» »

Katero cenejšo plato za AMD 64 3000+ , Pomoč!!

Katero cenejšo plato za AMD 64 3000+ , Pomoč!!

RC14 ::

Upam da ni narobe ker sem novo temo odpru.Sem prebral dosti tem na forumu o platah, ampak v večini imate dobre in drage plate zato nekako nisem našel odgovora zase. Razmišljam o nakupu AMD 64 3000+ (sedaj imam bartona 2500+ @3200+) pa ne vem katero plato vzet. Rad bi kupil kakšno cenejšo plato ki bi se vseeno dobro navijala do kakšnih 2300~2400 MHz. Pa niti ne vem ali naj vzamem VIA chipset ali nForce 3? Baje se 6800GT ne razume najbolje z nForce 3 platami kar me nekako moti, ker se mi sedaj zelo lepo navija.(imam gigabyte plato - nForce2). Po drugi strani pa VIA chipset nima AGP/PCI lock kar mi pa spet ne diši. Uglavnem totalno sem zmeden.
Najbolj sem se zagrel za to plato GIGABYTE K8NS 939 ki jo imajo pri enaa za 19k kar se mi zdi full poceni. A je uredu plata?? Ne rabim nekih bonbončkov na plati ....bla bla bla, samo da je stabilna in da se dokaj dobro navije. Ali bi raje kupil kakšno plato ki podpira 1000MHz FSB in ne 800.? Ali to igra veliko vlogo pri navijanju? Ali je vseeno ali vzamem socket 754 ali 939 kar se tiče navijanja?? Uh kk sem zatežil.D]
npr gledal sem tudi MSI K8N Neo2 Platinum socket 939 , ta je sicer malo dražja sam bi mi jo mogoče eden pripeljal iz nemčije bi me pa prišla okoli 29k. Uglavnem katero mi proporočate vi ??

Upam da bom dobil kakšne nasvete za dober nakup?

Lp

igor0203 ::

plata ti je najbl pomembna komponenta pri sestavi računalnika, zato pri plati ne šparaj dnarja. plata je tud najbl pomembna za stabilnost sistema. kaj ti npr. pomaga da maš kšnga fx-55 pa pol eno plato za 20k? nč ti ne pomaga.
kup DFI LP UT nF3 250GB, stane pa okol 27k. ta plata je ful dobra za navijanje in stabilna.

Jaffa ::

Če res ne rabiš bombončkov, potem mislim, da je kr dobra izbira za ta denar. Ja imam jo tudi sam in sem zadovoljen. Stabilna, tud navijat se da. Edino, kar mene moti, je mala napetost za ram. Max 2,8V. Pa vzami rajš 939, ja (duall chanel). Sej 939 ima HTT 1GHz, ki ga lahko tudi zmanjšaš (to ni FSB!), ne vpliva pa na hitrost.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

RC14 ::

hvala za vajina mnenja.

igor0203: Delno bi se strinjal s teboj da je plata pomemben del računalnika,samo js mam zdej plato not ki je stala takrat 1'k manj od kake Abit-ke ABIT NF7-S. Js lahka z mojo Gigabytko GA- 7N400L svojga bartona 2500+ navijem brez problema na 2400MHz kar ni tako malo, če upoštevaš da imam zračno hlajenje in neke noname rame. Sej pravim js ne rabim nekih bonbončkov samo da je stabilna in da se da z njo navijat(ne mislim v exteme). Zato sem pač gledal to gigabytko, ker imam pač dobre izkušnje z svojo, kako pa je sedaj pri teh A64 pa ne vem.

Jaffa: ti maš navito na 2600MHZ??8-O 8-O to se mi zdi full velik za takšno plato in procesor. Vidim da imaš vodno- kolk bi kaj pršu z zračnim??

Sej 939 ima HTT 1GHz. Ta gigabytka ima 800MHz. Vsaj tk piše.
Pa še nekaj me zanima, ali rabiš zelo dobre rame za navijanje A64 3000+ ali so dosti npr kakšni KINGSTON DDR PC-400.

Še mogoče kakšno mnenje glede plate.

Lp

Jaffa ::

Veš da zaj pa res ne vem več glede HTT. Mislim, da je blo privzeto nastavljeno na 5 (x200). Ziher pa zaj več nisem 8-) (bom ju3 preveril). Pa neki sm bral, da to niti ne vpliva na hitrost. Vasko (od njega sem CPU kupil) ga je baje laufal na 2600 tud z zrakom in na K8NS-Ultra 939, jaz pa nisem niti probal. Višje nekak ne pridem, verjetno chipset ovira. Ram ni. Vodno sm že prej mel in sem sam menjal cpu in plato in kr namontiral blok nazaj.


Glede RAM-a, pa je fajn, da omogoča visoke frekvence, ker ti procesorji so že privzeto 200FSB, tisti delilniki pa niso ne vem kaj pol... Latence niti niso tako zelo pomembne. Med CAS2 5/2/2 in CAS3 8/4/4, je razlika v prepustnosti okoli 2%, dosti pa pripomore IT oz. CPC ON.


p.s. Če bo v doglednem času pri nas dobavljiva DFI NF4, bom to verjetno ugodno prodal, ker me moti, da imam RAM odvit. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Cranchi ::

ta plata ki si jo omenil za slabih 20k sit je odlicna, aja in HT ima 1000 mhz 800 ht ima neka gigabytka z nf4 chipsetom.. drugace ta plata navija odlicno, no jaz sem zaenkrat prisel na 250 FSB ker mi rami ne dopuscajo vec, drugace pa ce pogledas topic ki je moj pod navijanje, bos videl da fantje navijejo s to plato winija malo manj kot 300 kar se giblje recimo od 2500mhz-2700mhz kar je ogromno..

nakup vsekakor priporocam

RC14 ::

Jaffa in Don`Corleone hvala za odgovore.

Ja potem se bom verjetno kr odloču za to plato. No najprej moram pa svojo robo prodat.:)
Bom raje to plato kupu pa raje mal našparu za boljši ram kakšen PC3700 pa bo, vsaj upam.
Sej pravim rad bi ga navil na kakšnih 2.4GHz.
Ali je potemtakem ta procesor primerljiv z 3800+ čeprav npr da rama ne moreš veliko naviti in se igraš z delilniki.?? Se opravičujem,ker sem v eni temi postavil podobno vprašanje.:) Res tukaj pri teh A64 procesorjih je res tok enih nastavitev, sem kr za cajtom z svojim bartonom.


Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navil Athlona 64 FX venice z gigabyte GA-K8NF-9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
836017 (4138) S!lentHunter
»

Problem Z navijanjem amd 3000+ (939) in asus A8N-SLI Deluxe (Pomoč!)

Oddelek: Navijanje
332385 (1267) Makina
»

Nadgradnja sistem pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
251603 (1245) scancarm
»

Plata z NF4 cipovjem 939 podnozjem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
814920 (3294) NightHawk
»

Plata za Athlona 64 3000+ 939

Oddelek: Kaj kupiti
261940 (1473) hostar

Več podobnih tem