» »

zaganjanje programa kot root

zaganjanje programa kot root

ql000 ::

Torej mene zanima, kako bi lahko kot uporabnik, ki je logiran kot navaden user v linuxu zaganjal program, ki zahteva root pravice, tako, da bi npr. program zahteval vpis gesla za root. Ikona oz. link programa bi bil na namizju navadnega userja.

Zadevo rabim zaradi programa za programiranje Atmel-ovih mikrokontrolerjev. Komunikacija med PC in DL2TM programmatorjem je paralelni port.

moj_nick ::

kdesu program
110111001001010001010000

ql000 ::

hvala moj_nick za pomoč, sam kdesu mi javi, da kde že laufa. Zadevo sem rešil tako, da sem obkljukal opcijo (ko sem delal link na desktopu) run as different user, seveda sem izbral root.

Hvala vseeno za hitro pomoč!

pajac ::

JZ mam podoben problem.Naj kar začnem.
Zanima me, kako bi instaliral nek program kot root in bi ta isti program lahko poganjal kot navaden user. Naj predstavim konkreten primer. [OpenOffice1.1.4]
1)Instaliram ga kot root.Programe lahko poganjam direkt iz K-ja (Start v windowsih)
2)Ko se prijavim kot user pa nic.Rad bi videl OpenOffice v K-ju, brez dodatnih iskanj poti,pa dodajanja imanikov,ikonc itd. In ga iz K-ja tudi poganjal seveda (pa brez vpisovanja gesel).

Nekaj casa nazaj sm iskal nekaj na to temo in se mi zdi da je blo govora o nekaksnem novem dir-u (like /bin), ki bi ga dal na skupno uporabo in bi pol skupne programe (.exe) nafilal noter, tako da bi jih lahko poganjal tako z user-jem kot root-om. Tukaj se pojavita 2 problema. Kako te programe najbolj elegantno linkat v userjev oz. root-ov K (start v winsih). In kako nastavit dovoljenja za userja(1 namisljen primercek bi prav prisel).

Prosil bi za linke, nasvete, karkoli.
HA!..Tega pa nima še nihče!! ;p

moj_nick ::

Downloadaj OOo, prilagojen tvoji distribuciji (.rpm, .deb file...) in inštaliral ti ga bo tako, da ga boš lahko zaganjal kot user in tudi v k meniju se bo pojavil.
110111001001010001010000

pajac ::

Sm se malo pobrskal in nasel navodila, ki v mojem primeru ugotovil, da moram tudi na userju instalirat kopijo (OpenOffice).

Še link Linux_other install

Hvala na odgovoru.:))
HA!..Tega pa nima še nihče!! ;p

moj_nick ::

To ni ne vem kako smiselno, ker imata potem root in user svoje nastavitve v programu.
110111001001010001010000

BigWhale ::

Da nisi slucajno poganjal

kde -presledek- su

namesto

kdesu

skupaj?

ql000 ::

mnja zgleda, da sem res zadnjoč tipkal s presledkom! :8) Sem zdej probal še enkrat in zadeva dela s kdesu /.kprojekt!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[linux] root user v grafičnem načinu

Oddelek: Operacijski sistemi
71194 (1109) 'FireSTORM'
»

Vprasanja glede linuxa (suse linux) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
805201 (4293) kriko1
»

mandrake in root logon

Oddelek: Operacijski sistemi
10850 (767) sidney
»

linux install

Oddelek: Operacijski sistemi
381577 (1160) CCfly
»

Dodajanje uporabnikov v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
71142 (1060) mile

Več podobnih tem