» »

Skurjen element - vezje laptopove baterije

Skurjen element - vezje laptopove baterije

Skiper ::

Pozdravljeni,

kupil sem rabljenega prenosnika Compaq Armada E700. Ker je bila baterija iztrošena (kazalo je 100%, ni pa imela moci niti za 1 minuto dela) sem se odločil zamenjati celice v bateriji. Skatlo sem odprl (s kar precej truda, saj je vse skupaj bolj ali manj zalito). Nato sem hotel se enkrat sprobat, ce je z baterijo vse ok in sem jo vstavil v notebooka. Zavohal sem, da se nekaj smodi in baterijo takoj odstranil. Skuril se je nek snd element na vezju v bateriji. Kljub vsemu sem zamenjal celice z novimi.

Ko zdaj vstavim baterijo jo noetbook zazna (power manager kaze 0% baterije), vendar je baterija precrtana in je ne zacne polnit.

Na sliki (LINK) se vidi ta skurjen elemnet. Bi kdo mogoce vedel, kateri je? Je mogoce kdo ze kaj takega popravljal pa bi vedel, ce se da se kaj resit?

Hvala za kakrsenkoli namig.
Lep pozdrav.
  • spremenil: Skiper ()

krho ::

Po mojem mišljenju bo upor.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

zlabo ::

Kaj piše zraven? a piše R22?
Potem bi bil upor.
Čeprav men se bolj zdi kot da je kej druzga, kšna dioda mogoče...Vsaj glede na dožino oznak..
Sam neki velik se mi zdi glede na ostale elemente, nimam občutka za velikost...

Lp, zlabo

Brane2 ::

Videti je kot nizkoohmski upor, mogoče v vlogi varovalke.
On the journey of life, I chose the psycho path.

zlabo ::

tud men se čedallje bolj dozdeva da je upor večje moči...

Skiper ::

Pozdrav,

malo me jestrah za test zadevo prevezat in sprobat.
Mam pa se eno potencialno resietv. Nove celice sem dobil iz ene druge nove baterije za compaqa, prikljucek je isti, vezje pa je drugacno (manjse). Baterije racunalnik ni "cutil", tak da so ocitno pini premesani. Ve kdo mogoce, kje bi lahko dobil informacijo, kako imajo baterije izhodne pine na prikljucku?

Hvala in lep pozdrav

MadMax ::

Še en glas za upor R22, na elementu pa je kolikor je videt tazgornji napis DALE, to pa je fabrika uporov.
Vendar skoraj dvomim da bi brez vzroka upor praktično zažarel in da bi ob tem ne crknilo nič drugega...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Azrael ::

Sam od sebe ta upor ni crknil. Vzrok je lahko zamenjana polariteta akumulatorja ali njegova napačna napetost. Lahko pa si pri sestavljanju naredil kakšen kratek stik. Mogoče se je katera od celic dotaknila elektroike ali pa si na nek način priključni konektor toliko zamaknil ali deformiral, da je prišlo do kratkega stika.

Je pa zelo verjetno verjetno namen tega upora varovalka.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Baterija 100%
2x 0.5 mm žički pa prelotaj in bo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Skiper ::

Pyro, upam da ves, kaj govoris ;)
Bom probal zadevo prelotat pa da vidimo.

Porocam!

Hvala za pomoc

Skiper ::

Hey,

zadeva prelotana, spremembe pa nobene. Racunalnik baterijo se zmeraj vidi (prikaz izdelovalca, serijska stevilka baterije, ...), ne zacne pa je polnit in kaze 0% napolnjenost s pripisom critical. Ocitno je skurjeno se kaj drugega, pa se na zunaj ne opazi.

Ocitno preostane le, da nekak izvem, kak so razporejeni pini pri tej bateriji in pri novi iz drugega compaqa. Tam je namrec vezje nedotaknjeno. Kakrsnakoli informacija, kje najti te podatke ali pa kko zadevo izmerit, je dobrodosla.

Hvala v naprej!

Pyr0Beast ::

Lahk bi poslal sliko cele baterije in vezja odspodej in zgorej. Lahk tut na skener vržeš. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Skiper ::

Receno storjeno. Gremo kar lepo po vrsti:

SLIKA 1 prikazuje celotno baterijo v ohišju.

SLIKA 2 prikazuje celotno baterijo brez ohišja.

SLIKA 3 prikazuje vezej, slikano od zgoraj.

SLIKA 4 prikazuje vezje, slikano od spodaj (z rdeco puscico je oznaceno mesto, kjer je bil tisti upor in je zdaj prelotano z zicko.)

SLIKA 5 prikazuje vezje nove baterije za drugega compaqa...enaki prikljucek, so pa ocitno pini na prikljucku drugace vezani, saj baterije racunalnik ne zacuti s tem vezjem. Je pa vezje enako siroko a za polovico krajse od starega, tako da z vgradnjo enbi bilo problema. Ce bi le zevdel, kako so pini na moji stari bateriji (Compaq armada e700, tip baterije PP1991A) in pini na novi bateriji (tip baterije PPB004A).

Kakrsenkoli nasvet je dobrodosel.

Lep pozdrav.

Skiper ::

Ups, pravi tip baterije je PP1001A in ne PP1991A, kot sem zgoraj napisal.

Skiper ::

Anyone?

Pyr0Beast ::

Evo, si morem cajt enkrat vzet.
Si probal zmeriti napetost na vsako celici posebej, ... poročej o V pol pa vzemi eno 12V žarnco pa sprobaj, če malo zažari.

Dej tisti hladilniček dol, pa poglej, če se je kej scvrlo.

Bom čez ene 2 dni kej pamtnga napisu.:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Vrjetno je tut vezje narejeno tako, da ti namenoma ne polni več (kao da moraš pol kupt novo). Lahko maš pa tako prazno baterijo, da misli da je defektna in se vezje sploh n užge. Si probal tako, da daš baterijo not in požgeš iz omrežja, ali pa v biosu daš neko rekalibracijo'
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava ure - Pomoč pri izdelavi vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163353 (1696) pure00
»

Prisluškovalna naprava ( domača raba ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13220353 (6021) Mamaplata
»

Pokvarjen toaster - poškodovano vezje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
362606 (2247) Brane22
»

DS18B20, meritve v mraziščih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
828421 (6936) TESKAn
»

acu polnilec 1,5V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72916 (2844) sašon

Več podobnih tem