» »

Igranje na bongose

Igranje na bongose

Matek ::

Mnjah, ker že od malega tolčem na piskre, sem se odločil, da si nabavim neke bobne. Ker sem že prestar, da bi začel kaj resno z glasbo in niti nimam keša za komplet, sem se odločil, da si kupim ene bongose za male pare. Glede na to, da mam tut rad reggae, cuban-latino glasbo in ker pac bongose dandans ze pogosto vidis na kaki zurki ob ali namesto kitare, se mi zdi, da bo kr ok resitev.

Zanima me, koliko naj dam za njih, kolk gledam po netu se dobi že za 10k, a je to cist sranje al bo dost za enga ki jih bo mel prvic v rokah, kje naj se naucim osnovnih udarcev, kako je z obrabo in menjavanjem itd itd itd... Kar veste, povejte.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

Tear_DR0P ::

Jst mam LP aspire, za 15k SIT, sm dobu za božička. Zaenkrat sm ful navdušen nad njimi. Me pa zanima kaj bo ko bo kaka opna šla k vragu.

A veš za kak online tutorial o igranju na bonge??

Aja pa še neki sm ti pozabu povedat. Bonge se drži med koleni načeloma. Tko da ko si jih kupuješ, poglej da jih boš lahko držal.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Matek ::

Da jih bom držal? To vem, da se jih drži med koleni, ampak na kaj ciljaš, na pravo velikost, na hrapavost in oprijem, ne vem točno kaj misliš.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tear_DR0P ::

Na velikost. Zadeva je okrogla in če so preveliki, ti bojo v 5 minutah zdrsel izmed kolen. Men so moji na trenutke prevelki, pa sm si že hotel kupit stojalo, sam je 10kSIT. Zdej sm se pa potrudu in se jih nauču držat tko da mi ne lezejo med koleni al pa da se ne obračajo.

Naslednja lekcija so pravilni udarci, ki jih obstaja pet, pa nobenga ne poznam.Sm našu v LJ eno!!!! knjigo, v kateri so celo opisani ti udarci, sam je tud knjiga 10kSIT.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Matek ::

Waa, zdej sm jih tut jes dobil od sošolcev za roj. dan, pa mam isti problem, rad bi se naučil. Kje si našel knjigo ti?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tear_DR0P ::

hmm trenutno mam sam par zadev z mule potegnjenih, drugač pa v SLO ne najdem literature.
Pa če poznaš profesorja Damirja Korošca iz glasbene šole v Celju, bi ti mogoče on znal kej pomagat.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Bob Rock ::

Tut js sn ze fejst iskal po netu, pa nikjer nic pametnega nasel. Kak pa se rece fajlu, da si se js to dol potegnem, pls. Ce pa je to piratstvo al kakorkoli bo kdo od moderatorjev opredelil, mi pa napisi na ZS, lepo prosim.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Tear_DR0P ::

povezava

tle lahko velik tega kupiš - so zanimivi naslovi
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Poldy ::

Enostavno. Najprej malo pobrskaš za knjigami na amazon, ali pa ta, in tako dobiš točen naslov knjige. Potem poženeš xxxxxx in xxxxxx nakar xxxxxx. Pa imaš. Je pa res, če bi se dalo podobne knjige kupiti pri nas, bi jih takoj kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Tear_DR0P ::

nah je premal interesentov za te bukve, tko da še glasbene šole ponavad uporabljajo fotokopije. Sam sem končal 6 let tolkal v glasbeni šoli in nisem mel niti enih not originalnih. V ZDA bi me zaprl za kej takega. Je pa jeba, ker legalno boš zelo mal stvari dobil na netu for free - če pa se hočeš res naučit igrat, je pa treba mal denarja skupi dat, pa it na kubo za 2 mesca.

Jst bom sicer mal do znancev probal it, ki se s tem več ukvarjajo, sam včasih nimam jajc, k sm bol luzer na bobnih in se je grozn it sramotit k enmu ko sm ga jst v šolo prpelau, danes me pa pofura na celi črti v znanju.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon.com; noce poslati v Slovenijo

Oddelek: Loža
185491 (4353) bastadu
»

Domače branje: "Stoll, Cliff. 1990. The Cuckoo's Egg. New York: Pocket Books."

Oddelek: Novice / Domače branje
83624 (2922) Jst
»

knjiga za programski jezik C

Oddelek: Programiranje
62115 (1866) Dr Zoidberg
»

Nadziranje strojev samo z mislimi

Oddelek: Znanost in tehnologija
121617 (1220) Tody
»

AI - chatterboti, kateri je najboljši?!?

Oddelek: Znanost in tehnologija
92653 (2313) Thomas

Več podobnih tem