» »

Problem z modemom

Problem z modemom

malinavc ::

Živjo!

Sosed je kupu nov modem (Lucent mislim da je) in seveda je poklical za vgradnjo mene(koga pa:D), jst vse naštelam, vendar ni znaka centrale, modem sicer pokliče, vendar pol kr zvoni.OK sm misliu de je kej modem v kurcu, pa sm za foro odnesu kišto k men domov, vštekam vse, modem dela, čist normalno! Kaj a je pr sosedu kej linija zjebana al kaj, sm finta je, kliče lahko popolnoma normalno, aja ni ISDN.Je klicu pol na Telekom pa kao pridejo pogledat če bi blo kej z linijo narobe.

A se vam kej sanja kaj bi blo lahk še narobe?
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Sodom ::

Tonsko / pulzno si kaj sprobaval?
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

TechFreak ::

Kakšen comp. pa ima tvoj sosed? Imel sem podoben primer, kjer mi modem ni delu zarad prepočasnega procesorja, vendar mislim, da to ne bi smel bit vzrok, če ima sosed vsaj kakih 200 mhz.....

Huey P ::

Lahko je tud odvisno kako ima narihtane druge stvari pod Lastnosti modema in omrežne zadeve. Še enkrat preveri, če je vse v zvezi omrežnimi nastavitvami vse vredu... Vem, da sem jaz imel težave z ISDN modemom pri nastavljanju omrežnih nastavitev...

..::DOOM III: The Legacy::..

malinavc ::

računalnik je C466, 64rama...sam ni finta v računalniku sigurn, ker sm že napisu, de sm mašino nesu k men domov pa dela iz prve, iste nastavitve k pr njem.Pri njemu ni tistga znaka centrale (tutu, tutu :), nastavitve so vse sigurno prave.
...odvisno s katere perspektive gledamo...

dr.J ::

Ze kolega te je prej vprašal, ali imaš nastavljeno tonsko ali pulzno izbiranje? V tem se lahko razlikuje tvoja in njegova linija. Nastavi na pulzno, pa potem probaj.

Loki ::

da nima slucajn kaksne zascite prot udaru strele??
jest sem imel isto tezavo - ko sem zascito odstranil, je delal ok.
I left my wallet in El Segundo

Kriko ::

Kaj telefon mu dela v redu. Če telefon dela v redu pol linija ni kriva za povezavo. Jaz sem imel problem ker se mi ni hotelo povezat več kot 33.600 pa so prišli z telekoma nekaj menjali v omarci in je bilo v redu. Sam če telefon dela potem je sigurno nekaj z modemom, ali tonsko/pulzno ali kake nastavitve. Kaj vama javi kakšno napako. Če javi povej številko napake!

MadMax ::

Vzemi voltmeter v roke, pa pomeri napetost v vticnici.
Pri tebi je verjetno cca 50V, pri njemu pa morda cca 25V-> to pomeni, da nima direktne linije v centralo ampak prek PCM ("moderni dvojcek"...).
Sem ze imel take primere (telefon dela b.p., fax ga zna vcasih j**at, modem pa ponavadi ne dela).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

malinavc ::

probal sem tonsko in pulzno - isti rezultat - ne dela.Mogoče ima res kakšno zaščito, ker so mu linijo napelal cca. pol leta nazaj.tisto z V-metrom bom tut probu ja.V glavnem modem 100% dela.Napako javi ja - Ni znaka centrale
...odvisno s katere perspektive gledamo...

dr.J ::

Nadzorna plošča -> modemi -> izberi_ustrezen_modem -> Splošno -> Povezava
in zbriši tisto kljukico pri 'Čakaj na znak centrale'.

Paramedic ::

Kriko: a živiš bolj izven mesta? Men se modem tut poveže z max. 33.600, pa ne vem kaj naj. Skor sigurno je kriva linija (95%), koga naj na Telekom pokličem, da bojo zrihtali?
End transmission.

Kriko ::

Kliči na telekom ki je v tvoji bližini ali najbližji in vprašaj na koga naj se obrneš. Jaz sem se moral obrnit na odelek za naročnine, ampk to je bilo v Kopru!! Moral boš napisat majno prošnjo in pojasnit za kaj se gre, internet-slaba povezava, napiši tudi da ne gre več kot 33.600 in da modem drugje dela dobro.... Pridejo ker so dolžni in to zastonj, ker morajo vsakemu naročniku omogočit normalno povezavo. Ni pa važno kje si ali v mestu ali ven. jaz sem imel novo omarco ter novo številko pa je bil shit!

Paramedic ::

Ok, hvala. Upam, da se bo zrihtalo, ane!
End transmission.

MadMax ::

kriko: ce gre 33600, te pri reklamaciji ne bodo jemali resno.
Dolzni so ti namrec zagotoviti 18000. (sicer smesno, kajti to realno komaj zadostuje za text emajle dol vlect, ampak tko je...:()
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Kriko ::

Jaz sem povedal svoje izkušnje!! In ni res to kar praviš!! Morjo ti omogočit linijo kot jo imajo vsi ostali, saj to plačuješ!!!
Paramedic!
Ti kar pokliči na Telekom, in oš videl da se bo porihtalo!!

MadMax ::

Saj ne recem, da ne zrihtajo, ce je moznost.
Ampak, ce te cejo je***, te tut bojo! Tisto z 18k je na zalost res...

btw.: saj elektriko tut placujes, pa je vsake tolk mal zmanjka:D
In nekomu, ki je lastnik dveh avtov, mora po tvoje nekdo omogocit, da se lahko vozi z obema hkrati, saj ima za oba placano cestnino. Le kdo lahko to omogoci?

Pa se nimam namena prepirat, ampak sem le napisal, kaj so dolzni...

Lp!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NON-STOP me dol' meče

Oddelek: Pomoč in nasveti
8783 (627) Sodom
»

modem & v.90

Oddelek: Pomoč in nasveti
7909 (800) Kriko
»

K***** MODEM MOTOROLA

Oddelek: Strojna oprema
401422 (1025) Evil|One
»

problem z netom

Oddelek: Pomoč in nasveti
8880 (804) Loki
»

Modem ne dela!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81637 (1520) KamikazA

Več podobnih tem