» »

Genius 5.1 HT nastavitve

Genius 5.1 HT nastavitve

tomaxxx ::

Imam kombinacijo zvočne kartice Creative Live 5.1 Digital, in nanjo priklopljen Geniusov 5.1 sistem (leseni), pa se že en lep čas ubadam z nastavitvami da bi mi tudi pri predvajanju mp3jev(winamp,MP..) igral sub in center ali vsaj sub. Vsi testi in pri predvajanju DVDjev in divx/xvid z ac3-jem (BSplayer) dela ok (vseh 6 zvočnikov).
Prosim če mi kdo razloži kje in kaj še nastavit da bo ok? :\
Hvala.

deco16 ::

Tudi jaz sem ponosni lastnik Genius 5.1 HT :) Problem pa ni v Zvočnikih ampak v zvoćni kartici oz njenih namestitvah. Ena možnost je da Npr. TV vhod pri zvočnikih priključiš tudi na zvočno kartico(front) in tako zamenjuješ med ac3 vhoodom in Tv vhodom. Pri Winamp pa meni dela stereo-->5,1 tako da v options-->preferences-->output--->Directsoundoutput--> in obklukaš alow hardware acceleratiom! Bsplayer mi dela 5.1 tko da dam primary sound driver.. tako dela meni na 5,1 ampak jaz imam realtek zvočno kartico tko da ...

The B ::

Tale tema je mal stara ampak mam podobne probleme.
Danes sem dobil omenjene zvočnike in me je presenetl, da sami ne upmiksajo na x.1. Pr mojih prejšnjih Creative Inspire 6700 je wufer delal, ne glede na to kakšn source je bil (2.0, 4.0, 5.1,...), pr Geniusih pa ne. Da dela tud wufer v Winampu sem mogu v SoundStormu nastavt LFE Crossover Frequency na enabled.
1. Kok pa mora bit to nastavljen? Kolkr razumem mora bit to tam kjer sateliti niso več zmožni pravilno predvajat frekvenc. Kje je to za te zvočnike?

2. Če prov razumem Geniusi upmiksajo samo stereo signale (TV, tape). Kako pa naj priključim tja mojo zvočno? A obstajajo kšni banca-činči adapterji? Prej pa še banca razdelilc verjetn? A taki heci kej poslabšajo zvok?

3. Kabli so mal prekratki. A je važn kašne kable kupm? A se mi splača zamenjat vse kable?

4. Zraven sem dubu še en nekevrste podalšek za center/wufer. Kaj to dela? A kdo to uporablja?

V naprej hvala!

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

Jani-G ::

He,he !!
Tudi jst sem imel ta problem kakor tudi nekaj mojih kolegom in sem vsem zrihtal brez problemov .
Imam namreč Creative 5.1. In Genius Ht in mi dela kot treba.

Ne vem zakaj nobeden ne pogleda na njihov forum (creative) vse je namreč tako lepo razloženo.

Da na hitro povzamem. Torej sub naštimaš v creative surroumnd center --- setting-- in obkljukaš-Bass Redirection.
V creative surroumnd centru Pod ˇspeakersˇ nastaviš 5.1. Speakers , kar je logični in najbrž imaš to naštimano.
Zdej pa ta zvitit del. Center pa vkjučiš tako da v Creative play centru seveda mora biti na stavljen na Player View klikneš na
CMMS in tam ozačiš on in treba k dela.

P.S. Obilo užitkov ob poslušanju, ker zvočniki res sekajo.
Jani-G


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353440 (2970) connel
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016480 (10419) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511310 (5118) Sarimner
»

Vista in nedelovanje 5.1 zvočnikov ...

Oddelek: Operacijski sistemi
111534 (1534) mihax00
»

Problem z zvočno kartico creative

Oddelek: Zvok in slika
7859 (737) _jackson_

Več podobnih tem