» »

program za backup prek mreže

program za backup prek mreže

marvin42 ::

Rabil bi program, ki bi na moj ukaz ali pa samodejno ob vnaprej določenem času (kar bi bilo še boljše) folder s pomembnimi fajli skopiral prek mreže na drug računalnik. Lahko tudi obratno, torej da bi program s tistega drugega računalnika potegnil te fajle z mojega. So kakšne pametne rešitve? Seveda čim cenejše.
Mostly Harmless
  • spremenilo: marvin42 ()

Monster ::

..heh probaj naret sam ... na BACKUP racunalniku naredi en shar del, ga mapiraj kot disk v racunalniku katerega datoteke bi rad backupal, potem pa napisi en .bat datoteko, da ti skopira ono mapo na on disk in vse skupaj vrzi po shulde al kk je, da ti nevem, to avtomatsko naredi nevem kdaj ... upam da me zastopis kaj ;)
Ka zaboga...

Self-Defence ::

Če uporabljaš Microsoftove sisteme je reštitev zelo preprosta.
Narediš datoteko backup.txt, jo preimenuješ v backup.bat
Odpreš in vanjo napišeš naslednje:

@echo off
xcopy "\\ime_racunalnika\shareane_mape\mapa\mapa\*.*" c:\backup\ /d /s /k /y

shraniš in ko poženeš to datoteko ti naredi back up, če hočeš da se ti sproži ob določenem času daš
v Scheduled Tasks in našimaš kdaj se zažene. Poti pač vpišeš kakršne so v tvojem primeru. Parametri pa so: /d = novejše datoteke, /s = kopira podmape, /k = kopira atribute, /y = pa prepiše starejše datoteke.

To je v glavnem nekako tako priblijžno povedao, je pa najbolj preprosta rešitev.
Če ti bo pa delalo probleme pa piši, upam da ti to reši problem.

LP

smartgsm ::

Za backup podatkov na serverju in ostalih podatkov uporabljam, že kar nekaj ćasa program , ki ga dobiš na naslovu:

http://www.pb-sys.com/

Zadeva deluje brez problema na WIN98, WINXP.


Prednost programa je v tem da laho nastaviš poljubno stevilo sesnov in jim poljubno nastaviš čas backupa.
Backup podatkov se pa naredi v datoteko ZIP.


lp
Grega

marvin42 ::

Hvala vsem za odgovore. Nisem si mislil, da so zadeve lahko tako preproste. Izgleda, da sem nagnjen h kompliciranju :)
Mostly Harmless


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS in crypto virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
274946 (4044) black ice
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5811914 (7395) carota
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273627 (2722) axee
»

Pokvarjena particija - nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232450 (1998) 69charger
»

Kateri Backup program

Oddelek: Programska oprema
372899 (2406) Okapi

Več podobnih tem