» »

Ker mobilni telefon?

Ker mobilni telefon?

The B ::

Učeri mi je crknu Sony Ericsson T310 in zdej rabm nov mobitel. Ker pa o telefonih ne vem kej dost se obračam na vas. Kupit ga mislim pri mobitelu. Sem naročnik študentskega paketa in sem ga pripravljen podaljšat za 2 leti. Gledal sem Mobitelovo ponudbo in so mi v oči padli naslednji aparati:
Dragon 1928 - 14.900 SIT
Motorola V535 - 19.900 SIT
Motorola V220 - 17.800 SIT
Philips 535 - 17.800 SIT
Philips 855 - 16.900 SIT
Siemens CX65 - 18.800 SIT
Benq S660C - 17.800 SIT
Zelo bi bil vesel kakršnega koli nasveta. Rajš bi cenejšiga kot dražjega sem pa pripravljen dat 20k.
Hvala!

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Dr Zoidberg ::

Jst sm mnenja da so stvari ki jih dones obešajo na telefone, od fotoaparata pa ne vem še česa brezveze. Zame je telefon naprava s katero kličem in pošljem kak sms, ne pa še 100 nepotrebnih denar iz denarnice srkajočih stvari in storitev zraven ;) , zaradi katerih baterija dela potem 2 dni. Efekt tega da nekdo preveč stvari stlači v eno "napravo" je da nobena ne dela maksimalno dobro, oz. učinkovito, oz. funkcionalno. Hehe, naprimer citroen c3 pluriel :>, hkrati je kao limuzina, kao enoprostorec in kao kabrio, in nič od tega dobro ;). Btw, Vidim da na tvojem seznamu ni nobene nokie, sicer so res morda vizualno nekoliko manj privlačne ampak se mi zdi da so super odzvine in s kvalitetnimi baterijam, pa še kvarijo se ne. Moja mat dela na mobitelu, pravi da so motorole obupne in jih imajo non stop na servisu. Aja, sam imam trenutno nokio 3100, mislim da se trenutno prodaja njen naslednik 3200, morda se splača si ga pogledat, ni predrag. S siemensi nimam izkušenj, benq se mi pa zdi ena srednja žalost. Več dajo na izgled kot funkcionalnost, njihovi telefoni zgledajo supr za moje pojme, samo kaj ko je treba čakat 10sekund da se kaj premakne na ekranu, ko človk pritisne tipko. Like i said, Nokia recommended!
.

timj010 ::

Priporočal bi ti siemensa cx65. Samo moreš najprej povedat kaj ti je pomembno pri mobitelu funkcije ali design ali stabilnost ipd.. Nokije pa so za en k***c.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

Sami ::

Nokije pa so za en k***c.

O lej pametnjakoviča, ki govori na pamet.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Phoebus ::

ČE kupuješ ne kupi motorole ker je sranje, razmisli pa še o kaki nokii, čeprav je res, da so v nizkem cenovnem razredu zacel delat nekvalitetne telefone (slabša plastika kot pri prejšnjih serijah)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

maximum ::

Od teh naštetih je po mojem najboljša izbira Simens cx65.

The B ::

@Dr Zoidberg:
Nisem najdu nobene poceni nokije v ponudbi. Razen Nokia 2650 ki pa mi zgledala in slišala simpatično. Se pa lahko motim. Za 3200 pa nisem našel cene.
@timj010:
Nisem preveč zahteven uporabnik. Bi blo pa fajn met fotoaparat. Rad bi tud da je aparat dovolj majhen za v žep. Kljub vsemu pa sem kot verjetno večina ljudi na tem forumu precej mahnjen na tehno-igračke. In bolj ko berem opise bolj bi rad mel vse. :) Najdu sem še :
SonyEricssonK500i - 14.900 SIT


B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Dr Zoidberg ::

Nokio 3220 maš pri simobilu, so pa tut ene letake pošiljali na dom non stop, kjer so bli njihovi telefoni za eno tako fer ceno, N3220 za 20k sit če se prav spomnim. ( če skleneš razmerje z njimi, sicer majo kar ugodne tarife, edin problem je iz 040 v 031/041/051 ki pa stane ) Kot pravi timj010, mal razmisli kaj ti več pomeni funkcionalnost/izgled, če prvo, potem nokia, če drugo, potem ostalo :) Zame najbolj pomembna stvar pri telefonu je trajanje baterije. Kar se pa fotoaparatov tiče so pa zame vsi bolj tako tako. Pomoje je bolje kupit telefon in fotoaparat, ne pa combo saj so ze tisti cenejši boljši od najboljših na telefonih.
.

ganzi ::

LP

timj010 ::

@samo: Ne ne govorim na pametet če si pogledamo samo nohovo serijo smartphonov od symbian os 6 jih proizvedejo ogromno in zato ne morejo nuditi kvalitete kot recimo siemens sx1 ki je v tem cenovnem razredu. Prav tako se ena nokia 3220 ne morem primerjat s siemensom cx70, ki ima višjo kvaliteto Pat, večji zaslon ki je svetlajši.

