» »

publish v Front Page-u

publish v Front Page-u

themouse ::

mene zanima na kak nacin se uporabla ta zadeva in sicer baje da ni isto kot da bi FTP-ju..pa ce mi lahk ker to mal opise aja pa se kak se to nardi..sej najbrz je to ze blo kdaj napisano sam ???!!

rc-car ::

Točno ti ne znam povedat, ker FrontPaga nisem nikoli uporabljal, vendar ima res nek čuden publish, ki ga more streznik, kamor bos stran uploudal podpirati...

Moj nasvet: uporabljaj FTP!!!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

JLP ::

Ja res je čimprej se znebi FPja. Le ta dela zelo nestandardno kodo. Najbolje, da si dibiš kak DreamWeaver.
Live long and prosper!

Loki ::

tale tvoj publish deluje sam pri serverjih, ki imajo FrontPage server Extensions.
Poglej v kaksen FAQ od tvojga hostarja, ce ma to, ampak dvomim.

Uporabljaj FTP, znebi se FP.
I left my wallet in El Segundo

themouse ::

naj se malo podrobneje razlozim!
mamo njet plac na serverju in ima podporo za FP ! sam zakaj me to v zvezi z publishom zanima je zaradi knjige gostov ter posiljaja SMS( skripte) ker je baje (tak sem sliso) treba strani publishat in ne FTP-jat....pa ce ve kdo kej vec o tem...oz. kak se tej stvari streze..ali mogoce celo drugace naredi..hvala

cahahopie ::

Jaz raje uporabljam Front page, ker mi Dreamweaver smrdi.:D
Smešno ne. Front page 2000 mi je bolj sorode z Front Page Express, s katerim se naučil izdelovat strani davno nazaj, zato mi je Dreamweaver kot znanje cirilice. Jaz mislim, da je FP za pisanje HTML kode dvolj, če pa želiš posežti kam v PHP pa raje vzem Dreamweaverja ali raje kar Notepad.:D, ker se v FPju tebi nič meni sesuje.

JLP ::

cahahopie:
Ja sej večini je laže FP uporabljat. Tud men je blo. Sam problem je bl to da FP preveč nestandardne kode nabaše u stran in pol prideš s kakšno Opero al pa Mozillo gor pol te pa ponavad ornk glava začne bolet. Že zarad tega se splača mal se potrudt pa DreamWeaver naučit uporabljat. In k se ga enkat naučiš ti je velik bl logičn kukr je blo pa kdaj u FPju. Seveda morš pa tud za DW mal popucat html sam še vseen precej mn k pa za FPjm.
Live long and prosper!

cahahopie ::

In sedaj sledi ena anketica...
Kolk vas uporablja IE, kolk Netscape, kolk Mozillo in Opero?
Seveda.. tisti, ki furate na Linux uporabljate slednje dve ali pa kar Konquerorja. Toda.. v večini folk uporablja Winse in na njih dobri in slabi IE.

Jelda! Da, je nekako tako?!

themouse ::

ja no kak cem na kratko povedat ...carji ste ampak jz se vedno vem tulk kot sem pred 2-ma dnevoma kar se publisha tice vi mi pa ze kr neke ankete odpirate me ce kdo ve bi res prosu ..pol lahk pa tud celo strcuno odprete tle >:D
hvala

JLP ::

Najbolje je da uporabiš FTP. Je najbol sigurno. Tače publish je bl tko, tko.
Live long and prosper!

JeDo ::

Poglej, zadeva dela na približno takemle principu !

ko ti admin pripravi prostor na webu ti naredi tudi posebne direktorije v katerem so ti "frontpage extensions" nato ko ti prvič updejtaš - daš stran se le ti priredijo na tvojem personal web serverju / računalniku kjer strani izdeluješ in se sinhtonizirajo s tistimi na netu, nato ob naslednjem updejtu, recimo ena zamenjava fotke in malo popravljen html, poteka sinhronizacija fileov približno takole :

- connecting
- comparing files (sizes, dates etc)
- found differncies in index.html, jolly.jpg
- uploading index.html
- uploading jolly.jpg

- disconnecting

to je blef (sem se kao spomnu) sam zadeva približno tako dela, zamenja samo tisto, ker je nujno potrebno, seveda tudi zadevo lahko kontra narediš in ti updejta na tvojem lokalnem računalniku tako da imaš tisto kar je na netu updejtano nazaj..

Uglavnem, stvar je kr okej narejena če imaš 300 mb velik web in updejtaš samo delčke zadeve, samo tudi pri tem se zadeve zakomplicirajo!

Glede kompatibilnosti FPEX in FTP, na serever ki ima FPEX lahko FTP-jaš obratno pa ne gre! Kot so ti predlagali ostali, raje uporabljaj kak FTP ki zna pogledati velikosti filetov, datume in podobno ter uploada samo spremenjene filete !!!

upam da sem ti pomagal dovolj!

lp Borut
----------------------------------------------------------------------------
<br>

themouse ::

stari en posten hvala bom reku ...sicer mi ni blo vse cist kristalno jasno ampak se je kmalu zjasnilo tak da....:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
171632 (1442) shadow.slo
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383051 (2273) Highlag
»

Urejevalnik HTML

Oddelek: Programska oprema
62059 (1991) rc-car
»

FrontPage 2002

Oddelek: Programska oprema
8747 (654) themouse
»

Kateri program za spletno stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
173585 (3372) 3LeR.

Več podobnih tem