» »

Zakaj mi pece DVD 45 min (speku mi ga je ze u 7ih minutah)

Zakaj mi pece DVD 45 min (speku mi ga je ze u 7ih minutah)

[-=Jaka=-] ::

Ja, takorekoc cez noc se je pojavil ta problem, se nekaj dni nazaj se mi je cel DVD speku u cca 7ih minutah, sedaj se mi pa pece debelih 45 min, ne spomnim se da bi karkol spreminjal (nastavitve), uporabljam pa Nero-ta. Tudi hitrost peke je nastimana maximalno ... ne vem kje tici problem, ve morda kdo od vas ?

lp Jaka
WW 3

jest10 ::

Vklopi DMA

[-=Jaka=-] ::

kaj je to in kje se vklopi ?
WW 3

madmitch ::

Če je prej delalo hitreje, je lahko kriv tudi medij. Si morda kupil druge DVDje?!?!
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

[-=Jaka=-] ::

nop ... iste medije uporabljam ... tako da tu verjetno ne tiici problem ...
WW 3

Jernej L ::

xp sp2 baje radi upočasnjujejo pečenje..

[-=Jaka=-] ::

ok ... sam iz 7 min na 45 min ?
WW 3

Quikee ::

Si kaj drivere updejtal za maticno?

[-=Jaka=-] ::

nop ... nobenih novih driverjev nisem nalagal ....
WW 3

[-=Jaka=-] ::

Isto je s CD-ji ... ko dam snemat poln cd z 40x hitrostjo, mi ga snema tocno 9 min ... kr neki ...
WW 3

boss-tech ::

še enkrat dej gor nerota al pa še kak drug program uporab pa povej kok je
http://tovornik.info

[-=Jaka=-] ::

Sm instaliru easy cd creator, pa je isto sranje, npr. sm dal pect en film na navaden cd, dal max 40x hitrost, med snemanjem pa se dejanska hitrost giblje med 10x in 15x ... a je mozno da je problem v dvd/cd-romu ?
WW 3

SasoS ::

Pojdi v device manager, lastnosti od disk kontrolerja in poglej katera naprava dela v pio mode. Nato odstrani ta kontroler, resetiraj in poglej če je dma vklopljen.

DominusSLO ::

Moj dvd rekorder(pioneer DVD-RW DVR-107D) je po par mesecih začel javljati napako laser calibration error(sploh ni hotu več snemat). Pol sem mu naložu nov bios in zdej dela že več kot pol leta ko urca.>:D

Mavrik ::

Če je začel tudi CDje peči nenormalno dolgo potem verjetno je kriv izklopljeni DMA.
The truth is rarely pure and never simple.

[-=Jaka=-] ::

Jah sam zdj sm gledu pa je DMA vklopljen ... ceprow nism cist sigurn ce sm prow gledu ... zdj ce bi mi nekdo cisto natancno povedal kaj moram gledati, cesa ne sme biti, na kaj naj bom pozoren ... potem bom lazje ugotovil, ce je res ta DMA kriv ... :(
WW 3

Zgodovina sprememb…

krneki ::



Nekako tako mora biti.

[-=Jaka=-] ::










Tako je stanje pri meni, stem da mam v device managerju, 2x Primary IDE Channel in 2x Secondary IDE Channel ... a so te nastavitve prave ali ne ?
WW 3

Han ::

Vse IDE/ATAPI kanale lepo poradiraj iz Device Managerja in ponovno zaženi Windows... Potem preveri, da je povsod, kjer so priključene naprave, aktiven DMA.

[-=Jaka=-] ::

Se pravi, da moram odstraniti kanale, al kaj je blo misljeno z "poradirati" .... ?
WW 3

kuglvinkl ::

Ja, naredi tako, kot ti je svetoval Han.

Pa BIOS preglej.
Your focus determines your reallity

[-=Jaka=-] ::

Stvar je resena, naredil sem tako kot mi je svetoval Han, zbrisal, resetiral ... no in sedaj je spet vse po starem .... hwala vsem !

LP
WW 3

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je to ? Graficna zanic ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111121 (864) _eddy_
»

Kako odstraniti hladilnik s procesorja ?

Oddelek: Strojna oprema
5969 (857) [-=Jaka=-]
»

prepočasen računalnik

Oddelek: Strojna oprema
9968 (828) pikachu004
»

počasnejše delovanje pcja

Oddelek: Pomoč in nasveti
341966 (1591) jastreb
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281609 (1362) fictionel

Več podobnih tem