@The B: Če imaš dovolj denarja je trunotno siemens sx1, ki ga imajo v big bangu mislim da za 50k najboljša izbira pri price/performance ratio. Drugače pa kakšna moto e1000 ki ima popolnoma obnovljeni UI, V nižjem cenovnem razrdu pa je najboljši siemens cx70 in pa SE K500i. Med tema dvema bi pa se jaz rajši odločil za k500i saj podpira še predvajnje mp3 in aac datotek prav tako ima zaslon malo boljšo ločljivost 176x220 ampak fizična velikost zaslona je manjša in k500i ima vgrajeno kamero ki omogoča interpolacijo slike na en 1mp kar je malo boljše kvalitete od kamera VGA ki jo ima cx70 prav tkao ima k500i 10mb prostora pri čemer ima cx70 mislim da nekje 3mb.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

ddeben ::

Vsak hvali svoje, zato bom se jaz. Imam siemens cx65 in je res zakon telefon. Baterija mi zdrzi tm nekje 3 - 4 dni pri normalni uporabi. Kamera je poveprecna - bolj ta tajebancijo kot resno uporabo. Ima pa 11mb prostora s tem da imas v resnici 9mb prostega ko je pac nalozena osnova.
Upam da sm kj pomagu.:)

timj010 ::

@ddeben:nisem vedel da ima c65 11mb prostora. Trugače pa mislim da je najboljpe da se odločiš med siemnsom cx65 vs. siemens cx70 vs. SE f500i
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

teoo ::

motorola V535 je super. da se jo tudi sof-modat na V600

The B ::

Zgleda da bom kupu k500i. Odločitev gre pred vsem na račun tega da je cenejši, in ma vse kar majo dražji. Edino tega ne vem a se bo pokvaru? :) Slej ko prej se verjetn bo. Zanima me še kašne so možnosti povezave z računalnikom? Kok zdrži baterija? Če ne veste, apmak ste vseeno prepričani, da je nakup grozna napaka, kar na dan z besedo! Kupit ga mislim danes.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

ddeben ::

Odlocitev je tvoja,....saj ga bos ti imel!:)
Aja pa cx65 ima 11mb prostora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

Golden eye ::

tuki ti lahko pa jest pomagam:
Jest mam Siemes CX65, saj je dober telefon ampak baterija drži sam 2-3 dni. Mal ohišje škiple pa smti gredo lahko po enkranček...drgač sem pa kr zadovoljen!

Moj frend ma pa Ericsson K500i je tud vredu telefon sam baterija zdrži 4-5 dni.

Zdej pa odločitev je tvoja!

The B ::

Hvala za vse odgovore, ampak kar je je. SE k500i se že polni... :)

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

St@jler ::

bom še jst mal nadaljevau to. :P

Jst se pa zdej odločam met motorolco v535 pa samsungom sgh-e330. Zdej mam nokio 3510 sam počas umira. Sm biu pa prej pristaš nokie tko da mi je zdej žou k ni nobene za okol 20 kSIT.

Od teh dveh se pa bl nagibam na motorolco. Sicer sm slišu da je mela motorola učasih nesmiselne pa zajebane menije (vsaj proti nokii). A je še tko?

Se mi pa zdi, da motorola useen več ponuja kukr samsung. Ma bluetooth pa mal večji ekranček pa mp3 playa pa baterija dlje časa drži (vsaj po specsih). Ma pa sam 5mb spomina, k ga ma samsung 9 mb.

Dejte lastniki teh mobilcev mal povedat kakšna se vam zdita? tnx :))

mmmato ::

Imam še jaz eno vprašanje:
imam motorolo c550 in odzivnost je v k*rcu (+premajhen ekran). Kater telefon oz. katera znamka je znana po dobri odzivnosti in hitrih menujih?

kako se kaj obnese samsung p400 (15k pri simobilu)

St@jler ::

ok sm biu dons na mobitelu pa so mi dal za probat eno živo verzijo :D sm dau moj sim notr pa zadeva kr huda.
Ekrančk full bolši kukr pr samsungu, meniji so tud hudi, tud odzivnost je dost uredu, sam je pa bedno k maš lohk sam 20 SMS-ov. To mi ni jasn. Zdej na nokii jih mam 140 lohk. To so naredl en lame step back :O

No sam bo najbrž useen motorolca padla.

mnenja so pa še vedno dobrodošla :D

Poopsie ::

motorola v500 ! majka :) no jst sm ful zadovolj z njo. mp3, kvaliteta in velikost ekrana, odzivnost je bl u kurcu ampak se da preživet, blututh, fotoaparat je super. Odločitev je vaša 8-)

Suli ::

SE k700i!, pravi "cukrček" je. :D

roli ::

Jst sem bil na začetku pristaš sagema nato motorole,nokije
in nato sonyericssona.
Najbol sem zadovoljen z slednjim.
LP!
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri UMTS telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
313185 (2477) PaJo
»

kateri dlančnik

Oddelek: Kaj kupiti
121274 (1076) umetnic
»

Nokia 3230 akcija?

Oddelek: Mobilne tehnologije
101663 (1386) blblb
»

Dlančnik in GSM

Oddelek: Kaj kupiti
51102 (1021) fogl
»

Mobiteli ki se prelomijo.

Oddelek: Mobilne tehnologije
151766 (1316) borchi

Več podobnih tem