» »

Osebni dnevnik (mrtvodrevesna verzija)

Osebni dnevnik (mrtvodrevesna verzija)

Ziga Dolhar ::

Glede na to, da mi elektronska verzija deluje precej neosebno in me nasplošno odbija [blogi pa se mi zdijo včasih še precej prisiljeni], sem se odločil, da "bom" začel pisat dnevnik -- papirnato verzijo.

Pojavi pa se težava pri "izbiri" samega dnevnika. Osebno mi je bil zelo všeč tisti iz rimejka Dangerous Liaisons (Sarah Michele Gellar ...), kjer ima Valmont nekaj takega ...



... moti pa me verjetno precejšen strošek, kadar zmanjka papirja. S tega vidika bi bil recimo fin kak tak usnjen etui, združen s fasciklom, katerega bi lahko po potrebi polnil in popisane liste vstavljal v neko večjo, arhivsko mapo.

Zanimajo me vaše izkušnje predvsem glede pripomočkov (glede samega pisanja je že precej drugih tem in bi mi moderator učital podvajanje ...): kaj uporabljate, kako ste zadovoljni, kje dobit material (po možnosti v Sloveniji -- dnevno migriram v Ljubljano) ...?
https://dolhar.si/

CaqKa ::

moja seka uporablja kar word in usb ključ s particijo na geslo..

hruske ::

Sam prisegam na nepobeljeno ali pa bledorumeno obarvano mrtvodrevesno verzijo. Enkrat je bila priložnost dobit par takih malih rokovnikov, ki zdaj vzorno služijo častnemu namenu.

Elektronske verzije ... so nekam preveč krhke. V manj kot sekundi je eksistenca lahko pod vprašajem, niti mi ni všeč pisanje takih zadev prek tipkovnice ... ni to to. Mora bit nalivnik (črn) in papir.
Rad imam tole državico. <3

BigWhale ::

Kak snobizem... :P

Ce si pameten, je elektronska verzija precej bolj 'trdna'. ;) Pa se iskanje je precej lazje. Da o vkljucevanju slikin diagramov in zvocnih posnetkov ne govorimo. :)

Poldi112 ::

Bigwhale, ti pac ne razumes :)
Pred leti sva oba s kolegom pisala dnevnik. Jaz v zvezek, on na notebook-a. Kasneje sva ga oba nehala pisati. Mene je minilo scasoma, njega pa v trenutku, ko mu je odletel disk...
Ok, seveda se lahko prepreci izgubo podatkov, ampak tipkat je tako neosebno. Mora biti na roko napisano.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CaqKa ::

>>> ampak tipkat je tako neosebno.

to je taka zelo subjektivna izjava...

jaz pa verjetno še kdo je očitno drugačnega mnenja.
verjetno se v bolj elektronsko obliko navezujejo predvsem tisti, ki pišejo "kot kura", pa taki ki so zlo na računalnike zavezani...


mislim pa da malo preveč offtopic lezemo.. ampak to na ziggga presodi.

Poldi112 ::

Seveda je subjektivna. Kaksna pa naj bo? Saj ni nekih testov, po katerih bi lahko objektivno priporocal en dnevnik.
Drugace pa jaz pisem kot kura, tako da vse kar drugi berejo pisem na pc. Vseeno pa raje dnevnik pisem na papir (pa se kriptirano je:). Za razliko od pc-ja, kjer se ti zna cez leto zgoditi, da svoj dnevnik dobis po mailu, ker ti ga je nekdo sunil...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CaqKa ::

>>> od pc-ja, kjer se ti zna cez leto zgoditi, da svoj dnevnik dobis po mailu, ker ti ga je nekdo sunil


jaz sem sicer mislil, da si ti le tolko fejst poba da znaš poskrbet, da se ti taka stvar ne more zgodit :>

Ziga Dolhar ::

Well.

Moja zelo eksplicitno zapisana želja je papirnat dnevnik. To naj ne bo predmet razprave.

--

Danes sem bil v Maxiju, Konzorciju, Cankarjevi ... in še ene par papirnicah.

