse mi napiše disk boot failure, please insert system disk... neki tazga uglavn. A mi lohk kdo pove kaj nej nardim da bo normallno delal.K sm imel tastar disketnik je blo vse lepo in prav sam je zdej nažalost crknu:)) Že vnaprej hvala za pomoč:D
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

ethelred ::

Če prav razumem, sploh ne prideš windowse? Pa maš kako disketo not?

cajac ::

ne
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

bzp ::

poglej da nisi ponesreci odklopil diska ... se zgodi

Dr Evil ::

Verjetno maš probleme z kablom.Kupi nov kabel,ki je zavit v drugo smer.

cajac ::

hmm, sm mel tastar disketnik je normalno delal. Ampak neki bi vprašu. Tm k se vklopi kabel za prenašanje podatkov (ta širok), na disketniku manjka ena iglica. A je to tako narejeno al je napaka in je treba stvar zamenat8-O
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Dr Evil ::

Iglica manjka po default.Ti kar lepo pejd v štacuno in kupi nov kabel za disketnik.Sam sem tud menjaval star disketnik pa je blo treba menjat kabel.

Azrael ::

Lahko disketniku daš kakšno boot disketo, da vidiš, če dela (prva boot naprava v BIOSu mora biti A:)?

Če bo disketnik delal, si spulil IDE kabel z diska ali s plošče, se zgodi - včasih izgleda vse OK samo je IDE kabel že dovolj zlezel s konektorja in disk ali CD/DVD ne dela, ker ni dobrega stika.

Manjkajoč pin, imam en Sony disketnik in mu manjka pin 3 (takoj desno od pina 1), če se znajdeš iz slike (o-ji so pini, x je manjkajoč pin).

o-o-o-o-o...
o-x-o-o-o...
1

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

cajac ::

hvala hvala problem je bil k sm me v biosu en boot floopy in sm da disabled (tako mi je bratranec povedal) pa dela normalno.:))
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Dr Evil ::

Samo to ti ni rešilo problema.Le diseblalo disketnik.Kot boot disk se razume.

A v winsih pa dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bios flash (8800GT), nibitor, dos

Oddelek: Navijanje
221708 (1319) Valvoline
»

Osnovna plošča in kabli: Kako jih povezati?

Oddelek: Strojna oprema
91379 (1246) cityman
»

Včasih mi javi DISK BOOT FAILURE...

Oddelek: Strojna oprema
271455 (1098) drejcmb
»

disketnik

Oddelek: Strojna oprema
10844 (735) Jakka
»

Star kompjuter + nov disk => MISLIM DA NE

Oddelek: Strojna oprema
251267 (922) swalow

Več podobnih tem