» »

Linux Strežnik

Linux Strežnik

sertl1 ::

Pozdravljeni ,

Sem čisti novinec na področju Linuxsa , želim pa si naredit WEB server (HTTP) za spletne strani , poleg tega bi še dodal e-poštni strežnik ( neki podobnega kot Microsoftow Excange strežnik ) , My Sql , PHP . Katero distribucijo priporočate, da nebi bila preveč zahtevna in bi bila stabilna.
Ah ja kot mašino pa bi uporabil neko starejšo mašino , ki mi trenutno samo polni sobo - AMD K7 - 700Mhz , 60GB HDD IBM IDE, VGA ATI RADEON 9200 AGP , 256MB RAM , Mrežna k. 3Com.

Ali bo to dovolj za neko manjšo stvarco - tko za HOME USE ?8-O

Torej kaj priporočate in kakšno rešitev predlagate !?

Lp in vsem hvala za odgovore !

Alex:D

Poldi112 ::

In kateri software mislis uporabiti za "nekaj takega kot je exchange",
HW je dovolj dober. Jaz laufam apache, php, mysql na p200. Tko, home varjanta.
Ce ne ves nic o linux-u se lahko spravis tudi na Freebsd. Imas step by step navodila v tem forummu (razen za mail).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

sertl1 ::

Ja hvala za odgovor,

Za mail pa študiram sledečo varianto , ker bom imel server v domeni npr. www.xxxxx.si in bo potem tudi e-mail pod domeno npr. info@xxxxx.si , da bi vsa pošta pod to domeno pršla na strežnik, in tam bi on razdelil v vsak mail box in poslav potem maile po kreiranih akountih. - klasični E-MAIL STREŽNIK !

Ah ja če že imaš to varianto še to vprašanje - kakšen dostop imaš ADSL, KABEL ... in hitrost - jaz imam 2048/384 !?

Ah ja ali morda poznaš tudi varianto za WEB STREAM RADIO ? ali bi normalno laufala na tem okolju in konektu ?

Lp,

Alex:D

Monster ::

..Hardware je cist ok, vse zadeve ti bojo laufale BP, sam glede radia mas pa verjetno mal pocasn upload ;) ... drugace pa mas en skupek navodil tule ... Mislim da ne bos mel prevelikih problemov ...lp
Ka zaboga...

Poldi112 ::

alan, bolj me je zanimalo konkretno kateri program bos vzel, ker neka free exchange ne vem da bi obstajala.
Drugace imam pa 1M adsl, ki je cez glavo dovolj, ker ima malo ljudi dostop do streznika.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

sertl1 ::

hmmmm ......

sorry ampak jaz to ravn sprašujem - kateri software pa priporočaš za MAIL !? takšen , da bi bil FREE Ware pa da bi na Linuxih laufal BP ?

Prav tako , katero dist. Linuxov priporočate : Fedora , Suse, Pingo ......... ?

Lp,

Alex:D

BigWhale ::

Freeware software za mail streznik? Pozabi nanj.

Raje se loti kaksnega programa, ki je pod GPL licenco ali kaj podobnega.

Postfix recimo. :)

sash ::

ClarkConnect 3.0 - namenska zadeva za take podvige ... in ima vse kaj potrebuješ
--------------------
Think different...
TOROiD Group

sertl1 ::

Hy ,

uff res vidim na netu , da je zadeva odlična za to kar ga bom jaz rabu , sam me še neki zanima , a potrebujem prej še kak Linux operacijski sistem ? al je tale ClarrkConnect 3 že ALL IN ONE zadeva ?:\

Daedalus ::

Clarkconnect je nastal iz Red Hat? Linuxa - pač posebej za ta namen predelana distribucija. Popolnoma samostojno stoječ operacijski sistem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sertl1 ::

:D 0:)
SUPER IN HVALA ZA TO !

kaj pa kakšen dobr antivirus za Linux strežnik + vso pošto ?

A mi lahko kdo svetuje za ta antivirusni program ?