Povsod so me napotili med oddelek z zelo pisanim in z medvedki poslikanim materialom pomenljivih barv.
https://dolhar.si/

CaqKa ::

v mariboru v leonardiju v evroparku imajo ene take športe zadeve.. ampak tisto če se ne motim so rokovniki ne pa dnevniki. no embalaža je dobra.. liste bi si potem nekje moral dobit da bi jih dal.

root987 ::

Ne vem kako točno se kaj takšnemu bolj specifičnemu papirju reče po angleško (če ima kako posebno ime, se ve), tako da niti nisem poskusil iskati - ampak a si poskusil na Amazonu/EBayu? Če boš našel, povej kje si našel.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

root987 ::

Za pisanje pa lahko potem uporabiš kaj takšnega... :-)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

CaqKa ::

huh mislim da ima ziggga neko svojo mašino.. vsaj kolkor se spomnim iz ene teme.

Ziga Dolhar ::

root987: diary, journal, log.

root987 drugič: Ja, imam neko svojo "mašino". Ni ravno porš, mi je pa vseeno prislužila precej negodovanja nekaterih, ki jim nalivniki ne predstavljajo enakega pomena kot meni
https://dolhar.si/

DoloresJane ::

Saj sem vedela, da ne bo nihče nič pametnega napisal. :D

Res je, da bi morda imeli kaj približno ustreznega v nekaj "papirnicah" v Cityparku (LJ), sicer pa bo bolje, da prodajalki že vnaprej razložiš, kaj iščeš. Če rečeš samo dnevnik, nihče ne ve, da pravzaprav ne iščeš darila v roza barvi za svojo trinajstletno sestrično. ;)

Zagotovo pa boš kaj uporabnega našel pri Levengerju.

Ko bom velika, bom kupovala samo tam. :) ;)

Ziga Dolhar ::

Nadezhda: Ja ... ti geeki pač niso tolk pen & paper kot midva.

Tale ... mi je pa zelo všeč. Škoda le, da nima kakega zapiralnega mehanizma.

Bo treba še mal pogooglat, sicer bom pa tudi s temle preživel.

Hvala, te-.
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

BTW, veš morda, kje Levengerja prodajajo v Sloveniji?
https://dolhar.si/

DoloresJane ::

jetam ::

Ko sem bil nazadnje v Benetkah, sem po nakljucju odkril trgovinico z rocno izdelanimi zvezki. In to taksnimi res lepimi, v usnje vezanimi, par sto strani debelimi, z odlicnim, rocno narejenim, papirjem. Ker sam poznam in zelo cenim tisk in grafiko ze od malih nog, lahko recem le eno: nebesa na dvajsetih kvadratnih metrih. Se posebej ena knjiga je bila cudovita. Rdece usnje z temno zlatimi barocnimi motivi, siv papir, patent za zaklep ...
Obstaja samo en problem. Niti pri najboljsi volji, med vsemi tistimi ulicicami in kanali, ne bi vec nasel nazaj do tja. Zato obstajajo turisticni informacijski biroji seveda ... Toda verjetnost, da bodo tam vedeli za to, je ... No ja pusti se presenetiti. Dve uri z avtom do Benetk. 5.000 SIT. Lep soncen dan, raziskovanje in odkritje zeljenega cilja. Neprecenljivo.

Drugace pa: Bortoletti Fonderia Artistica. Ni da ni. Na vsakem koraku v Benetkah.
Moj set za pisanje: Writing set 11 + se pecatnik z inicialko mojega imena in seveda bordo rdec pecatni vosek. Pisati pisma je pozabljena oblika a toliko bolj romanticna ... se posebej ce je prejemnik ljubljena oseba.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Ziga Dolhar ::

Dear Ziga Dolhar,

Thank you for your inquiry,

Unfortunately, we currently are unable to ship to Slovenia.

However, we do ship to freight forwarders located in the United States. If you would prefer to use this shipping method, please let us know the name and address of your carrier.

--

No, gremo zdej ugotovit, kaj so ti "posredovalci pošiljk". Ker začuda z njimi nimam kaj preveč izkušenj, se bom poskusil mal spoprijateljit s tole prijazno korespondentko ...

Bom poročal :).
https://dolhar.si/

kuglvinkl ::

Kaj pa:

Austria
1000 Ljubljana

?
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo piše blog? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9912503 (3921) Tarzan
»

Ženske raje pišejo bloge

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
313386 (2116) 'FireSTORM'
»

ASP slovarji

Oddelek: Pomoč in nasveti
264657 (4104) kilobajt
»

Dobro pisalo

Oddelek: Loža
214088 (3487) pingec
»

piše še kdo knjigo,ali monologe, al ob prostem času svoje občutke?

Oddelek: Sedem umetnosti
381934 (1051) Tear_DR0P

Več podobnih tem