Lp,
Alex:D

Daedalus ::

Probaj mogoče kak ClamAV - ta je free...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Monster ::

...daj si kako fedora core al pa slacka gor ... sj sam instalacija linuxa tud ni tk grozna, da bi se je mogo bat ko pes deža ... za mail streznik pa uporab sendmail & co ...
Ka zaboga...

mte ::

Monster a bi mogoče napisal zakaj te tvoje odločitve? Fedora? Za server? No ja - fedora meni deluje bolj kot desktop in hkrati testna verzija RedHata. Ja, testna. Fedoro na firmi popravijo in tržijo Red Hat. Osebno na server ne bi stavil testne verzije. Slack je že boljši. Ampak nimam veliko izkušenj z njim, no, ene 5 let bo že odkar ga nimam več.
Sendmail? Zakaj ga pa vsi (oz. veliko) zamenjujejo s postfixom? Ki naj bi bil enostavnejši za uporabo in baje tudi zmogljivejši? Ne da se mi sicer ponovno iskati linkov do izvora mojih trditev ampak je veliko forumov kjer bolj priporočajo postfix.
Nimam sicer izkušenj s clarkconnectom ampak omenjajo in priporočajo ga povsod, kamor se obrnem. Torej bo že ok.
Osebno imam pa openbsd na serverju in freebsd na desktopu in lahko rečem da sem še na vsakem linuxu do sedaj imel več problemov kot pa tu. Namreč navodila so tu precej boljša od večine navodil za linux, organizacija sistema mi je tudi bolj všeč pa še openbsd ima precej dob er packet filter, če ga želiš uporabiti tudi kot router. Zadnjič mi je uspelo openbsd z vsemi strežniki (http, smtp, pop, imap, sshd, mysql) uspelo inštalirati na formatiran disk in nastaviti vse skupaj v delujoče stanje v manj kot eni uri. Tako da če te ne briga ali je gpl ali bsd licenca (Ali pa niti ne veš o čem se to gre) ti lahko tudi kaj od bsd-jev priporočam.
Ampak očitno je tudi clarkconnect dovolj dober za to kar rabiš.
lp

prix ::

"FREE Ware" "Linuxih" itd...

Od cloveka, ki prvic dela na Unix like operacijskih sistemih je tezko pricakovati, da bo zacel z enim od najbolj robustnejsih? like fbsd ali pa obsd.

Jaz ti svetujem da si nalozis na server eno od teh dveh distribucij GNU/Linuxa Debiana ali Slackware. Zakaj? Ker imas veliko skupnost od zadaj, ki skrbi za razvoj, kvaliteto paketov in dokumentacijo. Distribucije like Clark connect... mah nevem... men to ni usec... odloci se sam.

Kaj se hardware tice... je sistem zasnoval dobro. Moti me mogoce edino mocna graficna kartica, ki v server like racunalnikih ne sluzi dobro ( pregrevanja itd.) pa tudi rabis je ne.

Za mail uporabi Postfix
za http uporabi Apache
za audio stream pa mas od nullsofta neki... shouthcast neki takega.
tudi pipco mas dosti vlko za zacetek in povsem domaco uporabo.

To je moje mnenje. Odloci se sam.

Hvala in LP
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Daedalus ::

Ja grafa je res malo jaka... Bi že kak ISA framebuffer zadoščal:D (če ne misli uporabljat grafičnega vmesnika).
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Monster ::

.. ma za kak domac server glih ne rabis nevem kako bullet prof zadevo... pac tu pa tam arhiviras ;) ... Jst sam sn redHata mel na disku samo enkrat in nisem videl nevem kakih pomanjklivosti.. sicer zdaj uporabljam slacka ... Skratka sej distribucije majo skoraj vse isti kernel in dejansko je vazn kernel, sej za one druge pizdarije si dljas source pa skompjlaš pa mas cist tazadno verzijo ...
Ka zaboga...

Poldi112 ::

Jaz imam nekako raje paketke...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

prix ::

Ponavadi nima C oz. ker drug compiler kaj za delat na serverju.

Edino ce delas cross compiling ? Ne verjamem :)
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16215013 (10095) Eru
»

SStrežnik

Oddelek: Omrežja in internet
422104 (1608) dunda
»

Izdelava router/proxy/firewall/antivirus/spletnega strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
152598 (2388) ješ
»

Hardware za server

Oddelek: Kaj kupiti
231236 (852) Phoebus
»

Debian Server

Oddelek: Operacijski sistemi
251887 (1550) Matri[X]

Več podobnih tem